FDU

Pa mi samo nismo stekli neki dobar utisak o njemu,ne pljujemo ga.
A ne možemo reći i da je Vladimir kao profesor nepogrešiv.
Meni se Savić ne sviđa kao glumac,ali sam takođe svesna da nisam kompetentna da ga ocenjujem.
Kod Vladimira su bili i Pele,Mira Joković,Vesna Trivalić,Dragan Bjelogrlić itd. što ipak svedoči
jako dobro o njemu kao profesoru,ali subjektivnost je drugo.
 
Da, niko ne kaže za Vladu nešto, a za Srđana kritikujemo na osnovu toga što nam se kao glumac nije dopao- ne znači to da je naše mišljenje nepogrešivo ;)
 
Samo da kazem da je sramota one ljude sto "glume" u serijama pink televizije nazivati glumcima (medju njima i Viktora Savica) jer oni prave glumce ne verujem da su u zivotu ni upoznali... Uzmite za primer glumce kao sto su Bata Zivojinovic, Pavle Vujisic, Bata Stojkovic, Bogdan Diklic, Dragan Nikolic, Zoran Radmilovic i mnogo, mnogi drugi i uporedite ih sa ovim danasnjim "glumcima"... Ranije nije bilo tih veza pa su najtalentovaniji postajali poznati glumci, a ovo sada sto se desava ne zelim ni da komentarisem...:sad2:
 
Dobro i pre je bilo,samo mnogo manje,tačnije u začetku.
Recimo,Bora Todorović je izjavio da su njemu Bojan i Mira Stupica
sredili da upiše,a za njega možemo reći da je sjajan glumac,zaista.;)
 
Naravno da je problem upisati i zavrsiti, ali je tek veliki problem naci posao, zamislite koliko ljudi zele postati glumci, koliko ima akademija sto privatnih sto drzavnih, a kakvo je stanje u nasem filmu ocajno, ova zemlja ne daje gotovo nikake pare za film, pa se ja pitam gde ce svi ti glumci, sto bi reko' onaj cika mala bara puno krokodila, bice titanska borba izdrzati sve to i ne dozvoliti da vas pokopaju, egzibicionizam je najveca boljka srpskog filma, ovde svi misle da su bog i batina, kad vam profesor na konsultacijama kaze morate biti jaki da vas mi na prijemnom ne bi pojeli, jasno vam je o cemu pricam, krv, suze i znoj to je danas umetnost u Srbiji...
 
Ljudi pa Viktor Savic igra u pozoristu, i to dosta dobro, i u dosta dobrim predstavama. Ukrocena goropad, Velika Drama. Nije da ga branim, ali opet, ja sam ga gledala, i nije mu nista falilo.
 
Naravno da je problem upisati i zavrsiti, ali je tek veliki problem naci posao, zamislite koliko ljudi zele postati glumci, koliko ima akademija sto privatnih sto drzavnih, a kakvo je stanje u nasem filmu ocajno, ova zemlja ne daje gotovo nikake pare za film, pa se ja pitam gde ce svi ti glumci, sto bi reko' onaj cika mala bara puno krokodila, bice titanska borba izdrzati sve to i ne dozvoliti da vas pokopaju, egzibicionizam je najveca boljka srpskog filma, ovde svi misle da su bog i batina, kad vam profesor na konsultacijama kaze morate biti jaki da vas mi na prijemnom ne bi pojeli, jasno vam je o cemu pricam, krv, suze i znoj to je danas umetnost u Srbiji...


Sa tobom se u potpunosti slažem.
 
Pa tako reci. Mozda ce neko.... Aj lepo kazi jos sta si mislila pod tim, KOMISIJA IH ZNA. Jel komisija zna mozda i tebe. Jel Aleksic dobro predaje?????

E vidite, ovo je opasno za one koji se trkaju sa onima koji su vec na cilju. Opasno je sto onaj ko prima klasu, indirektno privatno drzi i skolu glume.


Dakle, ne, komisija me ne zna. Mozda, da se malo vise interesujes za sve ovo, znao bi da skolE glume drze mnogi profesori, sto sa FDUa sto glumci ovako sa strane. Ako se neko time bavi od malih nogu, a kasnije pozeli da konkurise, prosto je neizbezno da nekoga od tih profesora ne poznaje. Oni ne idu po kucama i inkognito drze casove, nego se za njihove skole zna. Ljudi su culi za njih.
Opasno je ako problem trazis u drugima,a ne u sebi. Veza ce biti uvek i svuda. Ja licno znam neke ljude koji su polagali na raznim smerovima i bilo im je zagarantovano da ce biti primljeni, i onda? Nisu. Jednostavno nisu. Nece bas oni da se blamiraju i primaju svakoga. Mozda i hoce,ali to nikako nije nas problem. Nase je samo da se potrudimo i damo svoj maximum.
 
Samo da znate da i FDU profesori i " talentovani" studenti akademije čitaju ovaj forum i kada popiz** oni otvore profil i napišu koji post kako bi odbranili svoju ustanovu.

Evo npr. Alisa Stojanović je kandidatima za režiju rekla kako je gledala forume na kojima se priča kako se već zna ko će upasti na klasu kod nje, a da to nije istina već da će ući talentovani....

Pa šta da vam kažu? Tamo se sve vrti oko para, naravno da neće reči ko je za njih pravi "talenat" .....A pored svega, pogledajte ko studira na FDU ( pa i predaje ) na FDU. Sve su to deca onih koji su posle rata uvalili zadnjice u pozorišta i sad ih motkom ne možeš isterati. Vi mislite da u Srbiji svako može snimiti film ili igrati naslovnu ulogu pozorištu? Pa ni afirmisani, ugledni umetnici ne mogu da se realizuju na sceni ako nisu u nekoj političkoj organizaciji, sekti, ako nemaju keša itd..... :rtfm:

Evo, na primer, jedan muzičar, poznat, mlad, bavi se hip hop om i po struci je inženjer zvuka.On je sa diplomom inženjera zvuka ( da ne računamo stotine sati praksi u studiju :) ) otišao na prijemni na FDU, katedra "Dizajn zvuka".... Šta mislite da li je prošao?
Naravno da nije. A zašto? Jer jedan dokazani muzičar nije talentovan. Talentovan je neka beba kojoj su mama i tata umetnici puštali klasičnu muziku dok je spavala. :D


A ako Karanović uzme klasu, to bi bio najveći blam FDUa....Njega ozbiljni glumci ismevaju, on je najgori glumac ikada...... Ne znam ko bi mogao da se prijavi kod njega na prijemni...... A pored toga, kao što Bilja Mašić ima dramski studio Mike Aleksića( odakle su inače svi njeni studenti: Vuk Kostić, Viktor Savić itd...), tako i Srđan ima "Četvrti zid" dramski studio koji su kao i sam profesor "go k..."

Ali kao što reče pok. Zoki Radmilović " Takav je posao i ja ga ne volim".....:rotf:


Da se zna, niti sam profesor sa FDUa, niti sam jedan od njihovih "talentovanih" studenata, mada ne znam zasto se ovo stavlja pod navodnike. I ja sam pokusala da upisem glumu, nisam uspela, pa nisam ogorcena kao neki ljudi ovde. Uostalom, ako ste toliko razocarani u ceo taj sistem oko upisa, odustanite od cele price. Jer veza ima i van fakulteta, a ako vas to toliko dotice i jednog dana budete ludeli kako je neko preko veze dobio neku ulogu, onda vam se to ne isplati. Sto se mene tice, poenta ovog posla je uzivanje. Radim nesto sto volim i uzivam u tome. Nikad se u zivotu necu tangirati ako vidim da se neko provlaci na vezu, ako ja dam svoj maksimum. Ako se ne potrudim dovoljno, e onda je "svi su na vezu" komentar vec na mestu.
 
Samo da kazem da je sramota one ljude sto "glume" u serijama pink televizije nazivati glumcima (medju njima i Viktora Savica) jer oni prave glumce ne verujem da su u zivotu ni upoznali... Uzmite za primer glumce kao sto su Bata Zivojinovic, Pavle Vujisic, Bata Stojkovic, Bogdan Diklic, Dragan Nikolic, Zoran Radmilovic i mnogo, mnogi drugi i uporedite ih sa ovim danasnjim "glumcima"... Ranije nije bilo tih veza pa su najtalentovaniji postajali poznati glumci, a ovo sada sto se desava ne zelim ni da komentarisem...:sad2:


Moje misljenje je da je veza bilo oduvek i da ce ih zauvek biti. Time ne zelim da kazem da su se doticni upisali preko veze,ali neko sigurno jeste.
A sto se Viktora Savica tice, i cele te generacije novih glumaca, samo cu reci da je i njima u poslednje vreme izbor sveden na minimum. Kad ste poslednji put odgledali dobru seriju na TVu? Setite se "Otvorenih vrata" i pre koliko je to godina bilo. A sada?Nisam kompetentna da sudim, jer ni ne pratim takve stvari, jednostavno me ne zanimaju, ali cinjenica je da ranije, u vreme Pavla Vujisica, Bate Stojkovica, Zorana Radmilovica i njima slicnih nije bilo ni priblizno gluposti kao danas. A, po meni, cinjenica je da su neki glumci mozda vise okrenuti pozoristu nego televiziji i filmu i obrnuto.Ali ipak mora da se radi.Svako se snalazi onako kako ume. A Viktor inace (iako ga ne volim u serijama) igra i u pozoristu i uopste nije los. Isto kao sto mislim da je Ivan Bosiljcic na TVu bezveze, u pozoristu mi je savrsen. Druga je stvar sto je danasnje vreme otvoreno za sve, spremno sve da proguta i nema izgradjen bar neki sistem vrednovanja. Ukusi su razliciti, slazem se,ali opet...
 
Dakle, ne, komisija me ne zna. Mozda, da se malo vise interesujes za sve ovo, znao bi da skolE glume drze mnogi profesori, sto sa FDUa sto glumci ovako sa strane. Ako se neko time bavi od malih nogu, a kasnije pozeli da konkurise, prosto je neizbezno da nekoga od tih profesora ne poznaje. Oni ne idu po kucama i inkognito drze casove, nego se za njihove skole zna. Ljudi su culi za njih.
Opasno je ako problem trazis u drugima,a ne u sebi. Veza ce biti uvek i svuda. Ja licno znam neke ljude koji su polagali na raznim smerovima i bilo im je zagarantovano da ce biti primljeni, i onda? Nisu. Jednostavno nisu. Nece bas oni da se blamiraju i primaju svakoga. Mozda i hoce,ali to nikako nije nas problem. Nase je samo da se potrudimo i damo svoj maximum.

E PUN MI JE OVAKVIH, KOJI PROSIPAJU NEKU SKROMNOST I DOBROTU OVDE NA INTERNETU.

NARAVNO DA JE NAS PROBLEM. ONI NECE DA SE BLAMIRAJU????!!!!!! PA FDU JE DANAS TOLIKA BRUKA, STO RECE OVDE SA FORUMA NEKO, KO SVE DANAS MOZE DA PRIMA KLASU, PA STVARNO BRUKA.

A TI, AKO SE OSECAS PROZVANOM SVAKOM MOJOM RECENICOM, ONDA STVARNO IMAS RAZLOGA ZA TO. AKO IMAS, JER ZAOBILAZIS TO DA KAZES.

OVO DRUSTVO UPRAVO ZBOG TAKVIH DOZIVLJAVA KULTURNI KOLAPS JER SE NA FAKULTETE NE PRIMAJU KVALITETNI KAKO SI REKLA, JER BI BILI PRIMECENI, NEGO ONI KOJI IOLE IMAJU ZELJU,A PR. NISU KVALITETNI I TO ZATO STO DIREKTNO ILI INDIREKTNO IMAJU PRODJU.

A STO KAZES DA SE MALO VISE INTERESUJEM... JA SAM SE INTERESOVAO KOLIKO SAM SMATRAO DA IMAM VEROVATNOCE DA PRODJEM. POSTO SE TO NIJE OSTVARILO, SADA SE INTERESUJEM ZA VIZU...

SAMO NEK SI ZDRAVO
 
Moje misljenje je da je veza bilo oduvek i da ce ih zauvek biti. Time ne zelim da kazem da su se doticni upisali preko veze,ali neko sigurno jeste.
A sto se Viktora Savica tice, i cele te generacije novih glumaca, samo cu reci da je i njima u poslednje vreme izbor sveden na minimum. Kad ste poslednji put odgledali dobru seriju na TVu? Setite se "Otvorenih vrata" i pre koliko je to godina bilo. A sada?Nisam kompetentna da sudim, jer ni ne pratim takve stvari, jednostavno me ne zanimaju, ali cinjenica je da ranije, u vreme Pavla Vujisica, Bate Stojkovica, Zorana Radmilovica i njima slicnih nije bilo ni priblizno gluposti kao danas. A, po meni, cinjenica je da su neki glumci mozda vise okrenuti pozoristu nego televiziji i filmu i obrnuto.Ali ipak mora da se radi.Svako se snalazi onako kako ume. A Viktor inace (iako ga ne volim u serijama) igra i u pozoristu i uopste nije los. Isto kao sto mislim da je Ivan Bosiljcic na TVu bezveze, u pozoristu mi je savrsen. Druga je stvar sto je danasnje vreme otvoreno za sve, spremno sve da proguta i nema izgradjen bar neki sistem vrednovanja. Ukusi su razliciti, slazem se,ali opet...


A ti ako nisi kompetentna, ne pratis takve stvari i ne zanimaju te, nemoj komentarisati. Makavejev, Zika Pavlovic, Sijan, Kadijevic, rezirali su takve filmove koji su postali kultni.


Danas rezira ko je politicki aktivan, a tako scenario pise ko hoce, glumi ko hoce. Brzo se snima i na kraju ispada lose, komercijalno, a narod u serijama vidi bardove srpskog glumista zbog cega onda voli i seriju. Kad se snima Raneni orao, po stereotipnom ljubavnom romanu, osrednje knjizevnice, Agencija za sis, Seljaci, i srpske sapunice koje lice na spanske.... E upravo je to posledica sto mnogi ,,kvalitetni,, zavrsavaju fakultet, a onda posle par godina i primaju na klasu.
 
E, ajde prekini, stvarno! Ti si ogorčeno izneo svoje mišljenje, devojka je rekal da se sa tim ne slaže i kulturno obrazložila da se ne slaže, to nije razlog da tesneš caps lock i opališ po tastaturi ko da si nogama skakao po njoj. Ako si zaista ubeđen da je FDU tolika bruka, zašto si onda konkurisao? Ako si ubeđen da je sve što se snima sranje, zašto si onda hteo da budeš u ovom poslu? Samo da se razumemo, ja nisam ni na njenoj ni na tvojoj strani, donekle se slažem sa tobom, a donekle i sa njom, ali šta god želeli da rapsravite, nemojte da se ponašate kao da smo na pijaci, samo čekam da krenete jedno drugom da vređate pokojnog dedu i slično. Ne aže se za džaba: Napadaj problem, a ne osobu. Sem toga, slažem se sa onim što je ona rekla:" Opasno je ako problem tražiš u drugima a ne u sebi." Brate, da smo ti i ja i mnogi drugi ovde bili zaista toliki talenti, prošli bismo na taj fax uz sve veze i vezice. Ali nismo! Ili smo se toliko prestravili ne znam ni ja čega da svoj talenat nismo iskazali! Ako te je taj jedan privremeni pad toliko sputao da ćeš narednih godinu dana samo ići naokolo i govoriti kako je ceo sistem umetnosti u ovoj državi sranje, onda čini to negde drugde. Mi se još uvek nadamo i ne želimo da dignemo ruke od svog sna. Svi padaju, ali ne teba ostati na zemlji i psovati do kraja života, treba ustati. Ako te je sve ovo toliko pogodilo, onda makar ustani i idi na drugu stranu pa tamo psuj. Nemoj ovde napadati ljude koji još uvek imaju vere.
 
Nenemushice nensi, ja sam vec sa tobom pod ruku, i sto se tice gore kritika navedenih XD SVAKA CAST, a sto se tice one nalepnice za PALE... bez VEZE, sledece godine tesko da cemo USTATI !!! (nadam se da nisam mnogo udarao po caps lock-u) XD XD XD
 
Stvarno mi je zao sto niste prosli, ne zato sto ste tuzni vec zato sto cu ja sledece godine imati vecu konkurenciju... :D Salim se
Conqueror100: Kulturni kolaps ovog drustva nije zbog veza i vezica, toga svuda ima vec je zbog takvih koji ukoliko ne uspeju pljuju sve i svasta i vataju vizu i pale iz zemlje... Da ti imas priliku da udjes preko veze jel bi rekao: Ne ja ocu posteno da upadnem.... VIdis ja bih iskoristio vezu. Dosta je preko potrebnog morala dok oni bez trunke istog upadnu na fax i smeju nam se u lice.
Daleko od toga da ja jurim vezu, ali ako mogu da je nadjem ili je vec imam iskoristio bih je sve u sesnes. Ali je nemam. Cutim, ucim, idem kod logopeda i ne bunim se.
 
A kao i uvek, nakon prijemnog, svi oni pali se zale na sistem..... Mislim, ***, veza nekad ima, nekad nema, kao da je vazno. Dajte pricajte o nekim lepsim i vedrijim temama.... ne vredi plakati nad prosutim mlekom.
Obavesetenje za moje forumske drugare, koje mozda interesuje, danas sam polagala u Ns, u cetvrtak saznajem rezultate. Ja sam prezadovoljna. Kada budem imala vise vremena, napisacu detaljno kako su izgledali i prijemni u Bg-u, i u Ns-u, posto predpostavljam da Nenemushu, Carol itd, to zanima. pozzzz
 
A kao i uvek, nakon prijemnog, svi oni pali se zale na sistem..... Mislim, ***, veza nekad ima, neka.....ezadovoljna. Kada budem imala vise vremena, napisacu detaljno kako su izgledali i prijemni u Bg-u, i u Ns-u, posto predpostavljam da Nenemushu, Carol itd, to zanima. pozzzz

Interesuje me svakako.:D
Ja se nadam da ćeš proći u NS.:D

Prinče
puno sreće sutra!!
 
Poslednja izmena:
Prince, srece ti zelim puno puno puno.... Da slomis nogu:)
e sad, sto se tice prijemnog. U Beogradu, bilo je ok. ja sam bila zadovoljna, nisam dala svoj maksimum, moglo je za bar trideset posto bolje, ali je bilo ok. :) Usla sam, spustila flasicu vode na sto, stala na sred scene. Rekla sta sam pripremila, i pocela. Prvo sam govorila pesmu,pa popila malo vode, pa dramu ,pa popila malo vode, pa komediju. Nisu me prekidali nigde. Kada sam zavrsila pitali su me da li sam spremila imitacije, rekla sam da jesam. trazili su prvo pevacku, pa sam pevala. posle toga su trazili neku licnost iz moje okoline. Imitirala svoju sestru. I posle toga me pitali da li mogu da ponovim komediju, ali kao veoma smirena osoba,i gospodja, posto je inace moj lik seljanka koja ne zna ni pravilno da govori,tj, suprotno od lika. To sam uradila. i to je bilo to. Mislim da je bilo dobro, bila sam zadovoljna, ali mislim da je moglo bolje, no trema je malko uticala, ali ne mnogo. sve u svemu, dobro.
Novi Sad, mnogo bolje. Najpre sam imala proveru muzikalnosti. U jednoj maloj baletskoj sali, ulazi po petoro, i onda jedna fina teta svira neke tonove, ti to otpevas, i gotovo. Onda ona podeli ocene, i sa tim ocenama idete kod komisije, na glumu. Ja sam dobila 4+, jedina u svojoj grupi. :) mislim, nije to presudno, osim ako ne dobijes jedan, jer tad gotovo nema sanse da prodjes, jer si pao proveru muzikalnosti.a jedna devojka je jadna antitalenat za pevanje, dobila jedan:( Nakon toga, prijemni kao i u beogradu. Dok sam cekala svoj red, primetila sam da kandidati jako brzo izlaze,nakon manje od pet minuta, i da ih mnogo prekidaju u tekstovima. Mene, za divno cudo nisu, sve sam do kraja govorila. Nakon toga pitali su me da nesto otpevam, ja sam pevala. Pa su me zamolili da pustim kosu. Pitali me zasto sam odabrala bas ove tekstove, a ne neke druge, sta mi se kod tih tekstova dopalo, zasto... Onda, posto su u biografiji videli da se bavim glumom, pitali su me koja mi je najzanimljivija glumacka vezba koju sam radila, i zasto mi je bas ona zanimljiva.Zadali mi neke improvizacije, jos malo procaskali sa mnom, i to je to. Bila sam u sali vise od dvadeset minuta, sto je mnogo mnogo mnogo u odnosu na ostale kandidate. To je valjda dobro:))) U cetvrtak ce biti rezultati, i ja se nadam najboljem. Dala sam sve od sebe, bila sam bolja nego ikad, dala sam 200 posto sebe:) Steta sto takva nisam bila u Beogradu, ali sta da se radi. Ovaj put nisam imala ni najmanju tremu, i to je bilo presudno, jer sam bila jako jako opustena, i to mi je pomoglo da se sto bolje uradi. Eto toliko od mene. Ala sam se raspisala:) P.S. izvinjavam se ako ima gresaka pravopisnih, pisala sam brzi, pa ne obracam paznju:)
 
Ljudi nemojte tako, pljujete po Srdjanu, a ni ne znate kakav je kao profesor.... On je stvarno sjajan asistent, i veliki deo predavanja od drzi Vladinim studentima. Svi ovde samo pljuju.... Pa dajte malo oladite, nemojte da brinete tudju brigu. P.S. Viktor Savic je bio u klasi Vladimira Jevtovica....

Karanovic je kao glumac 0 ali cista nula,nemam pojma kakav je predavac ali za glumu mogu da mu napisem uverenje da je glumacki brat Lidije Vukicevic.Sticajem okolnosti moja mama je preko sindikata dobila kartu za predstavu Elvis je ziv,teatra Slavija,u predstavi osim Karanovica igra Ivana Mihic:thumbdown: i Ljiljana Lasic:super: ,da nije bilo Lasicke u toj predstavi koja je vadila situaciju komotno bih napustio salu,Karanovic koju god ulogu da igra u fazonu je ma bas ne mogu da verujem,sa iistim izrazom lica a o tome kako nije mastovit u izgovaranju eplika,necu da komentarisem,mada iskreno verujem da bi svi koji zele da upisu FDU pristali da ga gledaju kao asistenta samo da budu primljeni,sto je ok.
 

Back
Top