gigabyte b550m aorus elite (rev. 1.0) - nemogu da apdejtujem noviji bios

miskoruzic

Zainteresovan član
Poruka
116
Imam mali problem, na ovoj matičnoj ploči nemogu nikako da apdejtujem noviji bios, preko usb flash memorije, pogledao sam na youtube sve moguće tutorijale, isprobao nekoliko varijanti i ništa, non-stop mi izlazi mali prozor gde piše (Invalid Bios Image). Prosto, neznam gde grešim?
 

Prilozi

  • Invalid Bios Image.jpg
    Invalid Bios Image.jpg
    80,3 KB · Pregleda: 2
Imam mali problem, na ovoj matičnoj ploči nemogu nikako da apdejtujem noviji bios, preko usb flash memorije, pogledao sam na youtube sve moguće tutorijale, isprobao nekoliko varijanti i ništa, non-stop mi izlazi mali prozor gde piše (Invalid Bios Image). Prosto, neznam gde grešim?
To sto pise je problem... sva sreca za tebe, nekad je apdejtovalo sve jedno, pa se islo u servis, da unbrikuju plocu, a sad ima i rezervni bios,
kao bekap...
 
Imam mali problem, na ovoj matičnoj ploči nemogu nikako da apdejtujem noviji bios, preko usb flash memorije, pogledao sam na youtube sve moguće tutorijale, isprobao nekoliko varijanti i ništa, non-stop mi izlazi mali prozor gde piše (Invalid Bios Image). Prosto, neznam gde grešim?
Pogresan bio si skinuo. Zasto ga apejtujes? Kakve promene donosi?
 
Tačnije 3 fajla. Evo: 1. autoexec, 2. B550MAE.F17, 3. Efiflash. A ti verovatno misliš samo na ovaj jedan (B550MAE.F17) fajl?
Samo taj B550MAE.F17 ti treba, ova druga dva ne moraju da budu na fleš memoriji.
Na kojoj verziji biosa si sad, možda ne možeš direktno da pređeš na taj F17, nego mora neka druga verzija između prvo da se flešuje.
 
Samo taj B550MAE.F17 ti treba, ova druga dva ne moraju da budu na fleš memoriji.
Na kojoj verziji biosa si sad, možda ne možeš direktno da pređeš na taj F17, nego mora neka druga verzija između prvo da se flešuje.
Imam fabričku verziju (B550M AORUS ELITE.FB) i svaku koju sam probao od F.12 do F.18c jednostavno neće, non-stop mi izlazi mali prozor gde piše (Invalid Bios Image). Prosto, neznam gde grešim?
 

Prilozi

  • Screenshot (2).png
    Screenshot (2).png
    731,4 KB · Pregleda: 4
Imam fabričku verziju (B550M AORUS ELITE.FB) i svaku koju sam probao od F.12 do F.18c jednostavno neće, non-stop mi izlazi mali prozor gde piše (Invalid Bios Image). Prosto, neznam gde grešim?
Jesi li siguran da imaš rev. 1.0 ploču? Imaš dve download strane za taj model, jedna je za rev. 1.0, 1.1 i 1.2, a druga je za rev. 1.3.
Za rev. 1.3 je najnoviji bios FDc, a za ove druje je najnoviji F18c.
 

Back
Top