FK Crvena Zvezda 2020/2021

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Omladinci Zvezde u Ligi šampiona gostuju Anžeu
Mladi fudbaleri Crvene zvezde u prvom kolu Omladinske Lige šampiona igraće protiv francuske ekipe Anže.

Zvezdin trener jedva čeka utakmicu, napadački na Francuze!


Trener omladinaca fudbalskog kluba Crvena zvezda Marko Neđić rekao je danas da veruje u svoje igrače i da neće odstupiti od svog stila protiv Anžea u Ligi šampiona.

"Verujem u igrače, nemam dilemu da će ostaviti poslednji atom snage na terenu. Naš odnos je jednostavno takav, da se uzajamno poštujemo i borimo jedni za druge. Nećemo odstupiti od našeg stila igre i napadačkog fudbala kakav generacija dečaka rodjenih 2003. godine gaji od kada sam ih preuzeo. Pokazaćemo kako igraju omladinci Crvene zvezde i jedva čekam utakmicu", rekao je Neđić posle žreba.

Zvezda će igrati protiv Anžea u prvom kolu omladinske Lige šampiona.

"Svi potencijalni protivnici su bili kvalitetni. Anže je prvak Francuske, poseduju odredjeni kvalitet, ali smo spremni za nadigravanje. Negativna stvar je što igramo jednu utakmicu i što smo gosti, kao i što do 5. februara neću znati tačno na koje igrače mogu da računam. Ostaje žal što ne idemo u najboljem sastavu u Francusku, ali mi smo Crvena zvezda i uvek idemo na pobedu i prolaz", kazao je Neđić.

Utakmica će se igrati 2. ili 3. marta u Francuskoj.
 
Mediji bruje o Boaćijevom transferu, istina ili ne?


Ričmond Boaći se ove zime rastao sa Crvenom zvezdom, sada je slobodan u izboru novog kluba, a tokom dana mediji u Gani, ali i u Danskoj, pa potom i u Srbiji, preneli su informaciju da će 27-godišnji fudbaler karijeru nastaviti u Danskoj.

Navodno, postigao je dogovor sa tamošnjim Vejleom o šestomesečnoj saradnji, uz opciju produženja ugovora na još tri godine.

Međutim, nešto kasnije, iz Danske su počele da stižu i drugačije informacije. Prema tim informacijama, dogovor Boaćija i Vejlea nije postignut i radi se samo o glasinama.

Ipak, do eventualne zvanične potvrde sačekaćemo još malo sa zaključkom, prelazni rok je, kako to ovdašnji fudbalski radnici vole da kažu, ''živa stvar'', preokreti su mogući.
 
Sanogova poruka posle novog ugovora sa Zvezdom


Preneli smo ranije danas, Crvena zvezda i Seku Sanogo ozvaničili su potpisivanje novog ugovora, koji će važiti do 2023. godine.

Defanzivni vezista iz Obale Slonovače je u dosadašnjem toku sezone ispunio očekivanja trenera Dejana Stankovića, pa je ovakav epilog i očekivan.

Posle potpisa, Sanogo se oglasio u izjavi za klupski sajt i najavio velike ambicije u narednih par godina sa crveno-belima.

''Ogromna je čast produžiti ugovor sa Crvenom zvezdom, jer je ovo veliki klub. Srećan sam što ću imati priliku da nastavim ovu avanturu. Nadam se da ću biti još uspešniji, te da će ova godina biti bolja od prošle za naš klub.

Biće mi zadovoljstvo da nastavim da se borim za crveno-beli dres. Ovo je veliki klub, jedva čekam nove utakmice. Svesni smo koji su ciljevi, gledamo ka Ligi Evrope, Superligi i Kupu Srbije. Želimo da budemo još uspešniji'',
izjavio je Sanogo.
 
Zvezdinih 10:0, i to nije sve, može još bolje!

1611855497906.png


Fudbaleri Crvene zvezde igraju izvanredno i tokom zimskih priprema, nastavljajući tamo gde su stali na kraju jesenjeg dela sezone.

Na pripremama u Antaliji su savladali, redom, Slask sa 4:0, rusku Ufu sa 1:0 i danas makedonsku Akademiju Pandev sa 5:0.

Dakle, ukupna gol razlika je 10:0, a posle današnjeg meča vezista crveno-belih Mirko Ivanić je upravo taj podatak istakao u prvi plan.

''Mnogo nam znači činjenica da smo do sad postigli deset golova, a pri tom nismo primili nijedan. Upravo to je pokazatelj da odlično radimo, da smo na dobrom putu, ali i da moramo da nastavimo tako. Trudiću se da kada počne prvenstvo nastavim tamo gde sam stao prošle polusezone i verujem da ćemo biti još bolji kada se nastavi sezona'', izjavio je Ivanić, a prenosi klupski sajt.

Naredna provera biće i najjača do sada, rival Zvezdi biće ukrajinski Šahtjor.

''Najvažnije je da smo pobedili i da se niko od igrača nije povredio. Okrećemo se pripremama za narednu kontrolnu utakmicu, koja nas očekuje u nedelju protiv Šahtjora, biće to ujedno i najteža provera na ovim zimskim pripremama'', naglasio je Ivanić.
 
Neočekivana reakcija posle 5:0: ''Ne sme tako da se igra za Zvezdu!''


Crvena zvezda je još jednom oduševila svoje navijače tokom aktuelnih priprema za nastavak sezone. Danas je u Antaliji savladala Akademiju Pandev sa 5:0, ali stručni štab crveno-belih nije bio zadovoljan onim što je Zvezda prikazala u prvom poluvremenu, kada je postignut samo jedan gol preko Pavkova.

U čemu je, zapravo, bio problem, otkrio je u razgovoru za klupšski sajt Zvezdin pomoćni trener Nenad Milijaš.

''Utakmicom sam zadovoljan, ali prvim poluvremenom ne mogu da budem. Ne sme tako da se igra, ni da se demonstrira takav odnos prema grbu ni na prijateljskoj utakmici. Ipak, momci su svesni toga, pa smo u drugo poluvreme ušli baš kako smo planirali i kako se spremamo, tako da je na kraju sve dobro ispalo'', izjavio je Milijaš.


Ono čime crveno-beli mogu da se ponose je i neprobojna odbrana i gol-razlika 10:0 u tri pripremne utakmice u Antaliji.

''Lepo je postizati golove i u prijateljskim utakmicama. Samo treba da nastavimo tamo gde smo stali, u šta ne sumnjam, jer su se momci dobro spremili. Što se tiče generalne probe, Šahtjor je kvalitetna ekipa, ali mi iz utakmice u utakmicu bivamo sve bolji. Mislim da smo spremni i da će to biti dobro'', zaključio je Milijaš.
 
Degenek o granitnoj odbrani Zvezde u Turskoj: "Imponuje mi!"

1611927519539.png



Fudbaler Crvene zvezde Miloš Degenek rekao je danas da veruje da je njegova ekipa dosadašnji deo priprema odradila na pravi način i da je spremna za nastavak sezone.

"Za sada sve protiče u najboljem redu. Odradili smo oba dela priprema na pravi način, imamo još nekoliko dana, generalnu probu i verujem da smo spremni za nastavak sezone", rekao je Degenek za sajt kluba.

Po njegovim rečima, najvažnije je da su svi u timu zdravi i da svi rade dobro.

"Moramo konstantno da napredujemo kako bismo pokazali da imamo mesto u ekipi. Niko nije siguran starter, svi smo na sjajnom nivou i borimo se za mesto u timu. Ponavljam, zdrava konkurencija nas tera da napredujemo", rekao je Degenek.

On je naveo i da je zadovoljan zbog tri dosadašnja trijumfa, a posebno zbog toga što "crveno-beli" nisu primili gol.

"Kao odbrambenom igraču mi imponuje što nismo primili gol. Uvek gledamo da sačuvamo našu mrežu u potpunosti, ali naravno i da pobedimo. Sve tri utakmice smo dobro odradili, bili stabilni, pravili šanse i nismo popuštali. Ne pristupamo mečevima kao da su prijateljski, već gledamo svaku utakmicu takmičarski", rekao je Degenek.

"Idemo u dobrom pravcu da budemo još bolji nego jesenas i da svi zajedno, ponovo, kreiramo lepe priče i ostvarujemo visoke ciljeve", zaključio je on.

Fudbaleri Crvene zvezde će prolećni deo sezone početi 7. marta gostovanjem Novom Pazaru.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top