Gde si bio kad je sevalo ? ( 24.03.1999. u 19:58 )

Auuu batice..rokaju zemlju, rokaju blizu tebe a ti pokusavas spavati :lol:

Ja sam bio u Vukovaru, kuci, ali su se sirene cule iz Backe, celu noc smo bili na terasi i pratili doslovno rat uzivo, granice su zatvorili i za 3 dana sam naso nacina da predjem i bio sam u NS skoro celo vreme bombardovanja

*******, mladost - ludost, tada sam imao nepunih 17 godina...
 
Vratio se iz skole, cela moja srednja skola je iz nekog ebenog razloga izasla d seta gradom protestujuci protiv bombardovanja.

Samo sto sam stigao kuci, jeo, seo sa caletom ispred tv, keva u svojoj sobi gledala Esmeraldu. Kad ona dotrcava kaze nema joj Pinka i tog momenta nestaje struja. Cujem uzbunu, u hodniku se cuje guzva, otvaram vrata i sudaram se sa komsinicom iznad koja nosi cebe i svecu i bezi u podrum.

To vece smo proveli u podrumu. Vec posle nekoliko dana smo se navikli toliko da smo spavali u stanu dok su preletali avioni.

Secam se i gledanja sa brda kako bombarduju Zastavu, ,pucanja prozora. Al bilo je i druzenja po podrumima nije da nije. Gitare, rostilj. Mi klinci smo se snalazili.
 
Poslednja izmena:
Ja sam radeo na trafiku kod Jugoslovensku Knjigu, prva trafika sa stojeći pult, to danas normalno
Ranije se narod guzio da otvori prozorče na Duvanu i Štampi pa da kupe od tete u kiosk

E tu mi gazda bio iz Niš i one je znao da neće da rokaju centar grada i da nemamo pravo da napuštamo trafiku
za koju je on masno platio proviziju pa je red i da zaradi

Tada nije bio Evro nego Nemačka Marka, i sećam se da smo radili i kao menjačnica
Crni kurs je sa 3 dinara za marku skočio na 10, prvih par dana svi prodavali marke...
A onda ipak rešili da pričuvaju

E kad je puklo ono kod Generalštaba ja pitao Nišiju a el će preskoče Knez Mihailovu?
Samo je seljački otišao...
 
Imao sam ja svoje momente, ludo vreme bilo ;)

Slusam danas neki radio, neki Beogradski, ne znam tacno koji..pricali su o grafitima u to vreme u Beogradu tipa ocete nas bombardovati ili da krecimo, ili neka curica sta je napisala nisam gljiva da rastem u podrumu, i onda poce pricati kako su se od bombardovanja ljudi promenili, nema vise poverenja jedni u druge, otudjili se..i onda spomene jos jedan grafit..nisam siguran jel neki novi ili od pre par godina, uglavnom nesto kao Kad cete nas opet bombardovati da se opet druzimo..

Cudno zvuci ali razumem ove koji kazu da su to bila vremena, stvarno su se svi druzili i bili jedno u nesrecna vremena
 
Slusam danas neki radio, neki Beogradski, ne znam tacno koji..pricali su o grafitima u to vreme u Beogradu tipa ocete nas bombardovati ili da krecimo, ili neka curica sta je napisala nisam gljiva da rastem u podrumu, i onda poce pricati kako su se od bombardovanja ljudi promenili, nema vise poverenja jedni u druge, otudjili se..i onda spomene jos jedan grafit..nisam siguran jel neki novi ili od pre par godina, uglavnom nesto kao Kad cete nas opet bombardovati da se opet druzimo..

Cudno zvuci ali razumem ove koji kazu da su to bila vremena, stvarno su se svi druzili i bili jedno u nesrecna vremena

E, to će reći svako ko je bio dovoljno svestan dešavanja u to vreme. Stvarno se jedinstvo naroda osećalo na svakom koraku, ljudi su saosećali jedni sa drugima, oni koji nisu mogli očima da se gledaju pre toga, tada su sami prilazili sa pričom "komšo, treba li neka pomoć" i slično... Nesreće zbližavaju ljude, a izgleda da Srbi jedino u ratu (onom pravom, kad si napadnut na kućnom pragu) mogu da se slože...
 
...
Najupečatjivije mi je ostalo u sećanju
Đinđićevo pozivanje na bombardovanje,
lično sam to slušao preko radija !
...

...
Kada, barem otprilike?

Pravo da ti kažem - ne sećam se tačno !
Neko je ovde napisao u maju.
Možda !

Ali nemoj da te čudi da ljudi ponekad pod pritiskom koji osećaju
pogrešno reaguju !
To se naravno ne očekuje od istaknutih pojedinaca - narodnih prvaka,
ali tako je.

Evo vidi ovu našu koleginicu
ona je i sad pod nekim pritiskom.
Vidi kako preoštro sudi svojoj Srbiji :

TREBA OVU ZEMLJU OPET BOMBARDOVATI
ovamo devojke a onamo ljudi jel.. nema momci...
nego nepoudavane babe još uvek devojke...
a muškarci ne valjaju

MORE ROKAJ MAMICU IM NOVOBEOGRADSKU ISKOMPLEKSIRANU SEOSKI DODJOŠI PROBLEMATIČNI

Misliš li da Đinđić nije mogao tako da reaguje ?!
 
E, to će reći svako ko je bio dovoljno svestan dešavanja u to vreme. Stvarno se jedinstvo naroda osećalo na svakom koraku, ljudi su saosećali jedni sa drugima, oni koji nisu mogli očima da se gledaju pre toga, tada su sami prilazili sa pričom "komšo, treba li neka pomoć" i slično... Nesreće zbližavaju ljude, a izgleda da Srbi jedino u ratu (onom pravom, kad si napadnut na kućnom pragu) mogu da se slože...

Nažalost, to će nas verovatno i koštati opstanka...
 
Bio na treningu karatea sa bratom u susednom mestu. Prekida se trening, trener nesto govori ... cale bio u blizini dolazi da nas pokupi. Izlazimo napolje a ovi se usrali ljudi trce po ulicama bokte kao da je front. Inace mesto u Backoj nema 10.000 ljudi. Trce u podrume... Mi polako kuci u yugu se klackamo jos stali da kupimo Frutellu kolu secam se. Dosli kuci upalili tv gledamo stanje na Kosovu.

Ja cu samo reci koliko god glupo zvucalo- jedan od najlepsih perioda mog detinjstva. Prekinuta skola, ja klinac... Restrikcije struje ceo komsiluk se druzi bokte mazo to nije bilo skoro. Znas da selo od 1000 ljudi nece bombardovati, miran si. Jedino kad su bombardovali tu oko Backe Palanke je treslo malo i ponekad danju probije avion zvucni zid i to je to. Uvece, puni coskovi ljudi, svi dodju da gledaju onu protivavionsku paljbu, puno omladine svi pricaju, zezanje, nema svetla na ulicama, decurlija se igra do posle ponoci ( nema skole). Onda ubijas vreme odes na pecanje, malo u skolsko dvoriste na fudbal (kad nije bila vazdusna opasnost). Period za ne zaboraviti.
 
Slusam danas neki radio, neki Beogradski, ne znam tacno koji..pricali su o grafitima u to vreme u Beogradu tipa ocete nas bombardovati ili da krecimo, ili neka curica sta je napisala nisam gljiva da rastem u podrumu, i onda poce pricati kako su se od bombardovanja ljudi promenili, nema vise poverenja jedni u druge, otudjili se..i onda spomene jos jedan grafit..nisam siguran jel neki novi ili od pre par godina, uglavnom nesto kao Kad cete nas opet bombardovati da se opet druzimo..

Cudno zvuci ali razumem ove koji kazu da su to bila vremena, stvarno su se svi druzili i bili jedno u nesrecna vremena

čim sam ti dao malo gudre već si počeo da balaviš...
vidi šta uradi od sebe?

da te podsetim - SPS je zuzao guzice samo po mostovima koji neće biti rokani
Nikad nisu prkosili na Novosadskom iz opravdanih razloga jer su imali dojavu

Pa onda zamalo SPS da sruši most, znaš ono Era Ojdanić kad je uzviknuo na Brankovom mostu:
"ŽIVEO VRHOVNI KOMANDANT SLOBOFAN MILOŠEVIĆ - marširala marširala kralja Petra garda"

Počele babe i dede da mešaju, zamalo praktičan mythbusters da odrade zašto se ne djipa po mostu...

:rotf:


 

Back
Top