Gledao sam film, ali ne znam kako se zove...

Poslednja izmena:
Pozdrav narode.
film je stariji, radi se o devojci koju je vracara pretvorila u statuu u dalekoj proslosti. I radnja se nastavlja u sadasnjem vremenu gde je ona lutka u modnoj kuci, a jedan mladic uspeva da je odkameni slucajno i oni se zaljubljuju, secam se i nekog grofa sa ogromnom dlakom iz obraza i nekuh njegovih telohranitelja i da je na kraju on pastao skamenjen.
 
Pozdrav narode.
film je stariji, radi se o devojci koju je vracara pretvorila u statuu u dalekoj proslosti. I radnja se nastavlja u sadasnjem vremenu gde je ona lutka u modnoj kuci, a jedan mladic uspeva da je odkameni slucajno i oni se zaljubljuju, secam se i nekog grofa sa ogromnom dlakom iz obraza i nekuh njegovih telohranitelja i da je na kraju on pastao skamenjen.

MIslim da je ovaj http://www.imdb.com/title/tt0102395/
 
Poslednja izmena:
Mislim da je TV film, o usponu familije koja počinje biznis sa prodajom ribe iz njihovog ribnjaka.
Sećam se scene kad nemaju novaca da iznajme i vozača, nego samo buldožer za kopanje ribnjaka i tu nastaje problem ko će upravljati.
Na kraju sin uzme da vozi i finalna scena je kako kamion odvozi ribu sa njihovog imanja.
Verovatno iz osamdesetih.
 
NEKO,BILO KO? nije valjda da se ovog filma niko ne seca :dash:
Sećam se ja tog filma, zvao se Udata za mafiju. Tražila sam ga, ali ne mogu da ga nađem na netu, a baš bih volela ponovo da ga odgledam.
Takođe, bih volela da znam ime jednog filma iz devedesetih koji mi je ostao u sećanju. Glavnu ulogu glumi starija glumica, 40-ih ili 50-ih godina sa kratkom plavom kosom. Priča je o ženi koja je izdržavala muža dok je on studirao prava. Posle 10-15 godina braka, on je postao poznati advokat i ostavlja je zbog druge žene. I zajedničke prijatelje i decu okreće protiv nje, jedva je našla advokata koji ima dovoljno hrabrosti da je zastupa. Na kraju, iz očaja, ubija muža i njegovu drugu ženu i sude joj zbog ubistva. Da li neko zna ime tog filma?
 
Gledala sam jedan film pre mnogo godina i jako mi se svideo, ali, nažalost, nisam zapamtila naziv filma, a ni glumce, pa je ovo jedini način da ga pronadjem, ako budem imala sreće.
Sećam se samo delimično radnje filma koja ide otprilike ovako: dečku pogine devojka (mislim da je neka saobraćajna nesreća bila u pitanju) i nekim čudom vrati se vreme unazad, to jest', krene da mu se ponavlja taj isti dan (jednom ili više puta, ne mogu tačno da se setim) kako bi on sprečio da do toga dodje.

To je uglavnom sve čega se sećam, pa ako neko zna naziv filma ili bar ime glumca ili glumice, neka javi.


Hvala unapred. :)

http://www.imdb.com/title/tt0106188/
 
ovaj film sam gledao kao klinac... secam se jedino ovoga- u nekom jezeru se pojavljuje cudoviste i plasi ljude, posle par prijava ljuci pocnu da izvlace vodu i na kraju otkriju da je "cudoviste" ustvari bio neki bager oko kog se uhvatila trava pa ga povremeno palila a bio je i prekriven travom i muljem :P ako neko zna kako se zove film neka javi
 
ovaj film sam gledao kao klinac... secam se jedino ovoga- u nekom jezeru se pojavljuje cudoviste i plasi ljude, posle par prijava ljuci pocnu da izvlace vodu i na kraju otkriju da je "cudoviste" ustvari bio neki bager oko kog se uhvatila trava pa ga povremeno palila a bio je i prekriven travom i muljem :P ako neko zna kako se zove film neka javi
http://www.imdb.com/title/tt0091810/
možda?
 
Vec sam par puta pitao i niko ne zna..:)

Japanski film...vojna jedinica na vezbi ....vreme se pogorsava pojavi se neka vremenska oluja...:think: i pojavljuju se u vreme samuraja..borba klanova.. oni sa tenkovima puskama :lol: svrstaju se na jednu starnu...na kraju jedan ili dvoje ostaju zivi ....uspevaju opet da se vrate u sadasnjost...milsim da su ga preveli Vreme je stalo u 3 i 05 ili 15 ..film je negde snimljen 80 tih :lol:
 
Vec sam par puta pitao i niko ne zna..:)

Japanski film...vojna jedinica na vezbi ....vreme se pogorsava pojavi se neka vremenska oluja...:think: i pojavljuju se u vreme samuraja..borba klanova.. oni sa tenkovima puskama :lol: svrstaju se na jednu starnu...na kraju jedan ili dvoje ostaju zivi ....uspevaju opet da se vrate u sadasnjost...milsim da su ga preveli Vreme je stalo u 3 i 05 ili 15 ..film je negde snimljen 80 tih :lol:

http://www.imdb.com/title/tt0080962/
 
Uključujem se u ovu temu, jer vidim da će mi jedino ovde biti pružena pomoć od članova - fantastičnih sveznalica, za film koji me zanima, a jako dugo ga tražim (Google ne pomaže).

U pitanju je jedan izgleda dosta star film, s obzirom da ga nigde nisam mogla naći. Radi se o jednom dečaku po imenu Šon Dejli ili Dejvi nisam sigurna. On je klinac od 6-7 god, mozda i mlađi, ima plavu kosicu do ramena, sa roditeljima putuje kroz neke predele. Otac vozi auto sa kamp kucićom prikačenom za auto. Porodica zastaje na nekom uzvišenju, gde je pogled fantastičan, jer je ispod njih velika provalija, i odlučuju da tu naprave pauzu za ručak. Dok je majka u kamp kolima i sprema klopu, Šona su poslali da sakupi drva za vatru, a otac odlučuju da pomeri auto malo unazad jer je bio parkiran baš uz samu ivicu provalije. Pokušavajući da krene u rikverc, auto počinje sve zajedno sa kamp kućicom da proklozava i nedugo zatim, klinac u neverici kleda kako mu roditelji padaju u provaliju.
On je totalno u šoku, vrišti i doziva roditelje. Na sreću ili ne sreću celu tu nesreću sa druge strane provalije gleda neki stari deda po imenu Foli. Klinac se spušta u provaliju pokušavajući da nađe roditelje jer misli da su živi, a deda shvata da klinac divljinu u kojoj se našao neće preživeti sam i da mu mora pomoći. On mu prvo pomaže iz daleka, ostavlja mu hranu itd, ali vremenom oni se sreću i klinac iako u prvi mah odbija dedinu pomoć, jer je doživeo traumu, na posletku prihvata dedine savete i pomoć, uči da sam lovi ribu, zečeve itd. Deda ga kroz ceo film uči kako da nađe put do grada, pošto nema kompas, kako da se orijentiše itd. Tu u divljini deda i umire (od starosti, srca.. pojma nemam) a na kraju klinac ipak pronalazi put do čistine, gde ga je verovatno neko i pronašao, sad se tog dela ne sećam.

Da li neko možda zna koji je film u pitanju, molim vas, jako mi je bitno ime. Najlepse hvala. *J*
 

Back
Top