GREH

Svi grese.
Nije presudno koliko covek puta padne nego koliko je sposoban da se podigne i nastavi dalje, jaci i iskusniji.
Pogresio sam. Svestan sam greske. Kajem se ali zelim da prevazidjem to osecanje. Da bih mogao da nastaivm dalje.
 
?:
a sa bludom se vise ne boris? ajd mi to objasnite

mislim to crkva smatra grehom

i sad razmisljam..ako se drustvo zasniva na hriscanskim normama, a stavka o sexu se ne uvazava (mada, ipak je "bruka" kad neko mnogo "Svrlja" npr), da li je sledece da ce uskoro biti ok da se ubija i krade?

nemojte da vas ovo omete...

e i mene more gresne misli tipa sex
drustvo se ne zasniva na hriscanskim normama...
prvo, hriscanstvo nije najveca svetska religija, sto mozda i nije tako bitno jer je shvatanje sexa jos konzervatnivnije medju pristalicama drugih religija (ne znam samo da li zbog toga sto religija to promovise ili su u pitanju drustvene norme)...
a drugo, obrnuto je - hriscanske norme su zasnovane na bazi drustvenih, jer drustvo je starije od hriscanstva...i menjale su se i menjace se kako se drustvo bude menjalo, doduse sporije jer je religija konzervativna ali neminovno ce se usaglasavati...
odnosi u drustvu se ne zasnivaju na hriscanstvu ili bilo kojoj drugoj religiji vec na bazi saglasnosti vecine pripadnika drustva koji stvaraju norme ponasanja koje su za drustvo korisne i suzbijaju one koje su stetne i u tom smislu... a stetne posledice "bluda" su danas mnogo manje nego pre sto godina...
 
sto toliko raspravljate o BLUDU jasno je da je to GREH da citiram bibliju DESET BOZIH ZAPOVESTI peta knjiga mojsijeva dvadeseta glava cetrnajsti stih (5moj 20:14) kaze ,,Ne cini preljube'' i tacka nemozete reci NISTA protiv ovog.
 
Harmony:
Da se podsetimo: gordost, srebroljublje, ocajanje u lenjosti, neumerenost u jelu i picu, zavist, gnev, blud. Sa cime se borite? :roll:


Jao, pa ja se borim sa svim tim grijehovima!
Osim sa zaviscu!
Ne smatram puno ljudi oko sebe boljim od mene, da bih morala da im zavidim!
A ako su stvarno bolji od mene, onda mi je drago zbog njih, jer za vecinu uspjeha u zivotu, potrebno je mnogo napora, odricanja, truda...

A ja se s ovim grijehovima i ne borim! Ja UZIVAM u njima!
Uzivam u jelu i picu, seksu, svom dostojanstvu, pa i materijalnim stvarima, i gnijev moze biti konstruktivan- uzivam isto kao i u suncu, cvijecu, drvecu....a sto se tice lijenosti ne teba zaboraviti da je Tales bio 4 god. nepokretan,ali je izmislio filozofiju (da li je on bio lijen? ) :roll:
 
ja kad se pijem onda se zeeestoko napijem da mogu i da ubijem nekoga....a kad se najedem onda legnem da spavam(obavezno).....i niko ne sme da me probudi ili ubijam.......
 

Back
Top