Gledao sam film, ali ne znam kako se zove...

odLuchih da budem dosadna...valjda tje ovaj put neko da se odazove
pricha ide otpriLike ovako:
roditeLji hipici, teshki narkomani...majka potpuno Luda, propaLa...imaju maLu devojchicu (crna, duga, taLasasta kosa, beLa haLjinica), koja je potpuno u tom nekom svetu morbidnom odrasLa... konstantno sprema ocu dop, ubrizgava mu, verujutji da otac ide u tim trenucima na neko Lepo mesto i divno...
ta maLa se igra gLavama barbika i otpriLike su joj te gLave jedini prijateLji...i ima potpuno izmashtan zhivot svojih barbiko-glava...
majka umire, ona sa ocem odLazi na neko seLo, u neku vukojebinu, pustu i zaboravLjenu...tu je otac zhiveo kao kLinac...
tamo otac umire od preveLike doze, a devojchica, misletji da se dugo zadrzhao u toj svojoj "Lepoj zemLji" danima drzhi Lesh u kutji, razgovara sa njim, maLo zachudjena zbog smrada i muva...
inache, u tom, nazovi selu, upoznaje jednu, bLago recheno, chudnu zhenu i najboLji drug joj postaje njen mLadji retardirani brat...
njih dvoje onda prave neki dinamit za voz i voz odLeti u pm i taj maLi gine i to je otpriLike to...
i nije neka radnja bog zna...aLi je psihoLoshki momenat fantastichan...misLim da sam potpuno opsednuta zheLjom da josh jednom pogLedam fiLm, so, ako neko zna o chemu pricham (i pored siLne konfuznosti), biLa bih mu najvishe na svetu zahvaLna za pomotj...

Nasao sam! I za sebe i za tebe.
Termini za google search su bili 'Girl drugs father plays with doll heads', zaboravite imdb i dobijamo...
'Tideland' sa malom Jodelle Ferland iz 'Silent hill' filma.

Prvo sam naravno nabasao na Korni Lav, a negde sam pronasao i komentar 'Sta se dogadja sa otkinutim glavama barbi lutaka? Postoji li raj za otkinute barbi glave?'

Edit: Ooops, trebao sam da citam druge postove. Nadjoh za sebe onda.
 
Poslednja izmena:
Nasao sam! I za sebe i za tebe.
Termini za google search su bili 'Girl drugs father plays with doll heads', zaboravite imdb i dobijamo...
'Tideland' sa malom Jodelle Ferland iz 'Silent hill' filma.

Prvo sam naravno nabasao na Korni Lav, a negde sam pronasao i komentar 'Sta se dogadja sa otkinutim glavama barbi lutaka? Postoji li raj za otkinute barbi glave?'

Edit: Ooops, trebao sam da citam druge postove. Nadjoh za sebe onda.

malo je jeziv...i bolestan,zar ne?:roll:
 
Gledala sam ovaj film pre najmanje pet godina na televiziji tako da ne secam se najbolje... Znam da se radi o devojcici koja je ubijena i njena majka je sanja svake noci i ona joj u snu objasnjava kako da dodje do tragova i pocinioca. Na kraju se ispostavlja da je njen ocuh ubio i devojcica je pronadjena u jezeru ispred kuce bas kako se majci i prikazalo u snu .Sve vreme traje sudjenje za ubistvo...Unapred zahvalna na pomoci ! :)
 
Gledala sam ovaj film pre najmanje pet godina na televiziji tako da ne secam se najbolje... Znam da se radi o devojcici koja je ubijena i njena majka je sanja svake noci i ona joj u snu objasnjava kako da dodje do tragova i pocinioca. Na kraju se ispostavlja da je njen ocuh ubio i devojcica je pronadjena u jezeru ispred kuce bas kako se majci i prikazalo u snu .Sve vreme traje sudjenje za ubistvo...Unapred zahvalna na pomoci ! :)
 
gledao sam ovaj film na RTS-u pre mozda 3-4godine, americki je film mislim, jedan decko dolazi kolima po brata koji izlazi iz zatvora, zatim se voze nekim dugackim putem, gde je saobracaj retak, imali su neki radio predajnik-prijemnik u kolima sa kojim mogu da komuniciraju sa drugima na putu, znaci u blizini ko je i tako se zezaju kao i drugi vozaci, jedan od te dvojice se predstavio kao sangarepica - zensko i nalozio nekoga ko se predstavljao kao zardjali ekser, nalozio ga da dodje u neki motel i da ce ga on-ona tu cekati medjutim tu je bio neki drugi covek debeli namrgodjen, a ovaj vozac - zardjali ekser - vozac kamiona je zaista dosao i sve se tako desilo da ubije tog debelog ova dvoica su to videla, i posle je ekser skapirao da je prevaren, pa ih je vijao, jednom ih je kamionom stiskao uz neko drvo - njihova kola a oni su bili u njima, posle je sve islo tako u bezanju i hvatanju mislim da je i policija bila
 
gledao sam ovaj film na RTS-u pre mozda 3-4godine, americki je film mislim, jedan decko dolazi kolima po brata koji izlazi iz zatvora, zatim se voze nekim dugackim putem, gde je saobracaj retak, imali su neki radio predajnik-prijemnik u kolima sa kojim mogu da komuniciraju sa drugima na putu, znaci u blizini ko je i tako se zezaju kao i drugi vozaci, jedan od te dvojice se predstavio kao sangarepica - zensko i nalozio nekoga ko se predstavljao kao zardjali ekser, nalozio ga da dodje u neki motel i da ce ga on-ona tu cekati medjutim tu je bio neki drugi covek debeli namrgodjen, a ovaj vozac - zardjali ekser - vozac kamiona je zaista dosao i sve se tako desilo da ubije tog debelog ova dvoica su to videla, i posle je ekser skapirao da je prevaren, pa ih je vijao, jednom ih je kamionom stiskao uz neko drvo - njihova kola a oni su bili u njima, posle je sve islo tako u bezanju i hvatanju mislim da je i policija bila

Joy Ride

http://www.imdb.com/title/tt0206314/
 
Gledala sam ovaj film pre najmanje pet godina na televiziji tako da ne secam se najbolje... Znam da se radi o devojcici koja je ubijena i njena majka je sanja svake noci i ona joj u snu objasnjava kako da dodje do tragova i pocinioca. Na kraju se ispostavlja da je njen ocuh ubio i devojcica je pronadjena u jezeru ispred kuce bas kako se majci i prikazalo u snu .Sve vreme traje sudjenje za ubistvo...Unapred zahvalna na pomoci ! :)

E pa draga,ubih se ceo dan pokušavajući da setim..gledala sam ga davno i opet bih ga pogledala..ovih dana sam gledala sličan,znam da nije taj ali nije loš,pogledaj..a setićemo se valjda i ovog :think:
http://www.imdb.com/title/tt0120710/
 
Pitah pre nekog vremena, ali niko nije znao da odgovori. A dodajem jos jedan.

1.
Film je verovatno s kraja osamdesetih ili pocetka devedesetih, vrlo moguce televizijski film.
Radi se o roditeljima koji imaju, cini mi se, troje dece. Najmladji sin ima 2-3 godine. U njegovoj sobi je babyphone (ona spravica koju roditelji drze u decijoj sobi, da cuju ukoliko se dete probudi), ali oni jedne noci zanemaruju zvuke koji dopiru iz decije sobe i decak se zadavi kablom. Majku pocinje da grize savest i prividja joj se duh deteta, koji je poziva da krene za njim u smrt, a i ostalu decu. Ima neka scena, cini mi se, kada majka pokusava da se ubije u autu zajedno s decom, ali nisam siguran.

2.
Drugi je po istinitom dogadjaju, o mladom bracnom paru koji nepaznjom osoblja u laboratoriji, oboje budu zaruzeni virusom HIV-a. Nakon toga im prijatelji okrecu ledja, a saznaju i da je njihova tek rodjena beba zarazena. Mislim da je film iz osamedesetih...


Zna neko???
 
Poslednja izmena:
Treba mi jedan francuski film... mislim da glavnu ulogu igra onaj momak koji glumi glavnu ulogu u filmu "taxi", i mislim da je film horor ili bar neki tezi triler... Desava se ubistvo deteta, on je neki pajkan ili detektiv koji to istrazuje... secam se samo scene kada on odlazi u skolu da proveri podatke o tom detetu a stranice iz dnevnika su iscupane, cak mislim da istrazuje to ubistvo koje se desilo u daljoj proslosti...
 
Treba mi jedan francuski film... mislim da glavnu ulogu igra onaj momak koji glumi glavnu ulogu u filmu "taxi", i mislim da je film horor ili bar neki tezi triler... Desava se ubistvo deteta, on je neki pajkan ili detektiv koji to istrazuje... secam se samo scene kada on odlazi u skolu da proveri podatke o tom detetu a stranice iz dnevnika su iscupane, cak mislim da istrazuje to ubistvo koje se desilo u daljoj proslosti...

Kako si me sad bacila u rebus ...gledao sam taj film i nema sanse sad da se setim kako se zove :think: ?! A bas me kopka ;) !
 
@sbojana

Trazio sam mnogo dublje nego sto je trebalo ,a film je svo vreme bio tu ,na povrsini ...doduse ,malo si me zbunila navodeci me na pogresan trag ,tu ne igra momak iz Taxi-ja :ok: !
Kultni francuski triler ;) !

Les rivières pourpres (2000) - The Crimson Rivers
http://www.imdb.com/title/tt0228786/

Jaaao Deuce majstore!!!! :zurka:
E a nemam pojma sto sam mislila da je onaj momak iz "taxija" u filmu. :eek:
Repjutejsn from mi tu ju..... :cmok2: :heart:
 
CAo svima imam jednu malu molbu da li iko zna naziv filma cija radnja ide ovako: Na nekom izvidjackom kampu u americi susrecu se dve devojcice starosti od 10-12 godina ne vise one skapiraju da su bliznakinje i da su im roditelji to precutali,,, dogovore se one da se zamene sto i urade... na kraju su uspele da spoje ponovo kevu i caleta... film je jako romantican hvala unapred....
 
aj sad poamgajte nemam blage kako se zove film ALI znm o cemu se radi xD engleski film iz sredine 90-ih o dva lika koji pokusavaju da nadju sezonske karte za tekme njukasla i kroz film im se desavaju razna sranja i na kraju gladaju utakmice iz gajbe od neke bakute koja zivi na soliteru pored stadiona..ako neko sazna kako se zove film ima od mene zagarantovana 2 pice u kaficu koji izabere..:)
 
Pitah pre nekog vremena, ali niko nije znao da odgovori. A dodajem jos jedan.

1.
Film je verovatno s kraja osamdesetih ili pocetka devedesetih, vrlo moguce televizijski film.
Radi se o roditeljima koji imaju, cini mi se, troje dece. Najmladji sin ima 2-3 godine. U njegovoj sobi je babyphone (ona spravica koju roditelji drze u decijoj sobi, da cuju ukoliko se dete probudi), ali oni jedne noci zanemaruju zvuke koji dopiru iz decije sobe i decak se zadavi kablom. Majku pocinje da grize savest i prividja joj se duh deteta, koji je poziva da krene za njim u smrt, a i ostalu decu. Ima neka scena, cini mi se, kada majka pokusava da se ubije u autu zajedno s decom, ali nisam siguran.

2.
Drugi je po istinitom dogadjaju, o mladom bracnom paru koji nepaznjom osoblja u laboratoriji, oboje budu zaruzeni virusom HIV-a. Nakon toga im prijatelji okrecu ledja, a saznaju i da je njihova tek rodjena beba zarazena. Mislim da je film iz osamedesetih...


Zna neko???

:ceka::ceka::ceka:
Nepoznati su mi al bih i ja volela da znam za ovaj prvi izgleda mi zanimljivo.....
 
Vec sam pokusavao da saznam i nikako :(

Film nije sad neko remek-delo umetnosti, ali ja ga tako intenzivno pamtim...Gledao sam ga 2-3 puta u delovima i sve to kad sam bio osnovac, tamo sredinom devedesetih. Vrlo efektan.

Bas bih voleo da se neko setiiiiii

Znam da nisam niodkakve pomoci ,ali se trudim da doprinesem :) ! Naime ,u tom prvom filmu ,cijeg naziva nazalost ne mogu da se setim ,dete se ne davi kablom ,nego kanapom od igracke ,nekog konjica cini mi se ...to je dodatna pomoc za one koji mogu da se sete o kom je filmu rec ! Ja sam ga gledao ali takodje davno ,i ne mogu da se setim kako se zove :think: !
 
Pitah pre nekog vremena, ali niko nije znao da odgovori. A dodajem jos jedan.

1.
Film je verovatno s kraja osamdesetih ili pocetka devedesetih, vrlo moguce televizijski film.
Radi se o roditeljima koji imaju, cini mi se, troje dece. Najmladji sin ima 2-3 godine. U njegovoj sobi je babyphone (ona spravica koju roditelji drze u decijoj sobi, da cuju ukoliko se dete probudi), ali oni jedne noci zanemaruju zvuke koji dopiru iz decije sobe i decak se zadavi kablom. Majku pocinje da grize savest i prividja joj se duh deteta, koji je poziva da krene za njim u smrt, a i ostalu decu. Ima neka scena, cini mi se, kada majka pokusava da se ubije u autu zajedno s decom, ali nisam siguran.

2.
Drugi je po istinitom dogadjaju, o mladom bracnom paru koji nepaznjom osoblja u laboratoriji, oboje budu zaruzeni virusom HIV-a. Nakon toga im prijatelji okrecu ledja, a saznaju i da je njihova tek rodjena beba zarazena. Mislim da je film iz osamedesetih...


Zna neko???

Svetovide,čini mi se da sam našla prvi,izvoli
http://www.imdb.com/title/tt0110981/
To je TV film iz 1994 i zove se "Reunion"
problem je naći ga za download
 
Poslednja izmena:
Svetovide,čini mi se da sam našla prvi,izvoli
http://www.imdb.com/title/tt0110981/
To je TV film iz 1994 i zove se "Reunion"
problem je naći ga za download

Hvala :ok:
Nema sadrzaja pa ne mogu da kazem 100% , ali mislim da se deca zaista zvala Tobi i Dzesi, to mi ime nesto prilicno ''zvoni'' u glavi :)
A i prema komentarima gledalaca na iMDB, to zaista zvuci kao taj film.
I to, film je rezirala Oskarovka, glumica Li Grant,ne mogu da verujem. Da sam to znao, lakse bih ga nasao :D
Nije dobio bas sjajnu ocenu, ali je meni bas snazan utisak ostavio.

Samo, nisam u mogucnosti da skidam filmove s neta. Ako ga nadjes i skines, javi mi, da nekako razmenimo, ako ti ne bude problem ;)
 
Poslednja izmena:
Hvala :ok:
Nema sadrzaja pa ne mogu da kazem 100% , ali mislim da se decak zaista zvao Tobi, to mi ime nesto prilicno ''zvoni'' u glavi :)
I to, film je rezirala Oskarovka, glumica Li Grant,ne mogu da verujem. Da sam to znao, lakse bih ga nasao :D
Nije dobio bas sjajnu ocenu, ali je meni bas snazan utisak ostavio.

Samo, nisam u mogucnosti da skidam filmove s neta. Ako ga nadjes i skines, javi mi, da nekako razmenimo, ako ti ne bude problem ;)

Nije mi problem,nego TV filmove je malo teže naći,ja sam tražila neki iz ' 93. i nisam uspela..A bez obzira što nema sadržaja,taj je 100%,verovatno si pregledao komentare onih koji su ga gledali.Ako nešto nađem za download,javim ti
Pozdrav,:bye:
 

Back
Top