Gala skotski ovcar

Predivna je!
Aliu stvarno!
Ja sam oduševljena Galinim ponašanjem... o izgledu da ne govorim!
Upravo to su oni... škotski ovčari.
Pa naravno, pametnice nase, skotski ovcari:heart:. Mada u poslednje vreme sam cula a i videla agresivnije skote :think: Prosto ne znam kako uspeju ljudi to da probude u njima... npr ova moje je pravi cuvar, lajava do iznemoglosti (jadne komsije:roll: ) sreca ne uvek, ali je dobrocudna...u redu kad su jos temperamentniji, ali sam uverena da im agresivnost nije u prirodi.
Jos mi ostaje da upoznam lajavicu sa stadom ovaca u selu, ne znam sta da kazem, jadna Gala ili jadne ovce :rotf::rotf:

Gala je predivna i lepo se staras o njoj nateraces i mene da bolje vodim racuna o svom lesiju koji je predivan ali ja nemam prave uslove za njega.Hvala ti na motivaciji.:heart::heart::heart:
Drago mi je da sam bar malo motivisala :heart: Svaki skotski lepotan zasluzuje bar malo nege. Jednom nedeljno dobro cetkanje, nije dlaka previse zahtevna, kad se jednom dovede u red posle je lako;) (naravno moram da pomenem i ovaj period linjanja, maloooo vise posla po kuci:whistling::whistling: mama je tu glavna:whistling: )
Ako cemo tako, nemam ni ja prave uslove za Lesija :confused: Zivimo u stanu, u gradu, ali se i pored toga setamo bas bas puno, treniramo, jurca sa drustvom... samo malo truda;) Najbitniji potreban uslov je LJUBAV!
Ako treba neki savet, tu smo mi ljubitelji da pomognemo:heart: i ako treba jos motivacije...samo da lepotan dobije sta zasluzuje:heart: Cekam izvestaj i drzim palceve!
 
Poslednja izmena:
Hvala :)
Ja sam pre Gale imala jednog maleckog psa, mesanac tibetanskog spanijela, sladak kao secer, ali svojeglav, kako on hoce tako je uvek i bilo:whistling: izdresirao je on nas :think:...ali razumljivo, prvi pas nam je bio:heart:
Sto se tice skotskih ovcara, oni se uglavnom javljaju u tri kombinacije, zuto bela (takodje i zuto bela sa crnim prelivom), trikolori (to su crno beli) i blue merle (ti sa tufnicama) :D

U Cacku cete mozda i nas da vidite, svratimo cesto u taj kraj:super: Proslo leto se Gala par puta setkala po centru:D

Super:super: Javite nam se kada nas sretnete po centru.Ne mozete da promasite obzirom da je Fibic jedini Kineski u Cacku,nazalost.Mi smo sad malo stopirali "blejanje" po gradu obzirom da Fibi ima prvo teranje pa ne mozemo da se odbranimo od nasrtljivih ljubavnika po centru :gace:Cim to prodje,krecemo ponovo u "blejacinu".Postavicemo konacno i albumcic.Nadam se i Galinim novim slikama.:cao:
 
Super:super: Javite nam se kada nas sretnete po centru.Ne mozete da promasite obzirom da je Fibic jedini Kineski u Cacku,nazalost.Mi smo sad malo stopirali "blejanje" po gradu obzirom da Fibi ima prvo teranje pa ne mozemo da se odbranimo od nasrtljivih ljubavnika po centru :gace:Cim to prodje,krecemo ponovo u "blejacinu".Postavicemo konacno i albumcic.Nadam se i Galinim novim slikama.:cao:

Cekamo vase slicice :super: i nadam se da se uskoro i vidimo u Cacku;)
 
Sad sam tek videla ove snimke...Bravo Sonchy i za tebe i za Galu.:klap:Divna je.:heart:Ja sam se nosila mislju da krenem sa Fibicem da vezbam agility,obzirom da i Kineski Cubici daju odlicne rezultate na agility-u.Ali,bez obzira sto je moj pas vrlo izdrzljiv,sto se nikako ne podudara za njenom krhkom spoljasnjoscu,i obozava da skace,preskace,juri kucice po parku kao besna dok ovi ne odustanu pa popadaju po zemlji od umora,moja drugarica je vrlo neposlusna.Na moje- "Dodji Fibi..." dojurca kao metak sa pola parka ali kada joj kazem "sedi " obicno me pogleda u fazonu "Jel ti imas neki problem?" i odgalopira dalje da se juri sama sa sobom (dok resto kucica i dalje lezi opruzenog jezika..)...:roll:Toliko o nasem agility-u...:whistling:
Kako se odusevim kada vidim ovako nesto:aha:
Koliko vidim sa ovog snimka,bice tu puno pobeda,sigurno.:super:
 
Poslednja izmena:
Ne bih da zvučim kao pokvarena gramofonska ploča, ali stvarno svaka čast i tebi i Gali! :super::klap:
Kad čujem ovu "muziku" uvek se setim već više puta ispričane priče kada se moja Dona prvi put susrela sa tim zvukom :hahaha:.
Išli smo za Beograd, poveli i nju i uz put joj kupim onog ježića (za čudo, ali još je "živ"... samo ne svira).
U stanu gazdine majke, ona njuška, skakuće, poziva na igru... Ja joj dobacim ježića i ona ga zgrabi oduševljeno! Ali, kad ga je "zaglodala" malo jače i on zapištao, momentalno ga je ispustila i pobegla ispod stola!
:rotf::rotf::rotf:
 
f_DSC07394m_1e9134e.jpg

Ovo je da pokažemo kako smo druželjubivi i gostoljubivi! :)
Ako ste "u prolazu" obavezno nam navratite. :heart:
 
f_DSC07394m_1e9134e.jpg

Ovo je da pokažemo kako smo druželjubivi i gostoljubivi! :)
Ako ste "u prolazu" obavezno nam navratite. :heart:
Slike su divne! A toliko je Dona druzeljubiva, da cemo mi prvi lep i vas slobodan dan da iskoristimo da "budemo u prolazu". Vec se radujem:klap:

Divne ste obe i muzikalne :heart::heart: savršeno
Moram da vidim da li Meš može da prodje izmedju Miloševih nogu. Mislim, Miloš je krakat ali i blenta je velik :hahaha::hahaha::hahaha:
Moram da ih nagovorim da probaju

:hahaha: meni je bilo malo lakse (zbog odnosa nasih visina :D ) ali ponovo ukoliko Gala ubrza ja se spetljam :sad2: Za te stvari su borderi zakon, da se ne uvrede ovi nasi lepotani :D
 
Slike su divne! A toliko je Dona druzeljubiva, da cemo mi prvi lep i vas slobodan dan da iskoristimo da "budemo u prolazu". Vec se radujem:klap:



:hahaha: meni je bilo malo lakse (zbog odnosa nasih visina :D ) ali ponovo ukoliko Gala ubrza ja se spetljam :sad2: Za te stvari su borderi zakon, da se ne uvrede ovi nasi lepotani :D

I mi se radujemo! :)
A za ovo drugo... neće se uvrediti samo ako ne znaju da tako misliš :D. Jer, one su najpametnije, najlepše, najsposobnije... i najuobraženije :hahaha::hahaha::hahaha:
Zato psssssssssst..., da te ne čuju! ;)
 
Gala je u nedelju polozila zavrsni ispit u PSECOJ SKOLI :klap: i to sa peticom :D (nisu svi dobili petice, cisto da se zna :whistling: )
Da se zahvalim javno mojoj Gali sto je bila pravo :heart: i sto je super odradila ispit:heart::heart:

pripreme ;)




nas dve pocinjemo


gotova i vezba sa grupom gradjana (bas bas uspesno :D )


cekajuci komisiju...:hahaha:


ostatak ekipe..mi smo nazalost morale da odemo ranije
 
E vala, svaka vam čast :klap::klap::klap: Baš se radujem :cmok2: Evo i MMM tapšu i šalju poljupce :cmok2::cmok2::cmok2:
Vi ste istrajale na agilitiju a mi nismo. Meš se razbole, pa posle zima, a i mnogo nam je daleko. A i dva muška čeljadeta definitivno nisu isto što i dva ženska (nemoj da se uvredi muški deo foruma hahahahaah)
 
Bravo za Galu! :klap:
I za tebe... naravno ;)
:super::klap:

E vala, svaka vam čast :klap::klap::klap: Baš se radujem :cmok2: Evo i MMM tapšu i šalju poljupce :cmok2::cmok2::cmok2:
Vi ste istrajale na agilitiju a mi nismo. Meš se razbole, pa posle zima, a i mnogo nam je daleko. A i dva muška čeljadeta definitivno nisu isto što i dva ženska (nemoj da se uvredi muški deo foruma hahahahaah)

Hvala!! Puno :cmok2: :cmok2: za Donu i MMM
Meni je jako drago, a narocito jer mi se dosta njih smejalo u pocetku,kao treba to OSTRIJE, nece nista ovako finim putem da nauci...pa kao Gala nije temperamentna...a sad ih sve presisala :super: :aha:

A sto se tice daljine, razumem..trebalo je ici sa Karaburme u Zarkovo:confused:, u pocetku su mi moji pravili drustvo ali su brzo odustali :hahaha:
Mada ko ima iskustva (sto je meni falilo:confused: ), sve moze psa sam da nauci...a mi ostali moramo u psecu skolu:hahaha:
Obavestavacu kako napredujemo na agility-ju, kad krenemo na napredni kurs :aha: :hahaha:
 
Poslednja izmena:
Hvala!! Puno :cmok2: :cmok2: za Donu i MMM
Meni je jako drago, a narocito jer mi se dosta njih smejalo u pocetku,kao treba to OSTRIJE, nece nista ovako finim putem da nauci...pa kao Gala nije temperamentna...a sad ih sve presisala :super: :aha:

A sto se tice daljine, razumem..trebalo je ici sa Karaburme u Zarkovo:confused:, u pocetku su mi moji pravili drustvo ali su brzo odustali :hahaha:
Mada ko ima iskustva (sto je meni falilo:confused: ), sve moze psa sam da nauci...a mi ostali moramo u psecu skolu:hahaha:
Obavestavacu kako napredujemo na agility-ju, kad krenemo na napredni kurs :aha: :hahaha:
taj ko ti je rekao da sa Galom treba "oštrije" ne zna šta su škotski ovčari!
Sve što se sa njima postiže - postiže se lepim... takvi su.
Ko to ne razume - izgubi jako puno.
Drago mi je da stese ti i Gala "pronašle" :super::heart:
 
:hahaha::hahaha: Ukoliko propadnem u finansijama i bankarstvu, ima da pocnem da gradim karijeru agility instruktora, a Gala ce biti pomocni trener :hahaha:
U svako slucaju lepa zanimacija :D

A sto se tice tog da mora "OSTRIJE", par puta su pokusali da mi pokazu kako to treba da se radi, ali usled svoje "aerodinamicne" konstitucije :D Gala im se svaki put izvukla sa davilice, cimnu je jednom i gotovo....bio je opsti smeh...tako da nema vuce i nema davilice, samo keksic i hoce sve da radi.
 
Poslednja izmena:

Back
Top