Fenomen Buducnosti

LePiaf:
Shto se tiche "vidjenja buducnosti", to mi ne pije vodu. Promenicu mishljenje kada JEDNOM naidjem na chisto prorochanstvo. Npr: "sutra ce klepiti cunami", i to se zatim i desi.
Svi "proroci" govore u stihovima, metaforama... Kod Nostradamusa necete naci nijedno jasno predskazanje. Knjige sa njegovim textovima su koncipirane po sistemu: 1 stih "predskazanja" - jedan pasus tumachenja "experta".
Postoje ljudi koji stvarno "vide" buducnost. Odakle im te sposobnosti, to je drugo pitanje.
Neki mogu do detalja da opisu sta ce se dogoditi. Kao da gledaju na javi. Ja nemam takve sposobnosti ali sigurno mogu da znam kad ce mi se dogoditi nesto lose a kad nesto dobro. 100%. To mi nije dato kao karakteristika nego mi se sugerise u konkretnoj situaciji.
Znaci, neko (ili nesto) tacno zna (vidi) sta ce se dogoditi. Mislim da te sposobnosti ima svaki covjek samo sto nikad nije obratio paznju na njih. Ili ih odbaca kao predrasude.

Molba moderatorima: Posto teme zatvaraju ovi sto nista ne govore nego samo cetuju dobro bi bilo da takve postove brisete.
 
ristob:
Postoje ljudi koji stvarno "vide" buducnost. Odakle im te sposobnosti, to je drugo pitanje.
Neki mogu do detalja da opisu sta ce se dogoditi. Kao da gledaju na javi.
Mozesh li da mi kazesh da si razgovarao licem-u-lice sa takvom osobom i da ti je ona rekla, npr, "dozivecesh manju saobracajnu nesrecu sledeceg ponedeljka" ili "sutra cesh sresti prijatelja kojeg nisi video 5 godina"...?

ristob:
Ja nemam takve sposobnosti ali sigurno mogu da znam kad ce mi se dogoditi nesto lose a kad nesto dobro. 100%. To mi nije dato kao karakteristika nego mi se sugerise u konkretnoj situaciji.
Znam i ja, recimo, ako se popnem na vrh zgrade, stanem na ivicu i zakorachim jedan metar u izvesnom pravcu - 99% sam siguran de ce mi se desiti neshto loshe.
 
Ponekad je bolje chatovati...nego pisati gluposti...ali...sigurno nije kolegijalno a ni lepo žaliti se...šta bi sa kolektivnim duhom...ccccc....nego,piši i pusti druge da pišu...diskutuj i pusti druge da diskutuju...chatuj i pusti druge da chatuju...ako se upustiš u neku diskusiju ili verbalni rat...ratuj i uživaj...posle hiljditog posta...verovatno i pre...chatovaćeš kao i svi...;)
 
Šakal:
Ponekad je bolje chatovati...nego pisati gluposti...ali...sigurno nije kolegijalno a ni lepo žaliti se...šta bi sa kolektivnim duhom...ccccc....nego,piši i pusti druge da pišu...diskutuj i pusti druge da diskutuju...chatuj i pusti druge da chatuju...ako se upustiš u neku diskusiju ili verbalni rat...ratuj i uživaj...posle hiljditog posta...verovatno i pre...chatovaćeš kao i svi...;)


Exactly.
 
LePiaf:
Znam i ja, recimo, ako se popnem na vrh zgrade, stanem na ivicu i zakorachim jedan metar u izvesnom pravcu - 99% sam siguran de ce mi se desiti neshto loshe.
To nije "vidjenje" buducnosti, to je "znanje" buducnosti na onovu iskustva. Govorim istinite stvari - ne izmisljam. Ne gonim nikoga da mi vjeruje. Okrenite se direktno svome mozgu i iznenadicete kolike su njegove mogucnosti (nazalost neiskoriscene). Postavljajte pitanja svome mozgu (bukvalno) i vidjecete kako ce odgovori dolaziti.
 
Šakal:
....nego,piši i pusti druge da pišu...diskutuj i pusti druge da diskutuju...chatuj i pusti druge da chatuju...ako se upustiš u neku diskusiju ili verbalni rat...ratuj i uživaj...posle hiljditog posta...verovatno i pre...chatovaćeš kao i svi...;)
Postoji mjesto za chat. Zasto chatovati u diskusijama? Kome i kakvo zadovoljstvo to pricinjava?
 
Heheee...tačno...postoji mesto za to...ali je ovako mnooogooo lepše...ima neku draž...ali ti to još ne kapiraš...još si u 'povoju'...polako...imaš vremena...kad budeš ukapirao da se na kraju svaka ozbiljna diskusija svede na obično prepucavanje...ispraznu svađu ili chat...do tada...rekao sam ti...pročitaj ponovo da se ne ponavljam!:twisted:
 
Mudar moderator vjesto miri zavadnjene. Zasto bi ti bio cilj da ti se tema sto prije zavrsi? Znam - procitana knjiga je dosadna. Nego, zasto smetati drugima da je citaju? Jasno mi da ovdje ima i onih koji se jednostavno igraju, izivljavaju...(zato ozbiljni odmah napustaju). Ali, nijesu bas uvijek, neotesane svadjalice krive za zatvaranje tema. Odmah sam ja uvidio sta se radi na Krstarici. Jasno mi je - ko ima vlast ima i moc. Postujem. Koristim koliko (i dok) mi je dozvoljeno. Od Krstarice ne ocekujem i ne trazim nista. A trebalo bi.Da li? Recimo, ti mislis da se ne moze gledati u buducnost, da su tio ciste izmisljotine... Ja te iskreno uvjeravam da moze. Ja hocu i da ti dokazem. No, ti mi ne dozvoljavas. Kazes da su to gluposti i jednostavno zatvoris temu. Jesi li time dokazao svoj stav ili nesto drugo?
P.S. Zadnji post ti je OK jer nije chat.
 
LePiaf:
Mozesh li da mi kazesh da si razgovarao licem-u-lice sa takvom osobom i da ti je ona rekla, npr, "dozivecesh manju saobracajnu nesrecu sledeceg ponedeljka" ili "sutra cesh sresti prijatelja kojeg nisi video 5 godina"...?
(Cekao sam da se neko uljuci kao eventualna pomoc. No, nastavicu sam.)
Da li ti se kada dogodilo da ne mislis ni o cemu, da ti je mozag bio oslobodjen od bilo kakvog razmisljanja (ne u snu)? Ako jesi, da li si zapazio da se, u tom momentu, tebi ili u blizoj okolini, dogodilo nesto neobicno (neocekivano, cudno, prakticno nemoguce...)? Siguran sam da se to dogadja svakom covjeku samo sto ne obrate paznju na to (ne ukapiraju). Steta. Sugestije koje covjecji mozak prima svakog momenta opisao je Palo Koeljo u "Alhemicar", a njihovu prakticnu primjenu u realnom zivotu Norman Vincent Peal
u "Moc pouitivnog misljenja" ("The power of positiv thinking").
Inace, sa sigurnoscu znam da li ce mi se dogoditi nesto lose (svadja, neki udes, maler...)
ili dobro (dobitak na lutriji, kladionici, pozitivan ishod necega sto se ceka...). To je, ipak, mnogo daleko od pravog vidjenja buducnosti. Fascinantno je to sto slijed dogadaja nedvosmisleno ukazuje da Neko (Nesto) "zna" unaprijed citavo dogadjanje.
 
Evo konkretno. Juce se dogodilo. Sugestiran je neprijatan dogadjaj.
Moja zena ide popodne na posao. Prije nego je posla (16 h) pokazala mi je kisobran koji tokom dana kupila. Kisobran je bio u svojoj futroli. Skinuo sam futrolu, otvorio kisobran, pogledao, ponovo sve vratio kako je bilo. Sve to se dogadjalo pored stola u dnevnoj sobi. Zena je posla na posao. Ja sam ostao kuci sam. Oko 20 h spremao sam se da izadjem. Krenuo sam da uzmem mobilni koji se nalazio na stolu. Nekako nespretno sam ga dohvatio (bas sam se zacudio toj nespretnosti!) i on je pao ispod stola. Sagnuo sam se da ga uzmem i moja ruka je napipala zlatni prsten. Bio je to prsten sa dijamantom, prilicno vrijedan. Sta je sad ovo? Uzeo sam prsten i izasao, neposredno prije nego se vratila treca osoba (nije bitno ko je). Oko 23 h bili smo svi u kuci ja, zena i treca osoba. Ova treca osoba je odmah pitala jesmo li dirali kisobran? Nastala je velika svadja jer sam jedino ja (ni kriv ni duzan) znao sta je sa prstenom.
Da rezimiram: moja zena je kupila kisobran, treca osoba je u kisobran ubacila (kad cas-prije?) prsten, zena donosi da mi pokaze kisobran (treca osoba nije bila prisutna), ja otvaram kisobran, prsten ispada iz njega (ni ja ni zena nijesmo to primijetili), ja nespretno hvatam telefon, telefon pada pod sto, ja umjesto telefona nalazim prsten, izlazim iz stana neposredno prije povratka trece osobe, na kraju, epilog...
Neko ce reci da je sve to slucajan splet dogadjaja. Ja znam da nije.
 
Sigurno si upoznat sa teorijom o majmunima i pisacim mashinama. Ako 1000 majmuna postavish za 1000 pisacih mashina, pustish ih da udaraju po tipkama i sachekash dovoljno dugo - majmuni ce napisati sabrana Shekspirova dela.

Svakog delica sekunda desi se u nashoj blizoj ili daljoj okolini na 1000 dogadjaja u kojima NE uchestvujemo, i to, naravno, nema razloga da nam bude zanimljivo. Svaki dan desi nam se na hiljade dogadjaja u kojima uchestvujemo ali koji ne ostavljaju skoro nikakav trag u nashim zivotima pa ih zato ni ne pamtimo.
Ali ako te na peshachkom prelazu pokupi kamion, u momentu cesh se setiti (ako prezhivish, of course) da si se nashao na pogreshnom mestu u pogreshno vreme zato jer si do pre pet minuta razgovarao na ulici sa prijateljem. Chak cesh se setiti i kako si bio nestrpljiv da razgovor zavrshish... ali, eto, "Neko" ili "Neshto" je htelo da natempira tvoje pojavljivanje na peshachkom prelazu bash u istom trenutku kada se na njemu nashao i taj kamion.
Ljudski um je takav da uvek pokushava da pronadje objashnjenje, razlog i da definishe neku matricu.


By the way, taj niz koncidencija iz tvoje priche chak i nije neshto narochito zanimljiv.
 
Za tu teoriju o Shekspirovim djelima stvarno nijesam cuo. Ali sam procitao sta je rekao jedan poznati americi pisasc (Milton ili Sho, nijesam siguran, nije ni bitno): "Kada pisem roman, meni se cini, kao da mi neko diktira, a ja samo zapisujem!".
 
LePiaf:
"Neko" ili "Neshto" je htelo da natempira tvoje pojavljivanje na peshachkom prelazu bash u istom trenutku kada se na njemu nashao i taj kmion./QUOTE]
Bas to! I te kako "Neko" ili "Nesto" natempira mnoge dogadjaje! "Neko" ili "Neato" salje poruke svakom covjeku ali ih vecina ne primjecuje, jednostavno ne obracaju paznju na njih i one nikada ne postanu dio njihove svijesti. Neko ih, pak, primijeti. Desifruje ih, jer su u obliku simbola. "Neko" ili "Nesto" mu pomaze u tome. To je direktna komunikacija. Treba samo obratiti paznju na svaki detalj onoga sto se svakog momenta dogadja, bilo realno bilo u mozgu.
 
yupiter:
Moje objasnjenje je, da se sve ovo vec desilo, samo jos nismo dotle stigli, a samo oni sa specijalnim chulima, mogu to da projektuju.
Tesla je razvio specijalno culo kojim je "vidio elekromagnetski prostor" a Einstain culo kojim je "vidio" vrijeme.
P.S. (za moderatora): Postavljac teme jeste bio gord, arogantan i konfuzan (mislim da je suvise mlad) ali, smatram, da nije zasluzio banovanje. Apelujem da mu ban ukinete i date mu mogucnost da se ponovo vrati na svoj forum. Nadam se da je uocio svoje greske i da ce se ubuduce popraviti.
 

Back
Top