FK Crvena Zvezda 2023/2024

Драго, Милун, Поп голман се опраштају.

Сви на стадион!


20240525_133548.jpg


20240525_133531.jpg

20240525_133520.jpg
 
Милојевић озбиљно утегао тим, биће ово јака прича у новом формату Лиге шампиона уз пар екстра квалитетних појачања. Добро је што се игра плеј-оф за ЛШ, то је идеална генерална проба за саму групну фазу боље него да се иде у ЛШ директно без јаког меча. Треба да се организују припреме са што јачим противницима
 
Kojeg je igrača Zvezda zadnjih deset godina prodala, sve sami odroni. Jedino Luku Jovića, najveći promašaj Reala nakon Predraga Spasića. Sad Vučić može da iskešira još 100 miliona eura pa da kupi 50 novih igrača. Možda i pogodi sa jednim. Kupuju igrače ko drva. Na metar
 
Kojeg je igrača Zvezda zadnjih deset godina prodala, sve sami odroni. Jedino Luku Jovića, najveći promašaj Reala nakon Predraga Spasića. Sad Vučić može da iskešira još 100 miliona eura pa da kupi 50 novih igrača. Možda i pogodi sa jednim. Kupuju igrače ko drva. Na metar
Eraković, otišao za 8 miliona u Rusiju
Joca otišao u Njujork za 8
Mali Nedeljković u Aston Vilu za malo manje (7.6) ...

............

To su gotov 24 milke samo u ovoj godini


Komšije od svih transfera jedva skupili 12 milki ...

Malo li je ? ;)
 

Kraso napravio zbrku - rebus za Milojevića i upravu​


1716741517706.png


Kraso otvorio, Kraso zatvorio. Simbolično, napadač Crvene zvezde postigao je prvi i poslednji gol ove sezone u Superligi za svoj klub i još jednom “bacio u rebus” stručni štab i upravu.

Pogodak u poslednjim trenucima meča sa Čukaričkim u stilu fudbalskih majstora iz devedesetih godina, a sa tolikom lakoćom i nonšalancijom, što u istom trenutku oduševljava, a i iritira navijače, postavlja pitanje – gde je bio do sada?

https://meridiansport.rs/fudbal/kraso-crvena-zvezda-transfer-fudbal-milojevic
 

Luka Ilić predstavljen na Marakani​

FK Crvena zvezda već radi na konstrukciji tima za narednu sezonu i u skladu s tim nam je veliko zadovoljstvo što se naše dete - Luka Ilić, vratilo u svoju kuću.

1716922614435.png


Ilić je sa Zvezdom potpisao ugovor na četiri godine i zadužio dres sa brojem 32, a srećan povratak mu je poželeo sportski direktor Mitar Mrkela.

- Ilić je dobro poznato lice na Marakani, jer je odrastao ovde i potom odigrao jednu sezonu u prvom timu i osvojio titulu. Otišao je u Mančester Siti, bio na pozajmicama, ali nema sumnje da je fudbaler velikog talenta i da dolazi kao bolji igrač. Spreman je za ono što ga čeka i siguran sam da ima dosta toga da kaže i pokaže. Mnogo snova koje tek treba da ostvari su pred njim i siguran sam da će biti veliko pojačanje za Crvenu zvezdu i doprineti daljem rastu našeg kluba - rekao je Mrkela i dodao da se traže pojačanja na poziciji štopera, levog beka i krila, ali da neće o imenima, kao i da je presrećan jer će dvojica fudbalera Crvene zvezde predstavljati Srbiju na Evropskom prvenstvu.

Predstavnicima medija se potom obratio i Ilić.

- Srećan sam što sam se vratio u Zvezdu, jer sam o tome dugo maštao. Dosta sam iskusniji nego što sam bio i prošao sam period koji mi je dosta značio. Bilo je i dobrih i loših momenata, ali sam siguran da sam danas bolji u svakom smislu. Bilo je interesovanja za mene i iz drugih klubova, ali kada sam čuo da me Zvezda traži, nisam razmišljao. Želeo sam da se vratim na Marakanu - počeo je Ilić.

Uprkos tome što je bio u inostranstvu, redovno je pratio Zvezdu.

- Gledao sam utakmice kad god sam bio u mogućnosti. Mislim da Zvezda ima sjajan tim i drago mi je što je jaka konkurencija. Dolazim u odličan tim i jedva čekam da upoznam ekipu. Lično se osećam odlično, malo su me mučila leđa, konkretno donji deo, pa sam zbog toga i propustio par utakmica, ali sada sam spreman. Iskustvo iz Francuske je veoma dragoceno. Takođe, moram da pomenem i TSC, jer mi je to bila najbolja sezona u karijeri. U kontaktu sam sa većinom ljudi od tamo i taj odlazak je bio pun pogodak. Što se tiče Mančester Sitija, bilo je i to lepo iskustvo, nisam zaigrao za prvi tim, ali sam često trenirao i imao priliku da upoznam velike igrače.

Prisetio se Ilić i odlaska iz Zvezde.

- Razmišljao sam mnogo puta o tome. Krivo mi je bilo tad zbog odlaska, jer sam želeo da budem deo ekipe, da ostanem u Zvezdi duži period, ali evo danas sam tu. Drago mi je što sam tad klubu doneo novac od transfera. Sad sam spreman da nastavim gde sam stao.

Objasnio je i zbog čega broj 32, iako je u prvom mandatu 40.

- Kad dođeš iz omladinaca se i ne pitaš previše za broj, tako da su mi dali 40. Sada sam izabrao 32 zbog TSC, jer mi je ta sezona bila uspešna i mislim da je taličan broj - podvukao je Ilić.

Ilić je rođen 2. jula 1999. godine u Nišu iz kog je i stigao u mlađe kategorije Zvezde. Nakon što je prošao juniorski staž u našem klubu, odigrao je sezonu u prvom timu u kojoj je osvojio šampionsku titulu. Ilić je potom otišao u Mančester Siti, a nastupao je još za Bredu, Tvente, TSC i Trou, nakon što se vratio u svoju kuću. U prvom mandatu za Zvezdu je odigrao 32 utakmice i postigao tri gola. Reč je o fudbaleru koji pokriva sve pozicije na sredini terena, premda se najbolje snalazi na prednjem veznom.

http://www.crvenazvezdafk.com/sr/vest/16439/Luka-Ilic-predstavljen-na-Marakani
 

Back
Top