FDU

Stici ces sigurno, ima jos skoro dva meseca, a to je sasvim dovoljno. Sigurna sam da se vec dugo psihicki spremas za prijemni, a to samo znaci da ti vezbanje monologa i recitacija nece predstavljati problem. A ako ti nedostaje euforije, uvek smo mi tu da je podignemo :klap:
 
Zdravo ljudi, ja sam iz Makedonije i planiram da upisem FDU (odsek glume) ovu godinu, vidim da je bilo nekoliko vas na konsultacije :)
Kako je bilo? neki iskustva da podelite? pozz :D:D
 
Bikovic je rekao da ne treba da pisemo eseje,nista preopsirno. Treba samo da navedemo podatke i da kazemo cime smo se bavili neki hobi i to. Eventualno nagrade ako imas.
Mene zanima da li slika treba da bude kao za licnu kartu ili u nekoj opustenijoj varijanti?
 
Nova sam ovde i ova tema me veoma interesuje. Volela bih da upisem FDU, a na glumu trenutno ne idem. Prestala sam pre 3 godine, ali sam za to vreme ucestvovala na dramskim takmicenjima sa svojom nastavnicom srpskog jezika. Ona ima iskustva u glumi, ali da li biste mogli da mi preporucite neku skolu glume koju bih mogla da upisem od sledece skolske godine? Da li je najbolji izbor Dadov ili ima jos nekih koje su dobre za pripremanje prijemnog? Verovatno se o ovome pricalo i ranije i izvinite sto opet pokrecem tu pricu ali veoma me zanima vase misljenje :) :bye:
 
Jesu se spominjale mnoge skole glume u Beogradu, ali preporucujem ti da, pre nego sto pocnes da glumis, procitas literaturu koja se nalazi na sajtu FDU-a, jer ce ti mnogo pomoci i mnogo uticati na ono sto kasnije budes stvarala. :bye:
 
Mmonroe, koliko sam ukapirala iz prethodnih poruka, trebalo bi da ti se na fotografiji jasno vidi lice (ne mora kao za licnu kartu :D), format 9x13cm. Mozes da prilozis i fotografiju cele figure, ali to nije obavezno. :)
 
Trenutno sam treca godina srednje skole,a hteo bih da upisem glumu na FDU u BG.Zanima me kako da se pocnem spremati,koju literatru da citam..Bilo koji savet ce mi biti od velike koristi..
 
Postovanje svima, napisao sam temu na forumu ali je uronila u neki ambis pa sam pronasao ovu. :D
Planiram da ove godine upisem dramaturgiju na FDU-u, procitao sam dosta od literature, upoznao sam se sa istorijom filma, knjigama nasih dramaturga, profesora Petrit Imami, Nebojsa Pajkic, Maja Volk, Biljana Srbljanovic... Propratio istoriju pozorista kroz okvir dramskih pisaca... Planiram da na prijemnom prilozim svoj scenario za dugometrazni film "Covek koji je ubio dim". Ali, posto sam iz male opstine, nemam nikakvih mogucnosti da odem na konsultacije, moj pokusaj je shot in the dark. Ima li koga da moze da mi da neki savet sto se tice ovre problematike. I kritika je dobrodosla! :D
Cheers :D
 
Nemanja,na sajtu fakulteta imas literaturu za spremanje ispita. Medjutim ja mislim da to nije neophodno.Najbitnije je da krenes na vreme,da dosta citas i da uzmes ono sto tebi najvise lezi. Nesto u cemu se pronalazis. Sto se tice priprema najbolje ti je da se pripremas sam ili eventualno ako si iz Bg-a da nadjes nekog studenta koji bi ti pomogao.
 

Back
Top