GPS NAVIGACIJA

papiloni

Zainteresovan član
Poruka
197
AJMO MALO ZA ISKUSTVA ŠTA KUPITI OD GPS NAVIGACIJA,NEKO KAŽE OVO NEKO ONO ,PROSTO SAM ZBUNJEN I NEMAM POJMA ŠTA KUPITI A DA BUDE POUZDANO.SKORO SAM ČITAO ČOVEK SE ŽALI NA GARMINA DA GA JE ZAVUKAO DA SE JEDVA ISKOBELJAO.NEBIH DAVAO NEKE PRETERANE PARE U GRANICAMA NORMALE RECIMO OD 100 DO 150 EVRA.A AKO IMA I JEFTINIJE JOŠ BOLJE.I ZANIMAME IMALI NAVIGACIJA KOJE SIGNALIZIRAJU POLICIJSKE RADARE I KAMERE,I KOLIKO SU TAKVE PARA.AJDE KO IMA ISKUSTVA PIŠITE :ok:
 
Mio-zvuci neverovatno ali ta navigacija je najbrza po izlasku iz tunela tj. najbrze ponovo dobije signal!
A zamislite da ste u Nemackoj i da prolazite kroz tunel posle kog ubrzo ima skretanje a vasa navigacija jos nije dosla sebi i ne obavesti vas o tome!
Mislim da vam ne gine jedno 50-100 km voznje vise jer onda idete zaobilaznim putem.
I to ne jeftin Mio nego onaj od preko 15000 din je extra.
Garmin je dobar ali samo zbog uploada i mapa.
 
Ja imam neku xdrive, kupio je za 50 evra na limundou, i sluzi za sad super. Vidila me je kroz Bugarsku i Makedoniju, a komsija je koristio u Grckoj. Za radar, imas radar detektor :)
 
Ja imam nokiu n82 ajde znam nije navigacija ali do sada samo reči hvale nikada nije omanula, hvata signal pa 10-15 sekundi. Cena telefona je oko 100-150 e polovan i zavisi kakav je primerak. Nosač sam platio 600 dinara i uživam.

v.
 
Ja sam pre par meseci kupio BLUEBERRY gps2Go i bila je oko 12.000.po meni je super i ekran velicine 4.3 sasvi zadovoljava sve potrebe.Obisao sam pola evrope sa njom i nikad me nije izneverila a sto se tice signala kad se izlazi iz tunela pre nego sto izadjes ona je vec nasla signal i nastavlja sa normalnim radom.
 
Ja imam neku xdrive, kupio je za 50 evra na limundou, i sluzi za sad super. Vidila me je kroz Bugarsku i Makedoniju, a komsija je koristio u Grckoj. Za radar, imas radar detektor :)

fandjo,za anti radar detektor ti je sad kazna 50000 dindzi,ima na alibaba sajtu sve navigacije koje se prodaju kod nas za 12 ili 13000 din. sa frishipingom su od 70 do 100 dolara a to je od 50 do 80 evra.jos jedanput kazem cim sam otvorio temu jednostavno nije u pitanju 10 ili 20 evra.ali sta kupitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii,ajmo svi za jos iskustva.
 
uzeo sam juce NAVIGON gps model canada 310 na probu od mesec dana,od coveka kome vise netreba.zna li ko sta o toj navigicaji ,gde mogu da skinem program,da izmenim sadrzaj u kartici,imali ko kakav link za skidanje kako kazu novijih mapa,i naravno molim za objasnjenje kako se to radi,imali ko iskustva sa tom navigacijom.hvala
 
uzeo sam juce NAVIGON gps model canada 310 na probu od mesec dana,od coveka kome vise netreba.zna li ko sta o toj navigicaji ,gde mogu da skinem program,da izmenim sadrzaj u kartici,imali ko kakav link za skidanje kako kazu novijih mapa,i naravno molim za objasnjenje kako se to radi,imali ko iskustva sa tom navigacijom.hvala

Imas na ovom forumu za Navigon, evo direktan link bas za tebe, ali moras se registrovati da bi video linkove za skidanje. Nije problem, brzo ide:

http://www.noeman.org/gsm/other-gps-systems/

A da odgovorim na tvoj prvi post: ja koristim Garmin na mom mobilnom (symbian platforma) i radi vrlo lepo i tacno. Tvoj prijatelj je 100% zalutao zato sto nije imao sveze mape, a bez toga ces zalutati i sa bilo kojim drugim.
 
Ja uzeo na pijaci BMW navigaciju koju za njih pravi Garmin.Kao nova je a cena lepotica-20 eura.Vec imam jedan slabiji model Garmina i u principu sam zadovoljan ali moram da osvezim mape.
 
To su ti sve najjeftinije navigacije i po meni nisu tako dobre.Generalno se zna da je Garmin dobar a tu je i Beker ali to su skuplje navigacije a verovatno ima razloga zasto je to tako.Neke kostaju i po 300 eura a to sigurno opravdava kvalitet.
Ova BMW-Garmin sto sam uzeo ima npr. mogucnost da se preko radio talasa namesti na odrdjenu frekvenciju i da mi zvuk ide i preko muzike u autu a ne samo sa navigacije.Veliki plus sto se mene tice i zato kosta.
 
ja nesto mislim da ce te navigacije izgubiti na vrednosti,pogotovo sto danas svaki android ima gps,iGO svako dete zna da instalira a i program je i vise nego dobar ,i aj da kazem "besplatan"
navigaciju moras da nosis da ti updatuju,placas nju,placas ubacivanje mape ,jedini + je velicina ekrana i mozda autonomija baterije, ali i telefone prave sa sve vecim ekranima od 4" pa navise a i tu je auto punjac

ja sam sa telefonom na ekranu od 2,8" vozikao preko 5 sati (baterija) sa gps-om,ekran se vidi sasvim ok,veci bi bio pozeljniji,al odmah da kazem,u toku voznje na njega se baca pogled a instrukcije slusaju tako da moze imati i 20" dzabe kad su oci na putu

 
Poslednja izmena:

Back
Top