Gatanje, gledanje u zvezde, spiritizam-demonske moci!

Ovo sam ja! I meni si rekao da sam nepismena.
A ovo malopre napisano nisam ja napisala.
Što se tiče pružanja pomoći - ne hvala, ja od tebe ni "orah iz ruke ne bih uzela"!!!
Pošto si prilično isključiv i neprijatan analizirajući nas, tek da ti kažem, ja se javljam iz ravnice Vojvodine gde sam generacijski nastanjena, a o poreklu ne bih - loše ćeš se osećati kada bi to pročitao.
Puno grešaka za nekog ko je "savršen" i ko sebe na ovakav način ističe...
 
neko ko...:
Ovo sam ja! I meni si rekao da sam nepismena.
A ovo malopre napisano nisam ja napisala.
Što se tiče pružanja pomoći - ne hvala, ja od tebe ni "orah iz ruke ne bih uzela"!!!
Pošto si prilično isključiv i neprijatan analizirajući nas, tek da ti kažem, ja se javljam iz ravnice Vojvodine gde sam generacijski nastanjena, a o poreklu ne bih - loše ćeš se osećati kada bi to pročitao.
Puno grešaka za nekog ko je "savršen" i ko sebe na ovakav način ističe...

:D

Blagodarim na kritici. Trudicu se iz petnih zila da ispravim greske. Ne razumem zasto se ljutite i kocite, normalno je da gresimo i da ocekujemo od drugih da vide nase greske, sta je u tome lose?
Naprotiv, budimo zahvalni kada nam se ukaze na greske.
Nije OK biti neuctiv kao neki...

Ne moras da primis "ni orah iz ruke od mene", nisam ti ni nudio, ali istinu na temelju Biblije nudim svim ljudima i ovom prilikom i tebi!
 
Poruka:
Koliko si ti dokon, pa se pojavljujes i kao Savesni, Neutralni, Gost...Pa vidi se po recenicama i crvenim slovima, na pojedinim mestima.
Daj, ostavi ovaj narod na miru, nek veruje u sta god hoce.Nnemoj nametati svoju volju.Mozda nisu ovde svi hriscani.Tvoje je pravo da verujes, u sta hoces... I ne vidim sta je u astrologiji lose....
Usput, koja si ti sekta?Jehovi svedoci ili sta vec .....

:D

Izgleda da se mnogo plasis Jehovinih svedoka! Mozda znas nesto o njima!? Ispricaj to i nama, moze biti od koristi.
 
Den:
:D

Ponovljeni zakoni 18:10-12 : Neka se ne nadje u tebe niko koji bi vodio sina svoga ili kcer svoju kroz oganj, ni vracar, ni koji gata po zvezdama, ili po pticama, ni urocnik, ni bajac, ni koji zaziva duhove, ni opsenar, ni koji pita mrtve. Jer je gad pred Jehovom ko god tako cini, i za takve gadosti Jehova, Bog tvoj tera te narode ispred tebe".

Cuvajte se zamki Sotone i njegovih demona!
Ja mnogo toga procitah na Forum-u,negde odgovorih negde ne al ovoliko gluposti jos nisam procitala.Meni se retko kad desava da ostanem bez teksta al sad sam ostala definitivno i drago mi je zbog toga!!!Ako ima gresaka u pravopisu ja se izvinjavam unapred :wink: :wink: :wink:
 
Ella:
Ja mnogo toga procitah na Forum-u,negde odgovorih negde ne al ovoliko gluposti jos nisam procitala.Meni se retko kad desava da ostanem bez teksta al sad sam ostala definitivno i drago mi je zbog toga!!!Ako ima gresaka u pravopisu ja se izvinjavam unapred :wink: :wink: :wink:

:D

Jedna mudra izjava ovako glasi:

Neko zna sta prica, a neko prica sta zna!
 
evo nekog mog iskustva koliko ce da pomogne ili odmnogne ovoj diskusiji ja ne znam.....setam se ja tako jednog dana, onako bez obaveze, inace nisam neki vernik i ne znam u sta vise verujem (ali iskreno)...i rekoh ajde da upalim svece za mrtve dugo nisam, kazu valja se......odem sasvim slucajno u Bogorodicinu crkvu u Zemunu (kod Muhara)....stojim u redu i cekam da kupim svece........sacekam taj red i rekoh ajde sada opet u red da upalim svece.......i gledam ja tako kad ispred moji ociju ogroman natpis:
ZABRANJENO JE SVAKO VRACANJE PUTEM SVECA U CRKVI (SVECE SU OSVESTENE).......ja zinula......otkud to da crkva priznaje "crnu magiju", a jos da u istoj stoji takav natpis......ako mi ne verujete....Crkva se nalazi preko puta Narodnog pozorista u Zemunu....pa ko zeli neka se proseta!!!!!!!! I naravno vidi svojim ocima, kao i ja, da mi je neko rekao.....ne bih mu sigurno verovala, ali ovako...............
 
Den:
majcheki:
Covece, sta ti je?
Nije da sam ateista ali ovo je stvarno previse, napravi od nas bre ono sto nismo i sto necu da izgovaram...
Reci mi samo jedno, mnogo me zanima, kad covek stice pravo da pude propovednik?

:D

Druze, kome se obracas?

Ovo je strasnije nego sto sam mislila. Ima li ovde ljudi opste? Sta je ovo? Njih 100 a jedan.
O grozote.
 
neko ko...:
Imate li vi nešto svoje? Npr. svoje mišljenje, stav, reči pa čak i osećanja!??
Dajte da vidimo čime stvarno raspolažete, čime ste "naoružani", sem tih citata iz Biblije, narodnih mudrosti i izreka...

:D

Moje misljenje je da se krijes iza "neko ko...", znaci da te poznajem pod drugim imenom! Nema veze.

Biblija je knjiga najboljih saveta na svetu ciji je autor nas Stvoritelj-Jehova Bog. On najbolje zna kako je najispravnije da vodimo svrsishodan i srecan zivot. Ako primenis savete i principe Biblije u zivotu, videces koliko ce tvoj zivot biti srecniji i uspesniji.
Ljudi su razmisljali tokom istorije i produkt njihovog razmisljanja je veoma vidljiv: ratovi, unistenje, beda, jad i cemer sve do danasnjih dana kada su i planetu zemlju poceli da unistavaju razmisljajuci na nacin na koji razmisljaju!

Jeremija prorok je ovako zapisao u 10:23, pod nadahnucem: " Znam Jehova! Put coveka nije njemu u vlasti, ne moze covek kada hodi da upravlja koracima svojim."

Da li si ti imao/la priliku da citas Bibliju? Demantuj me, da saveti koje sam izneo, nisu snazni i poucni!
 
nema tu sta, jednostavno je biti jednostavan, ali sa tacke gledista ljudi koji nisu dodirnuli dno svoje duse, to je jako komplikovano...kad shvatis koliko si mali naspram kosmosa koji te okruzuje, a kamo li naspram Boga zivoga, tada je molitva mnogo lepsa i usrdnija...sve sto si napisao Den, je tacno, ali ima Isusova: "ne bacaj..." oni mogu do kraja da te isprazne sa svojim budalastinama, kao ja upravljam svojom sudbinom ili ja krojim svoju sudbinu ili moju naj omiljeniju" verujem ja u Boga ali ne onako...", "sta onako i kako onako ili verujes ili ne verujes" to je tako prosto...
samo se pomoli za sve nas da nam srca ne otvrdnu i da se sacuvamo prelesti koja stalno vreba...
o tim zvezdama ima i u Starom Zavetu, mislim kod proroka Isaije, nisam siguran, ali se tacno secam da sam nasao pasus koji osudjuje takav bludan cin idolopoklonstva...
toliko za sad cuvaj te se... :lol:
 
defekt:
nema tu sta, jednostavno je biti jednostavan, ali sa tacke gledista ljudi koji nisu dodirnuli dno svoje duse, to je jako komplikovano...kad shvatis koliko si mali naspram kosmosa koji te okruzuje, a kamo li naspram Boga zivoga, tada je molitva mnogo lepsa i usrdnija...sve sto si napisao Den, je tacno, ali ima Isusova: "ne bacaj..." oni mogu do kraja da te isprazne sa svojim budalastinama, kao ja upravljam svojom sudbinom ili ja krojim svoju sudbinu ili moju naj omiljeniju" verujem ja u Boga ali ne onako...", "sta onako i kako onako ili verujes ili ne verujes" to je tako prosto...
samo se pomoli za sve nas da nam srca ne otvrdnu i da se sacuvamo prelesti koja stalno vreba...
o tim zvezdama ima i u Starom Zavetu, mislim kod proroka Isaije, nisam siguran, ali se tacno secam da sam nasao pasus koji osudjuje takav bludan cin idolopoklonstva...
toliko za sad cuvaj te se... :lol:

:D

Cenim tvoju brigu i podrsku!

Pozdrav!
 
neko ko...:
Dakle ti si i vidovit!? Baš me zanima koje je to ime?
Doduše isto ime sam koristila i pre nego što sam se registrovala kao član a to i nije neki greh, zar ne???

:D
Ne, nisam vidovit-to je sfera koju kontrolisu demoni. Trudim se da razmisljam logicno. Nemam nameru da pogadjam, nemam "pogadjacke moci" jer i tu sferu kontrolisu demoni. Uostalom, nije ni vazno ko si ti.
 
mandrak-21:
Sta ovaj gost pod raznim imenima kaki ovde.Vidi se da ista glava sve sastavlja.Ovo je forum astrologije a braca i sestre iz kule strazara nek se vrate u kulu i nek prestanu sa agresivnom propagandom izopacene vere

:D

Prijatelju, nije ovo nikakva propaganda, ovo je Bozja rec-Biblija! Da ne bi bilo zabune, evo ti jos jednom pa razmisli malo:



Ponovljeni zakoni 18:10-12 : Neka se ne nadje u tebe niko koji bi vodio sina svoga ili kcer svoju kroz oganj, ni vracar, ni koji gata po zvezdama, ili po pticama, ni urocnik, ni bajac, ni koji zaziva duhove, ni opsenar, ni koji pita mrtve. Jer je gad pred Jehovom ko god tako cini, i za takve gadosti Jehova, Bog tvoj tera te narode ispred tebe".
 
Dene choveche svashta sa tobom!Zar nije jedna od najlepshih stvari u hrishcanstvu ta shto naglashava slobodnu volju chovekovu?Crkvu je pokvarilo to shto je htela da nametne svoju vlast preko nekih tamo pravila koja se kose sa zdravim razumom i tako samo oterala ljude od sebe!Bez uvrede,ali ovaj forum,koliko se meni chini,nije za pljuvanje.
Pozdrav
 

Back
Top