Facebook

Čista računica: Koliko vrijedi svaki korisnik Facebooka?

Prema službenim podacima Facebooka svakog mjeseca aktivno je oko 850 miliona ljudi diljem svijeta.

Mark Zuckerberg je svoje bogatstvo stekao, između ostalog, prodajom reklamnog prostora na Facebooku, no pošto mu to nije bilo dovoljno odlučio je na tržište plasirati dionice svoje društvene mreže.

Prema zadnjim podacima dionice Facebooka su na sekundarnom tržištu, tržištu na kojemu se obavlja kupoprodaja već emitiranih vrijednosnih papira i to bez prikupljanja novčanih sredstava već se samo mijenja vlasnik vrijednosnice, postigle konačnu cijenu od 44,10 dolara, a to znači da društvena mreža ugrubo vrijedi oko 104 milijarde dolara.

Što se tiče korisnika, prema službenim podacima Facebooka svakog mjeseca aktivno je oko 850 miliona ljudi diljem svijeta, prenosi Metro-portal.hr.

Kako bi dobili okvirnu vrijednost svakog korisnika moramo podijeliti tržišnu vrijednost Facebooka, 104 milijarde dolara, sa ukupnim brojem aktivnih vlasnika računa, 850 miliona , što znači da je svaki čovjek na društvenoj mreži "težak" oko 122 dolara.

Iako je ova računica zabave radi, ona nam pokazuje pravu, finansijsku vrijednost svakog pojedinačnog korisnika i što bi se moglo dogoditi Facebooku ako samo nekoliko miliona nezadovoljnih ljudi odluči otići sa društvene mreže.
 
pomoc oko facebooka vec mi baguje 2 meseca cas imam objave na zidu primer status slika,cas ih nemam nestaju i vracaju se, Onda mi se naslovna slika gubi i vraca se a takodje i profilna slika, vraca se ona predhodna pa ponovo nova se vrati, koji je problem
 
imam jedno pitanje za one koji mozda znaju odovor:
Svaki nov nalog na FB nemoze da salje poruke tj na chat kad pokusa da posalje izbaci zuti trouglic i nece da pusti poruku onome sa kim se kucka a ni sagovornik njemu nemoze da posalje poruku.
Problem br 2 kad pokusa da udje u inbox izbaci text u kome se kaze da jos uvek nemoze da pristupi tom delu FB-ka pa dal ima neko neku info o tome?
Da kazem samo da su nalozi potvrdjeni preko mejla i preko mob tel (pravio sam ujaku nalog i nece a i cura mi se zalila da nece ni njoj jer je i ona skoro pre nekih 15 dana napravila svoj nalog) i isto potvrdila sve uredno al problem je isti
 
imam jedno pitanje za one koji mozda znaju odovor:
Svaki nov nalog na FB nemoze da salje poruke tj na chat kad pokusa da posalje izbaci zuti trouglic i nece da pusti poruku onome sa kim se kucka a ni sagovornik njemu nemoze da posalje poruku.
Problem br 2 kad pokusa da udje u inbox izbaci text u kome se kaze da jos uvek nemoze da pristupi tom delu FB-ka pa dal ima neko neku info o tome?
Da kazem samo da su nalozi potvrdjeni preko mejla i preko mob tel (pravio sam ujaku nalog i nece a i cura mi se zalila da nece ni njoj jer je i ona skoro pre nekih 15 dana napravila svoj nalog) i isto potvrdila sve uredno al problem je isti

Možda je glupo ali sebe sam uvjerio da može antivirusni program u tim situacijama zezati....Djevojka je koristila Eset Smart Security i nakon mojih brojnih i bezuspješnih pokušaja da riješim taj problem ostalo mi je samo da deinstaliram antivirusni program...chat je proradio nakon instalacije drugog antivirusnog programa...
 
pomoc oko facebooka vec mi baguje 2 meseca cas imam objave na zidu primer status slika,cas ih nemam nestaju i vracaju se, Onda mi se naslovna slika gubi i vraca se a takodje i profilna slika, vraca se ona predhodna pa ponovo nova se vrati, koji je problem

Tako je i meni bilo prošle godine nekih par mjeseci, ali se kasnije popravilo samo od sebe.
 
Imam jedno pitanje iz privatnosti fejsbuka.

Napravio sam foto album i tom albumu sam dozvolio pristup samo za dve osobe, a za sve ostale je album sakriven - nevidljiv.
E mene sada zanima da li će ono što ja ili te dve osobe komentarišemo na fotkama u tom albumu ili ako lajkujemo fotke ili šta već... to biti vidljivo ostalim ljudima (mojim i njihovim prijateljima) koji nemaju pristup tom albumu? Isto i ako se tagujemo međusobno u tom istom skrivenom albumu...
Nadam se da sam bio jasan - znači, da li nas troje koji jedini možemo da vidimo taj naš privatni album možemo slobodno i da komentarišemo fotke u njemu i sve ostalo a da budemo sigurni da to niko drugi neće videti osim nas?

Hvala.
 
Imam jedno pitanje iz privatnosti fejsbuka.

Napravio sam foto album i tom albumu sam dozvolio pristup samo za dve osobe, a za sve ostale je album sakriven - nevidljiv.
E mene sada zanima da li će ono što ja ili te dve osobe komentarišemo na fotkama u tom albumu ili ako lajkujemo fotke ili šta već... to biti vidljivo ostalim ljudima (mojim i njihovim prijateljima) koji nemaju pristup tom albumu? Isto i ako se tagujemo međusobno u tom istom skrivenom albumu...
Nadam se da sam bio jasan - znači, da li nas troje koji jedini možemo da vidimo taj naš privatni album možemo slobodno i da komentarišemo fotke u njemu i sve ostalo a da budemo sigurni da to niko drugi neće videti osim nas?

Hvala.

Nisam siguran, ali valjda je tako.
 
Imam jedno pitanje iz privatnosti fejsbuka.

Napravio sam foto album i tom albumu sam dozvolio pristup samo za dve osobe, a za sve ostale je album sakriven - nevidljiv.
E mene sada zanima da li će ono što ja ili te dve osobe komentarišemo na fotkama u tom albumu ili ako lajkujemo fotke ili šta već... to biti vidljivo ostalim ljudima (mojim i njihovim prijateljima) koji nemaju pristup tom albumu? Isto i ako se tagujemo međusobno u tom istom skrivenom albumu...
Nadam se da sam bio jasan - znači, da li nas troje koji jedini možemo da vidimo taj naš privatni album možemo slobodno i da komentarišemo fotke u njemu i sve ostalo a da budemo sigurni da to niko drugi neće videti osim nas?

Hvala.
mislim da je tako
 
xman-021-Samo vas troje mozete da vidite.:D..A da li se nekome desilo,da vam u obavestenju stigne da vas je neka x osoba prihvatila za prijatelja a vi joj niste ni poslali zahtev?Da li to znaci da neko pristupa vasem nalogu?
 
Zanimljiv moj profil,mojoj drugarici usli bili da bi skidali cipove za poker..:DMoze li to nekako da se otkrije ko je usao?Ili da se to spreci?
 
Poslednja izmena:
Ja sam ga samo jednom menjala...Idem u podesavanje naloga-general-ime -izmeni...Nemam TIMELINE jos uvek koristim stari....Jer si isto tako menjala ime...'?Jednom sam htela da napisem samo nadimak-skraceno nesto,nisam mogla...
 
Da li neko zna, da li je moguće promeniti svoju Fejsbuk adresu (znate na šta mislim, na primer: facebook.com/pandaZ4) i kako se to radi?

:cao:

I da li može da se vrati stari izgled Profila ako vam se ne sviđa onaj "Timeline"? Ako može - kako? :aha:

Koliko sam razumeo iz onih pravila, adresu je moguće promeniti samo jednom, znači ako si već jednom menjala nećeš moći opet.

A ovo drugo nije moguće. Moguće je jedino skinuti neke add-onove za brauzer koji koristiš da zamaskiraš profil da izgleda kao onaj stari, ali taj izmenjen izgled možeš samo ti da vidiš.
 

Back
Top