Geografski fakultet?

Ako sve procitas, videces da nas 89 god ima i najvise, samo sto nama jadnima nije imao ko da kaze nesto o tome ... :)
Al tebi se posrecilo pa evo ovako:
Prijemni nije tezak, naucis 600 pitanja i gotovo. Nisu bas sva laka za ucenje, ali je ipak velika prednost sto imas pitanja koja ce biti. Preporucujem da ides na pripreme, ako nista drugo da bi proverila odgovore. Mada... I na tim pripremama moze da se nadje neka greska, tako da moras biti pametna :)
Tesko je upisati se na budzet, gotovo nemoguce ako imas manje od 40, eventualno 39 poena iz skole. Ali na samofinansiranje nije toliko tesko upasti kao sto izgleda jer se lista drasticno pomeri od zvanicne konacne liste.
Sta mozes biti kad zavrsis? Turizmolog :) Zavisi od tebe najvise, narocito u nasoj zemlji u kojoj je turizam bas razvijen :D A trebalo bi i da razmislis sama sta bi zelela da radis. Ako je turizam sta u turizmu? Jer se ovde malo zanemaruje ekonomsko-komercijalni aspekt turizma :) Ljubi me majka ovako pametnog :)
Ja sam zavrsio srednju turisticku, ali nemoj to da te brine, ima nas sa svih strana-gimnazija, medicinska, ekonomska...
 
Kao sto je kolega pomenuo, nama nije imao ko da pomogne pa smo se snasli nekako....ali tebi se posrecilo...:) Na pripreme idi obavezno, ALI, za svaki slucaj nabavi knjige iz gimnazije za I, II, III i IV god iz 2008 god jer tu imas skoro sve odg.......odg na pitanja iz informatora i samo uci....tih 600 pitanja mozes dobro da naucis za mesec dana i da razvalis prijemni.....a na prijemnom ti 0.2 boda odlucuje da li si iznad ili ispod crte......ne bih da te plasim ali tako je......toliko od mene......srecno...... ;)
 
ja sam sad IV god srednje i prosecno uspeh ce mi biti oko 3.7
jel to znaci da bez obzira kako uradim prijemni ne mogu da upadnem na budzet?!
recimo hteo bih da probam smer turizmologiju..

bacite neki help.. opsirniji ako je moguce..
poz i hvala
 
ja sam sad IV god srednje i prosecno uspeh ce mi biti oko 3.7
jel to znaci da bez obzira kako uradim prijemni ne mogu da upadnem na budzet?!
recimo hteo bih da probam smer turizmologiju..

bacite neki help.. opsirniji ako je moguce..
poz i hvala
 
ja sam sad IV god srednje i prosecno uspeh ce mi biti oko 3.7
jel to znaci da bez obzira kako uradim prijemni ne mogu da upadnem na budzet?!
recimo hteo bih da probam smer turizmologiju..

bacite neki help.. opsirniji ako je moguce..
poz i hvala

Nema sanse da sa tim prosekom upadnes na budzet,trebalo bi da budes srecan,ako upadnes i na samofinansirnje.Ali,ako ocistis prvu godinu,u drugoj prelazis na budzet!!!:hahaha::hahaha:
 
ja sam sad IV god srednje i prosecno uspeh ce mi biti oko 3.7
jel to znaci da bez obzira kako uradim prijemni ne mogu da upadnem na budzet?!
recimo hteo bih da probam smer turizmologiju..

bacite neki help.. opsirniji ako je moguce..
poz i hvala

Kao sto rece ACCA91 uz suze u ocima :D nema sanse, osim ako ne promene nesto sledece godine, jer su ove i prosle primali samo 20 na budzet na turizmu. Na neki drugi smer ces mooozda i moci, al tu nikako. Poslednji na listi je ove imao 98.86... Al jedan je od najjeftinijih fakulteta, ako ti je to neka uteha... :) I jos se placa u cetiri rate tokom godine...
 
Ako mislis na test koji smo imali na prijemnom, ne znam hoces li naci. Barem ja nisam nigde mogla da nadjem sa proslogodisnjeg... A ako mislis na celu zbirku, onda ti to nije problem, samo nadjes nakoga ko je ove godine upisao, i po mogucstvu isao na pripreme. :D Kao sto si vec cuo, budzetu bas i ne bi trebalo da se nadas, mada ko zna kakvi ce djaci uopste da se prijave... :D
 
ja sam imao proseke ispod 4.00...samo je fora sto sam otkinuo prijemni i bez problema sam upao samofinansiranje.e sad ako neko hoce na budzet a ima prosek ispod 4.00.bolje da ide sa zidarima da sljka :D
ljudi pisite,hocete li stanovati u gradu?
 
Jao haos, index ima strana ko Biblija :hahaha:
Da polazes i obnavljas dokle god si ziv (il imas para)!
Obavezno ponesite onu veeeliku sliku 6x4 i 2x2.5, ne daj te se zajebati, ne uzimajte onaj ZPU za 400 din jer od njega nemate apsolutno NISTA i nije obavezan, bolje pljeskavica nego to.
ETO, pozz swima :bye:
 

Back
Top