Fotografije sa putovanja

IMG_20191027_162623.jpg
 
Auh, narode, slike su fantastične!!!! Sve jedna bolja od druge!!!!
Jedino što bih ja volela, ako se slažete (i ne mrzi vas :lol: ) da pišemo mesto iznad fotke. Za mnoge slike bih volela znati gde je fotkano ili šta je na slici.... 'El može?:prstic:

Elem, mene Fortes na onoj drugoj temi podsetio malo na Madrid... pa evo nekoliko sličica iz Madrida

Pogledajte prilog 606979
Pogledajte prilog 606980


:klap:

Hvala ti....:)

Inače "moj" svetionik je sa ulaza u Havanu :aha2:
 
Forteeees :hej:

:hej:

BLAJBI se "slusha"... ti kao Mod, Autor teme pochni:
Aha, zemlja ta i ta, granichi sa tom i tom, stanovnika toliko i toliko po zvanichnoj statistici, cena hrane, ne daj bozhe lekova, .....ukoliko je ostrvo taksativno navedi; povrshinu, konfiguraciju terena, zhivi i mrtvi svet, salanitet mora/okeana, gustinu, boju, broj kupacha u momentu fotografisanja, broj nudista i voajera, pa tju se nadovezati sa bla, bla, bla...:telefon:
 
ok..Blajbi...opširno....priroda prelepa,more i plaža fantazija, feeling fantastičan, 'rana u hotelu all inclusive tj džaba, napolju i nema ništa, pivo i rum isto,prosjaci oko 1$ da ne smaraju,cigare.... kutija cohiba siglo je oko 100 dolara bila, boca rum anejo Havana Club oko 7$, ako ti treba prelepa meleskinja....ono kao vodič...fina večera i par koktela i obećanje da ćeš joj pokazati Pariz....mada ja sam bio relativno mlađano momče tada možda sam imao popust :lol: ...a i to je bilo all inclusive koliko se sećam....:rotf:...mislim sve ti pokaže sa spiska znamenitosti...:aha:


ajde da ćutim malo :huh:


Sve u svemu ne usvaja se,budi mi previše sećanja ...:rtfm:

:lol:
 
Da li ste vi nekada chuli za Taorska vrela? Mozhda niste, kao i ja do skoro, no, svakako smo ih svi videli na raznim broshurama netaknute prirode Balkana, a da ni ne znamo da su to ona...dodushe kako ko, jelte...:malav:

Taorska vrela se nalaze u Valjevskom kraju, tachnije nalaze se na obroncima planine Povlen, u blizini sela Donji Taor... Vrela su u stvari kaskadno padanje reke Skrapezh koja izvire na obroncima planina.
Ono shto je jako vazhno jeste da je najlepshi vizuelni dozhivljaj tokom ranog proletja, posle obilnih kisha i topljenja snega,(to kazhu oni koji vole kishu :roll:), tada je i kolichina voda koja se kaskadno spushta najvetja, priroda od koje zastaje dah...:zaljubljena:
Dolazite li iz Beograda onda preko Kosjeritja opletete i do sela Radanovci, a nije zgoreg pomenuti po chemu je to selo poznato, elem, poznato je kao mesto gde je poginuo Zhikica Jovanovitj Shpanac…pa se na jednom od brda sela nalazi i njegov spomenik...msm, sad bih trebala pretji na biografiju Zhikice J.Shpanac, al' avaj, malko je preopshirna...:kokice:

U ovom predivnom prirodnom prostoru, nekad je postojalo desetak vodenica, a sada ih je ostalo samo nekoliko i to samo za fotografisanje u svom prirodnom ambijentu...bla, bla, bla...msm, metnula sam onaj napushteni mlin, kad budem imala vishe vremena da pishem o ovoj milinici potrazhitju josh neke fotje..do tada, LSD, lep pozdrav...:malav:
 

Back
Top