Gitara stara 145 godina koju je polomio Kurt Rasel.

VanderGraaf

Primećen član
Poruka
892
NAMM (National Association of Music Merchants), najveci sajam muzickih instrumenata je upravo u toku u Los Andjelesu. Ali necu pisati o novim gitarama i instrumentima na sajmu (mozda kasnije), vec o samo jednoj, i to polomljenoj gitari, koja je izlozena na sajmu. Polomljena "Martin" gitara, napravljena oko 1870-te godine, dakle najmanje 145 godina stara gitara, je izlozena na sajmu, 9 godina nakon sto je polomljena. A polomio ju je niko drugi do popularni glumac Kurt Rasel. Za one koji ne znaju, prica ide ovako. Muzej Martin gitara je pozajmio ovaj instrument Kventin Tarantinu za potrebe snimanja filma "Hatful Eight" (ne znam kako je preved na srpskom). Za potrebe je napravljeno cak sest jeftinih kopija ove gitare. Originalnu gitaru u filmu je svirala Dzenifer Dzejson Li, nakon cega je gitara trebala biti zamenjena sa kopijom, koju je Kurt Rasel trebao polomiti u sceni.....osim sto apsolutno niko nije rekao Kurt Raselu da saceka da zamene gitare. Kurt, koji to nije znao, je u sceni oteo gitaru iz Dzeniferovih ruku i razbio originalni Martin. U samoj sceni se vidi zaprepascena reakcija Dzenifer, koja je znala vrednost gitare.


he2.jpg

Martin je ostatke ove gitare u plasticnom displeju izlozio na NAMM sajmu prvi put od snimanja filma, dakle pre devet godina. Gitaru je Kurt toliko ostetio da se nije mogla popraviti i "Martin" muzej je od tada javno objavio da nikada vise ni jedna gitara iz muzeja nece biti pozajmljena za potrebe snimanje bilo cijeg filma. Zvanicno, gitara je (bila) vredna oko $40.000 US dolara, mada mnogi eksperti tvrde da tako vredna gitara ima cenu od preko $150.000 dolara.

he1.jpg
 
Ne verujem da ne mogu danas da je poprave kad znam sta sve mogu.

Verovatno je ostecenje nezgodno da bi zahtevalo neke detalje nove da bi se sastavila pa to ne bi mogli da kazu da je ista gitara.

Na sceni vidim da su nastavili vazno da glume osim ako nisu isekli i spojili delove.Mislim da bi prava reakcija bila ta da bi zaustavili scenu...
Krivica je svih tih ljudi na snimanju a po najmanje Kurtova ako je scena zavrsena tom gitarom i niko se nije setio da stopira scenu...

Svasta se desava na tim snimanjima do toga da proguraju stvarni napunjeni pistolj umesto laznjak te je Alek Boldvin upucao nekog na snimanju pre godinu dve ili kad vec...
 

Back
Top