Gledali... Obrazložili... Ocenili... :)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kraftidioten
http://www.imdb.com/title/tt2675914/
Причало се на форуму о овом филму, па сам решио да га погледам. Филм, који у принципу, не нуди ништа оригинално, али је онако, по скандинавски проткан том црнохуморном нотом, која га издваја у односу на гомилу других филмова сличне тематике.

Дикману, раднику на џиновској машини за чишћење снега, мафија убија недужног сина и он креће у освету. Приликом освете, он показује запањујућу безобзирност и не филозофира много. Метак у чело и здраво. Е, сад, у све то је игром случаја, уплетена и српска мафија у Скандинавији, а њени представници су Сергеј Трифуновић (који једноставно не може да пропусти шансу да маже говнима Србију. Шта ће, то је јаче од њега. Мада, добро, боље и то него носити мајицу Јове Дивљака, на пример) и Мики Крстовић, који је од некада, врхунског глумца, постао статиста у нижеразредним остварењима. Портретисање Срба у скандинавским филмовима јесте мало екстремно, рачунајући ту и Pusher трилогију, али се они бар потруде да то буде колико-толико аутентично, па онда Срби заиста имају српска имена, причају српским језиком и не може да залута неки Траволта, односно Емил Ковач. Некако ми не смета овакво представљање Срба, све док се не крене у бесомучне лажи о рату 90-их. Ово, гангстерај, дрога, криминал, верујем, има и реалних основа, па ме и не тангира, а и брате мили, од јајара какве смо постали, прави се стереотип жестоких момака, а знамо да жене то воле, па се можда неко и омасти кад оде на неко путовањеz:lol: Само каже ,,Ја сам Србин, скидај гаће, иначе...":D

И, тако, има ту елемената за препоруку, јер филм има заиста занимљиве ликове и догађаје.

Ja nisam ni stekao utisak da je režiser Hans imao namjeru da pravi ozbiljan film,pošteno od njega.
Više kao neka parodija na mafiju.Glumci su dobri,ne računajući epizodu naših koji u principu i ne utiču na sveopšti utisak.
 
Girlfight 7/10

Prvi film Michelle Rodriguez.

girlfighter_zps7db55b90-1.jpg


 
Taken 3 - 8/10

Nije naravno kao prvi deo, ali je sasvim dobar. Zadovoljan sam - akcija, samari, eksplozije, efekti, dobra ekipa, sve sto se ocekuje od fransize...
Lose strane - nisu uspeli da ponove uzbudljivost prvog filma, prvi deo filma je odlican, ali u drugom akcionom delu reziser je potpuno odlepio - od spljeskavanja ljudi na autoputu, preko zaboravljanja da objasni kako je Liam preziveo totalno smrtonosne scene, do lude scene fajta u gacama... :D
Losa strana je i Maggie Grace, koja vise ni pod razno ne prolazi kao studentkinja. Steta sto moja omiljena Katie Cassidy nije glumila kcerku, a Maggie drugaricu, onda bi drugi i treci film bili mnogo bolji. Preporuka za zabavu i opustanje. :D
 
Whiplash (3+)
http://www.imdb.com/title/tt2582802/?ref_=fn_al_tt_1
PHLKyoqdGzpoPM_1_m.jpg

Whiplash je po meni podvala.Kritika i publika je udicu progutala jer se velika većina nikada nije ni bavila muzikom niti svirala profesionalno.Teza koja se prožima kroz film je malo stupidna bar meni.Silom se ništa ne postiže,disciplina da.
Ali da bi dostigao veličinu velikih moraš imati ono nešto,neki to zovu talenat,moraš raditi na sebi,neki to zovu vježba ali prije svega moraš voljeti to što radiš.A niti jedna ljubav na svijetu se ne postiže silom.
Voleo bih da čujem šta će o filmu reći profesionalni muzičari i njihovi profesori.Whiplash ne donosi ništa novo. Filmova o mentorstvu, posvećenosti i vejžbanju / treniranju ima dosta.
Teller i Simmons su i više nego dobri u svojim ulogama i zato od mene umjerena preporuka za ovaj film uz napomenu da se na ovu udicu nisam upecao iako je bila primamljiva.
Ali volim muziku i znam dosta o njoj.Muzika nije američki fudbal niti vojna jedinica kako je ovde prikazuju...Muzika je stil života!Ili je osjetiš ili ne.
 
ovo za muziku grijesis...
zato sto je potrebna ogromna disciplina i rad.. pa postoje djela klasicne muzike koje ne moze da odsvira neko sa manje od 10 godina iskustva... to nekako upucuje na to da je i taj sto je pisao bio tehnoman.. i da je u procesu ucenja i/ili pisanja zestoko udarao glavom o zid i lomio po kuci.. to nije sila, to je neka normalna stvar u svakom procesu.....
on voli bubnjeve i zeli da bude veliki... nije ga niko tjerao da to zeli, samo ga je tjerao da iscijedi maksimum iz sebe

film je o paklu koji se prelazi da bi se doslo do perfekcije... vjerovatno je i neki omaz muzici, ali je u mojoj glavi vise sredstvo.. da, vjerovatno ce se tu naci mnogo zamjerki...
film je jednodimenzionalan.. njegov odnos sa djevojkom, blahhh praznina, sa ocem i porodicom blaaaaaaah, cak i odnos sa profesorom...
u sustini film nije nista vise nego jedna ideja

ps uloga profesora je odlicna. dako dobije oskara (cini mi se da je nominovan)
 
Poslednja izmena:
ovo za muziku grijesis...
zato sto je potrebna ogromna disciplina i rad.. pa postoje djela klasicne muzike koje ne moze da odsvira neko sa manje od 10 godina iskustva... to nekako upucuje na to da je i taj sto je pisao bio tehnoman.. i da je u procesu ucenja i/ili pisanja zestoko udarao glavom o zid i lomio po kuci.. to nije sila, to je neka normalna stvar u svakom procesu.....
on voli bubnjeve i zeli da bude veliki... nije ga niko tjerao da to zeli, samo ga je tjerao da iscijedi maksimum iz sebe

film je o paklu koji se prelazi da bi se doslo do perfekcije... vjerovatno je i neki omaz muzici, ali je u mojoj glavi vise sredstvo.. da, vjerovatno ce se tu naci mnogo zamjerki...
film je jednodimenzionalan.. njegov odnos sa djevojkom, blahhh praznina, sa ocem i porodicom blaaaaaaah, cak i odnos sa profesorom...
u sustini film nije nista vise nego jedna ideja

ps uloga profesora je odlicna. dako dobije oskara (cini mi se da je nominovan)

Disciplina je ok,problem je odnos mentora koji je u svojoj suštini ravan vojnoj obuci.To nije muzika...
Ako bi pričali o sportu i profesionalnom sportisti,progutao bih lakše ovo ali muzika je opet nešto drugo.Biće zanimljivo čuti šta misle muzičari o filmu.
Najbolji bubnjari su nastali u ebenim prašnjavim garažama i 24 sata vježba,vježba,malo cuge i opijata za inspiraciju,vježba,vježba...ali prije svega vole to što rade.
A pogotovo jazz muzičari,nema tu puno mudrovanja,veliki muzičari nisu nastali zbog nekvaog ludog mentora koji šatro "izvlači" iz njih genijalnost.Ne ide to tako.
Na to se mogu primiti samo ljudi koji nikda nisu svirali...
A ovo je film (ako sam dobro skontao ) o receptu kako se postaje veliki muzičar,ne običan muzičar,ne prosječan ili ispodprosječan.
Mislim da je ideja zanimljiva i primamljiva ali je u svojoj suštini prevara!
 
Poslednja izmena:
Mitt liv som hund
http://www.imdb.com/title/tt0089606/
И овај филм су еминентна форумска имена спомињала:D, па сам решио да га погледам.

Шта рећи? Филм у мом фазону. Онако, таман толико меланхоличан, да не склизне у патетику, филм се бави тешким периодом детињства малог Ингемара, чија мајка је оболела од неизлечиве болести. Та болест спречава нормалан ток једног детињства и Ингемар са тим тешкоћама бори на један врло симпатичан начин који ће гледаоца, од самог старта, претворити у активног учесника у филму. Филм има моћ да нас барем у неком сегменту врати у детињство, да опет проживимо неку ситуацију која је остала само у нашој подсвести. Незахвално би било препричавати ово дело и зато ћу само написати да је за велику препоруку. Иначе, моја боља половина је преплакала 80 посто филма, па ме је то мало деконцентрисало, али шта да се ради:D Можда је и то допринело да филм доживим тако интензивно.
 
Drugari,
Malo me je sramota ali moram da vas pitam.
Stalno citam ovu vasu temu, i zelim da gledam sve te filmove koje preporucujete, ali ja njih online najcesce ne umem da nadjem.
Oba racunara sam zakucala sa virusima koje sam pokupila na raznim sajtovima na kojima sam pokusavala da gledam filmove.
Mozete li da me uputite, kako da gledam filmove, kako vi to cinite..
 
Emihs, hvala za Whiplash, nameracio sam se da ga pogledam.
Javljam utiske, i nastavljam diskusiju.
Fury je ok, kao neka Das Boot verzija u tenku.

Das Boot je ipak remek djelo prvog reda i traje jako dugo.Posle njega sam imao užasno ružni osjećaj kllaustrofobije jako dugo.
Fury ipak dosta površnije razrađuje odnos u tenku a posle njega sam imao osjećaj kao da sam gledao Zvjezdane ratove a ne II svjetski rat,previše Computer-generated imagery za moj ukus.
Jedan omanji tenkić je napravio takav haos na kraju,pretjerali su...
 
muzika je generalno mnogo vise vojna obuka nego sama vojna obuka, no ajde...

Vježba da ali vojna obuka je opet nešto drugo.
Kada imaš jaku vojnu obuku spremaš se za užasne uslove rata,dakle to nije vježba u smislu da postaneš vanserijski vojnik,nego vježbaš da budeš spreman.
A kakav ćeš se pokazati uživo u ratu zavisi još od mnoštva faktora,složićeš se.
Nemoj me pogrešno shvatiti,meni je ovaj film generalno dobro snimljen i odglumljen ali smatram da je zasnovan na lažnom konceptu uloge mentora i učenika.
Ispade da su samo učenici inatlije dobri umjetnici.Ako ima još neko da je gledao,rado bih čuo mišljenje...
 
Drugari,
Malo me je sramota ali moram da vas pitam.
Stalno citam ovu vasu temu, i zelim da gledam sve te filmove koje preporucujete, ali ja njih online najcesce ne umem da nadjem.
Oba racunara sam zakucala sa virusima koje sam pokupila na raznim sajtovima na kojima sam pokusavala da gledam filmove.
Mozete li da me uputite, kako da gledam filmove, kako vi to cinite..

Ja nikad,ali nikad ne gledam filmove online..ti sajtovi su puni virusa,kao sto si i sama videla..skini film :whistling::whistling:

Ovaj mozete da preskocite.Vidjeno hiljadu puta,nista novo,efekti bez veze i mnogo ocekivanih situacija..2/10

 
Poslednja izmena:
Drugari,
Malo me je sramota ali moram da vas pitam.
Stalno citam ovu vasu temu, i zelim da gledam sve te filmove koje preporucujete, ali ja njih online najcesce ne umem da nadjem.
Oba racunara sam zakucala sa virusima koje sam pokupila na raznim sajtovima na kojima sam pokusavala da gledam filmove.
Mozete li da me uputite, kako da gledam filmove, kako vi to cinite..
Skini ga torrentom, pa gledaj.
 
Das Boot je ipak remek djelo prvog reda i traje jako dugo.Posle njega sam imao užasno ružni osjećaj kllaustrofobije jako dugo.
Fury ipak dosta površnije razrađuje odnos u tenku a posle njega sam imao osjećaj kao da sam gledao Zvjezdane ratove a ne II svjetski rat,previše Computer-generated imagery za moj ukus.
Jedan omanji tenkić je napravio takav haos na kraju,pretjerali su...

kao nekadasnji tenkista mogu da kazem da je fury sto se tice tenka kao scenografije maximalno realan, cak je neobicno informativan, prikazuje vise nego ikad i igde posadu tenka na njihovim pozicijama i sta rade i sta im se desava

naravno, svaki gledalac ima licni dozivljaj, kad je film uspesniji onda je taj dozivljaj bogatiji, i obrnuto

sto se tice haosa na kraju...bilo je i kod nas situacija da grupa odlucnih ljudi zaustavi cro napad od vise stotina ljudi. neverovatnije nego na fillmu, 7 sati borbe, ali se o tome ne prica, bar ne ovde, jer moze da dodje do hapsenja nasih boraca sto su se branili
 
Poslednja izmena:
kao nekadasnji tenkista mogu da kazem da je fury sto se tice tenka kao scenografije maximalno realan, cak je neobicno informativan, prikazuje vise nego ikad i igde posadu tenka na njihovim pozicijama i sta rade i sta im se desava

naravno, svaki gledalac ima licni dozivljaj, kad je film uspesniji onda je taj dozivljaj bogatiji, i obrnuto

sto se tice haosa na kraju...bilo je i kod nas situacija da grupa odlucnih ljudi zaustavi cro napad od vise stotina ljudi. neverovatnije nego na fillmu, 7 sati borbe, ali se o tome ne prica, bar ne ovde, jer moze da dodje do hapsenja nasih boraca sto su se branili

Nemoj da zezaš,ona scena kada se Brad pred kraj hvata mitraljeza je neprocjenjiva.Prima jedan metak,prima drugi metak...neprocjenjivo...
Bilo je situcija da manja grupa ljudi zaustavi veću grupu ljudi ali ja za ovakvu situaciju još nisam čuo.Kod nas u ratu bi tenk bio spržen za čas posla samo ako ga ostaviš na čistini nekoliko minuta.
Iako je II svjetski rat u pitanju postoji protuoklop,manji je kalibar svega,scene borbe su pune CGI-a,čudi me da to kao iskusan tenkista nisi primjetio.
Meni je Fury bio ljep za oko,unutrašnjost tenka ok ali sve ostalo jako površno.
Prva scena mi je prejaka,iskače Brad iz slupanog tenka i ubija Švabu na bijelome konju.Oslobađa konja i pušta na slobodu jadnog namučenog konja.
Tu scenu ću pamtiti cijeli život!
 
Nemoj da zezaš,ona scena kada se Brad pred kraj hvata mitraljeza je neprocjenjiva.Prima jedan metak,prima drugi metak...neprocjenjivo...
Bilo je situcija da manja grupa ljudi zaustavi veću grupu ljudi ali ja za ovakvu situaciju još nisam čuo.Kod nas u ratu bi tenk bio spržen za čas posla samo ako ga ostaviš na čistini nekoliko minuta.
Iako je II svjetski rat u pitanju postoji protuoklop,manji je kalibar svega,scene borbe su pune CGI-a,čudi me da to kao iskusan tenkista nisi primjetio.
Meni je Fury bio ljep za oko,unutrašnjost tenka ok ali sve ostalo jako površno.
Prva scena mi je prejaka,iskače Brad iz slupanog tenka i ubija Švabu na bijelome konju.Oslobađa konja i pušta na slobodu jadnog namučenog konja.
Tu scenu ću pamtiti cijeli život!

on je iskusni idiot. if you ask me.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top