Feministicki pokret iz ugla urbane zene

Sta je feminizam sa gledista mlade gradske zene? Da li smatrate da je nepotreban?

Mladih gradskih i seoskih žena ima raznih, i različito razmišljaju o tome. A neke uopšte ne razmišljaju o tome, i mislim da je zbog toga feminizam (bar na srpski način) često nepopularan - žene koje su feministkinje, pogotovo ako su javne ličnosti, hoće oči da iskopaju ženama koje to, kao, ne interesuje, i kojih se to, kao, ne tiče. I onda služe za sprdnju, i svi beže od njih, umesto da se zainteresuju. Naravno da nas se tiče, i naravno da nam je potreban. Ali nikome nije potreban neko nadobudan, da mu soli pamet, ili da mu priča kako je razvod zakon, a muškarci nesposobna stoka. To za mene i nije feminizam, već oportunizam. Pozitivan primer je najbolji recept, i šteta je što urednici novina i časopisa ne posvećuju dovoljno pažnje ženskim osobama koje su dobre u tome što rade (a da to nije modeling, gluma ili pevanje), ili su postigle neverovatne stvari u životu, i slično.
 
nekada je feminizam imao smisla....danas i ovde nisam sigurna.....

S ovime se slažem, zato što su se svijet, društva i ljudski odnosi bitno, čak i radikalno, promijenili i malo tog je onakvo, kakvim je bilo na početku feminističkoga pokreta. Kao i u drugom u životu, generaliziranje ne vodi nikuda, kao ni isključivost i princip 'ili si s nama ili si protiv nas'. Učiti se treba svakako, prihvaćanju i razumijevanju, umjesto pronalaženju razlika.
 
Poslednja izmena:
Smatram da ne treba kuditi feminizam, da nije tog pokreta, mi se danas ne bi ni školovale, ni radile na nekim višim funkcijama, svet bi ostao uskraćen za odlične doktorke, profesorke, političarke....

Iako podržavam neke idee, ne bih sutra terala muža da čisti kuću i sprema ruča ( osim ako se sam ne ponudi). To bi značilo da ja trebam da odem da cepam drva, opravljam auto i radim neke druge ,,muške poslove".

Jednostavno žene su fizički slabije, tako nam je priroda odredila. Ali su preciznije i pedantnije, i na taj način treba podeliti poslove.

Mislim da ne treba da preterujemo sa traženjem prava, sutra će se podrazmevati da žena bude glava porodice, da ona radi, zaradjuje, radja i gleda decu, muškarci neće raditi ništa. Ne kažu za džabe pazi šta želiš možda ti se i ostvari.

Inače žene su veoma emotivno jaka stvorenja, mogu da izdrže mnogo više od muškaraca jer na žalost mnogo više trpe.
 
Sta je feminizam sa gledista mlade gradske zene? Da li smatrate da je nepotreban?

Pricala sam sa 22-ogodisnjom devojkom koja je apsolutno protiv ovog pokreta, smatra da su feministkinje glasne iz pogresnih razloga, kaze da su srz njihove borbe lecenje frustracija i privatnih problema koje imaju. Jedino sto feministkinje rade je omalovazavanje muskaraca i udizanje zena do neprikosnovenog apsoluta, sto nije tacno jer niti su sve zene ispravne niti su svi muskarci losi.
Smatra da feministkinje pospesuju i podrzavaju neprihvatljivo ponasanje mnogih zena, samo jer su zene, dok isto takvo ponasanje kod muskaraca kude.
Ono sto najvise prezire u vezi feministicke grupacije je sto majcinstvo spustaju na neki nizi nivo , gledaju na porodicu podozrivo, odnosno tvrde da je briga za kucne poslove i porodicu ponizavajuca.

Ja se ne slazem sa njom,cak ni donekle. Mislim da nije u pravu i da feministicki pokret nije nepotreban , vec neophodan da bi se mlade zene koje ic ne shvataju obrazovale i nesto naucile , kao doticna dvadesetdvogodisnja devojka.
Tuzno je kad ni zene same ne razumeju bit i vaznost feministickog pokreta. Jer bi onda jedino posteno bilo da se odrekne svih prava i pogodnosti koje uziva sada, a za koje su se nekada ove zene borile, kao pravo na skolovanje, rad, izbor supruznika, abortus.

Blajbinger, je l u redu sad?

A ti si neka feministkinja sta? ne razumem? .... sta kog zabole q- rac za ta feministicka sra*nja:confused:

Jel znas ti da se i te feministkinje ebu? :cool: , i ona skacu na q- rac ko lude a.... ke*njaju nesto protiv muskaraca i kude ih... ae be zaebi... :roll:
 
da se ne lažemo na ženama
naročito današnjim mozgoispraniim
je veliki teret
treba da naprave familiju, zadovolje muža, završe fax, imaju plaćen poso i plaćaju 2 karedita, te da imaju razliku 30 između visine i težine do 35.god
a kad se sve sabere o su isfolirani i protraćeni životi
 
Ako pod feminizmom podrazumevamo ravnopravnost između polova, svakako DA.

Ako pod feminizmom podrazumevamo neki vid organizovanja žena u borbi za veće slobode i prava... pa, previše puta u životu sam video ljude, nevezano za pol ili versko opredeljenje ili štagod, koji ličnu ambiciju pokušavaju da afirmišu kroz borbu za "opšte dobro" nanoseći pritom nesagledivu štetu, dakle NE hvala.

Ako govorimo o odnosu između dvoje ljudi, njega mogu da urede samo to dvoje ljudi, a ako je to nemoguće onda takav odnos i ne treba da postoji, kako god da se taj odnos zove. Razlike među ljudima svakako postoje bez obzira na pol i tu mnogo pre može da se radi o odnosu dvoje ljudi koji su pogrešni jedno za drugo nego o generalno ženskoj podrđenosti ili muškoj supremaciji.
 

Back
Top