GDE PRESTAJE BESKRAJ

Sizif:
I to je to što mladi na forumu Krstarice nazivaju "filozofiranjem"

Gađajmo se floskulama bez ikakvog stvarnog razmišljanja.

A pravi filozofi se verovatno prevrću u grobu.

Ne budeite tako strogi .... retki su oni koji su zagrizeni filozofi i time se bave
sa ozbiljnoscu poput vas .Ali ovo je samo forum i dozvoljeno je filozofirati kako ti je volja
u prevodu sloboda misli je valjda dozvoljena - ma bila ona i samo nastavak necijih misli .
Sta jos nije receno na svetu sto jos nijedan filozof nije izrekao - znate li da se sve ponavlja i ide u krug a tu spada i filozofija . :)
Ne uzimajte previse k srcu ako vam se nije nesto dopalo
a nismo svi isti - U tudjem oku vidimo trn a u svome ne primecujemo gredu ;)
Nije mi bila namera ni da vas kudim a ni sudim -samo malo filozofije sa mog aspekta .
 
Moram priznati da ne razumijem kako se uopste moze postaviti pitanje kraja beskraja. Beskraj nema ni pocetak ni kraj, on jednostavno jeste. Nase licne impresije ili stavovi ne mijenjaju nista u toj cinjenici. Pocetak velikim praskom takodje nalazim za cudan: ako kazes beskraj, ne mozes ga smjestiti ni u kakav pocetak.
 
Znachi... ovaj podforum izbegavam maltene od prvog dana kako sam dosao na Krstaricu i evo posle X meseci mi slucajno zapadne za oko ovaj naslov teme: "GDE PRESTAJE BESKRAJ", tamo na onoj listi podforuma, gde se vidi ciji je i na kojoj temi je zadnji post u podforumu.

I momentalno me zaboli glava.

Ne znam zasto... ne znam ni zasto sam vam ovo ispricao u ove sitne sate, al' mozda nekom koristi... u svakom slucaju ne skodi i ne izaziva glavobolje.
 
EVIL MUCKY:
Da li je to kraj pocetka ili pocetak kraja...shvatanje neshvatljivog privilegija je odabranih...

Kad god se nađem pred nekim filozofskim pitanjem na koje nema odgovora, uzmem pa mozgam,čitam, pitam, mozgam čitam, pitam i tako u krug. ( moguće da su sve tajne na koje čovjek nikad neće odgovoriti, u nekom krugu, a možda smo i mi u istom ili drugom, tek sve mi liči na krug) i sve tako dok se ne premorim. Ne mogu da riješim i počinje bijes, da bih ga prekinuo (bijes je bolan, bolan bio :wink: ) dohvatim se nečega da raduckam, crtukam, čitukam zabavnik, bilo šta radukam. Bijesu dolazi kraj ili ekavski, bes i kraj.
Nama potrebe da me opominjete da je glupo, tupo, šuplje.... znam čoče, zato i pišem da sve zaglupim :wink: Pa moguće da Beskraj prestaje o onom krugu koga pomenuh :D
Jbм li ga :shock:
 
EVIL MUCKY:
Da li je to kraj pocetka ili pocetak kraja...shvatanje neshvatljivog privilegija je odabranih...
Ako bi ljudi shvatili postojanje drugih dimenzija odgovor bi se sam javio...pa ipak ,razmena misli ,shvatanje...to su procesi mentalnih ravni...spoznaja je nesto mnogo vise...postoji nacin da se iskustvenim saznanjem,dakle spoznajom dobije odgovor na tvoje pitanje...Tako i ti sama mozes shvatiti neshvatljivo.U svaki drugi odgovor mozes verovati ili neverovati,samo direktno iskustvo otvara istinu na pravi nacin...
 
islandjanin:
Veliki prasak, se po meni, nije ni desio, ali to je druga tema! Uglavnom, ja bih pre rekao VECNOST, nego beskraj! Vecnost je, da tako kazem, "bozanska" kategorija, ona nema svoj pocetak ni kraj! Nju mi, ljudi, jednostavno ne moze da ni da pojmimo svojim ogranicenim umovima!


I beskraj i vecnost su bozanske kategorije,ali mi smo svi bozanska bica,beskrajni smo i umom i dusom i citav beskraj je sadrzan u nama,samo treba duboko zaroniti u dubine naseg sopstvenog bica...
Inace, sto se ove teme tice,rekla bih samo...Beskraj je tek pocetak mojih putovanja...
 

Back
Top