Filozofija krda

Disko Kauč

Elita
Poruka
24.591
Postoje ljudi koji su izjavili sledeće: "Kad mi je loše, ja izađem negde među ljude i odmah mi bude bolje". Nije od juče. Sve vrste se udružuju pa tako i ljudi. Sada postoje i ova online udruživanja, čega smo svedoci.

Poznato je i to, da najveća bol koja može da se nanese čoveku je ODBACIVANJE. Niko na svetu ne želi da bude odbačen, izopšten, prosto nepozvan na rođendan na koji svi idu. :lol: Zapravo, svi ljudski napori se svode na uklapanje u sredinu od malih nogu. Svi samo žele biti prihvaćeni.

Čak postoje i neformalne grupe, ono neki likovi eto tako totalno drukčiji od drugih ali na okupu.

I šta sad 'oću da kažem? :lol: :lol: :lol:

Pa ništa, hoću da kažem da je nezgodno kad to krdo skoči na tebe. Da li ste to doživeli? Nekako, svako svoje leve frustracije izbacuje samopouzdano jer krdo ga štiti. Ima taj osećaj. Krdo mu daje slobodu. I vlada jedno totalno bezumlje. Kao psi kad se skupe, poblesave i rastrgnu mačku. Kao, why the hell not... a i mislim da si psihički lišen dobrog dela lične odgovornosti.

A mnogo je lagano kad si u krdu. Da li ste bili u krdu? I kako ste vi sebe locirali u koordinantnom sistemu krda? Vođa, prvi, drugi čovek, pratnja, ratni profiter, kuler...
 
Poslednja izmena:
Postoje ljudi koji su izjavili sledeće: "Kad mi je loše, ja izađem negde među ljude i odmah mi bude bolje". Nije od juče. Sve vrste se udružuju pa tako i ljudi. Sada postoje i ova online udruživanja, čega smo svedoci.



A mnogo je lagano kad si u krdu. Da li ste bili u krdu? I kako ste vi sebe locirali u koordinantnom sistemu krda? Vođa, prvi, drugi čovek, pratnja, ratni profiter, kuler...

Ova izjava citat, ne znači ako se izađe među ljude da si i sa ljudima.
Jednostavno, znači promenu, vidiš druga lica, čuješ druge glasove, zvuke, boje...
Meni je zaista bolje kada 'izađem među ljude'.
Inače, sve što sam starija sve više sam vuk samotnjak.
Nemam više živaca da slušam naklapanja i mudrovanja

Što se tiče 'krda', mislim da si isključivo mislila na virtuelno, ili , kako se nekada nazivalo, 'klan.
Ne znam da li postoji 'krdo', da li je neko jači i sigurniji u 'krdu'.
Pišem za sebe, zbog sebe, ne razmišljajući da li će se moj stav i pisanje nekome dopasti.

Više tema ne otvorim nego što ih otvorim. Izbegavam sve teme koje se odnose na međusobna ćaskanja, teme tipa virtuelnih kafana.
Mislim da su takve teme okidač za nesporazume.

Nisam ni ovde baš druželjubiva, ali neke teme volim više od drugih i češće se pojavljujem u njima bez obzira ko mi je trenutni sagovornik
 
Pa da odgovorim na temu. U krdu sam. Zapravo u kokošarniku. Kokošarnik se održao najduže. Poštuju se pravila i toliko. Ne ide se preduboko u intimu. Bilo je svađica ali nisu ništa poremetile. Ali mnoga druga krda su se raspala. Moja pozicija je uglavnom motivacioni govornik ili zahjebant. Nikad ne vodim.
pa kako mozees moderirat onda predaj palicu
 

Back
Top