Fenomen i sudbina kucke

dontdisturb

Početnik
Poruka
1
znam da nije ovo nije fin pocetni nastup za obracanje pred svekolikim forum. auditorijumom (prvenstveno one njeznije polovine) i potpuno sam svjestan da cu dirnuti u osinjak..

dakle, pitanje za one koje se prepoznaju u naslovu:

Da li ste ikada dozivjele da vam jedan muskarac koji vas prozre, skine masku, (ma koliko ovo grubo zvucalo prosto ne nalazim adekvatniju jez. konstrukciju) "obrise pod sa vama", stane u kraj. Zivot vam posle krene nadole? Kako ste se osjecale zbog toga? Mrzili ste? Ocajavali?

Nadam se konstruktivnoj diskusiji i molim iskrena iskustva i odgovore, jer sam zaista u prilici da napravim takav dar-mar jednoj koja zivi u iluziji da se stvari vrte i dalje na njen nacin.. suptilno, bez ikakvih fiz. obracuna ili prosto samo da joj stavim do znanja.. Stoga se obracam vama: pokusajte da me razuvjerite kako ce me poslije svega gristi savjest i potpuno pogresno..

valjda ne sljeduje ban poslije svega.. :)

petarozren

Početnik
Poruka
9
znam ženu koja to zna reći za sebe ( ali isto tako ne vjeruje da je takva)
nekako to ide sa samooptuživanjem , čini mi da mi svi znamo biti kučke (kučak)
kad mislimo da to trebamo biti, zapravo to je obrana pred drugima za koje mislimo
da su loši prema nama
što znači biti "prepoznat" to da se branimo ili to da nekom svjesno nanosimo zlo ?
biti "kučka" nije samo "privilegij " žena nego i muškaraca (kučci)

dobra predskazanja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
48.596
ne razumem temu. zapravo razumem, pa racunaj da moze da ti se osveti. najopsaniji ljudi su oni priterani uz zid i bez izbora, koji vise nemaju sta da izgube. i jesi li ti siguran da joj mozes skinuti masku, da i to, sto ti mislis da vidis kao lice, nije jos jedna maska, zar stvarno mislis da ljudi imaju samo jednu masku? nekada nismo ni svesni koliko maski nosimo ili preciznije ne zelimo da budemo svesni, ne priznajemo.

ebi ga, tema je jos od decembra prosle godine.

ludopileglodjekosku

Buduća legenda
Poruka
27.557
Znaš, osećam iskreno divljenje prema ljudima koji su spremni da svoje emocije, vreme, nerve, reči potroše da bi "ispravili krive Drine", "dali nekome do znanja da je ovakav a ne onakav", "obrisali pod sa njim", "skinuli mu masku"...
Šta god uradiš, od ćoškastog nećeš napraviti okruglo, od kamena hleb niti od loše osobe dobru vilu. Pa čemu sve?
Biće ti bolje? Osećaćeš se bolje? Lepše ćeš spavati?
Nazovi me glupom ali više koristi imam od pet minuta zurenja u oblake nego od svađe i neplodnih pokušaja da nekoga promenim. Na kraju, kad se sve sabere i oduzme, podeli i pomnoži, stavi pod koren ili digne na kub, egoista ostaje egoista, dobrica dobrica a lažov i prevarant to isto (možda samo sa boljom frizurom). A ja sam izgubila vreme na tog nekog ko se promeniti neće. Bespovratno izgubila vreme. Nema reklamacije i povraćaja novca.
I zato, kada me ogrebu, ugrizu, povrede, poželim im svu sreću ovoga sveta i odjezdim u suton. Bolje za dušu. I mnooogo bolje za ten.

A ti kako hoćeš...

Poslednja izmena:

dobra predskazanja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
48.596
čovek bi samo da se osveti...

ako još nisi ništa preduzeo u toj "akciji" - nemoj.
ako si preduzeo, vrlo brzo ćeš shvatiti koliko ništa nisi promenio.

Jeste izlizano, ali zaista osveta ništa ne rešava. Ne postoji nešto takvo kao "naučiti nekog pameti".

pa da, ona mu je nesto uradila ili se on istripovao da mu je uradila, hoce da joj se osveti. posle toga ce ona njemu da se sveti, najverovatnije, pa on njoj, pa....i tako ce da se vrte na ringispilu do iznemoglosti, dok im se ne zavrti u glavi.

raspustena_banda

Aktivan član
Poruka
1.347
znam da nije ovo nije fin pocetni nastup za obracanje pred svekolikim forum. auditorijumom (prvenstveno one njeznije polovine) i potpuno sam svjestan da cu dirnuti u osinjak..

dakle, pitanje za one koje se prepoznaju u naslovu:

Da li ste ikada dozivjele da vam jedan muskarac koji vas prozre, skine masku, (ma koliko ovo grubo zvucalo prosto ne nalazim adekvatniju jez. konstrukciju) "obrise pod sa vama", stane u kraj. Zivot vam posle krene nadole? Kako ste se osjecale zbog toga? Mrzili ste? Ocajavali?

Nadam se konstruktivnoj diskusiji i molim iskrena iskustva i odgovore, jer sam zaista u prilici da napravim takav dar-mar jednoj koja zivi u iluziji da se stvari vrte i dalje na njen nacin.. suptilno, bez ikakvih fiz. obracuna ili prosto samo da joj stavim do znanja.. Stoga se obracam vama: pokusajte da me razuvjerite kako ce me poslije svega gristi savjest i potpuno pogresno..

A koji ti je pravi nick? :)
Kad si frajer i nekoga nazivas vec tako pogrdno, onda to uradi pod svojim nickom, hrabro i muski. Samo nemoj da kazes da je ovo dzentlmenski gest, da se ne bi otkrio njen identitet...

Poslednja izmena:

kojote

Elita
Poruka
18.634
Treba da goris i odozgo i odozdo
a onda mozda i sa strane,
neko vreme
i da ti mu'da spljeskaju nasilnici
i demonske dame,
treba da trcis ivicom ludila
njisuci se,
treba da okrenes vagon love,
da ispijes reku pica,
da gladujes kao lutajuca
macka zimi,
da zivis sa imbecilnoscu
bar desetak gradova,
i onda ces,
mozda,
mozda
na treptaj oka
znati gde si,
znati ko si
i sta to radis.

ludopileglodjekosku

Buduća legenda
Poruka
27.557
Treba da goris i odozgo i odozdo
a onda mozda i sa strane,
neko vreme
i da ti mu'da spljeskaju nasilnici
i demonske dame,
treba da trcis ivicom ludila
njisuci se,
treba da okrenes vagon love,
da ispijes reku pica,
da gladujes kao lutajuca
macka zimi,
da zivis sa imbecilnoscu
bar desetak gradova,
i onda ces,
mozda,
mozda
na treptaj oka
znati gde si,
znati ko si
i sta to radis.

I možda, ali možda će ti to saznanje nešto i značiti...

Earring

Elita
Banovan
Poruka
21.131
slazem se sa Piletom
ne treba gubiti vreme ni energiju na osvete i ljude koji nam kvare zivot, jednostavno otici ka necem, boljem, to je najpametnije i najprirodnije sto covek treba da uradi....
rane same prodju, a posle nekog vremena shvatis sta si sve iz tih zivotnih udaraca naucio....
ako ne naucis da oprostis, nikada poruka zivota zaista i nije doprla do tvog srca.....

dive

Legenda
Poruka
61.102
i pre i posle skidanja maske kucka je kucka..
ako je to uopste..
sami idealizujemo osobe koje su pored nas..zasto to radimo?
zato sto zelimo da ih priblizimo sebi..
i svojim kriterijumima..
oni koji se uklope, tu su..ostaju u nasoj blizini..
oni koji se ne uklope, ne ostaju..
idemo dalje bez njih..
samo je mnogo tesko sebi priznati da je taj neko lose procenjen sa nase strane..
pa bi onda da se svetimo..
a u stvari, sebe treba da osvestimo..i da na sve pogledamo realnim ocima..
onda necemo imati potrebu ni da se svetimo..
i necemo biti povredjeni..

kojote

Elita
Poruka
18.634
i pre i posle skidanja maske kucka je kucka..
ako je to uopste..
sami idealizujemo osobe koje su pored nas..zasto to radimo?
zato sto zelimo da ih priblizimo sebi..
i svojim kriterijumima..
oni koji se uklope, tu su..ostaju u nasoj blizini..
oni koji se ne uklope, ne ostaju..
idemo dalje bez njih..
samo je mnogo tesko sebi priznati da je taj neko lose procenjen sa nase strane..
pa bi onda da se svetimo..
a u stvari, sebe treba da osvestimo..i da na sve pogledamo realnim ocima..
onda necemo imati potrebu ni da se svetimo..
i necemo biti povredjeni..
Čak ni teoretski, ovo mi lepo ne zvuči. Pokušavam da zamislim racionalan, ohladjen život,
bez strasti, bez povređenosti, taj tzv. "totalno realan život" u kome nikada nećemo biti povređivani...
Pa to je bezveze! Čemu onda emocije? Našta da ih trošimo, na mrtvu prirodu? Ili na
ushićenje lepo uređenim parkovima i fino nameštenim stanovima? Pa kada gospoda
iz gradskog zelenila ne ošišaju travicu na vreme, osetimo se nekako povređeni, kao
da ni mi sami nismo uredno podšišani... : )

A valja se susresti i ispitati toliko fenomena, ispričati toliko priča... Ima ih previše, toliko
je preobilje isprepletanih života, događaja, čuda, mesta, glasina, kučki, mačaka, tako je gusto
tkanje neverovatnih i ofucanih stvari! Ja gutam tuđe živote; ako hoćeš da me upoznaš, samo jednog
od brojnih mene, moraćeš i ti svašta da progutaš. Mnoštvo progutanih ljudi se tiska i gurka u meni:
kojot, ljubavnik, gospodin, intelektualac, klošar, pesnik, esteta, altruista, ekscentrik... i kučka.

dive

Legenda
Poruka
61.102
Čak ni teoretski, ovo mi lepo ne zvuči. Pokušavam da zamislim racionalan, ohladjen život,
bez strasti, bez povređenosti, taj tzv. "totalno realan život" u kome nikada nećemo biti povređivani...
Pa to je bezveze! Čemu onda emocije? Našta da ih trošimo, na mrtvu prirodu? Ili na
ushićenje lepo uređenim parkovima i fino nameštenim stanovima? Pa kada gospoda
iz gradskog zelenila ne ošišaju travicu na vreme, osetimo se nekako povređeni, kao
da ni mi sami nismo uredno podšišani... : )

A valja se susresti i ispitati toliko fenomena, ispričati toliko priča... Ima ih previše, toliko
je preobilje isprepletanih života, događaja, čuda, mesta, glasina, kučki, mačaka, tako je gusto
tkanje neverovatnih i ofucanih stvari! Ja gutam tuđe živote; ako hoćeš da me upoznaš, samo jednog
od brojnih mene, moraćeš i ti svašta da progutaš. Mnoštvo progutanih ljudi se tiska i gurka u meni:
kojot, ljubavnik, gospodin, intelektualac, klošar, pesnik, esteta, altruista, ekscentrik... i kučka.

jeste, svi smo sve to - gospoda, intelektualci, seljaci,primitivci,zmajevi,zveri,misevi,altruiste, egoiste,ruzni, lepi..
jer da nije tako - ne bi valjalo..
a ovako - nekome smo divni, nekome grozni, za neke - mace, nekome kucke..nekome smo cerke, nekome majke,za neke smo fatalni, nekome smo idealni..
samo treba pronaci svoju lego kockicu..
jer one druge sa kojima se ne uklapamo, nisu lose - samo nama ne odgovaraju.

kojote

Elita
Poruka
18.634
jeste, svi smo sve to - gospoda, intelektualci, seljaci,primitivci,zmajevi,zveri,misevi,altruiste, egoiste,ruzni, lepi..
jer da nije tako - ne bi valjalo..
a ovako - nekome smo divni, nekome grozni, za neke - mace, nekome kucke..nekome smo cerke, nekome majke,za neke smo fatalni, nekome smo idealni..
samo treba pronaci svoju lego kockicu..
jer one druge sa kojima se ne uklapamo, nisu lose - samo nama ne odgovaraju.
Tako je, šećeru, ovo mi već više miriše na tebe: "jer one druge sa kojima se ne uklapamo, nisu lose - samo nama ne odgovaraju".
Poželela mala maca da se igra sa kučkicom, pa kad je ova malo jače gricnula, krenula da mjauče i vajka se kako kučke uopšte nisu dobre, niti razumeju (mačije) igrice... I šta posle ovoga nama ostaje? Za početak, da se osmehnemo autorovoj mladosti :) i poručimo mu:

- Prestani da kriviš nju, sebe krivi. Zaokupljen svojim autobiografskim poduhvatom, izgubio si iz vida njena osećanja i otpočeo priču o kučki, i ne sluteći kakvu si u stvari mačk(etin)u povukao za rep, maco mala.

koto

Buduća legenda
Poruka
42.426

fenomenalno:)
kako neko moze da me razotkrije kad je to besmisleno, jer ja sam ono sto jesam, i ne pokusavam da budem nesto drugo.
ali sam bila u poziciji da mi muskraci pricaju takve nebuloze kakve ti sad pricas..
tuzno je kad covek ne ume da bude makar pristojan..

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.