Grafiti...Savremena umetnost ili vandalizam?

Pocahontas:
..hmm...nisam u toku o čemu pričate...ali hoću da kažem da su grafiti svakako umetnost..blablaaaa... :wink: :D
Si ti ona Pocahontas sa radivizije??? :?
Ako jesi onda si svakako dobrodosla na mojoj temi!!! :D :wink:
Ako nisi, nema veze sve dok podrzavas grafart culture!!! :wink:
Na ovoj temi mozes da pricas o bilo cemu vezanom za grafite ili cak hiphop...
Na prethodnim stranama imas slike grafita koje sam postavio, pa pogledaj verovatno ce ti se svideti...
 
Shinoda:
Pocahontas:
..hmm...nisam u toku o čemu pričate...ali hoću da kažem da su grafiti svakako umetnost..blablaaaa... :wink: :D
Si ti ona Pocahontas sa radivizije??? :?
Ako jesi onda si svakako dobrodosla na mojoj temi!!! :D :wink:
Ako nisi, nema veze sve dok podrzavas grafart culture!!! :wink:
Na ovoj temi mozes da pricas o bilo cemu vezanom za grafite ili cak hiphop...
Na prethodnim stranama imas slike grafita koje sam postavio, pa pogledaj verovatno ce ti se svideti...

Ne...
 
Зависи да ли су то прави графити или само потписи. Такође зависи и од места. Мислим да сваки град треба да има неко место на ком се цртају графити, а да цртање на другим местима треба строго кажњавати!
 
Ja mislim da su grafiti i umjetnost i vandalizam... U stvari, sve zavisi od toga sta ko smatra grafitima...
Mislim da u umjetnost spadaju grafiti koji ukrasavaju neke sumorne, stare zgrade ili zidove, ma grafiti koji su uradjeni majstorski.
A vandalizmom smatam glupave natpise po centru grada, koji su samo nasvrljani poput obicnog texta na zid, onako, u prolazu... mada to se i ne moze nazvati grafitima.
Sve u svemu-pravi grafiti-UMJETNOST.
 
grafovi su umetnost kako neko moze da sumnja u to. ako se slikanje smatra umetnoscu onda se i grafovi podrazumevaju po tome. covek mora da bude kreativan da ima ideje, zivce, petlju da bi uradio tako nesto pogotovo na nekom javnom mestu. ali nema sumnje da su bas mocni. a nema lepseg iznenadjenja neko kad ti neko posveti grafit. :) :) bas romanticno :P
 
Зависи. Ја бих спалио људе који цртају графите по стамбеним зградама, возовима, аутобусима... Ја сам за то да град одреди неке површине које су предвиђене за графите (као што је ограда код моста Слободе). Када видим да неко напише "Џаба сте кречили" на тек окречену зграду послао бих га у рудник да заради паре за ново кречење!!!!
 
Cupi NS:
Зависи. Ја бих спалио људе који цртају графите по стамбеним зградама, возовима, аутобусима... Ја сам за то да град одреди неке површине које су предвиђене за графите (као што је ограда код моста Слободе). Када видим да неко напише "Џаба сте кречили" на тек окречену зграду послао бих га у рудник да заради паре за ново кречење!!!!

Ma to "Džaba ste krečili" je budalaština, a ne grafit. Te i takve treba prebiti i zabpraniti im upotrebu spreja (samo je problem, ko da im zabrani? :?) ...a još je i najbolja kazna da ih pošalju da rade nešto teško i za promenu korisno.
 

Back
Top