Kafana Foto caffe

Zbog koriscenja table i olovke zumiram Ctrl+ odzumiram Ctrl-.
Na poslu nemam tablu i kad radim misem drzim Alt i zum odredjujem tockicem.
I jedno i drugo je po defaultu i pojma nemam kako se menja.
 
I ja kupio... meni se svidja. Jednostavne PS fore cisto da te necemu nauce, nekoj osnovi.

A kupio sam i refoto i nesto mi se nije svideo ovaj broj... doduse nisam stigao detaljno da ga procitam ali ono sto jesam ... nije za mene, sto ne znaci da je los casopis :)
 
Jel nije preteran ovakav ram za fotke?

Untitled-15-2.jpg


Untitled-16-1.jpg


Naravno, menjao bih debljinu i boju (B/W) okvira, ali bi ovako otprilike izgledalo... Šta kažete?
 
Da li bi mi neko pozajmio( bolje ovo:D)/ iznajmio nesto ovog tipa( f.2.8) Sigma 28-70mm f/2.8 EX, Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO, Sigma 24-70mm f2.8 EX DG MACRO, Sigma 18-50mm po mogucstvu da imaju uv ili cpl...znaci nesto otprilike tih raspona, za novinsku fotografiju...i/ ili recimo nesto Canon EF 70-200mm f/4L USM ili sa IS ili 2.8 ili 55-250 is...dogovorili bismo se oko cene, verovatno samo na jedan dan, a mozda i do kraja nedelje...naravno sve vracam u uzetom stanju, ja sam u Beogradu - Dorcol.

Kontak moze na pm ili 064/135-66-17

Hvala svima u svakom slucaju :D
 
Messengeru, meni bolje izgleda.

Zoki ja ne koristim za sada nikakve filtere, ali mislim da je CPL odgovoran za uklanjanje refleksija sa reflektujucij povrsina, tipa voda, staklo, sjajni limovi,...znaci moze da dodje vrlo upotreban za life, tamo gde ima dosta staklenih izloga i tako toga.
 
da, to jeste...ali gde onda da merim svetlost, ako merim na nebu onda mi 'donji' deo fotografije bude taman a nebo ok( vide se oblaci itd), a ako merim na subjektu...nebo mi totalno izgori - bude maltene cista bela, kako resiti taj problem?

hvala
 
Zoki imas one "polovne" filtere, bilo je ovde rec o njima, divlja i miamia vodili neki razgovor.
Nisu "polovni" tipa korisceni, vec im je jedna polovina zatamnjena, a druga obicno staklo, pa onda zatamnjen ide gde je nebo.
 
Lady pobedila sa onim super autoportretom, jesi videla? :]

Trebalo je i ti nesto da posaljes, ovaj autoportret je slikan nekim malim canonom, sigurno bi ti izaslo nesto. :P
 
Poslednja izmena:

Back
Top