Folksvagen zaobilazi Srbiju? Nemci biraju između ove dve zemlje

Pa voli i Vucic Srbiju, ali ljubav nije dovoljna za ozbiljne investicije.
Ko bre u Hrvatskoj da radi?
Pa vidjeti ćemo, ljudi, Hrvati... Možda će se neki i vratiti što su otišli van, ako dobiju dobre uvijete, tj. plaću. Imati tako nekakvu tvornicu, bila bi dobra stvar za cijelu državu. Iako imate i vi Fiat-a pa eto... Logično bi bilo da bude smještena negdje oko Zagreba ta potencijalna tvornica, što zbog ljudi. što zbog položaja... Vidjeti ćemo...
 
Pa vidjeti ćemo, ljudi, Hrvati... Možda će se neki i vratiti što su otišli van, ako dobiju dobre uvijete, tj. plaću. Imati tako nekakvu tvornicu, bila bi dobra stvar za cijelu državu. Iako imate i vi Fiat-a pa eto... Logično bi bilo da bude smještena negdje oko Zagreba ta potencijalna tvornica, što zbog ljudi. što zbog položaja... Vidjeti ćemo...
Razocaracu te, ali niko se ne vraca, ne vracaju se u Poljsku ni Poljaci koji su stvarno savresni majstori, opsluzuju
i Nemacku i Englesku, bez njih bi zivot u obe zemlje bio i skup i komplikovan, ali se ne vracaju.
Nema kod nas vise nikakvog , aj da ga nazovem "radnog morala". A i zasto bi se ljudi cimali da rade?
 
Razocaracu te, ali niko se ne vraca, ne vracaju se u Poljsku ni Poljaci koji su stvarno savresni majstori, opsluzuju
i Nemacku i Englesku, bez njih bi zivot u obe zemlje bio i skup i komplikovan, ali se ne vracaju.
Nema kod nas vise nikakvog , aj da ga nazovem "radnog morala". A i zasto bi se ljudi cimali da rade?
A dobro, vidjeti ćemo što će bit... Ja se ipak nadam da će kod naših na vlasti ipak biti dovoljno pameti da ostvare takvu nekakvu investicuju. :)
 
A dobro, vidjeti ćemo što će bit... Ja se ipak nadam da će kod naših na vlasti ipak biti dovoljno pameti da ostvare takvu nekakvu investicuju. :)
Ti nisi razumeo moje postove. Vlast( svejedno kakva je) ne moze da obuci elektricare, mehanicare,
visokokvalifikovane alatnicare da se zaposle pa da kao nesto rade.. To su komplikovani zanati,
to nikakao ne pada s neba, nego ljudi uce najmanje tri godine nesto osnovno, a onda idu svake godine na obuku.
Ali ok, mozda ste vi lepsi i pametniji od nas Srba.
 
Ti nisi razumeo moje postove. Vlast( svejedno kakva je) ne moze da obuci elektricare, mehanicare,
visokokvalifikovane alatnicare da se zaposle pa da kao nesto rade.. To su komplikovani zanati,
to nikakao ne pada s neba, nego ljudi uce najmanje tri godine nesto osnovno, a onda idu svake godine na obuku.
Ali ok, mozda ste vi lepsi i pametniji od nas Srba.
Pa ako možemo ovo, možemo i ostalo valjda

 
Pa i Bošnje dosta vuku porijeklo iz Crne Gore dosta. Respekt za Goražde.

Ne na ovom potezu Foca-Visegrad. Tamosnji muslimani su lokalci. Vecinom Oduvek su bili tu. Mada naravno kroz Balkan je prosao i Kurta i Murta i svako je ostavio svoj trag
U Sarajevu imas tih muslimana iz CG

Osim ovog Hastora. Spomenuo sam i ovog Hajdarevica. A imao si Adila Zulfikarpasica (Iz Foce) koji je bio partizan i nakon rata se razisao sa Titom jer je vidio kako su u Foci cetnici samo promenili uniforme i postali vlast nakon WWII. Kada je Zulfikarpasic upozorio Tita na to ovaj mu je samo rekao da ne moze praviti Jugoslaviju bez Srba.....Tada je Adil otisao u CH, postao bankar i on je bio najbogatiji Bosnjak. Njegovo bogatsvo se merilo u stotinama miliona €. Potomci i rodbina su zakrvili oko toga nakon njegove smrti

U Gorazdu ima Redzo Bekto koji je otvorio 3 fabrike u 20 godina. Zadnja je ova AC Unity. Ispod tri firme sto je osnovao. Ove prve 2 je prodao nemcima.
https://www.emka.com/ba_ba/contact/
http://www.bekto.com/V2/page-contact.htm
http://www.ac-unity.com/contact

Pogledaj i ovo. Tip je otisao u SAD s kesom u ruci. Tamo osnovao transport firmu koja sada ima preko 500 kamiona. U Mededi kod Visegrad napravio turistiski kompleks.


Imas onoh Brajlovica itd... Muslimani u tom kraju su poduzetnici i vole se baviti privatnim biznisom. Srbi su poreklom crnogorci i drze se javnih institucija i tzv drzavnih firmo. . Tako uvek bilo



Inace u vezi stranaca. Poznajes i Firmu mesa Franca iz CG
http://www.franca.me

Tu firmu je osnova musliman iz Bijelog Polja u CG. Imaju cudno prezime. Njihov predak je poreklom Francuz koji je boravio u CG kada su crnogorci masovno klali muslimane tamo. Sokiran onim sto je video presao je na islam i tako je nastala porodica Franca u CG.
 
Sve su te ( nabrojane) zemlje jako skupe, mene je zacudilo da Hrvtska uopste i nije bila u igri,
ali je valjda problematika sa nedostatkom radnika ista kao i u Srbiji.

Ceska nema vise kapaciteta, ne padaju radnici bas s neba, inace bi fabrika Skode od 1.200.000
komada godisnje mrtva ladna proizvodila i 2 miliona Skoda, ali nema radnika, a kako vec rekoh
ne padaju s neba kao kod Vucica.
Mislim da je u Slovačkoj i Mađarskoj manja plata nego u Hrvatskoj,ali životni troškovi su takođe manji. Tako da ja isplativije u Slovačkoj podići fabriku,em manja plata em struja jeftinija nego u Hr.
 
Inace u vezi stranaca. Poznajes i Firmu mesa Franca iz CG
http://www.franca.me

Tu firmu je osnova musliman iz Bijelog Polja u CG. Imaju cudno prezime. Njihov predak je poreklom Francuz koji je boravio u CG kada su crnogorci masovno klali muslimane tamo. Sokiran onim sto je video presao je na islam i tako je nastala porodica Franca u CG.
Kad je to bilo sa Francuzom,u 19 vijeku ? Prije bi rekao da su potomci islamizovanih Dubrovčana kojima je para draža od crkve. U Dubrovačkoj regiji često je žensko ime Franca. Čuo sam za Francu mesnu industriju ali nisam čuo da imaju dobar kvalitet. Većinom kažu da su fuš. Sem vina,meda i lubenica zaista iz Crne Gore teško naći da prave nešto kvalitetno.
 
Mislim da je u Slovačkoj i Mađarskoj manja plata nego u Hrvatskoj,ali životni troškovi su takođe manji. Tako da ja isplativije u Slovačkoj podići fabriku,em manja plata em struja jeftinija nego u Hr.
VW valjda to bolje zna i do tebe i mene. U Slovackoj svaki treci zaposleni radi u Folksvagenu i to
tako vec 25 godina. Pretpostavljam da postoje u tim malim drzavicama neki limiti jer 5 miliona stanovnika
ne mogu da bas svi od reda rade u proizvodnji automobila. Plata je u Slovackoj u svakom slucaju veca nego
u Hrvatskoj, ali su za te koncerne mnogo vaznije neke druge stvari.
 
VW valjda to bolje zna i do tebe i mene. U Slovackoj svaki treci zaposleni radi u Folksvagenu i to
tako vec 25 godina. Pretpostavljam da postoje u tim malim drzavicama neki limiti jer 5 miliona stanovnika
ne mogu da bas svi od reda rade u proizvodnji automobila. Plata je u Slovackoj u svakom slucaju veca nego
u Hrvatskoj,
ali su za te koncerne mnogo vaznije neke druge stvari.
Među 28 zemalja Europske unije, Hrvatska je i dalje na 21. mjestu po visini prosječne mjesečne neto plaće. Dakle, najgori nismo, na vrhu je Danska, a Bugarska na dnu, pokazuju podaci koje je na svom blogu objavio poduzetnik Reinis Fischer. U nastavku pogledajte popis – razlika od Bugarske do Danske je ogromna!
Prosječne mjesečne neto plaće iskazane su u eurima:
Bugarska 457
Rumunjska 565
Mađarska 635
Litva 639
Latvija 738
Slovačka 748
Poljska 752
Hrvatska 802
Češka 873
Grčka 917
Portugal 925
Estonija 957
Malta 1.021
Slovenija 1.062
Cipar 1.658
Španjolska 1.749
Italija 1.758
Belgija 1.920
Ujedinjeno Kraljevstvo 1.990
Nizozemska 2.155
Francuska 2.225
Njemačka 2.270
Austrija 2.324
Irska 2.479
Finska 2.509
Švedska 2.570
Luksemburg 3.159
Danska 3.270 eura
https://aktualno.hr/prosjecna-neto-placa-u-eu-nismo-najgori-ali-kad-vidite-placu-u-danskoj/

A evo i za minimalnu plaću, s tim da je kod nas od 01.01.2019. minimalna bruto plaća 3750kn ili 506€
http://www.nhs.hr/novosti/minimalna_placa_u_drzavama_clanicama_eu_u_2018_godini_59821/
 
Poslednja izmena:
Ja nemam veze sa politikom VW.a , pretpostavljam da u toj racunici nikako nije samo plata nego jos
1000 faktora tipa porez, ekoloske takse, uplate za socijalu, ali i voda, struja, a na kraju krajeva i hiljade strucnih i visokokvalifikovanih
radnika koje Hrvatska nema.
U Hrvatsku treba doći Hyundai, a ne VW. Kažem sve će se vidjeti. Možda i ima. Sklopili su partnerstvo s Rimcem, a ja se zbilja nadam da će naša Vlada učiniti sve što može da im osigura dolazak. Nek im daju besplatno i zemlju, oslobode ih svih komunalija i svega, samo da dođu i zaposle ljude. Nek već sad počnu stvarati onaj kadar koji treba, koji će tamo raditi sa potrebnim znanjem i sve...
Evo ovako nešto, a možda i više...
Vlada Rimcu nudi poticaje, a možda i zemljište za kamp
Rimac je dao primjer Slovačke koja je Kiji dala poticaje teške milijardu eura zbog čega su sagradili novu tvornicu.
Dvije godine uložio je mladi inovativni poduzetnik Mate Rimac u razvoj strategije za privlačenje automobilske industrije u Hrvatsku, a projekt koji je prezentirao Vladi zamišljen je kao podloga za nove mjere konstruirane upravo za taj sektor, piše Marina Šunjerga za Večernji list.
Inspiraciju je pronašao u najuspješnijoj zemlji u tom sektoru – Slovačkoj. Tajming je izvrstan s obzirom na to da se u ovom trenutku razmatra kako pojačati razvoj tehnologije električnih automobila za novo stoljeće...
http://www.poslovni.hr/domace-kompanije/vlada-rimcu-nudi-poticaje-a-mozda-i-zemljiste-za-kamp-355117
 
U Hrvatsku treba doći Hyundai, a ne VW. Kažem sve će se vidjeti. Možda i ima. Sklopili su partnerstvo s Rimcem, a ja se zbilja nadam da će naša Vlada učiniti sve što može da im osigura dolazak. Nek im daju besplatno i zemlju, oslobode ih svih komunalija i svega, samo da dođu i zaposle ljude. Nek već sad počnu stvarati onaj kadar koji treba, koji će tamo raditi sa potrebnim znanjem i sve...
Evo ovako nešto, a možda i više...
Vlada Rimcu nudi poticaje, a možda i zemljište za kamp
Rimac je dao primjer Slovačke koja je Kiji dala poticaje teške milijardu eura zbog čega su sagradili novu tvornicu.
Dvije godine uložio je mladi inovativni poduzetnik Mate Rimac u razvoj strategije za privlačenje automobilske industrije u Hrvatsku, a projekt koji je prezentirao Vladi zamišljen je kao podloga za nove mjere konstruirane upravo za taj sektor, piše Marina Šunjerga za Večernji list.
Inspiraciju je pronašao u najuspješnijoj zemlji u tom sektoru – Slovačkoj. Tajming je izvrstan s obzirom na to da se u ovom trenutku razmatra kako pojačati razvoj tehnologije električnih automobila za novo stoljeće...
http://www.poslovni.hr/domace-kompanije/vlada-rimcu-nudi-poticaje-a-mozda-i-zemljiste-za-kamp-355117

Nije to dobro davati im sve dzabe. Kako mozes nekoga da oslobodis od placanja energije i vode?
Pa onda to placaju neki siromasi jer od nekuda to mora da se plati.
 
Nije to dobro davati im sve dzabe. Kako mozes nekoga da oslobodis od placanja energije i vode?
Pa onda to placaju neki siromasi jer od nekuda to mora da se plati.
A gle, koliko će zaposliti ljudi? Koliko će više uplaćivati se u državni proračun (vi kažete budžet)? Doprinosi iz plaće, na plaću, pa i ljudi će odmah više trošiti, kratkoročno je možda minus, ali dugoročno će sigurno biti plus. ;)
 
Kad je to bilo sa Francuzom,u 19 vijeku ? Prije bi rekao da su potomci islamizovanih Dubrovčana kojima je para draža od crkve. U Dubrovačkoj regiji često je žensko ime Franca. Čuo sam za Francu mesnu industriju ali nisam čuo da imaju dobar kvalitet. Većinom kažu da su fuš. Sem vina,meda i lubenica zaista iz Crne Gore teško naći da prave nešto kvalitetno.


Ne znam tacan datum. Citao sam o tome davno a i pricao sa nekim bjelopoljcima koji znaju tu porodicu.

Pa slozio bih se nema nista da se proizvodi dobro u CG. A ta Franca ima i proizvodni pogon u Tuzli
 
Ja nemam veze sa politikom VW.a , pretpostavljam da u toj racunici nikako nije samo plata nego jos
1000 faktora tipa porez, ekoloske takse, uplate za socijalu, ali i voda, struja, a na kraju krajeva i hiljade strucnih i visokokvalifikovanih
radnika koje Hrvatska nema.
Kolike su subvencije po radniku,to je bitno. Besplatna zemlja,priključci na kanalizaciju,vodu,jeftina struja,razvojni centar...i mnogo toga drugo. Treba dati dosta toga džabe ,jer ako zaposle 3000 radnika npr odmah standard skače. Tih 3000 radnika radilo je recimo negdje kod nekih privatnik majstori,sad oni oslobađaju ta radna mjesta za druge plus kolike će plate biti?? Sigurno velike plate. Ljudi kad imaju velike plate više i troše. Više će se u tom mjestu otvarati restorana,uslužnih djelatnosti što će dovesti do potrošnje.

Turska ima jako dobro veze sa zemljama centralne Azije i Bliskim Istokom. Oni na Tursku gledaju ko mi na Njemačku. Katar je dosta toga uradio da se u Turskoj počne praviti fabrika.
 
Kolike su subvencije po radniku,to je bitno. Besplatna zemlja,priključci na kanalizaciju,vodu,jeftina struja,razvojni centar...i mnogo toga drugo. Treba dati dosta toga džabe ,jer ako zaposle 3000 radnika npr odmah standard skače. Tih 3000 radnika radilo je recimo negdje kod nekih privatnik majstori,sad oni oslobađaju ta radna mjesta za druge plus kolike će plate biti?? Sigurno velike plate. Ljudi kad imaju velike plate više i troše. Više će se u tom mjestu otvarati restorana,uslužnih djelatnosti što će dovesti do potrošnje.

Turska ima jako dobro veze sa zemljama centralne Azije i Bliskim Istokom. Oni na Tursku gledaju ko mi na Njemačku. Katar je dosta toga uradio da se u Turskoj počne praviti fabrika.
da li su ovi naši ,,stručnjaci"...kao to su neki političara...a svi odreda lopovi i jajare...u poslednjih 30 godina otvorili neku fabriku...osmislili neki novi proizvod...bilo šta REALNO uradili na ekonomskom planu
 

Back
Top