Heritage Gitara

VanderGraaf

Primećen član
Poruka
902
Gitara koju zelim....Jedna od najklasicnijih gitara u zadnje vreme. "Heritage H-575", Gibson-kao instrument po uzoru naa ES-175 dzez master, Florentine stil, 225 Classic Archtop humbackers, rosewood most, i trapeze tail... Heritage oblikovan pickguard. Cela gitara je fenomenalan instrument uradjen do perfekcije. "Antique Natural" i "Original Sunburst" finis. 50`s C- profile mahagoni vrat i 12" rosewood fingerboard. Jedini "problem" je cena...$6.000 USD.

heritage.jpg

heritage 2.jpg

Imao sam Heritage 535 (Ekvivalent Gibson 335)

Heritage 535web.jpg

Na oko božanstvena, ali kao gitara meni nije odskakala. Ustvari jeste, imala je jedan "mrtav prag" (zvuk veoma brzo zamre).
Ne interesuje me što kažu da to nije ništa neobično jer imam uber jeftine kineske koje nemaju taj problem.

Ova gitara nije bila "second", kupio sam je od originalne vlasnice koja je svirala veoma malo.

U retrospektivi, nisam trebao da je prodam jer im cena samo ide gore, a pare mi nisu trebale.

Kineske Eastman gitare su bukvalno zakon i za Gibsona i za Heritage. Ako hoćeš dobru gitaru za sebe, traži to. Imaju par za svaku Gibson gitaru, pa tako i za ES-175

1713067424144.png

Eastman AR372CE

Eastman nije bas jeftina. AR 372 im je izgleda najjeftinija pa opet kosta oko 1800 CA dolara. Idu i preko $7000. Problem je sto se moraju naruciti. Nemaju ih u radnji pa da se mozes probati pre kupovine.

Back