Gastritis sa refluksom

Nacin prehrane.
Vjerojatno imas dijetalni jelovnik.
Drzi ga se.
Svaka 3-4 sata, manje obroke.
Uglavno kuhano, zdravo, sezonsko.
Ne pecenu hranu.
Ne masnu.
Ne gazirne sokove, ni dodane šečere.
Ne alkohol.
Duhan isto bolje, ne.
Smanji slatko do kraja.
Pijenje dovoljno vode, obicne.

Fizicka aktivnost.
Hodanje.
Ako se bavis sportom jos bolje.

Uredan zivot.
Obaveze, spavanje,...

Redovite kontrole.
Ne koristi lijekove, osim prepisanih.
Njih redovno.
Pogotovo ne koristi, NSAR, Nesteroidni anti reumatici.
To su razni Brufeni i oni koji ih imaju u sastavu.

Najvaznije.

Nemoj se umoriti nakon mjesec dana sa disciplinom.
To moze postati, jako veliki problem.

Napisao si, da si bio na UZV.
Znaci imas nekakvu obradu.
Prati svog doktora.

Nema hokus-pokus rjesenja.
Drzis se rasporeda.
 
Ovo, moze postati veliki problem.
Ali...ne mora.
Ako si discipliniran i uporan.
Imaces stvar pod kontrolom nakon pocetne borbe.
Ako trebas drugo misljenje, doktora, potrazi ga.
On tebi treba.
Dobro je sto te zanima, tvoja situacija.

Ima tu jos vrsta lijekova.
Nekom vise odgovara ovaj, nekom onaj.

Ali...
Disciplina.
Ubaci jedan, dva pogresna obroka...hranu dnevno.
Onda imas problem koji se vrti u krug.

Vrijeme i disciplina.
Radis to za sebe.
Hrabro.
 
Imao sam te probleme i sada mi se ponekad javi.Resim sa jednom kasicicom sode bikarbone i casom vode.Ako ne mozes direktno iz kasicice da uzmes sodu,onda je dobro razmuti u casi vode,izmesaj sa kasicicom da se sto pre sjedini s vodom i popi,posle 10 minuta,najvise ces da podrignes i osetices olaksanje u stomaku,nema vise nadutosti.
 
ali doktori su mi dali krivu terapiju i pojacali taj problem. disem kao zaba to je najgore.
ako ga piješ kako ovde piše,i dalje ti je rđavo, menjaj docu, i lek ;)
ima zilion lekića i nemoguće je da tebi ništa ne pomaže.
........
Vaţno je da Dicetel uzmete na pravilan način jer moţe iritirati Vaš jednjak: - uvijek uzmite tabletu usred jela - progutajte cijelu tabletu uz punu čašu vode. Nemojte drobiti, cuclati ili ţvakati tablete.

Ako uzmete više Dicetela nego što ste trebali, obratite se odmah liječniku ili u bolnicu. Ponesite pakiranje lijeka i ovu uputu sa sobom. Mogu se javiti probavni poremećaji, kao npr. nadutost i proljev.
 
Imao sam te probleme i sada mi se ponekad javi.Resim sa jednom kasicicom sode bikarbone i casom vode.Ako ne mozes direktno iz kasicice da uzmes sodu,onda je dobro razmuti u casi vode,izmesaj sa kasicicom da se sto pre sjedini s vodom i popi,posle 10 minuta,najvise ces da podrignes i osetices olaksanje u stomaku,nema vise nadutosti.
ne pomaze soda. vec sam probao.
 
ako ga piješ kako ovde piše,i dalje ti je rđavo, menjaj docu, i lek ;)
ima zilion lekića i nemoguće je da tebi ništa ne pomaže.
........
Vaţno je da Dicetel uzmete na pravilan način jer moţe iritirati Vaš jednjak: - uvijek uzmite tabletu usred jela - progutajte cijelu tabletu uz punu čašu vode. Nemojte drobiti, cuclati ili ţvakati tablete.

Ako uzmete više Dicetela nego što ste trebali, obratite se odmah liječniku ili u bolnicu. Ponesite pakiranje lijeka i ovu uputu sa sobom. Mogu se javiti probavni poremećaji, kao npr. nadutost i proljev.
uzimam jedan ujutro i jedan navecer. tako mi je doktor preporucio
 
ma vise ni sam ne znam sto je osim da kiselinu osetim na jeziku
Ja stvarno ne znam koji je lekar specijalista nadlezan za taj refluks,
pre nedelju ,dve, kod ORL lekara vidim da je on taj koji je kao specijalista
i za reflux, ali bih ja uvek isla prvo kod nekog gastrologa.#
Moj muz ima n ekakav problem sa tim refluksom ( tako je rodjen)
neka genetika, greska, ali se to na ultrazvuku videlo ( gastrolog)
u smislu da je raj reflux totalno poremecen, iskrivljen, tu leka nema,
ali nisu bas ni tegobe neke da ih covek ne izdrzi.
 
Ja stvarno ne znam koji je lekar specijalista nadlezan za taj refluks,
pre nedelju ,dve, kod ORL lekara vidim da je on taj koji je kao specijalista
i za reflux, ali bih ja uvek isla prvo kod nekog gastrologa.#
Moj muz ima n ekakav problem sa tim refluksom ( tako je rodjen)
neka genetika, greska, ali se to na ultrazvuku videlo ( gastrolog)
u smislu da je raj reflux totalno poremecen, iskrivljen, tu leka nema,
ali nisu bas ni tegobe neke da ih covek ne izdrzi.
kod mene jesu tesko disem kao da sam zaba :) i meni se video na ultrazvuku refluks
 
Pa ono, vidi se na svakom ako ides bas to da snimas.
Ne verujem da sa otezanim disanjem to ima veze, moj muz ima (valjda) iskrivljen
taj refluks i on ima problem sa kasljucanjem koje ga snadje barem jednom u dva meseca,
onda uzima nekoliko dana Omeprazol i onda to prodje.
ima ima želudac stišče pluća. ja uzimam dicetel i xanax sr i lexirium 1.5 nista drugo ne pomaze nikakav ares zipantola emanera reflustat. vec sam lud od tih bolova.
 
ima ima želudac stišče pluća. ja uzimam dicetel i xanax sr i lexirium 1.5 nista drugo ne pomaze nikakav ares zipantola emanera reflustat. vec sam lud od tih bolova.
Benzosi su obicni maskeri simptoma, nista drugo... shvatam problem refluxa, nikad ga nisam resio u potpunosti.
Digestivni trakt inace moze da stiska i pluca i srce i sve zivo, neverovatno nezgodne simptomatike moze da izaziva...
Tri pitanja, koliko imas kila, kolika ti je visina, i u kakvom stanju ti je kicmeni stub?
 
Benzosi su obicni maskeri simptoma, nista drugo... shvatam problem refluxa, nikad ga nisam resio u potpunosti.
Digestivni trakt inace moze da stiska i pluca i srce i sve zivo, neverovatno nezgodne simptomatike moze da izaziva...
Tri pitanja, koliko imas kila, kolika ti je visina, i u kakvom stanju ti je kicmeni stub?
190 cm 90 kila kicma mi nije bog zna sta od malena imam problema s njom isao na vezbe 8 godina da se izravna i glava me boli od operacije tumora na malom mozgu svaki dan bez prestanka
 
190 cm 90 kila kicma mi nije bog zna sta od malena imam problema s njom isao na vezbe 8 godina da se izravna i glava me boli od operacije tumora na malom mozgu svaki dan bez prestanka
Visina tezina idealno... Pretpostavio sam da si imao tezi problem sa kicmom, cak i blaga kifoza i skolioza mogu da uticu drasticno na funkcionisanje digestivnog sistema.
Ovaj drugi deo jbg, ne znam sta da ti kazem... 95% ljudi su u nekom feleru sa zdravljem, mnogo malo potpuno zdravih ljudi znam, a da su prebacili 30.

Mozda probaj sa nekim treningom da se malo kicma dovede u normalniji polozaj? Mozda neki fasting tipa 8 sati jedes 16 sati ne jedes, meni to bas odmori zeludac ponekad. Mozda cak probati i neku ekstremniju varijantu tipa 35-40 sati samo na elektrolitima i vodi i onda par dana blaga ishrana, lagana istezanja i vezbe kicmenog stuba i slicno? Treba probati svasta....
Eto ja sam primetio da meni sedenje i manjak treninga totalno remeti rad digestivnog trakta. Nije cak ni samo rad digestivnog trakta, nego svega zivog i sam imam neke zdravstvene probleme i ne treniram zbog toga, takodje imam nekih problema sa kicmom, vecinu dana sedim/lezim. Sta reci... golo gomno od tela.
O prenajedanju i alkoholu nema poente ni da pricam koliko je pogubno.
 
Visina tezina idealno... Pretpostavio sam da si imao tezi problem sa kicmom, cak i blaga kifoza i skolioza mogu da uticu drasticno na funkcionisanje digestivnog sistema.
Ovaj drugi deo jbg, ne znam sta da ti kazem... 95% ljudi su u nekom feleru sa zdravljem, mnogo malo potpuno zdravih ljudi znam, a da su prebacili 30.

Mozda probaj sa nekim treningom da se malo kicma dovede u normalniji polozaj? Mozda neki fasting tipa 8 sati jedes 16 sati ne jedes, meni to bas odmori zeludac ponekad. Mozda cak probati i neku ekstremniju varijantu tipa 35-40 sati samo na elektrolitima i vodi i onda par dana blaga ishrana, lagana istezanja i vezbe kicmenog stuba i slicno? Treba probati svasta....
Eto ja sam primetio da meni sedenje i manjak treninga totalno remeti rad digestivnog trakta.
O prenajedanju i alkoholu nema poente ni da pricam koliko je pogubno.
meni je najgore kad lezim onda me najvise boli
 

Back
Top