FIAT посрнуо - брзо враћај YUGO

Нисам поставио ПОСТ да се оцењује који је аутомобил бољи већ да од очекиваног новог модела нема ништа. Општа светска рецесија коју називају кризом, је одличан адут за ,,вађење`` и одустајања од договараног.
 
Poslednja izmena:
Nemoj meni tako, treba da radimo...a za tvoju info moj brat ima Yuga 91god nije video garazu i pre neki dan menjao auspuh bili smo zajedno kod majstora i pogledamo iz kanala auto.neverovatno koliko nije mrdnuo bez zz. nigde rdje nema .da li su posle poceli da fusare neznam ali ovi 90, 91 su bili sa limom dobri.On je prezadovoljan.

Prezadovoljan je zato što u životu nije vozio ništa drugo do dvadesetogodišnjeg juga.
 
Pre odlaska u Torino.
NOVOSTI 28.01.09g

U Torino po "topolino"M. ĐOŠOVIĆ, 27.01.2009
PREDSTAVNICI društva "Fijat automobili Srbija" i fabrike "Zastava auto", preduzeća koje je zaduženo za proizvodnju "zastave 10", usaglasili su u utorak sve detalje novog ugovora o poslovnoj saradnji. Njime se predviđa da se najnoviji "Zastavin" model ubuduće proizvodi pod oznakom "punto 188" i to u znatno većem obimu.
Već u sredu čelnici "Zastave" sa predstavnicima Ministarstva ekonomije putuju u Torino, gde će sa kolegama iz "Fijata" utanačiti dinamiku radova na obnavljanju kragujevačke fabrike automobila. Takođe, upoznaće se sa pripremama i narednim radovima na izgradnji nove fabrike.
- Naša delegacija će u Torinu raditi na razradi tehničkih detalja i ostvarivanju projekta "Fijat automobili Srbija" - kaže za "Novosti" Zoran Radojević, generalni direktor grupe "Zastava vozila". - To podrazumeva i pripreme za proizvodnju novog modela "A" klase, malog automobila.
Kako nezvanično saznajemo, reč je o novom modelu "topolina" čija bi proizvodnja, prema najnovijim planovima, trebalo da počne polovinom naredne godine.

Po povratku iz Torina.

“Uno” posle “topolina”
V.N., 01.02.2009

U DRUGOJ polovini naredne godine u novoj kragujevačkoj fabrici “Fijat automobili Srbija” proizvodiće se mali gradski automobil na platformi “topolina”, a već početkom 2011. i redizajnirani “uno”, saopšteno je našoj delegaciji u Torinu - saznaju “Novosti”.
Ugovorom o strateškom partnerstvu između države Srbije i “Fijata” koji je potpisan 29. septembra prošle godine, predviđeno je da polovinom ove godine krene proizvodnja “punta” i da se do kraja godine proizvode 7.000 automobila. Već početkom naredne godine ugovorena je proizvodnja novog modela “A” klase.
Rečeno je da će to biti novi “siti kar” koji će se proizvoditi na platformi “topolina”. A, za 2011. predviđena je proizvodnja potpuno novog modela “B” klase.
 
Mozemo kolektivno da zalimo za Yugom.jer ga vise nece biti,a svi drugi automobili su bolji od njega.Verujem sa razlogom


Jел` овај: ,,ФИАТ-Тополино`` мотор са 2 (два) цилиндра (као Фреза) и 900ccm и испод задњих седишта, дужине 3,1 м, висине 1,3м, са 3+1 седишта и са ценом 5.000 Евра. Па ипак мислим да је Yugo 1,1 за њега Mercedes.
 
Poslednja izmena:
Ne lupajte. Topolino treba da bude opremljen twin-turbo motorom od 900ccm, samo za razliku od Juga, neće imati 45ks, več oko 85ks, trošiće 4L umesto 8L i imaće ubrzanje otprilike duplo bolje. Po strani da ostavimo drkanja sa održavanjem juga, bezbednost koja je kod Juga na nuli (nije čak ni za keca). O (ne)udobnosti vožnje, lupanju vrata, crkavanju kvaka, komandi ventilacije, škripanju sve živog je izlišno i govoriti... gde su ABS, Airbag i drugi sistemi, klima i sve ostalo, bolje da ćutimo.
Da nije sve ovo navedeno bolje kod Juga? Stvarno su smešni svi koji baljezgaju da je Jugo bolji od bilo čega. Pa Logan je avion za Juga... a ne Fiat.
 
Vesti dana - petak, 6. februar 2009. 16:23
Politika
dragutinović: sredstva za "fijat" se prelivaju u borBEOGRAD - Ministar finansija Diana Dragutinović izjavila je danas da će sredstva za RTB Bor biti obezbeđena iz budžeta i to iz, kako je rekla, dela koji je prethodno bio planiran kao osnivački ulog novog kragujevačkog preduzeća "Fijat automobili Srbija".

Na novinarsko pitanje - da li to znači da će Fijat odustati od uloga od predviđenih 200 miliona evra- Dragutinovićeva je rekla "da treba biti realan i priznati finansijsku krizu".

"Mislim da će ta investicija biti odložena za narednu godinu", precizirala je ona na današnjoj konferenciji za novinare u Palati Srbije.

Prema strateškom ugovoru koji je su potpisali Fijat i država Srbija, Fijat na ime osnivačkog kapitala treba da uloži 200 miliona, a država Srbija 100 miliona evra, od kojih je polovina u novcu, a polovina u imovini.

Prema strateškom ugovoru Fijat je trebalo da osnivački kapital u iznosu od 200 miliona evra uplati do 31. marta, ali je taj rok na prošlonedeljnom sastanku srpske delegacije sa delegacijom Fijata u Torinu pomeren do kraja godine.

Значи, ипак враћај YUGO јер од FIAT - Topolina нема ништа.Аир бегови, АБС систем за кочење,електроника, TWIN-турбо пуњач (за два цилиндра!?),потрошња 2 л. перфомансе,удобна вожња.... су очигледно лепо маштање и пусте жеље. И успут пристрасност по оној народној: ,,У туђег татка,увек поголема ...``
Нама не гине ипак YUGO (модифициран или овакав какав је) иако неудобан,са ,,опадајућим`` квакама, вратима која лупкају, нема климу... како рече УЛТРА ЗВУЧНИК. Живи били, па све то видели.
 
Vracaj Yugo,jer nema sta drugo.Da Zastava ima bolje,pustila bi u prodaju.A i dalje stoji da jake firme znaju zbog cega ulaze u posao,ili od njega odustaju.Ne stavljaju svoju zaradu pod rizik,ako je situacija nestabilna.............A gradjanji svakako imaju mogucnost opredeljenja izmedju neudobnog auta sa opadajucim kvakama vratima,ili nekog inostranog par stotina evra skupljeg a kvalitetnijeg i udobnijeg.........Oni sto se ne pale na kurblu
 
Vracaj Yugo,jer nema sta drugo.Da Zastava ima bolje,pustila bi u prodaju.A i dalje stoji da jake firme znaju zbog cega ulaze u posao,ili od njega odustaju.Ne stavljaju svoju zaradu pod rizik,ako je situacija nestabilna.............A gradjanji svakako imaju mogucnost opredeljenja izmedju neudobnog auta sa opadajucim kvakama vratima,ili nekog inostranog par stotina evra skupljeg a kvalitetnijeg i udobnijeg.........Oni sto se ne pale na kurblu

Ja sam za to da se vrati Jugo. Ali po tržišnoj ceni. Kao poreski obveznik koji redovno plaća svoje obaveze, nisam zainteresovan da finansiram gomilu neradnika i da subvencionišem cenu auta koji treba da bude u muzeju a ne u salonima. Kad se bude prodavao za 6-7 hiljada eur, pitaću vas koliko će se komada prodati godišnje.
 
Ni meni nije jasno zasto se gasi proizvodnja Yuga. Naravno, ne moze ni da se proizvodi ovako kako se do sada proizvodio, jer je to model star 25-30 godina.
Ali u Evropi ne moze da se kupi nov gradski auto, a da ne kosta 10.000€. Cak i ono biciklo sa krovom (smart) koje ima jedva 2 sedista i ostavu za tasnu i ranac kosta kao normalno auto.

Sto se Yuga tice, potrebno je da dovedu samo par pametnih ljudi i da naprave odlican gradski automobil za male pare. Malo da mu srede dizajn, da ne bude kockast, da ga ojacaju, da se ne savija krov pri udarima od 10km/h i jos motor da dovedu u red i eventualno naprave dizel varijantu koja bi trosila 4-5 l na 100km.
To je nesto sto nece povecati cenu puno, a ipak ce biti dosta jeftiniji u odnosu na smartove, fice, corse..
Samim tim udariti najvecu carinu na auta do 1.200kubika i time spasiti fabriku od propadanja.
Tako ce oni koji nemaju para kupovati yuga za sve potrebe, a oni koji imaju, kupovace yuga kao drugo auto za grad i lokalne potrebe.
Kad su Rumuni koji nikad nisu znali ni exera zakucati uspeli da naprave Daciu koja se prevrce ako u malo ostriju krivinu udjes preko 80km/h, pa mozemo valjda i mi osposobiti nesto sto pravimo 30 godina.

Valjda to sto ti kazes ne kosta vise od tih famoznih 13-14 milijardi RSD-a!!
 
Kako je drzava stitila proizvodnju Yuga kroz carine i poreze tako ce stititi i proizvodnju Italijanskog auta. Jedina razlika ce biti ta sto ce proizvodnju Italijanskog auta morati da stiti drzva jos vise nego sto je stitila proizvodnju Yuga. I tako cemo ponovo imati auto koji ce nam biti nametnut. A pricamo o slobodnom trzistu i zakonu konkurencije ?

Ne pricamo mi,pricaju oni!! p.s. Kol`ko sam ja shvatio carine na kola se sukcesivno ukidaju u periodu od 3-4 god.!?
 
Ako se uzme u obzir ekonomski patriotizam,svi bi trebali da stojimo iza toga da je bolje investirati u domaci proizvod,tj Yugo.Ali ako uzmemo u obzir to da je Yugo ugledao svetlost americkog tryista,koje je ogromno,pa nije opstao,onda je sasvim opravdano to sto inostrani investitori ne vide buducnost u tome.Zastava je trebela da proizvodi Opel,stare modele astre,ali ugovor nije opstao.Postoje zastupnici i distributeri koji po povoljnim uslovima nude kupovinu novih modela automobila.A Zasatava stagnira vec godinama,pored domacih dobrostojecih investitora koji nisu videli dobit u tome da udju u posao

Normalno je bolje uloziti novac u domaci proizvod nego praviti profit strancu i jos biti tretiran kao roblje pa kad ti taj robovlasnik udeli bonbonu ti skaces k`o psic od srece!!:rtfm::rtfm:
 
Pročitaj par postova gore... I jugo košta više od 4200 eur, ali razliku od 4200 do stvarne cene subvencioniše država. Kada to ne bi radila, jugo bi koštao 6-7 hiljada i za te pare ta kanta nikome ne treba. Pa ti airbagovi, servo uređaji, poditači, kompjuteri koštaju... razumite. Komfor i bezbednost košta.
A što se tiče razvoja, imate li predstavu koliko košta razvoj novog modela? Razvoj novog Golfa je koštao oko 900 miliona eur.

Bas da napravimo odma` od Yugica Porshe-a malo je ambiciozno ja mislim!
 

Back
Top