Kafana Foto caffe

trebalo bi da uzmem neku telicu...low budjet naravno...

znaci ovako: sigma 70-300 apo( ili non apo verzija) 100tinak evra
sigma 55-200 - 100 evra
sigma 18-200 - 180 evra, onda bih prodao svoj kit
sigma 70-300 DL - 50 evra, sta bi ovo trebalo da bude? :)

da li je 200mm dovoljno za neku life fotografiju( iz iskustva, naravno)

hvala :)
 
@Z.P84
za 70-300 da bi dobio kvalitet tebao bi ti stativ, znaci nema ulicne
28-200 je po testovima losiji od pojedinacno kita + 50-200
dakle otprilike najbolja varijanta bi bio 50-200, a i dosta je za ulicu, da i kad 200 pomnozis sa 1,6 to je ustvari telac od 320mm
gde si nasao ovu ponudu?
 
imas malo na dizajnzoni malo fotoglasi.com foto berza. com itd :)
realno najvise me lozi ovaj 18-200 ali mi je mnogo skup...ako prodam svoju KITU:) izacice me oko 150 evra...+ je lik u kamenici- jos 2000 za benzin :)

uzecu verovanto 55-200 ...

hvala, pozdrav :)
 
mnjah... sta ce ti... s time nemas onaj autoritet kada se pojavis... znas ono... na ulici sa budzom, pa si sav bitan, pa ti ipak nista niko ne moze i ako ih slikas... ;)

budu stidljivi ali se razgale kad shvate kao "uuuu... vidi neko me je slikao sa nekom budzotinom mora da je neko jako bitan..."


;)


sve je u psihologiji... ;)


to spy mi deluje kao "nisam ja bas siguran-a u sebe" a to ljudi osete... kao ajkule... osecaju strah... pa se onda (vecina) poistovecuje sa time i ode mast u propast...


...ne znam sta mi je... ustvari znam... popila sam kafu kasno... buauauaaauauauauuaa... :D
 
MA NEE BREEE!!! taj spy najlepse legne kada fotkas saobracajku... prvo fotkas normalno.. onda ti dodju i *****ju kako moraju da zovu nacelnika prvo bla bla.. i onda kazes OK NECU VISE SLIKATI.. navrnes spy i fotkas kao tamo nesto levo he he he.
 
mnjah... postoji jedna bolja fora... pravis se lud... "ko?? ja??? nooooooooooou... nemoguce... ja?? ne ne ne... nema ovde nikoga osim nas machica" :P

plus- ne kosta nista :)
kupis jedan dobi's dva ...
 
Ma da, sta ce mi. I ovako sam navikla da se raspravljam i budem bezobrazna.
Poslednji put fotkala bajs od nekog dede ekscentrika (ne njega) i on meni "valjda se pita". Izvadi deda svoj komapkt i skljoc mene. :lol:
 
Ma da, sta ce mi. I ovako sam navikla da se raspravljam i budem bezobrazna.
Poslednji put fotkala bajs od nekog dede ekscentrika (ne njega) i on meni "valjda se pita". Izvadi deda svoj komapkt i skljoc mene. :lol:


hahahah... ozbiljno??! genijalno... ja b' ga pozvala na fuka da se socijalisemo... eto zasto je dobro ziveti u velikom gradu- duplo toliko weird ljudi...

ah... I :heart: weird ppl
 
"Krenite da fotografisete svet oko sebe! Želimo da zajednički napravimo najlepšu foto-galeriju našeg grada i naše zemlje, koja će nas u potpunosti predstaviti drugim narodima i pozvati ih da nam što pre budu dragi gosti.
Od 16.novembra do 5.decembra organizujemo veliki konkurs za najlepše fotografije u 6 kategorija:


- Arhitektura Beograda
- Beograd na rekama
- Noćni život u Beogradu
- Najlepše žene Beograda
- Prirodne lepote Srbije
- Narodni običaji Srbije


Najlepša fotografija u svakoj kategoriji donosi kao nagradu 500 EU, ali tu su još nagrade za najbolje bez obzira na kategoriju: vikend za dvoje u beogradskom luksuznom hotelu HAJAT i vikend za tri para u beogradskim hostelima. Dok generalni sponzor naseg foto-konkursa "Salon lepote & laser-centar MEN-SSANA" obezbeđuje vredne nagrade kao sto su: hirurška estetska operacija po svom izboru :mrgreen: iz široke lepeze mogučnosti koje oni pružaju, zatim paket predivnih kozmetičkih usluga (vrednosti od 10.000 din) u ovom objektu od preko 450m2 i na kraju ništa manje vredne zlatna i srebrna kartica za veliki popust u korišćenju svih usluga ove eminentne beogradske ustanove, koja je uzgred upravo proslavila 15 godina postojanja. Agencija će najboljim fotografima ponuditi i saradnju u biskom periodu.
Fotografije šaljite u minimalnoj rezoluciji "600pix X 400pix" na e-mail: foto@belgradevisit.com . Uz fotografiju nam pošaljite samo osnovne podatke: ime i prezime, godina i mesto rođenja, kontakt telefon. Naravno, broj telefona će ostati poznat samo našoj agenciji."
 
Je l' kupio neko prvi broj DigitalFoto casopisa?
Samo blebecu o photoshop-u. :(


I jedno pitanje. U ps-u odjednom moram da koristim alatku za zumiranje, a normalno sam do sada uvecavala sliku na tockicu misa? Gde se to podesava, je l' zna neko?
 

Back
Top