GRČKA VIZA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li neko moze da mi kaze kakve su sanse da dobijem individualnu vizu za Grcku, decko i ja planiramo da idemo preko agencije u Grcku ali svojim kolima, problem je u tome sto sam ja zavrsila fakultet i ne zaposlena sam prijavljena sam na biro, imam 23 godine!
Sta mislite kakve su mi sanse da dobijem vizu?
I jer zna neko sta mi treba od dokumenata?
Hvala svima
 
Ljudi, odbijena mi je viza!!! U totalnom sam bedaku. Apsolvent sam i imao sam dve vize za Grcku u protekle 2 god. obe na po 90 dana. Sad sam hteo da odem u posetu devojci na 10 dana i odbise me, dao svu dokumentaciju i ostalo. Imam 29 god. i radim honorarno, znaci nisam prijavljen, mozda je to razlog. Mislim da posaljem faxom dopis u ambasadu za obrazlozenje odbijanja ili za ponovnu obradu, ali plasim se da me ne obeleze kao pretnju. Sta mislite? Razocaran sam u sve, dovoljno mi je tesko sto moram biti odvojen od moje lepe Grkinje toliko dugo, a sad da je uopste ne vidim :( promenila mi zivot odluka nekog birokrate.

Jedini razlog zbog kojeg si odbijen je sto si nezaspolen :-) Sve dok ne budes u radnom odnosu glupo je predavati papire za bilo koju vizu :-)
 
Individualnu ne mozes, grupnu mozda, ali i nju veoma tesko ;)

Za dobijanje grupne vize za Grcku je potrebna FOTOKOPIJA radne knjizice (sa stranom gde upisano da je osoba u stalnom radnom odnosu) i potvrda od strane preduzeca gde je zaposlena....naravno, moze od bilo kog malog privatnog preduzeca...
 
A da li je istina da od prošle godine više ne može dete da ide na pasoš jednog od roditelja, već mora da ima svoj, bez obzira koliko je staro? Pa onda da se vadi viza i za dete? :roll:
 
Ukoliko imaš stari pasoš koji još važi do kraja ove godine i u njemu upisano dete, nije problem. Medjutim, kod vadjenja novih pasoša više neće moći da se upisuju deca, već svako mora imati svoj pasoš, a za dečicu se menja na svake dve godine, dok ne napuni 14. Nakon toga i njima se izdaje pasoš na 10 godina. Tako su mene obavestili:)
 
Ukoliko imaš stari pasoš koji još važi do kraja ove godine i u njemu upisano dete, nije problem. Medjutim, kod vadjenja novih pasoša više neće moći da se upisuju deca, već svako mora imati svoj pasoš, a za dečicu se menja na svake dve godine, dok ne napuni 14. Nakon toga i njima se izdaje pasoš na 10 godina. Tako su mene obavestili:)


Ako sam dobro shvatio sta si napisala, ovo nema veze sa grckom vizom, vec sa propisima o izdavanju pasosa RS?
 
Trebalo bi da viziraju vazece pasose...a koji su pasosi vazeci odredjuju nadlezni organi Srbije. Postoji samo neki uslov koji Grci postavljaju, a to je da pasos vazi neko vreme od viziranja, da li je 3 ili 6 meseci, nisam siguran.
 
svi koji letuju do kraja septembra vaze stari pasosi, za one koji planiraju da budu u Grckoj oktobra mora nov pasos:D Vaznost pasosa najmanje 3 meseca nakon isteka vize, a nasi vaze do kraja godine:rtfm:
 
Ja samo da potrvdim Sanjinu trvdnju,od prošle godine deca ,bez obzira na godine i na to da li su upisani u pasoš roditelja ili imaju sopstveni pasoš,ne plaćaju vize! Ja sam trenutno u poslu oko vađenja novih pasoša.Kod novih pasoša ne postoji mogućnost upisivanja dece,svako dete( i beba) mora da poseduje svoj pasoš,čak ih i tamo u SUP-u slikaju prilikom predaje dokumenata.Moja prijateljica ima bebu od 9 meseci i silno su vreme izgubili dok su uspeli da slikaju dete.Treba naterati bebu da miruje i gleda pravo deset sekundi !
 
Idem u Grčku sa suprugom i vodim majku koja je ne zaposlena i ima 59 god, pa da pitam kako da ona dobije vizu, da li treba overena potvrda da je ja izdržavam, dva svedoka ili je bolje da se na brzinu "zaposli".......
Hvala unapred
Pozdrav
 
Idem u Grčku sa suprugom i vodim majku koja je ne zaposlena i ima 59 god, pa da pitam kako da ona dobije vizu, da li treba overena potvrda da je ja izdržavam, dva svedoka ili je bolje da se na brzinu "zaposli".......
Hvala unapred
Pozdrav
Ne treba da je "zapošljavaš", ona nije u rizičnoj grupi, dobiće vizu bez problema - važno je da i njen zahtev predaš istovremeno kada i vaš, ukoliko vadite individualne vize. Neće biti loše da napraviš izjavu o izdržavanju, formalno, neki dokument o prihodima ili izdržavanju treba da bude priložen.
 
Ja planiram da idem individualno u Atinu kod prijatelja u julu mesecu. S tim sto oni nisu Grci nego Skoti, koji rade u grckoj i Kipru. Ja sam zaposlen, i vec sam imao sengen grcki 2006. na 24. dana, i grupnu vizu prosle godine. Da li je neko uopste imao iskustva sa odlaskim kod prijatelja i da li je problem viza?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top