GRČKA VIZA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

trulex

Početnik
Poruka
26
Ne treba da je "zapošljavaš", ona nije u rizičnoj grupi, dobiće vizu bez problema - važno je da i njen zahtev predaš istovremeno kada i vaš, ukoliko vadite individualne vize. Neće biti loše da napraviš izjavu o izdržavanju, formalno, neki dokument o prihodima ili izdržavanju treba da bude priložen.
Da li je taj dokument o izdržavanju onaj što se overava u sudu sa dva svedoka?
Pozdrav

ivanamarko

Početnik
Poruka
3
Molim Vas ako neko moze da mi kaze oko dobijanja grcke individualne turisticke vize, putujem sa deckom, ali ja sam ne zaposlena i zavrsila fax a trenutno staziram na stomatoloskom fakultetu, kakve su mi sanse da je dobijem?????

zokiNBGD

Zainteresovan član
Poruka
224
Molim Vas ako neko moze da mi kaze oko dobijanja grcke individualne turisticke vize, putujem sa deckom, ali ja sam ne zaposlena i zavrsila fax a trenutno staziram na stomatoloskom fakultetu, kakve su mi sanse da je dobijem?????
Pa, dobre su. Uzmi potvrdu od fakulteta da stažiraš i pribavi sve ostalo, originalni vaučer i kopiju, ili pozivno pismo od hotela/vlasnika apartmana kao i dokaz da si uplatila deo aranžmana, osiguranje... to je najvažnije, pročitaj šta još treba na sajtu konzulata.

Kylender

Početnik
Poruka
6
Imam i ja specifičnu situaciju ;). Naime, ja sam poslednjih 5 godina samoizdržavajući student ali nemam stalni posao već honorarni. Već sam se spremio da maltretiram moje da mi pišu izjave i vade uverenja o zaposlenju kad mi je danas kolega rekao da ja mogu od svoje firme da uzmem potvrdu o honorarnim primanjima. On čak i planira da sa tim "konkuriše" za vizu. Možda je i olakšaajuća okolnost što je firma u kojoj radim u vlasništvu Kiprana (Grka). Pretpostavljam da ću morati direktno u agenciji ili ambasadi da pitam ali ako je neko imao sličnu situaciju, voleo bih samo da znam koje su mi šanse da izbegnem suvišno cimanje... Hvala!

Poslednja izmena:

jayme

Zainteresovan član
Poruka
410
Help...Planiram ovo leto u Grcku sa momkom kod prijatelja ali problem je u tome sto je on drzavljanin BIH, pa me interesuje da li moze dobiti vizu u Bg, ima prijavu boravka u Ns? Hvala

Decko moze vaditi vizu u Beogradu, samo da podnese sve papire koje su potrebni i fotokopiranu prijavu boravka. Svi drzavljani BiH mogu vaditi vizu u Bg uz prijavu boravka, ne samo Grcku vec i za bilo koju drugu zemlju.

la dolcevita

Poznat
Poruka
8.056
Samo da znate, definitivno morate imati novi pasos.
Ispravka... Danas mi u jednoj agenciji rekose da pasos za Grcku mora da vazi samo 3 meseca od poslednjeg dana, a ne 6 meseci. Nisam pametna...

Poslednja izmena:

anni02

Početnik
Poruka
4
Da li moze neko da mi pomogne,
treba da predam papire za individualnu vizu, a ne znam sta bi mi bilo najpametnije i najsigurnije raditi.
Student sam, pa mogu ici tako da me otac izdrzava. Ali, imam firmu na svoje ime, pa mi u agenciji kazu da mogu i tako. Medjutim, ja sam i vlasnik te firme i jedini zaposleni i firma ne zaradjuje nesto mnogo, pa se bojim da ako idem samo na tu varijantu, da necu dobiti vizu. Sta mi savetujete? Kome pre grci daju vizu, studentima ili vlasnicima firmi, ma kakva da je firma? Ili da li mogu da predam i papire da sam vlasnik firme i da sam student koga roditelj izdrzava?

jayme

Zainteresovan član
Poruka
410
Da li moze neko da mi pomogne,
treba da predam papire za individualnu vizu, a ne znam sta bi mi bilo najpametnije i najsigurnije raditi.
Student sam, pa mogu ici tako da me otac izdrzava. Ali, imam firmu na svoje ime, pa mi u agenciji kazu da mogu i tako. Medjutim, ja sam i vlasnik te firme i jedini zaposleni i firma ne zaradjuje nesto mnogo, pa se bojim da ako idem samo na tu varijantu, da necu dobiti vizu. Sta mi savetujete? Kome pre grci daju vizu, studentima ili vlasnicima firmi, ma kakva da je firma? Ili da li mogu da predam i papire da sam vlasnik firme i da sam student koga roditelj izdrzava?

Nema nekog pravila kome pre daju vizu. Ako doneses sve papire za zaposlene tj vlasnike firmi onda ce biti u redu, treba potvrda o placemo porezu pa ako porez nije regulisan onda bolje kao student, ali otac mora da navede da ima prosek plate veci od 20.000,00 (cak i ako nema poželjno je da se tako navede)...

anni02

Početnik
Poruka
4
Nema nekog pravila kome pre daju vizu. Ako doneses sve papire za zaposlene tj vlasnike firmi onda ce biti u redu, treba potvrda o placemo porezu pa ako porez nije regulisan onda bolje kao student, ali otac mora da navede da ima prosek plate veci od 20.000,00 (cak i ako nema poželjno je da se tako navede)...

Porez je regulisan, tako da sto se toga tice nece biti problema, nego me brine to sto skoro nista ne zaradjujem preko te firme, tj samo par meseci godisnje... Bojim se da tu ne ispadne problem? Da li mogu da predam papire kao vlasnik firme, i uz to prilozim da sam student, ili tako neka kombinacija?

deki27

Početnik
Poruka
38
Ja planiram da idem individualno u Atinu kod prijatelja u julu mesecu. S tim sto oni nisu Grci nego Skoti, koji rade u grckoj i Kipru. Ja sam zaposlen, i vec sam imao sengen grcki 2006. na 24. dana, i grupnu vizu prosle godine. Da li je neko uopste imao iskustva sa odlaskim kod prijatelja i da li je problem viza?

Ja sam sa porodicom isao prosle godine kod prijatelja u Atinu. Poslali su nam pozivno pismo,fotokopije pasosa gde se vidi da imaju radnu dozvolu i ugovor o zakupu stana.
Nisam imao nijedan sengen u pasosu koji je izdat 2003. Dobili smo vizu onoliko koliko smo uplatili osiguranje

mare_pa

Početnik
Poruka
5
Da li je neko mozda upucen u termine predaje dokumenata za Grcku vizu,naime namera mi je da idem na more sredinom jula,pa me interesuje kad bi bilo pozeljno zvati ambasadu i zakazati termin predaje dokumenata? Unapred hvala svima,pozdrav

deki27

Početnik
Poruka
38
Da li je neko mozda upucen u termine predaje dokumenata za Grcku vizu,naime namera mi je da idem na more sredinom jula,pa me interesuje kad bi bilo pozeljno zvati ambasadu i zakazati termin predaje dokumenata? Unapred hvala svima,pozdrav

Prelistaj malo forum. Mislim da moze da se zakaze 90 dana pre puta, sto znaci da mozes vec danas da zoves i zakazes( ako su ti svi papiri sredjeni) za kraj aprila npr.

Da li je neko zakazao za maj?

SanjaG

Zainteresovan član
Poruka
120
Ja sam juče zvala da zakažem termin za maj, ali još nisu otvoreni za taj mesec .... operater mi je rekao da zovem svakodnevno da se raspitam ....naravno, ovo ne važi za vreme praznika.

dani100

Početnik
Poruka
26
Treba mi pomoc oko tumacenja grcke vize.Uplatila sam aranzman preko agencije od 01.06.do 11.06.2009.Predala sam dokumenta za individualnu vizu i istu sam dobila.Na sengenu pise datum od 01.06.do 30.06 2009.,broj ulazaka 1,a broj dana 11.Da li sam dobila vizu na mesec dana ili na 11 dana u okviru tog termina?

Majat.

Veoma poznat
Poruka
13.005
Treba mi pomoc oko tumacenja grcke vize.Uplatila sam aranzman preko agencije od 01.06.do 11.06.2009.Predala sam dokumenta za individualnu vizu i istu sam dobila.Na sengenu pise datum od 01.06.do 30.06 2009.,broj ulazaka 1,a broj dana 11.Da li sam dobila vizu na mesec dana ili na 11 dana u okviru tog termina?

Dobila si vizu na 11 dana, tih 11 dana mozes da iskoristis u periodu od 1.6 do 30.6. ;)

mobilni

Aktivan član
Poruka
1.296
Ja sam juče zvala da zakažem termin za maj, ali još nisu otvoreni za taj mesec .... operater mi je rekao da zovem svakodnevno da se raspitam ....naravno, ovo ne važi za vreme praznika.
"komsinice" (cacak)...moji gosti sa rezervacijom od 01.06 su dobili vize pre 10-ak dana.zato ono "zovi svakodnevno" ima poentu.stvarno zovi,jer izgleda da nema pravila......

SanjaG

Zainteresovan član
Poruka
120
"komsinice" (cacak)...moji gosti sa rezervacijom od 01.06 su dobili vize pre 10-ak dana.zato ono "zovi svakodnevno" ima poentu.stvarno zovi,jer izgleda da nema pravila......

Ma da, mogla sam i ja da rezervišem termin u aprilu, ali mi ne odgovara jer će mi pasoši biti gotovi krajem ovog meseca ;) Zato tražim majski termin, a može i junski, obzirom da idemo na more sredinom jula :klap:

mobilni

Aktivan član
Poruka
1.296
"giordana"..zavisi sta ste rezervisali...... treba izbegavati rezervisanje smestaja kod "vlasnika" koji su iznajmili objekat od pravog vlasnika(grci to rade bez ugovora) a koji je ko zna gde i ne moze ili nema nameru da se "cima" sa srbima kojima treba viza,a sadasnji "vlasnik" nema mogucnost da vam posalje nikakvu garanciju.u svakom slucaju "ipeftini dilosi"(znaju grci sta je to) overen u KEP ili policiji je dovoljan.treba da pise da je "mujo hasic" rezervisao smestaj u nekom periodu.ispod treba da stavi imena svih osoba koje letuju sa datumom rodjenja i brojem pasosa.moze i obicna izjava (veveosi) vlasnika,potpisana i overena njegovim pecatom ali pracena i dozvolom za obavljanje delatnosti (adeia eot)....

Giordana Bgd

Obećava
Poruka
78
Proverila sam apartmane pre nego sam rezervisala, nasla i komentare cini mi se na holidaywatchdog.com ili koji vec sajt bese. Covek mi je poslao da uplatim deposit i mislim licno da je sve ok, nego smo mi u procesu vadjenja pasosa pa ce mi trebati malo vremena da posaljem brojeve pasosa ako su neophodni. Sto se mene tice ja cu do jula nadam se izvaditi multi sengen ( austrijski) pa za mene nije problem. trebace mi za muza i dete. ali hvala na odgovoru trazicu mu da mi posalje "ipeftini dilosi". a kako moze da se proveri da li je gospodin i vlasnik onogs sto nudi?

mobilni

Aktivan član
Poruka
1.296
Proverila sam apartmane pre nego sam rezervisala, nasla i komentare cini mi se na holidaywatchdog.com ili koji vec sajt bese. Covek mi je poslao da uplatim deposit i mislim licno da je sve ok, nego smo mi u procesu vadjenja pasosa pa ce mi trebati malo vremena da posaljem brojeve pasosa ako su neophodni. Sto se mene tice ja cu do jula nadam se izvaditi multi sengen ( austrijski) pa za mene nije problem. trebace mi za muza i dete. ali hvala na odgovoru trazicu mu da mi posalje "ipeftini dilosi". a kako moze da se proveri da li je gospodin i vlasnik onogs sto nudi?

tako, sto ce vam poslati ili nece "ipeftini dilosi".ako je vlasnik i ako je registrovan...poslace vam i onda je jos lakse i brze da vam posalje obican "veveosi"(potvrdu) gde pise da ste rezervisali i vasi podaci ali kao sto rekoh....uz to mora i dozvola min. turizma (adeia eot).Ako je dozvola istekla ili je nema (nema je pola grcke) onda vam salje "ipeftini dilosi". ni jedno ni drugo ne moze vam poslati neko drugi (onaj sto je iznajmio).jedino,da mu ucini vlasnik uslugu pa da napise,sto i nije problem,ali ako zivi u tom mestu.mnogo ljudi iz atine i soluna izdaje objekte po ostrvima preko mestana a oni zive daleko. na to sam mislio....jer znam za slicne situacije,srbi uplatili..a grk ne moze da posalje garancije.zato treba odmah po uplati rezervacije "juriti" grka da vam to posalje.mogu oni i da se snadju,kod komsije,kolege,prijatelja.....samo ako hoce.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.