Faktor B

BlackLeather

Iskusan
Banovan
Poruka
6.173
mnogi ljudi psihički tonu frustrirani spoljašnjim okolnostima
krive društveni i politički sistem, ekonomsku situaciju, državu, vlast, to što im neko drugi, treći nije pružio mogućnosti
koliko je opravdano kriviti druge za svoje neuspehe i promašaje
da li čovek mora da prati evoluciju i prilagođava se situaciji
ili da se drži naučenih vrednosti ideja i želja bez obzira na sve
kako vam se čine ljudi koji stalno kukumaču kako ih je neko drugi pojeo a ne oni sami sebe
 
brate ona kasirka sto radi u maxiju nije uspesna i to je promasen zivot kapiras..iako ostali ne kukaju zivotare..iebes takav zivot..ja sam 2000 i neke imo najvise para od piraterije ali pljujem to vreme i taj sistem koji nas je siebo na duze staze..jer su onda dosle te lopine iz unutrasnjosti s prazilukom u dupetu da nam po gradu serviraju kulturu
 
mnogi ljudi psihički tonu frustrirani spoljašnjim okolnostima
krive društveni i politički sistem, ekonomsku situaciju, državu, vlast, to što im neko drugi, treći nije pružio mogućnosti
koliko je opravdano kriviti druge za svoje neuspehe i promašaje
da li čovek mora da prati evoluciju i prilagođava se situaciji
ili da se drži naučenih vrednosti ideja i želja bez obzira na sve
kako vam se čine ljudi koji stalno kukumaču kako ih je neko drugi pojeo a ne oni sami sebe

Nekome jednostavno prija uloga zrtve i tu leka nema. Isto kao i ljudi pobednickog duha, kreirace svoju mikrosredinu tako da zadovolje sopstvene porive, gde god ih presadjivali po zemaljskoj kugli.
 
Ako si sposoban, pametan i u doba najvece krize mozes da se obogatis ima bezbroj primera. Mislim na postene ljude, naravo daleki veci je broj ljudi koji se obogatili nepostenjem, ali oboma skidam kapu jer su se BORILI.

Znaci ta fora, ono "lelemudi" koji sede ispred dragstora i po celi dan cugaju pivu, krive drzavu, ekonomiju, vlast itd........ Ne pije vodu.

To su u sustine ili nesposobne lencuge ili obicne kukavice da se bore.

U zivotu je bori se ili bezi, tesko je i jednima a i drugima, ovim drugima je teze jer ih barem svesno ili nesvesno prati krivica sto nista ne cine da im bude bolje.
 
Reč borba, po meni, u nekim situacijama, se može shvatiti dvojako.....u Srbiji i za prostih 20 000 din. plate moraš da se laktaš, ponižavaš, praviš negativne kompromise i dilove, ne bi li preživeo, ukoliko nisi sposoban...da muljaš, kradeš ili ako si žensko da nađeš dobrog sponzora.
Krilatica današnjeg vremena je, da se od poštenoga rada se ne može preživeti, a obogatiti i da ne pričamo....
Ipak ima veze sa tim, koliko je neka država uređena, i kolike su šanse da svako nađe svoje mesto pod Suncem, a Srbija definitivno to nije....
Daleko od toga da nekoga ko kuka, treba opravdavati za neuspeh, ali danas imati posao, sa najmanjom zagarantovanom zaradom, je za neke uspeh.....
 
koliko je opravdano kriviti druge za svoje neuspehe i promašaje

neopravdano je kriviti druge za svoje neuspehe i teziste svog problema prebaciti na vecinu od kojih opet vecina takvih problema i nema

kako vam se čine ljudi koji stalno kukumaču kako ih je neko drugi pojeo a ne oni sami sebe

takvi traze sazaljenje i utehu, podsecaju na zivotinje i treba ih pomaziti :mazi:
 
mnogi ljudi psihički tonu frustrirani spoljašnjim okolnostima
krive društveni i politički sistem, ekonomsku situaciju, državu, vlast, to što im neko drugi, treći nije pružio mogućnosti
koliko je opravdano kriviti druge za svoje neuspehe i promašaje
da li čovek mora da prati evoluciju i prilagođava se situaciji
ili da se drži naučenih vrednosti ideja i želja bez obzira na sve
kako vam se čine ljudi koji stalno kukumaču kako ih je neko drugi pojeo a ne oni sami sebe

Nisu svi rođeni pod ,,srećnom zvezdom" tj samo retki su...Dakle većina je imala neke probleme. Ali, vaditi se na nesrećno detinjstvo, stanje u državi...Besmisleno. To počinje još od malena-kada je ,,kriva" učiteljica za nepravdu, pa trener, pa mama ili tata, pa ko zna ko još...
Nema opravdanja, čovek treba da živi sa sopstvenim avetima, ako ih već ima, to da upotrebi za lični samorazvoj, što nije lako i ne garantuje uspeh i ,,izlečenje" ali i sam stav borca-olakšava život...U suprotnom-svaki alkos-može da tone u litre piva i kuka nad sopstvenim usudom ( ,,ostavio me tata kada sam imao 6 godina, sad mi je 30 i zauvek sam oštećen..." ,,Prevarila me khurva..." ,,Dobio sam otkaz...") Takvi i ne primete da upropaštavju sem sopstvenog i živote bližnjih. Tu spada i narkomanija, depresivnost, anksioznost...Sve čemu se može stati na put uz mnogo muke.
 
Ja sam psihicki tonuo samo kada sam ostajao bez clanova porodice. Kao tinejdzer.

Sada smatram sebe izuzetno sposobnim, obzirom da samog sebe izdrzavam sa 23, i na postdiplomskim studijama sam istovremeno.

Dakle, sve se moze prevazici.
 
mnogi ljudi psihički tonu frustrirani spoljašnjim okolnostima
krive društveni i politički sistem, ekonomsku situaciju, državu, vlast, to što im neko drugi, treći nije pružio mogućnosti
koliko je opravdano kriviti druge za svoje neuspehe i promašaje
da li čovek mora da prati evoluciju i prilagođava se situaciji
ili da se drži naučenih vrednosti ideja i želja bez obzira na sve
kako vam se čine ljudi koji stalno kukumaču kako ih je neko drugi pojeo a ne oni sami sebe

nesvjesni da nespremnost nije izgovor ..
 
mnogi ljudi psihički tonu frustrirani spoljašnjim okolnostima
krive društveni i politički sistem, ekonomsku situaciju, državu, vlast, to što im neko drugi, treći nije pružio mogućnosti
koliko je opravdano kriviti druge za svoje neuspehe i promašaje
da li čovek mora da prati evoluciju i prilagođava se situaciji
ili da se drži naučenih vrednosti ideja i želja bez obzira na sve
kako vam se čine ljudi koji stalno kukumaču kako ih je neko drugi pojeo a ne oni sami sebe

Za sve ,samo sebe krivim. Niko mi nije drugi kriv. Ne upirem prst u druge ljude. Za bilo šta u životu. Svako šta radi, sebi zapravo radi, a moje je bilo i jeste, da odreagujem na način na koji trebam odreagovati. Zbog čega da mi bilo ko drugi bude kriv? Krivim isključivo sebe. I to jako mnogo i jako puno. Ja ću moja go*na uvek da pojedem dostojanstveno. Čovek i kada "propada", treba da propada, sa stilom i osmehom na usnama. :) Niko mi nije kriv, toga sam svesna uvek bila, i tome sam naucena...kriva sam samo ja, i isključivo ja. Što sam previše verovala. To je moja greška najveća. Zašto da mi iko drugi bude kriv? ♥
 

Back
Top