GRCKA KRIZA

Pola Sirize je za to da Grcka bankrotira, to je trebalo da urade jos u februaru.
Na taj nacin nestaju svi dugovi, ali pa sa druge strane od necega mora i da se zivi.

Ja mislim da barem 90% Grka nije da Grcka bankrotira.

Dugovbi NIKADA ne nestaju, tada bi im plenili avione, kamione, ostrva dok ne bi naplatili dug.

A da i ne govorimo sta bi se desavalo kada bi izvrsili embargo da im ne mogu dolaziti turisti i da ne mogu podizeti pare u bankama.

Odmah bi promenuli misljenje iz osnova.

Nisu oni sto daju pare u zajam ni malo naivni....Imaju izracunete SVE OPCIJE.
 
Ja mislim da barem 90% Grka nije da Grcka bankrotira.

Dugovbi NIKADA ne nestaju, tada bi im plenili avione, kamione, ostrva dok ne bi naplatili dug.

A da i ne govorimo sta bi se desavalo kada bi izvrsili embargo da im ne mogu dolaziti turisti i da ne mogu podizeti pare u bankama.

Odmah bi promenuli misljenje iz osnova.

Nisu oni sto daju pare u zajam ni malo naivni....Imaju izracunete SVE OPCIJE.
Немој бити тврдоглав и правити се слепцем.

Ајд да те питам јер сам ти већ постављао линкове што правиш будалу од себе?
Опроштен је рецимо Србији.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2004&mm=07&dd=01&nav_id=144886
http://www.arhiva.srbija.gov.rs/vesti/2001-11/16/321424.html
Од оба удружења поверилац и у Паризу, и у Лондону са преко 60% опроста.
Опростили су Немачкој дуг Грци после ДСР, такође.
Немој да си џуџан и опет се изглупираш.
 
Ајд да те питам јер сам ти већ постављао линкове што правиш будалу од себе?
Опроштен је рецимо Србији.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2004&mm=07&dd=01&nav_id=144886
http://www.arhiva.srbija.gov.rs/vesti/2001-11/16/321424.html
Од оба удружења поверилац и у Паризу, и у Лондону са преко 60% опроста.
Опростили су Немачкој дуг Грци после ДСР, такође.
Немој да си џуџан и опет се изглупираш.

Intelektualno si inferioran da vodis diskusiju sa mnom.

I nemoj da me proganjas po forumu, to je Pravilnikom zabranjeno..:rtfm:

Ja ne znam ni da si ti ziv, toliko si mi zanimljiv i interesantan.
 
Ja mislim da barem 90% Grka nije da Grcka bankrotira.

Dugovbi NIKADA ne nestaju, tada bi im plenili avione, kamione, ostrva dok ne bi naplatili dug.

A da i ne govorimo sta bi se desavalo kada bi izvrsili embargo da im ne mogu dolaziti turisti i da ne mogu podizeti pare u bankama.

Odmah bi promenuli misljenje iz osnova.

Nisu oni sto daju pare u zajam ni malo naivni....Imaju izracunete SVE OPCIJE.
Pa i ja tako mislim, mada bi za Grcku bilo najbolje da zaista bankrotira.
A sta su plenili Argentini? Nista.
 
Intelektualno si inferioran da vodis diskusiju sa mnom.

I nemoj da me proganjas po forumu, to je Pravilnikom zabranjeno..:rtfm:

Ja ne znam ni da si ti ziv, toliko si mi zanimljiv i interesantan.
Немам таленат за лагање ко ти.:hahaha:
Што си на исту фору, иако сам ти већ постављао исте линкове о отпису дуга Србији, опет направио будалу од себе?!?
 
Argentini nisu nista plenili jer je venecuelanski predsednik Chavez u zadnji cas platio argentinski dug koji je stigao za naplatu.

Od tada su se malo otrgli i sada sami placaju dugove.
Ma ti pricas o nekim stvarima novijeg datuma, ali je Argentina zaista bankrotirala 2002 godine.

Sa druge strane, svi pamte bankrot Argentine iz 2002. godine. Vlasti ove zemlje odlučile su da više ne vraćaju spoljne dugove i da ne uzimaju nove zajmove. Valuta je preko noći drastično oslabila, uvoz umanjen, izbili su neredi... Ali i u tom haosu počela je polako da jača domaća potrošnja, ekonomija je „restartovana” i zemlja se oporavila. Međutim, treba podsetiti da i dalje traju suđenja sa stranim investitorima koji su time bili oštećeni.

 
Bas zalosno za rusofrenicare. Broj Putinovih fanova u Evropi se rapidno smanjuje. Nakon Januka, jos jedan komunista je otisao na smetliste istorije. Mislim da ce uskoro Orban morati da ustupi mjesto pametnijima od sebe.
 
четвртак, 17. септембар 2015.
Бивши министар финансија Грчке Јанис Варуфакис посаветовао је лидера лабуриста Џеремија Корбина како да обезбеди сигурну будућност Великој Британији.
janis-varufakis.jpg
Главна мисао коју бих желео да им пренесем: не плашите се медијских покушаја да вас омаловаже. Системски медији ће покушати да вас растргну на комаде, али ви треба да им одговарате разумним аргументима, са страшћу, са смислом за хумор, не заборављајући сопстевено достојанство“, изјавио је Варуфакис.
Он је навео да се политича и економска ситуација у Великој Британији много разликује од грчке.
“Ствар није само у томе да је британска економија много јача од грчке. Ствар је у томе да се једна земља налази у еврозони, а друга не. Зато британска влада, независно од тога која партија дође на власти, има одређени суверенитет и одређену слободу, које нема ни у једној од земаља еврозоне“, нагласио је бивши министар економије.
Према његовим речима, већ пет година Грчка се налази у великој депресији и ситуација се само погоршава.
“ЕЦБ, Европска комисија, ММФ и остали — намећу нам додатна скраћивања, претварајући велику депресију у огромну“, додао је Варуфакис.
Према мишљењу политичара, ове институције могу да “отиру ноге“ о Грчку захваљујући структури еврозоне, као и могућности да у сваком тренутку затворе банке.
“Њима је требало да покажу народима других земаља — Шпаније, Италије, Португалије, Ирске, па и Француске - ”ко се усудите да изаберете владу која ће устати против нас, ми ћемо вас угушити“, изјавио је он.
Говорећи о свом односу према УН, да ли је организација могла да предузме нешто у вези са економском кризом у Грчкој, Варуфакис је рекао да су УН ослабљене поступцима неких њених чланица које без дозволе врше бомбардовања земаља.
“Добар пример за то је бомбардовање Југославије. Европске земље су почеле да бомбардују без расправе у УН по овом питању. Инвазија Ирака је још више погоршала ситуацију. Ако се буде наставило извлачење пода испод ногу УН, не може се оптуживати за превелику слабост и неспособност да испуњава своје задатке“, рекао је Јанис Варуфакис.
(Танјуг)
 
Ma ti pricas o nekim stvarima novijeg datuma, ali je Argentina zaista bankrotirala 2002 godine.

Sa druge strane, svi pamte bankrot Argentine iz 2002. godine. Vlasti ove zemlje odlučile su da više ne vraćaju spoljne dugove i da ne uzimaju nove zajmove. Valuta je preko noći drastično oslabila, uvoz umanjen, izbili su neredi... Ali i u tom haosu počela je polako da jača domaća potrošnja, ekonomija je „restartovana” i zemlja se oporavila. Međutim, treba podsetiti da i dalje traju suđenja sa stranim investitorima koji su time bili oštećeni.


NIsam strucnjak za medjunarodno pravo i ekonomiju, ali zaista je interesantno prouciti po kojim se zakonima predudjuje u slucaju da citava drzava bankrotira ili nesto nece da placa. Zapravo, nesto mi se cini da tu niko nista ne moze, osim neki rat i ucene, ako upali.
Sta recimo moze neko sada da uradi ako USA kaze vise ne vracamo dugove? Mislim da dugove drzave USA. Moze samo da se slika.
 
NIsam strucnjak za medjunarodno pravo i ekonomiju, ali zaista je interesantno prouciti po kojim se zakonima predudjuje u slucaju da citava drzava bankrotira ili nesto nece da placa. Zapravo, nesto mi se cini da tu niko nista ne moze, osim neki rat i ucene, ako upali.
Sta recimo moze neko sada da uradi ako USA kaze vise ne vracamo dugove? Mislim da dugove drzave USA. Moze samo da se slika.

Dugove od minimum
211000 mrd. US$ nece i ne mogu
USA nikad vratiti
to kazu i americki
ekonomi, koji su i rekli
da je USA bankrotirala
to znaci da je USA vec sad
treci svijet
Kalifornia od pozara vec izgorila
a minimum 40 drzava americkih
hoce da se odvoje od Washington
Americka ekonomija ce kolabirati
to nece dugo ici

MJK
 

Back
Top