FDU

Čekajte,jeste li sigurni da su prijemni ispiti mesec dana ranije?Pa šta će onda ovi sto su maturanti sada?Kada bi oni trebali da završe sa školom i da spremaju prijemni?Ovo je malo surovo zbog glupe Univerzijade,da se razj*** cela generacija......valljda ce kriterijumi biti malo tanji :)
 
Pa ja nisam sigurna za taj prijemni. Kod nas na faksu su isto pričali da će ispitni rok biti maj-jun umesto jun-jul (zbog Univerzijade) pa se na kraju od toga odustalo jer ne možemo da stignemo i prebrzo je, nego ćemo ići u korak sa Univerzijadom, šta da se radi. Možda je i ovde taj slučaj, moramo da pozovemo da pitamo. Meni je nekako nenormalno da održe prijemni u maju iz razloga što kandidati koji su treći razred gimnazije neće imati kod sebe svedočanstva a to je priličan problem.
 
joj, kako me nervira ovakvo dopisivanje, ne mogu da objasim sta mislim, dok ne kazem to uzivo. kada sam rekla da mi Dadov nije pomogao sto se Akademije, mislila sam da mi na prijemnom niko i nista ne moze pomoci osim mene same, i da mi to sto sam Dadovac, ne znaci nista. Prosto, tamo sam ja, i ne moze me Dadov "progurati" tamo. No, glupo je nastavljati raspravu o tome.
 
Ako nije pomeren, onda još bolje... Ne znam samo što to niko ne javi našim maturantima XD Moja sestra i njena generacija još uvek žive u ubeđenju da su svi prijemni pomereni mesec dana ranije. A možda nisu na svim faxovima nego samo na pojedinim? Ma, nemam pojma... Previše komplikacija za mene XD
Decko Koji Obecava, ok, pitaću sestru da proveri, pa ću ti ajviti čim dobijem neke informacije ;) Nadam se da će biti od pomoći XD
 
E, sestra mi reče neke informacije vezane za dramaturgiju koje već zna, kaže da ( kako je njoj pričala ta drugarica ) ti valjda odeš tamo na neke kkonsultacije mesec dana ranije, ili kad li oni to već zakažu, i oni ti kažu da teba da napišeš svoj rad do prijemnog, sad nisam sigurna da li ti daju neke smernice... I kaže da je najvažnije kako ćeš proći taj neki intervju koji održe sa tobom. Što si više filmova gledao i knjiga pročitao, to bolje po tobe- bolje ćeš proći intervju, kaže da rešetaju dosta... To je sve što za sad znam, rekla je da će se još raspitati :)
 
Nenemusha...hvala,obavestajcu,nastavi istragu:)ne znam za te konsultacije,kakva je njihova svrha,ja sam iz Nisa,da ne dlazim dzabe ako tu nece da mi kazu nesto konkretno....a taj intervju je izgleda zajeban dosta...
 
Poslednja izmena:
Ma ljudi nista od tog prijemnog mesec dana ranije. Bila sam do akademije,prijemni je kad i uvek, i na fdu, i na svim drugim fakultetima. studenti ranije zavrsavaju, zbog toga sto domovi treba da se oslobode, a prijemni nema nikakve veze sa tim, i univerzijada ne utice. tako su meni rekli. primaju 12 ljudi na FDU, na glumu, pola muskarci, pola zene, tj, devojke.
 
E, to sam i ja htela da pitam, mislim da ne mora da bude pola-pola, mislim, šta sad, žrtvuju nekoliko dobrih žena da bi po svaku cenu primili 6 muškaraca, ili tako nešto :P Ma, sve zavisi od broja bodova :)
 
E, vidiš, to nisam znala... Ako je tako, to je debilno. Šta sad, recimo da se jedne godine pojavi više talentovanih momaka nego devojaka, i bar četvorica će izvisiti da bi primili četiri manje talentovane devojke. Mislim, to nema smisla.
 
Ja stvarno nisam čula da u Beogradu primaju pola-pola. Možda sam neobaveštena ali nikada mi niko nije rekao da je to praksa a puno sam se raspitivala. Uostalom gde piše da primaju baš 12? Na sajtu stoji od 9-12 osoba, mogu uvek da prime i devetoro ako ne nađu više kandidata koji im se dopadaju.
 
Pa da... To i ima smisla, mislim glupo je po svaku cenu držati se nekog strogo određenog pravila, bar što se umetnosti tiče ;)
Nego, narode, je l počeo iko da se sprema za prijemni? :D
 
Pa da... To i ima smisla, mislim glupo je po svaku cenu držati se nekog strogo određenog pravila, bar što se umetnosti tiče ;)
Nego, narode, je l počeo iko da se sprema za prijemni? :D

Ja nešto malo. Našla sam jedan monolog, intenzivno biram drugi.
Da li baš MORA da bude od domaćeg autora ili može da bude bilo čiji?
 
Pa evo pogledajte poslednjih deset klasa u Beogradu, svaka je imala 12 ljudi, u svakoj je pola pola. zasto, ne znam, ali je tako . Vlada Jevtovic kaze da je to tako, jer je tako najbolje za rad u klasi, zbog vezbi i tako dalje..... i sada je na FDU tako, sve cetiri klase imaju 6 mamaka, i 6 devojaka. Pa to mozete i proveriti, ako meni ne verujete. Komedija mora biti od domaceg autora. to je obavezno.i ljudi spremite imitacije, nemojte da dodjete na prijemni, i da vam zatraze imitacije a vi ih nemate spremne. prosle godine su drugu mom trazili imitacije, a on je spremio samo dve tri, a profesorka je govorila samo, AJDE JOS JEDNU, i tako u nedogled, i tako je na licu mesta morao da smislja imitacije, sto nije bilo tako sjajno. a sto se beograda tice, uvek se prijavi jako puno ljudi, i mnogo vise od 12 ljudi je talentovano, ali ne mogu svi biti primljeni. zato je taj uzi izbor koristan, da se iskristalisu najbolji. i bude jako puno i momaka i devojaka koji su talentovani, i zato se bar u praksi, sto se beograda tice , ne desava da ne mogu da nadju dovoljno talentovanih devojaka, tj, momaka. na drugim akademijama nije tako, nije toliko velika navala, i nije bas uvek pola pola.
 
Evo vratila sam se i neizmerno mi je drago zbog toga:)
Sve najlepse u N.g. i da upisete Akademiju,vi koji konkurisete.

Bas ste se napisaliiii,jedva procitah sve;)

I Ne znam za vas, mene je malčice počela da drma trema XD

Valja,pomalo.

Ljudi... Upomoć... Zamire nam tema!

Kad ja nisam tu:mrgreen:

Da. Ako ne prođem na FDU probaću i Novi Sad i ALU pa gde upadnem. Baš sam navalila da se ove godine upišem :D

Ja bas ne volim ALU....Novi Sad je ok.

blago vama.nama je drugi krug bio krajem avgusta sto je jako glupo i bezobrazno jer tada prodju svi rokovi za upis na druge fakultete pa oni koji padnu drugi krug mogu da se slikaju....

Bas glupo.

Na ostalim fakultetima nije obavezno pola pola. ali na fdu uvek je pola pola. uvek je 6 momaka, i 6 devojaka.

I ovo je bas glupo.

E, vidiš, to nisam znala... Ako je tako, to je debilno. Šta sad, recimo da se jedne godine pojavi više talentovanih momaka nego devojaka, i bar četvorica će izvisiti da bi primili četiri manje talentovane devojke. Mislim, to nema smisla.

Debilno skroz:(

i ljudi spremite imitacije, nemojte da dodjete na prijemni, i da vam zatraze imitacije a vi ih nemate spremne. prosle godine su drugu mom trazili imitacije, a on je spremio samo dve tri, a profesorka je govorila samo, AJDE JOS JEDNU, i tako u nedogled, i tako je na licu mesta morao da smislja imitacije, sto nije bilo tako sjajno.

Pa koliko imitacija?I koga da imitiram?I ja mislim da je najbolje da se smislja na licu mesta.
 
Carol, nikako nije dobro smisljati imitacije na licu mesta. U konkursu ne pise da treba spremati imitacije, ali se to nekako podrzumeva, nepisano pravilo. Moj drug je smisljao na licu mesta, jer nije imao drugog izbora, ali profesori su to itekako primetili. mogu vam traziti sve, imitacije javnih licnosti, pevacke imitacije, imitacije nekog profesora, imitacije ljudi iz svoje okoline. tamo nema vremena za smisljanje i razmisljenje, ako previse cekate, samo kazu SLEDECI, jer ima mnogo kandidata, nemaju oni vremena da cekaju da se vi smislite. to su sve mozda glupe stvari, ali to je tako, a mi se onda moramo potruditi da to uradimo sto je bolje i kvalitetnije moguce. Ja se nadam da sam vam pomogla sa nekim informacijama, onoliko koliko sam upucena.
 
Carol, nikako nije dobro smisljati imitacije na licu mesta. U konkursu ne pise da treba spremati imitacije, ali se to nekako podrzumeva, nepisano pravilo. Moj drug je smisljao na licu mesta, jer nije imao drugog izbora, ali profesori su to itekako primetili. mogu vam traziti sve, imitacije javnih licnosti, pevacke imitacije, imitacije nekog profesora, imitacije ljudi iz svoje okoline. tamo nema vremena za smisljanje i razmisljenje, ako previse cekate, samo kazu SLEDECI, jer ima mnogo kandidata, nemaju oni vremena da cekaju da se vi smislite. to su sve mozda glupe stvari, ali to je tako, a mi se onda moramo potruditi da to uradimo sto je bolje i kvalitetnije moguce. Ja se nadam da sam vam pomogla sa nekim informacijama, onoliko koliko sam upucena.

I sa koliko imitacija sam 100% mirna i imam dovoljno? Nadam se da preko 10 neće tražiti, bilo bi previše. :zima:
 

Back
Top