EXIT 03

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
politicarski festival .....
svi koji zele da budu "in", u trendu, "cool", idu na taj festival, placaju skupe karte, ali nema veze, vazno da su tamo i da slusaju "kvalitetnu" i "svetsku" muziku.
javna je tajna da taj festival trosi mnogo love, a sta organizatori urade za te pare? koga dovode? pazite, za tri festivala, doveli su mizeran broj ZAISTA DOBRIH stranih izvodjaca: ADF, Henri Rolins i Tricky. ko je jos dobar bio? niko. samo gomila uvrtaca gramofona, "preko 100 najboljih DJ umetnika" ... umetnika? danas svako moze biti umetnik ako je to umetnost.
na festivalu sam bio samo jedan dan, srecom pa sam gledao Partibrejkerse inace bih se smorio (pre 2god) ...... gazio sam gomilu pijanih i nadrogiranih i trazio celu noc DOBRU muziku, a nudili su mi ritualno-sizofrene-psihodelicne tehno ritmove.
festival ne vredi ni pet para
 
Nadajmo se da ce exit 03 biti poslednji da ce od sad grad opet da daje pare za Koncert Godine, Zmajeve Decije Igre i sl. manifestacije. Ideja exit-a je lepa ali je krajnje SKRNAVO ono sto rade organizatori. Prvo su najavljivali Apocalyptica-u, a onda kao nisu uspeli da je dovedu jer su slovenci dali vise para. Pa za jedan takav festival, jer sam organizator kaze da je ultra mega velik, treba da se zna bar mesec dana unapred SIGURNO ko ce da svira i sl. Bendovi koji su svirali na Future stageu smeju da otkazu i sl. ali da organizator dozvoli da jedno od najvecih imena festivala nedodje to je SRAMOTA!!! Jos jedna JAKO BITNA I JAKO VELIKA STVAR je ta sto se kasnilo sa pojedinim, da nekazem svim, bendovima i sto se cesto menjala sema programa. Organizator ocigledno nije izvukao nikakvu pouku iz prethodnih godinna po tom pitanju nego je i dalje posteno kasnio. Nimalo nisu imali razumevanja prema ljudima koji su dosli sa strane pa su nekad morali da odu ranije da bi stigli na neki bus, a bend koji je najavljivan nisu gledali jer je sve kasnilo. Naravno i prvi dan si mogao da se ispalis (kao ja npr. dosao sam u na pocetak festivala jer sam znao da je organizator degen pa me nebi cudilo da je KUD Idijote stavio prve da svira pa da nepropustim jedini bend zbog kojeg sam u opste i kupovao kartu, a oni przili u dva ujutro) i da dodjes kasnije i da proustis ono sto hoces da vidis jer organizator cuva tajnu kada ko nastupa. A tu tajnu verovatno cuva jer i sam nezna kome kada koji termin da da. Takodje, kad smo kod satnice, nije lose da se spomene i kako je ona rasporedjena. Najcesce neki sugavi izvodjaci dobijaju lepo vreme za izvodjenje svoje muzike (oko 22h npr.), a istovremeno na njihovim stageom nema nikog, jedino oni koju su slucajni prolaznici, a neki drugi bendovi dobiju krajnje opicena vremena (oko 18h) i na njima bude puno. Takodje neko je i dotakao temu samih izvodjaca istina je da nema dobrih i da se pare bacaju dzabe npr. ove godine bi bilo daleko bolje da su od rock-a dovedeni Psihomodo Pop, Hladno Pivo i drugi umesto nekih drugih koji kad su svirali jedinu publiku koju su imali su bili tonci i slucajni prolaznici. Mislim na one tzv. wrold izvodjace kojima puknu neku kintu da sviraju, a za te pare su mogli da dovedu nekog ko ce zaista i da napuni taj stage ili da onima koji to zasluzuju daju bolji stage, a onima koje nezasluzuju gori. Konkretno vecina bendova koja je svirala na Future stageu mogla je da svira umesto nekih na Balcan i obrnuto (isto vazi i za Main stage). A sto se tice DJ-eva i elekteronske muzike to necu da komentarisem jer tu vrstu muzike ne slusam i ne razumem se u nju. Ali cinjenica je da ta DJ stageu bilo rulje. . . A zasto su bili to je njihova stvar.
Zatim tu je standardan problem WC-a. Onaj kod Blakan stagea redovno nije radio jer panduri nisu davali da se ide u njega jer ih je mrzelo da paze na masu pa si onda morao sa jednog kraja tvrdjave da ides na drugi da bi pio vode ili da obavis fizioloske potrebe. Stara izreka "wc nije daleko ako na vreme krenes" u ovom slucaju nije mogla da vazi jer ako hoces da stignes na vreme s obzirom na guzvu i sve bolje nemoj ni da odlazis sa njega. Druga stvar je opet pitanje OSNOVNIH potreba i tice se vodovoda. Onaj deo gde su bile slavine je vec posle prvog dana propao i organizator se nimalo nije potrudio da to opravi pa da mozes koliko toliko normalno da se umije i sl. nego je ostavio da tako stoji. Naravo taj problem je postojao i prosle godine ali on izgleda niti cuje niti vidi. A kad smo vec kod vodo snadbevanja treba pomenuti i snadbevanje hranom koje je ove godine bilo OCAJNO!!! Ukoliko si planirao da vece provedes na exit-u onda si morao da nosis ili svoju hranu ili da se prethodno najedes kod kuce (sto je moglo da snosi izvesne rizike po pitanju WC-a). O kupovini hrane kod njih se neisplati jer si pucao grdne pare za koju palacinku (a palacinke ko palacinke, pojedes 10 komada i posle pola sata kao da nisi ni jeo) ili za koji drugi andrag za koji je ista prica. Prosle godine su bile zalbe kako je hrane bilo svugde, a ove godine je NIJE BILO SKORO NIGDE! Sreca moja ja mrsav pa mi nije ni smetalo sto hrane nije bilo nigde. Naravno da se o propustima exit-a moze do beskonacnosti jer ih je vala bilo na sve strane, a o lepim stvarima. . . Pa ako nista drugo bar su bili KUD Idijoti i Henri Rolings pa sam imao sta i da vidim za 1000 din-a. Jer domace mogu da gledam stalno i nije da mi se za njih placaju neke pare. Naravno treba dodati i stari markentiski trik kako ima samo 3 karte koje ce kostati za neke normalne pare, a onda blago svima nama sve ide gore i kosta ce ultra mega glupo pa se svi guramo, a oni snime i kao za prvih 5 min. prodato 1000 karata i sl. a svi kupovali te jeftine, a kasnije ko kako stigne kupovao. I naravno uzmu pa snime guzvu, a sutradan i ostale dane nema nikog. Bilo kako bilo nadam se da je ovo kraj exit-a i da ce NS dogodine biti bez njega. Slobodno neka bg-ov eho uzme prevlast jer bolje i njima da prljaju neko ostrvo koje je do sada bilo smetliste nego jedan od zastitnih znakova NS-a.
Za celo vreme ovog mog pisanja zaboravio sam najbitniju stvar zvanu CISTOCA! Svi mi znamo da je za vreme exit-a bilo polomljni casa i sl. otpadaka svugde ali razlog netreba traziti u tome sto mi bas i nemamo obicaj da se strpimo do kontejnera i nekog drugog pogodnog mesta za bacanje nego gde stignemo, mozda od celokupne prljavstine od nase nekulture otpada 30%, ali od organizatorove nebrige drugih 70%. Gde su cistaci da ociste? Zavalili se i lade. Ja koji sam koliko toliko pokusavao da bacam smece u kante nisam moga jer najcesce nisam imao i GDE da bacim i ako sam imao uobicajeno je bilo da je KANTA PREPUNA kao i njena okolina. Zasto organizator nije poveo vise racuna o tome ostaje pitanje, verovatno jer bi to zahtevalo vise para, a onda bi on manje zaradio pa nije hteo. A to sto ce tvrdjava da postane deponija. . . koga briga vazno je da je on zaradio. I bilo kako bilo zaista se nadam da je ovo KRAJ exit-a i da ga vise nece biti.
 
yugoslav:
... kako ti se da pisati toliko!!???
Sto? :) Mislim kad vec pisem da iznesem sve argumente. Necu sada da pisem pa da sutra opet dodajem i sl. pa da pocnem i da se ponavljam i sl. ovako u jedared pa sta bude. . . jeste da ce nekog mrzeti da cita i da je tu mozda i greska. . . :? Ali sta sad, nek neko kaze da nesto nisam spomenuo 8)
 
E,EXIT je finansirao Beograd,tako da Novom Sadu ostaju pare za Koncert godine i Zmajeve igre....EXIT je jedini nas festival,sve ostalo su losi pokusaji i plagijati EXIT-a.Ziveo EXIT!!!
 
Iggy:
E,EXIT je finansirao Beograd,tako da Novom Sadu ostaju pare za Koncert godine i Zmajeve igre....EXIT je jedini nas festival,sve ostalo su losi pokusaji i plagijati EXIT-a.Ziveo EXIT!!!

Ovaj mozda i nije ali ako pogledas malo ko su sponzori videces da su sve sami sponzori KG-a. I naravno da zastitni znak NS muzike i ove godine nece blistati u svom sjaju jer je bio skrnavi exit za koji je grad morao da da pare ma koliko ti to poricao. A ako toliko volis exit onda ga nosi kod sebe u bgd pa nek tebi pod prozorom drlja muzkika od 6 uvece do 6 ujutro i u toku radnog dana. Kraj exitu!!!
 
Beograd,za razliku od Novog Sada,nije mrtav grad,i tokom citave nedelje se nesto desava!Tako da meni 365 dana u godini nesto "drlja pod prozorom" i to mi uopste ne smeta.Navikao sam na to!A sto se tice EXIT-a,slobodno nam ga dobacite u Beograd.Ne znam samo sta ce onda vama ostati....
 
Iggy:
Beograd,za razliku od Novog Sada,nije mrtav grad,

Ko ti je rekoa da je NS mrtav grad? On je ziv samo je poceo da izumire zbog exit-a.

i tokom citave nedelje se nesto desava!Tako da meni 365 dana u godini nesto "drlja pod prozorom" i to mi uopste ne smeta.Navikao sam na to!A sto se tice EXIT-a,slobodno nam ga dobacite u Beograd.Ne znam samo sta ce onda vama ostati....

Nama ce ostai ono sto i TREBA! Imacemo KG kakav treba koji ce trajati kao i uvek dva dana i gledacemo i slusacemo DOBRU muziku. Ostace nam vise kinte da se pozabavimo sa ostalim festivalima koji su nekad krasili NS a danas zbog exit-a jedva opstaju.

KRAJ EXIT-u!!!
 
na pocetku svog proslog komentara o Exitu sam rekao da je to politicki festival, ali nisam razjasnio i sad cu to da uradim.
nemam pojma da li je drzava ucestvovala u finansiranju, ali pretpostavljam da jeste. necu da tvrdim jer su to "carsijske" price. ali je cinjenica da vlada i drzava podrzavaju takav festival. jeste primetili koliko je politicara islo tamo da se slika, i gomila javnih licnosti? sta mislite, da oni vole tu muziku?
jok. njima se svidja da mi imamo nesto sto se zove "evropski" festival.pojavljivanjem tamo i podrskom dobijaju poene za sebe.njima odgovara da ljudi misle kako mi imamo evropski festival, kako evropljani dolaze kod nas, njima odgovara da misle da smo mi blizi evropi.
a da li je u sustini tako?
svaki svestan covek zna da nam zamagljuju oci pricama o evropi. mi smo previse zaostali. to zna svako ko zivi u mrtvom gradu, medju seljoberstinom, malogradjanstinom, koji ne moze da putuje, koji nema uslove za normalan zivot, koji u skolu putuje svaki dan vozovima koji kasne, raspadaju se, kloparaju, koji ide u skolu u kojoj kompjuter NE POSTOJI.
shvatite, exit nije za nas. to je magla.
mi treba da prinemo na rad a ne da otpadamo po kojekakvim festivalima, pijemo, skacemo, drogiramo se, bacamo pare na kojestarije.
exit je magla koju nam prodaju utripovane budale. za skupe pare. a ne daju nam nista kvalitetno, vec mi idemo tamo da bi se "proveli" i da bismo bili "deo evrope".
i zato blatimo, prljamo i skrnavimo istorijski spomenik i najdivnije mesto u NS. na mestima gde se ljudi setaju, uzivaju, parovi zaljubljuju, ljudi slikaju, pisu i bave kulturom, dolaze neki triperi i serviraju nam maglu, a mi hrlimo i skrnavimo jedno tako kulturno i divno mesto.
magla, ljudi, magla.
osvestite se.
 
keeper:
na pocetku svog proslog
. . .
necu da tvrdim jer su to "carsijske" price.

Nisu carsiske jer ako pogledas flajere koje dele onda mozes i da vidis da upravo i oni ucestvuju u finansiranju istog.

ali je cinjenica da vlada i drzava
. . .
vole tu muziku? jok.

A znamo da nevole. Sta mislis zasto je KG 2000. trajao 3 dana?! Zato sto su imali masu pa da je jos iskoriste i za izbore koji su dolazili, a dogodine jedva da je i odrzan jer su skontali da ih masa vise nepodrzava toliko i onda su se bacili da prave zimski exit jer je to njihova tvorevina pa da je iskoriscuju dok jos mogu.

njima se svidja da mi imamo nesto sto se
. . .
pare na kojestarije.

Konkretno za komp sto nema u skoli iskreno receno i nije steta jer NEBI IMAO ko ni da ti pokaze kako se radi na njemu. Oni su naucili da rade u ms dos-u i to im je sav nauk (moj prof. informatike je bio toliki informaticar da nije znao ni pozadinu da promeni na komp-u) a da sticu nov mrzi ih. Ali sada da neidem u politiku jer ovo nije ta tema.

exit je magla koju nam prodaju utripovane
. . .
i zato blatimo, prljamo i skrnavimo istorijski spomenik i najdivnije mesto u NS. na mestima gde se ljudi setaju, uzivaju, parovi zaljubljuju, ljudi slikaju, pisu i bave kulturom, dolaze neki triperi i serviraju nam maglu, a mi hrlimo i skrnavimo jedno tako kulturno i divno mesto.

Sa tim se slazem, kao sto se gore moglo i videti.

magla, ljudi, magla.
osvestite se.

KRAJ EXIT-u!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top