filozofija fasizma

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 304860

Buduća legenda
Poruka
44.404
sta je fasizam? fasizam je drustveno uredjenje po kome je na prvom mestu i uvek najbitnija moja nacija, najbitniji moj narod, najbitnija moja kultura, najbitnija moja vera, najbitnija moja istorija, najbitnije moje pismo, najbitnija moja deca…. pa onda svi ostali. da je tako u srbiji ne bi sad bili ovde gde smo. takvo je uredjenje manje vise u celoj evropskoj uniji kojoj mnogi od vas zelite da se priklonimo, negde prikriveno a negde ogoljeno otvorenim terorom spram kriticnog dela stanovnistva obicno druge boje koze. u uniji gde vlada takvo jednoumlje, za nizu rasu a mi smo za njih niza rasa ako niste znali, nece biti mesta osim za klozetske poslove ako ikada u nju udjemo kao sto fala bogu necemo. zato su zemlje samog sredista unije instrumentalizovano jake i stite integritet srca svoje nacije da im se ne bi desilo da slucajno izgube njenu elementarnu sustinu i time razore sopstveni sublimat centralizovane vlasti. jer kad izgubis svoju crkvu, kad izgubis svoju vojsku, kad izgubis svoju istoriju, kad izgubis svoj jezik, konacno kad izgubis i samu drzavu onda gubis i teritoriju i postajes cergar ko jermen ili hazar, u prevodu postajes konjusar nekih bogatih, osoba bez svog imena i identiteta bas kao onaj poznati broj u ausvicu ili treblinki. mi smo danas vecinu stvari pogubili i sve vise gubimo a i teritorija nam polako izmice iz ruku i ko misli da je samo kosovo u pitanju grdno se vara. zato su sve velike nacije koje su usle u tu licemernu uniju, usle na nacin da nijedna nije unistila svoju nacionalnu valutu i cuva je zlu ne trebalo posto podsvesno znaju da je unija laz posto u njoj svi nemaju ista prava i postaju robovi nove nemacke koja svojom arogancijom samu ideju unije obesmisljava istorijski na kratkorocni rok. svaka novoformirana drzava ma kako bila mala i jadna prvo sto uradi napravi svoje novo pismo ma kako ono debilno izgledalo, napise svoju novu istoriju koja je ako treba puna falsifikata, ulozi u visoko obrazovanje iako ga nikad nije imala, blagoslilja svoju novotvorenu crkvu, finasira svoju vojsku da bude jaca…. i tako dodje do svoje drzavnosti fasizmom koji omoguci stanovnistvu bolji drustveni polozaj i standard. a u srbiji…?

…..u srbiji imamo sve od ovoga naopako, demokrate su postavile standarde naglavacke i mnogo su im bitniji mrtvi bosnjaci od mrtvih srba, mnogo su im bitniji zivi hrvati i njihova kultura od zivih srba i srpske kulture, mnogo im je bitnija zapadna svest od kako sami kazu srpske nesvesti a sede dalje svi zajedno u vladi, cak i sam predsednik srbije se ne jednom izjasnio da mu je zao sto je predsednik ove i ovakve srbije, znaci paradoks do paradoksa umesto ponosa zbog casti te funkcije imamo stid ali oni ipak sede i dalje i ne daju nikome da ih zameni…. ako ste primetili a znam da vecina vas nisu jer vas ne zanima, jos od 2000. godine se svesno svuda i na svim nivoima radi na zatomljavanju one najslavnije istorije srbije iz prvog i drugog svetskog rata kao i onih balkanskih o kojoj su svi svetski istoricari pisali hvalospeve u pocast srpskog korpusa znaci nas kao oslobodilackog naroda. znaci nista se ne radi slucajno i sve vodi jednom cilju a to je totalnom unistenje drzavotvornosti i njeno rasparcavanje gde je najvazniji cilj zatomljavanje pravoslavnog duha i slovenstva sa najperfidnijim ekumenistickim igrama posto se jos jedino spc opire toj ideji da sve treba baciti niz vodu radi ulaska u nesto gde te niko ne zeli. unistavanje srpske kulture i prosvete obesmisljavanjem visokog obrazovanja kao jedne od najbitnijih stavki za buduca pokolenja koje treba da daju nesto korisno ovom narodu je dovedeno do apsurda i svi vajni sociolozi i psiholozi se pitaju sta se to desava sa nasom decom praveci se da ne vide razlog jer su za sve napisane lazne studije placeni novcem nevladinih organizacija…. znaci mladi i njihova pamet su potrebni srbiji pre svega, a ne eu. srbiji za koju mnoge od vas zabole, srbiji za koju se i cak siptari pobise da dobiju pasose da bi mogli da je anektiraju masovnom kupovinom nekretnina. i kao slag na tortu pre neki dan osvedoceni mason gdin micunovic rodonacelnik svog zla koje se u srbiji desava javno se zalozio za zvanicno priznavanje kosova

zato, nasiroko i nadugacko spomenuti bervik bering nije nimalo lud jer je video sta se desava u norveskoj kada su stoltenberg i vlada resili da okrenu list prema izraelu koji je poceo da ih ucenjuje i sta ce se desavati ubuduce, bas kao sto se desilo samo nekoliko dana kasnije u londonu, sta ce biti u parizu, sta je vec pocelo u stokholmu i sta ce se tek desiti prvo u juznoj a kasnije i severnoj italiji kao i u samom srcu eu… u nemackoj. zato je i usao godinama ranije u templarski red da bi znao protiv koga se treba boriti a to lud covek ne moze da uradi vec krajnje inteligentan. ali iako je red priznao da je bio njihov clan pa da je izbacen ovde kolega covi tvrdi da zna da nije i da ja pisem lazi. pun forum obavestajaca. zato je i prva fotografija bila bas u toj odezdi koju je norveska vlada javno pustila u ceo svet jer nista nije slucajno. znaci bering bervik se odlucio na sumanuti akt koji poziva naciju na otreznjenje jer ako neko misli da ce muslimani stati dok ne zauzmu celu evropu taj nije pri zdravoj pameti. tek sad se zemlje unije opamecuju i zavode restriktivan - onaj najcrnji fasizam u formi nacizma gde ce jos malo pa deliti zute trake onima koji nisu starosedeoci pritom zabranjujuci burke i dzamije, proterujuci cigane, pripremajuci planove za deportovanje vecine obojenih i spremajuci najrepresivnije mere kao sto se radi u danasnjoj orvelovoj britaniji sve pod maskom zastite zbog olimpijade 2012 logistikom ciljno izazvanih nereda. nesto otprilike kao u srbiji kad je bio moleban - jedini cist duhovni skup naroda koji je vladajuca struktura unakazila ciljno napravljenim neredima jer je to ono sto nikako ne sme da se desi srbiji, duhovni preobrazaj koji su demokratski kvislinzi svesno jos od 2000 namerno zatomljavali prodajuci magle narodu o boljem zivotu rasprodajuci zemlju i najvrednije resurse u bescenje onom zapadu koji ih je postavio. taj recidiv kolonizatorskog duha ce isti zapad i unistiti i tu nema boga ma koliko oni bili veliki fasisti odnosno nacisti jer sila anarhije je uvek jaca. a anarhije ce biti. i ne samo kod njih vec u celom svetu

homogenost islama onog najogoljenijeg u formi dzihada sto ga najavljuje ahmadinejad pre svega prema izraelu a onda prema ostalima koji pljuju na muhameda ceka ceo svet. norvezani su ga osetili jer su se medju prvima sa dancima, svedjanima holandjanima i francuzima sprdali karikirajuci muhameda. zato je bervik bering svestan, a ne nesvestan i treba da bude izveden pred sud, osudjen i streljan kao svaki egzekutor nevinih a ne da bude odrzavan na demagoskim aparatima drzave da je lazno lud u nekoj mentalnoj instituciji. zato sto bering nije nimalo lud vec bas nasuprot tome jako inteligentan i na neki uvrnut nacin idealista bas kao don kihot ali poremecene percepcije. a to nije ludilo… ali mnogi od vas su tocila i pojma nemaju o cemu je rec i o cemu pricam jer stvari posmatraju samo iz ugla onoga sta se danas desi a sutra je vec nesto novo aktuelno, kao npr. zeljkova jahta ili nove sise od karleuse i ne vide povezanost koju smisljeni umovi svet vode u novu kataklizmu. srecom, na ovom forumu postoje ljudi koji imaju mozga i shvataju o cemu pricam jer zbog njih i pisem a od njih i ucim

dalje…. mnogi od vas nemaju blagog pojma sta je bilo u hrvatskoj i bosni i jos manje znaju ko su ustase a ko su tzv. bosnjaci. svako ko je ziveo sa njima a srbin je, to jako dobro zna. zato i lupate kao sto ste lupali u serpe i lonce da vam dodju na vlast ovi koji su na vlasti danas i koji su naciju zavili u crno i gde vise brinete o dokazanim istorijskim zlotvorima srpskog naroda kao sto picolo spomenu da bi se sa bugarima uvek borila vitestvom. sa bugarima, koji su klali cela srpska sela zene i nejach kad god nije bilo muske glave da ih brani i to radili smisljeno, koliko ono puta kroz istoriju? bugari koji su srbiji uvek zabadali noz u ledja podmuklo kao asasini cije sam cinodejstvovanje metaforicki opisao da vas podidje jeza jer je to bas tako, kako u politici tako i u stvarnom zlocinu…. bugari, kao i hrvati kao i novokomponovana nacija tzv. bosnjaci…. hrabro i bestijalno, bas kao madjari sto su zive srbe bacali ispod leda, kao austrijanci na cije je divljanje i krvavi pir arcibald rajs bio toliko zgrozen da se zaljubio u srbe, kao nemci koji su streljali kragujevacke djake u znak svoje nemoci ili kao britanci koji su nas svojom spoljnom politikom unistili u proslom veku da budemo ovo sto smo danas. golje i sirotinja. i vi se takvima klanjate a ja sam vam lud i bolestan. ne vidite svoju bolest dalje od nosa kojim smrcete gluposti svojih svakodnevnih izjava. zanimljivo da niko ne uporedi bering bervika sa politikom evro alijanse, odnosno nemacke, odnosno angele merkel jer ti naslednici nacista danas sede u briselu i sutra ce opet ako bude potrebno streljati neku novu srpsku decu bas kao onda u kragujevcu. ali oni vama nisu ludi, oni su sad progresivni jel' tako? promenio se svet, ljudi su se promenili, krv se promenila? aha… al u konjskom qurtzu… jedina nauka koja vredi je istorija. u njoj je zapisano sve, od toga ko si i sta si, sta je laz a sta istina, ko ti je prijatelj a ko ce ti uvek raditi o glavi.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sada se nesto setih Dragosa Kalaica i jedne tribine na fil . fakultetu u NS
Tema je jako osetljiva i ako se malo skrene od populistickog misljenja dolazi do anatemisanja. Dragos je lukavo pricao globalno ( evropejski ) pa cak i tada doslo je do javnih osuda
proglasavajuci coveka fasistom , ne bih da spamujem , ali bih voleo da se sada ljudi malo vrate na ono o cemu je pisao pre deceniju i vise , mozda ce sagledati razliku....ko zna ?
 
za dzihad moras da budes spremna sa varijantom pravoslavlja no2
taj film je prilicno glup ako mene pitas

Covjek nikad ne moze ispuniti zapovjest do savrsenstva – to je put koji nema kraja. Biti siromasan duhom – znaci stajati umom sa molitvom kod svoga srca i proganjati pomisli koje se javljaju u njegovim dubinama. Biti siromasan duhom – znaci sluziti Bogu u tajni cutljivog srca i imati ga siromasnim od pomisli ovoga svijeta. Spasavajuci se od vlastitih pomisli, covjek se spasava od demona tuge. Zato je siromasni duhom uvijek radostan. U srcu siromasnog duhom radja se Isusova molitva. U srcu “bogatog” mislima makar one blistave – i uzvisene molitve se pocinju mraciti i gasiti. Postoji blazeno siromastvo – odreci se bogatstva stvarnog i mislenog Boga radi. Postoji drugo, satanino siromastvo – izgubiti Samoga Boga; u ovom smislu siromastvo su demoni: oni imaju sve osim Boga.
varijanta 2- su toliko citirani govori pokojnog patrijarha Pavla

film ima pogodnu poentu- dok se svi pametni kolju, prezivece nevin koji nema veze sa tim relacijama
pokusavaju pod tim "nevin" podvuci globalistu :confused:
 
Sada se nesto setih Dragosa Kalaica i jedne tribine na fil . fakultetu u NS
Tema je jako osetljiva i ako se malo skrene od populistickog misljenja dolazi do anatemisanja. Dragos je lukavo pricao globalno ( evropejski ) pa cak i tada doslo je do javnih osuda
proglasavajuci coveka fasistom , ne bih da spamujem , ali bih voleo da se sada ljudi malo vrate na ono o cemu je pisao pre deceniju i vise , mozda ce sagledati razliku....ko zna ?


kolega ja i zelim populisticki da posmatramo stvar jer da sam odmah hteo suvo filozofski krenuo bih od holbaha al bi se onda na kraju zaustavio na danasnjoj srbiji a to mi nije cilj... populizam je neki put mozda potcenjen ali kada je u pitanju spasenje nacije i nacionalnog identiteta i svega onoga sta sam pomenuo mislim da jedino kolektivizam duha moze da nas izvuce iz kala u kome smo trenutno a ne lazna mantra o slobodama. kalajic po meni nije bio neki veliki mudarc ali kalajic je video ceo svet u onom najboljem svetlu mislim na zapad a ako je tad pisao o ovome sto nam danas visi nad glavom kao jedini spas onda znajte da je doslo krajnje vreme
 
Kod nas ljudi veoma malo znaju o tome šta je zaista fašizam , odnosno za koje ideje se zalagao , šta je od toga realno moguće ostvariti a šta ne (kako nekad tako i danas ) .

Svakom koga interesuje preporučujem da pročita Doktrinu fašizma , koju je sastavio sam Musolini . Neće vam oduzeti više od par sati , a mnoge stvari će postati jasnije .

http://www.worldfuturefund.org/wffmaster/reading/germany/mussolini.htm
 
kolega ja i zelim populisticki da posmatramo stvar jer da sam odmah hteo suvo filozofski krenuo bih od holbaha al bi se onda na kraju zaustavio na danasnjoj srbiji a to mi nije cilj... populizam je neki put mozda potcenjen ali kada je u pitanju spasenje nacije i nacionalnog identiteta i svega onoga sta sam pomenuo mislim da jedino kolektivizam duha moze da nas izvuce iz kala u kome smo trenutno a ne lazna mantra o slobodama. kalajic po meni nije bio neki veliki mudarc ali kalajic je video ceo svet u onom najboljem svetlu mislim na zapad a ako je tad pisao o ovome sto nam danas visi nad glavom kao jedini spas onda znajte da je doslo krajnje vreme

ne radi se o tome da li je bio mudrac vec da je vesto koristio medije koji su ga ( usled nedostatka boljeg ) prestavljali kao " multikulturaralnog evropejca " Kada je vec stekao glas hedoniste kome je ceo svet na dlanu i kome nijedna kultura nije strana , poceo je polako da iznosi svoje stavove o buducnosti evrope ( kao zajednice )
Ljudi koji su ga posmatrali kao vagabunda , sarlatana egzibicionistu poceli su da obracaju paznju na njegova izlaganja i pisanja kada je prvi put ( musolinijevski lukavo ) provukao ideje fazizma u kontekstu socijalnog aspekta i buducnosti EU .Mnogo pre nereda u Parizu....Londonu.
Ali kada je dirnuo nase prostore poceo je sunovrat Zasto ? Upravo zbog tog populizma kojeg u ovom slucaju ni ja ne mogu napisati pod navodnicima i u negativnom kontekstu jer rane su jos sveze gde god da se okrenemo. Jes ' da je pateticno ali je istinito . U svakom slucaju zemlja u kojoj zivimo nikada nece razmisljati kao neke nordijske zemlje ne zbog pameti , obrazovanja ili soc aspekta nego onog
seljackog sumadiskog : " Koga guja ujede i gustera se boji "
 
ne radi se o tome da li je bio mudrac vec da je vesto koristio medije koji su ga ( usled nedostatka boljeg ) prestavljali kao " multikulturaralnog evropejca " Kada je vec stekao glas hedoniste kome je ceo svet na dlanu i kome nijedna kultura nije strana , poceo je polako da iznosi svoje stavove o buducnosti evrope ( kao zajednice )
Ljudi koji su ga posmatrali kao vagabunda , sarlatana egzibicionistu poceli su da obracaju paznju na njegova izlaganja i pisanja kada je prvi put ( musolinijevski lukavo ) provukao ideje fazizma u kontekstu socijalnog aspekta i buducnosti EU .Mnogo pre nereda u Parizu....Londonu.
Ali kada je dirnuo nase prostore poceo je sunovrat Zasto ? Upravo zbog tog populizma kojeg u ovom slucaju ni ja ne mogu napisati pod navodnicima i u negativnom kontekstu jer rane su jos sveze gde god da se okrenemo. Jes ' da je pateticno ali je istinito . U svakom slucaju zemlja u kojoj zivimo nikada nece razmisljati kao neke nordijske zemlje ne zbog pameti , obrazovanja ili soc aspekta nego onog
seljackog sumadiskog : " Koga guja ujede i gustera se boji "

tacno kolega. imao je on jednu drugu losu osobinu kako se idrzavao u tom svetu ali o mrtvima sve najbolje. problem nerazumevanja nekoliko korisnika cina koga sam plasticno uzeo za primer, jer je u sebi spojio neverovatno mnogo stvari medju kojima je najveca bestijalnost ubijanja mladih, savrsena logistika zlocina, nesposobnost norveske drzave da reaguje na vreme, nesposobnost da ga osude na smrt jer im je kazna zatvora najveca mislim 5 ili 10 godina, nesposobnost da sagledaju sunovrat svoje politike u danasnjoj svetskoj krizi gde kao zemlja imaju sve sto druge nemaju od zaliha nafte, zlata ali nemaju one mudrosti koja je potrebna vrhunskim politicarima da ne dozvole kikseve ovakve vrste gde neko moze da srusi ceo sistem jednim proracunatim aktom. zato sam i rekao da koliko god to apsurdno delovalo drzava norveska ce da profitira, jer vec ojacava policiju, pojacava kontrolu svih ekstremista a njih ima svuda u svetu iako je u severnim zemljama najgori prekrsaj bio subotnja tuca posle pijancenja bilo na trajektima koji saobracaju iz svedske za dansku ili u nekom norveskom parku gde svi konzumiraju legalni kanabis. u danasnjem svetu poljuljanih sigurnosti jedino drzave koje jacaju tu unutarnju hegemoniju kao sto radi iran pa makar i pod represijom mogu da se odupru anarhiji koja ce nadvladati razum. nisu uzalud komunisti govorili da ce amerika i engleska biti zemlje proleterske... i one jesu to danas makar po najcrnjoj mas kontroli stanovnistva a ekonomski kolaps je za mnoge od njih pitanje meseci
 
.. fašizam je fašio .. snop pruća sa sjekirom između .. i znači .. zajedno smo nepobjedivi ..
.. zajedno je tada značilo .. nacija ..
.. strategija .. zajedo .. veoma povezani .. a izvan nas niki .. stoka .. koju se može iskorištavati ako si dovoljno jak ..
.. to je stanje svijeta moguće razviti .. ili prema .. svijetu kao .. jednoj naciji .. podvrsta toga .. recimo .. kao svijet u vlasti židova .. ili kao čovjeku iznad svega .. praktično .. anarhiji ..

.. zajedništvo je moguće .. gledati kroz .. zajednice .. a zajednice kroz njihove veličine .. a tu .. eto .. ima .. obitelj komšiluk i sustav .. .. a krvotok povezivanja je novac ..
 
Nacionalni pokreti ili nacional-socijalisticki pokreti su samo dvije stepenice prema anarhiji u koju nas gura hriscanstvo.

Koncept nacije je lazni koncept rase, tj. da svi koji govore istim jezikom i kojima su roditelji do nekoliko generacija govorili tim jezikom pripadaju istoj rasi! Ali to je smijesno! Jedna rasa je bila uvijek isto sto i jedna klasa, sto znaci da nacionalizam nastoji da eliminise razlicite klase pomocu lazne teorije o jezicima. Pogledajte fizicki izgled nekog aristokrate kroz vijekove i vidjecete uvijek tipicno poduzi i istaknut nos, omanja usta i sl.

Nacional-socijalizam je samo prelazni oblik iz nacionalizma u socijalizam. Tu se nastoje uvuci sire mase ljudi u neko kvazi-rasno jedinstvo. Dakle, sad u obzir dolaze i srodni jezici ... svedski ... skandinavski.

Socijalizam je najzad totalna laz o jednakosti vrste: "svi ljudi su jednaki".

Dakle, iza toga stoji prozdrljivost i nekultura.
 
previse uredjeni sistem priziva haos u posetu..
ljude plase anarhijom da bi ocuvali TRENUTNI poredak stvari..
aj nek mi neko objasni gde to u prirodi vlada ..anarhija?

kad u uravnotezeni sistem zelimo da unesemo vise reda nego sto trenutno postoji ( uravnotezeno ) mi moramo da ulozimo trud i energiju ..sto proizvodi i veci haos u sistemu..sto zahteva ulaganje jos truda i energije zarad kompenzacije..i tako vise puta u krug i bum! ..rat ..unistenje..povratak u prirodnu uravnotezenost..

oligarhija to nikad nece moci da shvati..zato i jeste oligarhija
 
Hoces se izvinuti ako tebi i ostalima kazem (a vec sam) gdje (za)vlada anarhija? Pa stari Grci su najveci politicki eksperiment ikada, i sta ko ima tu da pita a nije pitao njih? Ili drugim rijecma sta krezavi gladnici traze na filozofiji, sem da isprde svoju drskost i NEKULTURU?

Aristotle spoke of it in book 6 of the 'Politics' when discussing revolutions, saying that the upper classes may be motivated to stage a coup by their contempt for the prevailing “disorder and anarchy (ataxias kai anarkhias) in the affairs of the state. He also connected anarchy with democracy when he saw “democratic” features in tyrannies, namely “license among slaves (anarkhia te doulôn)" as well as among women and children. “A constitution of this sort”, he concludes, “will have a large number of supporters, as disorderly living (zên ataktôs) is pleasanter to the masses than sober living”.

Makijaveli:
the Principality easily becomes a tyranny, autocracy easily become State of the Few [oligarchies], and the Popular [Democracy] without difficulty is converted into a licentious one [anarchy].
And because all governments inspire respect at the first, this
government also lasted for a while, but not for long, and seldom after
the generation which brought it into existence had died out. For,
suddenly, liberty passed into license, wherein neither private worth nor
public authority was respected, but, every one living as he liked, a
thousand wrongs were done daily. Whereupon, whether driven by necessity,
or on the suggestion of some wiser man among them and to escape anarchy,
the people reverted to a monarchy, from which, step by step, in the
manner and for the causes already assigned, they came round once more to
license.

Pa Platon, pa Polibije, pa ko sve ne? Mislim, samo rulja moze da izmislja plasenje tamo gdje postoje ubojite cinjenice!
 
aj nek mi neko objasni gde to u prirodi vlada ..anarhija?

.. u nova jorku .. .. a tako su srećno i berićetno živjeli .. i sada im dolazi neka oluja .. i .. uanarheizirali se .. odjedared ..

.. u prirodi vlada upravo onoliko reda koliko vlada .. i upravo toliko kaosa koliko vlada ..
.. za robovlasnike je sloboda roba anarhija gadna .. za feudalce sloboda kmeta .. anarhija ..
.. u svijetu ima ljudi koji odlučuju o smrti hiljada i milijuna ljudi .. povodeći se samo za svojim interesom .. za njih je anarhija bilo koja promjena sadašnjih odnosa ..
.. ono što mene čudi je sljedeće ..
.. kada sitna raja .. koja je i tako u nekom polurobovskom odnosu .. plače .. jer se boji .. da će umrijeti ako im crknu gospodari ..
.. pa zar ima lijepše smrti od one u borbi sa sotonom .. ?
 
Ovo više liči na politiku nego na filozofiju.
Ne znam koji to ONI hoće da favorizuju svoju naciju? Koja unija? Pa koje stanovništvo čini tu uniju? Ako izuzmemo kulturu koja nikada ne bi trebalo da je okosnica podela, šta još ostaje? Šta je uopšte nacija kada već pišemo o njoj (a bogami i izlupavamo)? Ne ledati čoveka kao čoveka i njegove individualne vrednosti već kao naciju je krajnji primitivizam. I ko god da to radi i ma na kom položaju bio i ma koji uticaj imao, ne želim se pridružiti tom primitivizmu tako što ću raditi isto što i oni, samo što ću favorizovati neku drugu naciju (svoju).

Postoji mnogo značajniji razdor koji primitivni umovi previđaju jer im je um zamagljen nacijom. Najnovija sociološka podela nije više na visoki, srednji i niži stalež, već na ELITU i MASU. Ta ELITA ne poznaje nacije i državne granice. To je zamajavanje za masu. Njen cilj je ekonomsko jačanje, ekonomski vrh (samim tim i politički). Svet je de fakto podeljen na dve nacije - ELITU i (glupu) MASU. Primetili ste da srednji sloj nestaje. Zakoni su takvi da će da tu srednju siću unište (kazna za neistaknut papirić u radnji na kome piše ko je odgovorno lice za kontrolu pušenja je 300 000 do 500 000 dinara). Kazna "primerena delu" pogađa one koji su možda toliko ukupno imali da započnu neki posao, ali ovo ne pogađa elitu. Njih niko neće ni da pita za taj papirić. Dakle to se sve dešava i kod nas i u svetu. Postojaće elita i njihovi robovi.

Ali tema je fašizam a ovo o čemu govorim nije fašizam u pravom smislu i ako može da dobije elemente fašizma o čemu ne bih da unapred nagađam.
Fašizam je u osnovi policijska država. Da, nacija iznad svega, nacija u kojoj se vi ništa ne pitate. Neki "ljudi" dođu odvedu vašeg komšiju (što vam neće teško pasti) i više ga nema, a vi ne smete da pitate ni gde, ni zašto su ga odveli. A sutra možda dođu i po vas.
I ne proseravajte se previše o fašizmu ako o njemi i njegovoj ideologiji ne znate dovoljno.

Sad se fašizma uhvatili šizoidni klinci koji su samo čuli za njega, teraju kontru sistemu, i skupljaju se u neke grupe noseći neka obeleđja kao deo pomodarskog fetiša. Nit znaju gde idu ni šta tačno rade, ali se zajedno osećaju jakima jer im se čini da za njih ne važe zakoni, da su oni zakon i da priznaju sud samo svoje partije.
Majku mu božju, pa elemente fašizma su koristili još neki režimi. Samo se nisu zvali fašistički i nije bilo dovoljno elemenata da zaista budu fašistički (za malo). Ipak ti režimi nisu favorizovali svoju naciju i ubijali druge. Jeli su sami sebe. Tako da to nije fašizam već diktatura sa elementima demokratije gde je došlo do izražaja ono da je čovek čoveku vuk.

Ajd živeli!
 
.. u nova jorku .. .. a tako su srećno i berićetno živjeli .. i sada im dolazi neka oluja .. i .. uanarheizirali se .. odjedared ..

.. u prirodi vlada upravo onoliko reda koliko vlada .. i upravo toliko kaosa koliko vlada .. .. za robovlasnike je sloboda roba anarhija gadna .. za feudalce sloboda kmeta .. anarhija ..
.. u svijetu ima ljudi koji odlučuju o smrti hiljada i milijuna ljudi .. povodeći se samo za svojim interesom .. za njih je anarhija bilo koja promjena sadašnjih odnosa ..
.. ono što mene čudi je sljedeće ..
.. kada sitna raja .. koja je i tako u nekom polurobovskom odnosu .. plače .. jer se boji .. da će umrijeti ako im crknu gospodari ..
.. pa zar ima lijepše smrti od one u borbi sa sotonom .. ?

u gospodaru ljudi vide nekoga ko se o njima stara..i predstavlja red..a red predstavlja sigurnost..strah je u coveku veoma jak..strah od smrti..strah od bola i ..strah od nepoznatog..pa ljudi listom dozivljavaju stvari: bolje je los predvidljiv rezultat nego nepredvidljiv..
 
.. pa da .. pesme su se pisale o gospodskim psićima ..

.. i o onima .. naravno .. koji psići više nisu htjeli biti .. koji su slobodu plaćali svojom krvlju .. .. zar se o njima nisu pisale pesme .. ?

.. pa zašto bi robovi bili veliki a slobodni mali .. ? .. koji to jebeni bog traži .. ?
 
Ovo više liči na politiku nego na filozofiju.
Ne znam koji to ONI hoće da favorizuju svoju naciju? Koja unija? Pa koje stanovništvo čini tu uniju? Ako izuzmemo kulturu koja nikada ne bi trebalo da je okosnica podela, šta još ostaje? Šta je uopšte nacija kada već pišemo o njoj (a bogami i izlupavamo)? Ne ledati čoveka kao čoveka i njegove individualne vrednosti već kao naciju je krajnji primitivizam. I ko god da to radi i ma na kom položaju bio i ma koji uticaj imao, ne želim se pridružiti tom primitivizmu tako što ću raditi isto što i oni, samo što ću favorizovati neku drugu naciju (svoju).

Postoji mnogo značajniji razdor koji primitivni umovi previđaju jer im je um zamagljen nacijom. Najnovija sociološka podela nije više na visoki, srednji i niži stalež, već na ELITU i MASU. Ta ELITA ne poznaje nacije i državne granice. To je zamajavanje za masu. Njen cilj je ekonomsko jačanje, ekonomski vrh (samim tim i politički). Svet je de fakto podeljen na dve nacije - ELITU i (glupu) MASU. Primetili ste da srednji sloj nestaje. Zakoni su takvi da će da tu srednju siću unište (kazna za neistaknut papirić u radnji na kome piše ko je odgovorno lice za kontrolu pušenja je 300 000 do 500 000 dinara). Kazna "primerena delu" pogađa one koji su možda toliko ukupno imali da započnu neki posao, ali ovo ne pogađa elitu. Njih niko neće ni da pita za taj papirić. Dakle to se sve dešava i kod nas i u svetu. Postojaće elita i njihovi robovi.

Ali tema je fašizam a ovo o čemu govorim nije fašizam u pravom smislu i ako može da dobije elemente fašizma o čemu ne bih da unapred nagađam.
Fašizam je u osnovi policijska država. Da, nacija iznad svega, nacija u kojoj se vi ništa ne pitate. Neki "ljudi" dođu odvedu vašeg komšiju (što vam neće teško pasti) i više ga nema, a vi ne smete da pitate ni gde, ni zašto su ga odveli. A sutra možda dođu i po vas.
I ne proseravajte se previše o fašizmu ako o njemi i njegovoj ideologiji ne znate dovoljno.

Sad se fašizma uhvatili šizoidni klinci koji su samo čuli za njega, teraju kontru sistemu, i skupljaju se u neke grupe noseći neka obeleđja kao deo pomodarskog fetiša. Nit znaju gde idu ni šta tačno rade, ali se zajedno osećaju jakima jer im se čini da za njih ne važe zakoni, da su oni zakon i da priznaju sud samo svoje partije.
Majku mu božju, pa elemente fašizma su koristili još neki režimi. Samo se nisu zvali fašistički i nije bilo dovoljno elemenata da zaista budu fašistički (za malo). Ipak ti režimi nisu favorizovali svoju naciju i ubijali druge. Jeli su sami sebe. Tako da to nije fašizam već diktatura sa elementima demokratije gde je došlo do izražaja ono da je čovek čoveku vuk.

Ajd živeli!

Divide et Impera
 
Ovo više liči na politiku nego na filozofiju.
Ne znam koji to ONI hoće da favorizuju svoju naciju? Koja unija? Pa koje stanovništvo čini tu uniju? Ako izuzmemo kulturu koja nikada ne bi trebalo da je okosnica podela, šta još ostaje? Šta je uopšte nacija kada već pišemo o njoj (a bogami i izlupavamo)? Ne ledati čoveka kao čoveka i njegove individualne vrednosti već kao naciju je krajnji primitivizam. I ko god da to radi i ma na kom položaju bio i ma koji uticaj imao, ne želim se pridružiti tom primitivizmu tako što ću raditi isto što i oni, samo što ću favorizovati neku drugu naciju (svoju).

Postoji mnogo značajniji razdor koji primitivni umovi previđaju jer im je um zamagljen nacijom. Najnovija sociološka podela nije više na visoki, srednji i niži stalež, već na ELITU i MASU. Ta ELITA ne poznaje nacije i državne granice. To je zamajavanje za masu. Njen cilj je ekonomsko jačanje, ekonomski vrh (samim tim i politički). Svet je de fakto podeljen na dve nacije - ELITU i (glupu) MASU. Primetili ste da srednji sloj nestaje. Zakoni su takvi da će da tu srednju siću unište (kazna za neistaknut papirić u radnji na kome piše ko je odgovorno lice za kontrolu pušenja je 300 000 do 500 000 dinara). Kazna "primerena delu" pogađa one koji su možda toliko ukupno imali da započnu neki posao, ali ovo ne pogađa elitu. Njih niko neće ni da pita za taj papirić. Dakle to se sve dešava i kod nas i u svetu. Postojaće elita i njihovi robovi.

Ali tema je fašizam a ovo o čemu govorim nije fašizam u pravom smislu i ako može da dobije elemente fašizma o čemu ne bih da unapred nagađam.
Fašizam je u osnovi policijska država. Da, nacija iznad svega, nacija u kojoj se vi ništa ne pitate. Neki "ljudi" dođu odvedu vašeg komšiju (što vam neće teško pasti) i više ga nema, a vi ne smete da pitate ni gde, ni zašto su ga odveli. A sutra možda dođu i po vas.
I ne proseravajte se previše o fašizmu ako o njemi i njegovoj ideologiji ne znate dovoljno.

Sad se fašizma uhvatili šizoidni klinci koji su samo čuli za njega, teraju kontru sistemu, i skupljaju se u neke grupe noseći neka obeleđja kao deo pomodarskog fetiša. Nit znaju gde idu ni šta tačno rade, ali se zajedno osećaju jakima jer im se čini da za njih ne važe zakoni, da su oni zakon i da priznaju sud samo svoje partije.
Majku mu božju, pa elemente fašizma su koristili još neki režimi. Samo se nisu zvali fašistički i nije bilo dovoljno elemenata da zaista budu fašistički (za malo). Ipak ti režimi nisu favorizovali svoju naciju i ubijali druge. Jeli su sami sebe. Tako da to nije fašizam već diktatura sa elementima demokratije gde je došlo do izražaja ono da je čovek čoveku vuk.

Ajd živeli!

ja i zelim da se stavi na prvih nekoliko stana akcenat na politiku zato sto svaki malouman covek kad mu se spomene fasizam dobija nesnosan svrab napamet naucene floskule iz osnovne skole. inace sami sebi skacete u usta kolega jer ako tvrdite da je svet podeljen na elitu i masu sto je de facto istina onda je to fasizam veceg stepena no onaj da je nacija iznad svega. jer posmatrano filozofski doktrina totalirizma je uvek bila vezana da sam ja na tronu a svi ispod mene a doktrina ako hocete fasizma ili u prevodu jakog nacionalizma je moja drzava pa ponda sve ostale. ovo sto ste napisali je tipican produkt razmisljanja jednog ustogljenog i anacionalnog sagledavanja drustva a znamo ko je ophrvan kvazi demokraticnoscu misli koja je srbiju dovela bas na ove grane na kojima se danas nalazi. najace drzave na svetu nose fasisticki koncept u izvornom obliku inace ne bi bile to sto jesu. maska multikulturulogije i maska da su svi ljudi isti danas pada u vodu samo zato sto je ovo vek gde padaju sve vekovne lazi. odvodjenje ljudi je vezano za svaki sistem a najmanje za drzave sa predznakom jakog nacionalnog identiteta. imate primer bivse jugoslavije gde je to manifestovano na najboji nacin a cinio ju je bas srednji stalez. znaci policijska drzava nema blage veze sa konceptom fasizma vec samo sa ustrojstvom poljuljanih stubova te i takve drzave. britanija nikad nije bila policijska drzava do pre desetak godina, prava kolevka demokratije moglo bi se reci. danas je upravo ono o cemu govorite a britanija je ako ne znate a vidim da ne znate bila najmocniji koncept totalitarnog fasizma u svemu pa cak i onog najformalnijeg oblika da su svi isti a mi smo drugaciji pa cemo zato voziti pogresnom stranom. zato je i hitler najvise mrzeo engleze zato sto su oni umeli a on nije umeo. tako i vi vozite pogresnom stranom jer dobronameran covek nikad nece unistiti svoj identitet zarad celinskog ma kako taj celinski na prvi pogled delovao zanimljivo i obecavajuce. samo male drzave gde su diktaturni predstavnici na vlasti mogu zarad svojih licnih interesa pogaziti osnovu svake drzave, osnovu svakog naciona i svesti je na bananu da bi licila na ostale banane u korpi za djubre. kad jednom postanes banana nema povratka na staro. zato je danasnja hrvatska koju svi pljujemo savremena drzava sa izgradjenom infrastrukturom puteva, zato i kosovo postaje drzava sa vojnim potencijalom i elementima vlasti koja jasno pokazuje svoje delotvorno dejstvo na granicama kako i treba drzava da funkcionise, zato i crna gora uvodi nova slova u azbuku jer oni to ne rade zbog hira ili bolesti kako mi to zovemo vec zbog toga da bi znali da se svaki predstavnik tog plebsa ponosno nosi ispod svoje zastave i ispod svoje himne, ma kako ovo licemerno zvucalo. zato smo mi oskaceni jer nam je nametnuto nesto sto ne nosimo u sebi i drzavu nam vode osobe koji nemaju svetonazore koju smo imali vekovima dok su pomenuti bili neandertalci. zato i mi sa nasom drzavnoscu, sa nasom srednjevekovnom kulturom kojom se svet ponosio ostajemo u metaforickim gownima dok drugi od svojih gowana zvanih drzava imaju najukusniju pitu.

samo zbog toga ubijeni nacionalni identitet je moguce povratiti ne novcem ili donacijama vec samo i upravo fasizmom, ali vi to ne razumete ili se pravite da ne razumete.
 
Poslednja izmena od moderatora:
ja i zelim da se stavi na prvih nekoliko stana akcenat na politiku zato sto svaki malouman covek kad mu se spomene fasizam dobija nesnosan svrab napamet naucene floskule iz osnovne skole. inace sami sebi skacete u usta kolega jer ako tvrdite da je svet podeljen na elitu i masu sto je de facto istina onda je to fasizam veceg stepena no onaj da je nacija iznad svega. jer posmatrano filozofski doktrina totalirizma je uvek bila vezana da sam ja na tronu a svi ispod mene a doktrina ako hocete fasizma ili u prevodu jakog nacionalizma je moja drzava pa ponda sve ostale. ovo sto ste napisali je tipican produkt razmisljanja jednog ustogljenog i anacionalnog sagledavanja drustva a znamo ko je ophrvan kvazi demokraticnoscu misli koja je srbiju dovela bas na ove grane na kojima se danas nalazi. najace drzave na svetu nose fasisticki koncept u izvornom obliku inace ne bi bile to sto jesu. maska multikulturulogije i maska da su svi ljudi isti danas pada u vodu samo zato sto je ovo vek gde padaju sve vekovne lazi. odvodjenje ljudi je vezano za svaki sistem a najmanje za drzave sa predznakom jakog nacionalnog identiteta. imate primer bivse jugoslavije gde je to manifestovano na najboji nacin a cinio ju je bas srednji stalez. znaci policijska drzava nema blage veze sa konceptom fasizma vec samo sa ustrojstvom poljuljanih stubova te i takve drzave. britanija nikad nije bila policijska drzava do pre desetak godina, prava kolevka demokratije moglo bi se reci. danas je upravo ono o cemu govorite a britanija je ako ne znate a vidim da ne znate bila najmocniji koncept totalitarnog fasizma u svemu pa cak i onog najformalnijeg oblika da su svi isti a mi smo drugaciji pa cemo zato voziti pogresnom stranom. zato je i hitler najvise mrzeo engleze zato sto su oni umeli a on nije umeo. tako i vi vozite pogresnom stranom jer dobronameran covek nikad nece unistiti svoj identitet zarad celinskog ma kako taj celinski na prvi pogled delovao zanimljivo i obecavajuce. samo male drzave gde su diktaturni predstavnici na vlasti mogu zarad svojih licnih interesa pogaziti osnovu svake drzave, osnovu svakog naciona i svesti je na bananu da bi licila na ostale banane u korpi za djubre. kad jednom postanes banana nema povratka na staro. zato je danasnja hrvatska koju svi pljujemo savremena drzava sa izgradjenom infrastrukturom puteva, zato i kosovo postaje drzava sa vojnim potencijalom i elementima vlasti koja jasno pokazuje svoje delotvorno dejstvo na granicama kako i treba drzava da funkcionise, zato i crna gora uvodi nova slova u azbuku jer oni to ne rade zbog hira ili bolesti kako mi to zovemo vec zbog toga da bi znali da se svaki predstavnik tog plebsa ponosno nosi ispod svoje zastave i ispod svoje himne, ma kako ovo licemerno zvucalo. zato smo mi oskaceni jer nam je nametnuto nesto sto ne nosimo u sebi i drzavu nam vode osobe koji nemaju svetonazore koju smo imali vekovima dok su pomenuti bili neandertalci. zato i mi sa nasom drzavnoscu, sa nasom srednjevekovnom kulturom kojom se svet ponosio ostajemo u metaforickim gownima dok drugi od svojih gowana zvanih drzava imaju najukusniju pitu.

samo zbog toga ubijeni nacionalni identitet je moguce povratiti ne novcem ili donacijama vec samo i upravo fasizmom, ali vi to ne razumete ili se pravite da ne razumete.
Više bih voleo da si me citirao za ono što tvrdiš da sam izrekao znam i ne znam.
Po onome što pišeš, izgleda da bolje od mene znaš šta ja znam, šta ne znam a šta se pravim da ne znam.
Zelen si i previše. Brkaš Fašizam sa drugim oblicima uređenja. Nije dovoljan jedan elemenat fašizma da bi se nešto proglasilo fašizmom. Koji i koliko elemenata je potrebno oko toga već možemo da polemišemo. A i sam fašizam može imati više oblika ali tek kada se složimo oko toga koji elementi su potrebni da bi nešto bilo fašizam.
Socijalizam je bio i kod nas i u ruskom bloku a razlika drastična.
U našem socijalizmu za vreme tita bili su suzbijani nacionalni porivi. Ali imao si mogućnost da odeš iz zemnlje gde hoćeš (Jugoslovenski pasoš je bio NAJCENJENIJI u svetu, Jugoslavija cenjena i uticajna, osnivač nesvrstanih, Ujedinjenih Nacija...). Na kraju ako ti se nije sviđao sistem mogao si da biraš i odeš u sistem na ovoj planeti koji ti najviše odgovara (za razliku od stanovnika istočnoevropskih koji bi pri pokušaju izlaska UBIJANI).

ja i zelim da se stavi na prvih nekoliko stana akcenat na politiku zato sto svaki malouman covek kad mu se spomene fasizam dobija nesnosan svrab napamet naucene floskule iz osnovne skole.
Kada se govori o maloumnom, sve jedno je za što će da dobije svrab. Da li za to što je protiv ili za fašizam. Malouman ostaje malouman, bez obzira na kojoj je strani.
inace sami sebi skacete u usta kolega jer ako tvrdite da je svet podeljen na elitu i masu sto je de facto istina onda je to fasizam veceg stepena no onaj da je nacija iznad svega.
Pa već sam napisao da bi prvo morali da se složimo oko bitnih elemenata fašizma. Fašizam nosi značajnije elemente od onoga koji ti proizvoljno navodiš i nije dovoljan samo jedan elemenat. Svašta može da liči na nešto ali da to ne bude. Ne možeš da staviš masku na Yuga od Rolls Roysa pa da to postane Rolls Royce.
I sem toga, ja ne moram ništa da tvrdim niti budem autoritet. Najnovija sociološka podela je na ELITU i MASU (neobrazovani čoveče). Sad raspravljaj sa sociolozima pa menjaj podelu ako ti se ne sviđa.
zato smo mi oskaceni jer nam je nametnuto nesto sto ne nosimo u sebi
A šta je to, ako smem da pitam?
Nametnuto nam je mnogo štošta, ali ne znači da je to automatski negativno. Nameće se od rođenja i to je normalno (ili možda nije)
dobronameran covek nikad nece unistiti svoj identitet zarad celinskog ma kako taj celinski na prvi pogled delovao zanimljivo i obecavajuce
Zreo, a manje-više dobronameran. I kakav je to celinski identitet? Folklor, običji... šta? Pamet i znanje su uvek individualni tako da to ne može da spada u to.
Ako neko nije ništa više sem što je Srbin, jasno je zašto mu je to jedino što misli da jeste toliko važno.
najace drzave na svetu nose fasisticki koncept u izvornom obliku inace ne bi bile to sto jesu
Opet o fašističkom konceptu. Lako je izbacivati tvrdnje a ničim ne potkrepljivati. Pa: "ne bi bile to što jesu"??? A na šta misliš, one mnogo štošta jesu, ali ti si to povezao sa fašističkim konceptom. Ovako kako si napisao je izlupavanje, sipanje parola, tvrdnje bez argumenata, potvrda neobrazovanosti. Nisi ti pozvan da kažeš šta je fašizam - to je već učinjeno, ali treba to pročitati iz odgovarajuće literature.
Pa evo ti makar nešto iz Vikipedije:
Fašistički režimi i pokreti su se razlikovali od zemlje do zemlje, ali im je zajednička bilo stavljanje države iznad pojedinca i njegovih prava, politički sistem izgrađen oko jedne stranke i jednog vođe, te korporativni ekonomski sistem kome je cilj bio postići harmoniju između različitih društvenih klasa.

Fašizam se često opisuje kao ekstremni oblik nacionalizma, s obzirom da su većina država u kojima se pojavio bile nacionalne države. U višeetničkim sredinama se fašizam često manifestirao kroz etničku, rasnu i vjersku netoleranciju, čiji je krajnji izraz bio Holokaust.

Prava pojedinca u fašizmu su skroz ukinuta, a nasilje je bilo institucionalizirano kao oruđe unutrašnje, pa i vanjske politike. Bila je dozvoljena samo jedna stranka, a sloboda štampe i izražavanja nisu postojale.

zato i crna gora uvodi nova slova u azbuku jer oni to ne rade zbog hira ili bolesti kako mi to zovemo vec zbog toga da bi znali da se svaki predstavnik tog plebsa ponosno nosi ispod svoje zastave i ispod svoje himne
A znaš kako me zabole za CG? Nek uvode šta hoće. Imaš nešto protiv? Nemaju možda prava? Zavidiš im? To je vrlo značajno čime će(mo) da se kitimo.

Ja predlažem da himna bude nešto uz šta će moći da se đuska.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top