GRČKA VIZA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
@zokiNBGD
1.predala sam zahtev 10 dana pred putovanje jer sam bila u Crnoj Gori, termin sam zakazala 15 dana pre, odgovor sam dobila posle 3 dana
2.Ne, dala sam im plavi papiric i oni meni pasos, to je sve, da ne pominjem ogromnu guzvu, to je vec standardna prica, a dobila sam zahevtan papir za pasos na kome je standardni tekst da sam odbijena i moguci razlozi...ali bas opste...ono tipa dear sir/madam..
3.Imala sam grupne vize ranije, Grcka, Madjarska...ali to su bile skolske ekskurzije i nije bilo nikakvih problema
4.naravno,popunjen obrazac za vizu, 2 fotografije, fotokopija prve strane pasosa, pasos je izdat 2002 god,putnicko osiguranje u trajanju boravka, potvrdu o studiranju i fotokopiju celog indexa(zadrzali su samo prvu stranu, a ostalo mi vratili), izjavu oba roditelja o izdrzavanju, vaucer iz agencije, rezervaciju hotela iz Soluna,priznanicu da sam platila hotel,mislim da je to sve
5.Ne, nikakve, pa ja sam dobro dete;)
6.ne, u Beogradu,u Srbiji
Jedino sumnjivo sto je moglo biti je to sto je soba u hotelu rezervisana za dvoje, a druga osoba je prijatelj iz Soluna...da li to moze biti razlog???
E to i ja pokusavam, bas me interesuje zasto sam mogla biti odbijena i zaista se ovih dana maksimalno trudim da saznam;)..upravo ovo sto si ti napisao;)...ma ziva se pojedoh...pa nemam ni kaznu za nepropisno parkiranje a sad se osecam kao najgori kriminalac, odbila me za vizu zemlja koja skoro svima daje, pa cemu da se nadam za kasnije:(...
 
Pa neee, ne zanosim se (k'o m*da na kosidbi), malo sam se našalio. Ovde je svest na tom nivou da se ni dvojica ne mogu dogovoriti oko neke akcije (osim ako to nije neko drpisanje, pelješenje, krađa... tu se prećutno dogovaramo, pogledom, osmehom, ne trebaju reči...) a kamoli 300k turista.

Ne smeju ništa da urade bez Brisela? Tako treba (© SPS :) ), ćuti, dobro je... Neko pametan je isforsirao da Grčka uđe u EU inače, pitanje je koliko bi uznapredovali da nisu ušli.

Kakva crna propast, ne može biti propast ako te neko privede redu i ako te nauči da može da se živi (i to mnogo bolje) bez drpisanja na svakom božijem koraku :(
da, to za drpisanje je ok i to je ovde malo pod kontrolom.ali grci isto kao i srbi nikad nece razmisljati kao scandinavci,nemci,englezi...u ovom trenutku je velika afera oko primanja mita od strane poslanika i ministara kod prodaje gr telefonije simens-u...na omoniji svako vece mozes da kupis svaku vrstu droge u svim kolicinama.gledao sam ih pre mesec dana....stotine korisnika i prodavaca..u centru atine! prekjuce uhapsen sin poznate pok. Aliki Vujuklaki sa oruzjem i drogom..jutros rano ubijen glumac Stergianopulos(medju prvih 5-6 zvezda gr filma i pozorista)...imaju plantaze marihuane na kritu i svi se prave ludi jer "bosovi" su kumovi sa politicarima.ne lici li pomalo na srbiju?jedino je utesno sto je zakon bas...tvrd.dozivotna robija za ubistvo se podrazumeva(mada neki izlaze ranije).informativno,oni koji putuju kolima kroz grcku mogu se "upoznati" sa grckim zakonima ako procitaju sta pise sa zadnje strane saobracajnog znaka.zatvor! ako ga ostetis.....tesko ce nas srbe neko da uvede u red,isto kao i grke.placaju kazne ali teraju po svom.....
 
Ljudiiii,
treba mi brzo pomoc oko vize zato se izvinjavam sto ne mogu da stignem da procitam sve odgovore vec vas molim za pomoc. Tek sutra mogu da odem do agencije da pitam sve sto mi treba a vec za par dana moram predati dokumenta jer idem last-minute do Grcke. Znaci ako mi neko moze napisati sta mi sve treba od dokumentacije da predam za grupnu vizu. Inace, student sam.
 
Pozdrav svima,
imam jedno hitno pitanje: da li u ambasadi Grcke u Beogradu moram licno da predam dokumenta za individualnu vizu ili to moze da uradi moja supruga za mene i cerku(putujemo zajedno i mamo isto prezime)? Molim vas za hitan odgovor posto mi je zakazan dolazak za petak.
Pozz
 
Pozdrav svima,
imam jedno hitno pitanje: da li u ambasadi Grcke u Beogradu moram licno da predam dokumenta za individualnu vizu ili to moze da uradi moja supruga za mene i cerku(putujemo zajedno i mamo isto prezime)? Molim vas za hitan odgovor posto mi je zakazan dolazak za petak.
Pozz

Od mnogih sam cula da u Bgd.moze bez problema jedan da preda za celu porodicu.Nislije su ogromnim crvenim slovima napisale na site-u da mora licno prisustvo,ja sam ipak otisla sama,suprug nikako nije mogao i bez ikakvih problema su mi primili dokumenta,dobili smo vize.
 
Pozdrav svima,
imam jedno hitno pitanje: da li u ambasadi Grcke u Beogradu moram licno da predam dokumenta za individualnu vizu ili to moze da uradi moja supruga za mene i cerku(putujemo zajedno i mamo isto prezime)? Molim vas za hitan odgovor posto mi je zakazan dolazak za petak.
Pozz

Moze naravno, cak je i pozeljno zbog smanjenja guzve.
Ja sam predala za moju porodicu prekjuce.
 
evo i ja da se javim, da pitam za misljenje...trebali smo da putujemo na Tasos danas...i moj suprug je odbijen za grupnu vizu:eek:...svi mi govore kao je to skoro nemoguce, ali eto, to skoro...:lol:...elem, prosle god,. smo isli preko agencije iz Bgd, ali kako je on sa juga, morao je da vadi individulanu vizu u Nisu, jer mu je i pasos izdat dole, a i prebivaliste je dole..i dobio je vizu..ove godine, da se ne bismo maltertirali - isli smo na navodno sigurniju varijantu...odjavio se, prijavio u Bgd, jer su nam iz agencija (u par njih smo proverili) rekli da moze da se uz ostala dokumenta preda i kopija licne karte, gde se vidi da je prebivaliste u Bgd, i da ide na grupnu vizu...on je inace apsolvent - upisao je apsol. staz u maju...a ima 27god...inace ovde radi, naravno nije prijavljen tako da nikako nismo mogli da predajemo za tu kategoriju, vec kao studenti.
...iz agencije ide sledeca prica - oni su njega stavili za nosioca vize..i iz ambasade su im vratili papire i rekli da ne moze on da bude nosilac grupne vize, jer ima samo prebivaliste u Bgd, a ne i pasos izdat u bgd i nema nikakvih problema, samo neka stave nekog drugog..navodno pasosi su vraceni u YUTU, zamenjene one nalepnice od agencije sa rednim brojevima pasosa i stave mene kao br 1 za nosioca vize - kao rotiraju mesta i njegov pasos stave na poslednje mesto... mene buni, zasto je agencija uopste stavila njega za nosioca vize ako zna da nosiocu vize pasos mora da bude izdat u gradu tj. opstini ciji se pasosi viziraju u grckoj ambasadi u BGD?? Navodno kruze neke price od ljudi, kako ambasada u toku dana nekad dobije direktivu dosta viza za danas vise ih ne izdajemo. svi koji sad podnesu odbijaju se, a od sutra opet sve ok...ne znam da li je to istina, ne verujem..sta mislite, da li postoji realan razlog sto je on odbijen, ili...? naravno, nikavog obrazlozenja nema. takodje nema ni nikakav pecat da je odbijen, ali kazu da ako vadis grupnu vizu, i ako te odbiju taj pecat ne lupaju???:think:
 
:dash: Totalno neznanje ljudi u agenciji...treba im 1000godina da nauce osnovne stvari-NAJVAZNIJE je gde je pasos izdat-po tome se odredjuje gde apliciras za vizu i tu nema izuzetaka! Pre par godina moj brat i njegova porodica su imali takve neprijatnosti jer je sluzbenica u Conte-u tvrdila da ce im izvaditi vize u Bgd.i ako nas okrug pripada Nisu-i naravno- ostali su bez letovanja koje su dobili na nagradnoj igri i bez para koje su dali da bi doplatili za decu...prijavili slucaj Yuti i bla,bla..pojeo vuk magarca.Ali toliko neznanje-nemam reci:nono:
 
:dash: Totalno neznanje ljudi u agenciji...treba im 1000godina da nauce osnovne stvari-NAJVAZNIJE je gde je pasos izdat-po tome se odredjuje gde apliciras za vizu i tu nema izuzetaka! Pre par godina moj brat i njegova porodica su imali takve neprijatnosti jer je sluzbenica u Conte-u tvrdila da ce im izvaditi vize u Bgd.i ako nas okrug pripada Nisu-i naravno- ostali su bez letovanja koje su dobili na nagradnoj igri i bez para koje su dali da bi doplatili za decu...prijavili slucaj Yuti i bla,bla..pojeo vuk magarca.Ali toliko neznanje-nemam reci:nono:

Veco slazem se, u agencijama su puni neznanja bas iz razloga sto tu uglavnom rade ljudi koji nikakvu obuku nisu prosli, mozda su prosli pored fakulteta za turizam, a o ostalom da ne pricam..cast malobrojnima koji ne spadaju u ovu kategoriju.veza radi samo tako:whistling:...ali...ovo za menjanje boravista je tacno sigurno, jer su ljudi na moje oci dobili tako vize..dakle prijave se u Bgd, i uz kopiju licne karte da im je prebivaliste ovde, predaju papire. i bas prosle godine kada smo putovali sa nama u grupi je bilo dvoje kojiima su pasosi izdati u Nisu, jer su odatle, ali kako zive u Bgd, promenili su prebivaliste i normalno aplicirali za grupnu vizu ovde.
 
Grčki ambasador: Besplatne vize za grupe i za mlađe od 18 godina
Autor: Beta | Foto: B. Puljević | 06.06.2008 - 13:56


Svi mlađi od 18 godina, kao i građani Srbije koji podnose zahtev za grupne vize biće razmatrani kao kandidati za dobijanje besplatnih viza, izjavio je danas ambasador Grčke u Beogradu Hristos Panagopulos.

"Grčka je prva zemlja koja praktično počinje da sprovodi inicijativu koju je politički usaglasilo 17 zemalja EU 6. maja u Parizu, a instrukcije za ovu inicijativu, koja je stupila na snagu juče, konzularno odeljenje grčke ambasade u Beogradu dobilo je iz Atine", rekao je Panagopulos.
Grčki ambasador je naglasio da će ovo praktično značiti da "svi iz pomenutih kategorija mogu da dobiju besplatne vize, ali da to ne znači da će ih i dobiti", kao i da će svaki slučaj biti razmatran posebno.
On je, međutim, dodao da će se grčko predstavništvo u Beogradu truditi da maksimalno izađe u susret srpskim građanima ne samo zbog predstojeće turističke sezone već i zbog tradicionalne istorijsko-ekonomsko-političke povezanosti dve zemlje.
Grčki konzul Nikolas Jotopulos naveo je da je prošle godine oko 300.000 građana Srbije dobilo vize za Grčku, a da je dve trećine od tog broja grupno konkurisalo.
"Grčka je prva na listi zemalja EU po broju izdatih viza građanima Srbije. Primera radi, druga zemlja na toj listi prošle godine je izdala svega 16.000 viza Srbima", rekao je Jotopulos.
On je dodao da se ovim pozitivnim iskorakom neće rešiti problem ponude i potražnje, jer je potražnja još uvek mnogo veća od kapaciteta koje grčka država ima.
"Dnevno dobijemo oko 2.000 zahteva za vizu u našim konzulatima u Beogradu i Nišu, a od toga bude oko 1.000 individualnih zahteva. Trudimo se da ih "slučaj po slučaj", što nalaže šengenski vizni režim, rešimo u što kraćem roku", istakao je Jotopulos.
Grčki konzul i ambasador naglasili su da se Grčka "bori za ukidanje viznog režima za građane Srbije, kao i za ubrzavanje njene evropske integracije".


 
Cao! Imam drzavljanstvo BiH,studiram u Novom Sadu gde sam i prijavljen.Uskoro treba da dobijem i drzavljanstvo Srbije posto imam pravo na dvojno.Uplatio sam letovanje preko agencije u Grckoj.Da li mogu dobiti vizu u Beogradu?U agenciji me uveravaju da mogu,uz prijavu boravka.Ima li neko vise saznanja o ovom?Unapred zahvalan.
 
Pozdrav svima na forumu,interesuje me posto sin u avgustu treba da ide u grcku u kosarkaski kamp a pasos mu ima vaznost dve godine i istice 15 oktobra ove godine,dali postoji mogucnost da nedobije tu famoznu vizu inace dete ima 10 godina i putuje bez roditelja.
 
ja sam juče bio da podignem vizu, došao u 5 i 15, red je bio kroz strahinjića bana, pa je zavijao u dositejevu, pa do gospodara jovana, znači cirka nekih 200 m...počeli su 5:30...vizu sa podigao u 6:00...znači relativno brzo
 
ne bih da ti stajem na muku.....ali ne postoje hitni poslovi,vec samo ljudi koji su zakasnili.ako si uplatila rezervaciju bez agencije (sama) onda idi pred ambasadu i masi papirom.dobices termin jer se radi o uplati direktno grku...ako nista ne uradis sutra,javi se na pp...ne mogu ovde.
 
@zokiNBGD
1.predala sam zahtev 10 dana pred putovanje jer sam bila u Crnoj Gori, termin sam zakazala 15 dana pre, odgovor sam dobila posle 3 dana
2.Ne, dala sam im plavi papiric i oni meni pasos, to je sve, da ne pominjem ogromnu guzvu, to je vec standardna prica, a dobila sam zahevtan papir za pasos na kome je standardni tekst da sam odbijena i moguci razlozi...ali bas opste...ono tipa dear sir/madam..
3.Imala sam grupne vize ranije, Grcka, Madjarska...ali to su bile skolske ekskurzije i nije bilo nikakvih problema
4.naravno,popunjen obrazac za vizu, 2 fotografije, fotokopija prve strane pasosa, pasos je izdat 2002 god,putnicko osiguranje u trajanju boravka, potvrdu o studiranju i fotokopiju celog indexa(zadrzali su samo prvu stranu, a ostalo mi vratili), izjavu oba roditelja o izdrzavanju, vaucer iz agencije, rezervaciju hotela iz Soluna,priznanicu da sam platila hotel,mislim da je to sve
5.Ne, nikakve, pa ja sam dobro dete;)
6.ne, u Beogradu,u Srbiji
Jedino sumnjivo sto je moglo biti je to sto je soba u hotelu rezervisana za dvoje, a druga osoba je prijatelj iz Soluna...da li to moze biti razlog???
E to i ja pokusavam, bas me interesuje zasto sam mogla biti odbijena i zaista se ovih dana maksimalno trudim da saznam;)..upravo ovo sto si ti napisao;)...ma ziva se pojedoh...pa nemam ni kaznu za nepropisno parkiranje a sad se osecam kao najgori kriminalac, odbila me za vizu zemlja koja skoro svima daje, pa cemu da se nadam za kasnije:(...

Kako si napisala, izgleda da si sve pribavila kako traže i da nije u tome problem. Sledeće je to da je neki od službenika procenio da ćeš ti ostati u Grčkoj da radiš, umesto što ideš na trodnevni izlet, izgleda da su mu se kockice složile... zato sam te pitao KADA si predala zahtev, u smislu da li je to skoro bilo, tj sada na početku sezone kada je veća mogućnost da te odbiju nego kasnije.

Nemoj se jesti nego, ako imaš vremena, napiši emajlić konzulu, najbolje na engleskom jeziku, objasni mu tvoj problem i pokušaj da zakažeš da te primi. Ja bih bio uporan i sedeo bih mu na glavi dok mi ne objasni zašto me je njegov službenik loše procenio i zahtevao bih da ispravi grešku. On to može da uradi.
 
Imam jedno zannimljivo pitanje...Moj profesor Grčkog(grčki državljanin naravno) treba da mi pošalje garantno pismo,ali izgleda neće ići u Grčku još par nedelja a ja bih podnela zahtev za
vizu ovih dana,e sad...Da li on može nekako ovde u Srbiji da overi to garantno pismo??Hvala unapred
 
jerotije nije dobro razumeo...ili nije hteo da razume.podrazumeva se da grk u beogradu,verovatno ima samo pasos sa sobom.tako,da papir koji bi potpisao (za bilo sta) treba da donese ili mu posalju iz grcke.verovatno mu treba i papir manje nego meni..jer je grk.ja sam im predao zahtev sa papirom o poreskoj izjavi i mojoj dozvoli boravka u 10.00 a u 14.00 su nas zvali da uzmemo vizu.ali je bilo i van tur. sezone...oporezovani gr gradjanin to zavrsava u beogradu brze,nego da salje nekome iz grcke....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top