EVROVIZIJA 2005

Ao sto mi je mnogo dosadilo da se prepirem,bas me briga iskreno da vam kazem ko ce da ide,radi mene mogu poslat i one sa grand parade... svakako ce pjesma bit zaboravljena za koju godinu,bice hit prvih pola god maximalno,a posle ce dosadit i Bogu i narodu ...
Meni se svidja pjesma no name, to ne poricem, takodje i jelene tomasevic ali mi je ona nesto za evroviziju 'previse balada'...
Sto se plagijata tice, to je samo malo da se prasina digne, isto ka' i prosle godine oko Laneta...
U svakom slucaju, nekome se svidja, nekome ne... o ukusima se nesto ne bih raspravljala...
 
,,Iz sve snage podrzavam Jelenu.Ona je za Srbiju pobednik, a crnu goru ko sisa. Nisu nam ni do kolena! I nije me briga da li crna gora zeli da se odcepi,
odsad pa na ubuduce ne zelim da ih vidim u zajednici sa Srbijom,,



Isjecak iz pravila krstarice da se malo naucis redu
Šta je zabranjeno?

Prijavljivanje pod tuđim nadimkom
Nepristojno ponašanje
Korišćenje vulgarnih reči ili izraza
Omalovažavanje i vređanje učesnika u raspravama, posebno po nacionalnoj, rasnoj, verskoj ili drugoj pripadnosti
Pozivanje na kriminalna i kažnjiva dela, ili podržavanje takvih i sličnih dela
...
 
Ljudi, nismo ovde d abi sirili mrznju, vec da bi svako na pristojan i korektan nacin rekao sta misli !!!!
Nema potrebe za prozivanjem, pa mi smo jedan narod, tako i treba da ostane, ali sto se tice pesme, NIKAKO sa Zauvijek moja u KIJEV !!!

Cekamo EBU da se oglasi i kaze konacan sud, a to ce biti uskoro, do 21. marta, najkasnije !!!
Strpite se !!!

pozdrav
 
POSLEDNJE VESTI IZ EBU-a !!!!

The European Broadcasting Union is investigating complaints about the recent Eurovision national final held in Serbia and Montenegro.

After the contest last weekend, there were complaints that the jury members involved showed bias against some of the songs. The jury from Montenegro gave few points to songs from the Serbia Beovizija contest, leading to pre-contest favourite Jelena Tomasevic (pictured) ending in second place. She received no points at all from the Montenegrin judges, but high or maximum points from the other judges and televoters.

Although the EBU generally chooses not to interfere in the way a song is chosen, they have been asked to look at this matter. Svante Stockselius of the EBU explained, “We have received several complaints about the song and the way it was chosen. The rules of the Eurovision Song Contest 2005 give the national broadcasters a possibility to chose their song "as it deems fit". However, the same rule also says that "all due transparency must be ensured". We have asked the delegation from Serbia and Montenegro to inform us about the procedure of the national final.”

At the same time, there have been suggestions that the song, ‘Zauvijek Moja’, may in fact be a copy of an earlier song. It is said to contain parts of a traditional Montenegrin song, used as a hymn by the Liberal Party, entitled ‘Poljem se vija Zordelija’. It is also being compared with a Spanish song, ‘No voy a llorar’, a hit in 2002 for Monica Naranjo. Stockselius commented, “We have experts looking into the accusations of plagiarism, a final decision will be made by the EBU Reference Group before March 21.”
 
Ivana***:
Guliverr:
Isto vazi i za voditelje BEOVIZIJE!
Voditelji su bili i više nego simpatični, i meni su se izuzetno dopali.
Prvi put da takvu manišestaciju vodi uigran par neizvikanih TV voditelja sa nenametljivom dozom humora i neodoljivim šarmom.
E ako su ti oni debili bili simpaticni.....Ne znaju ni da pricaju pravilno,a onaj Andrija samo govori UZDRAVLJE
 
aqurius:
POSLEDNJE VESTI IZ EBU-a !!!!

The European Broadcasting Union is investigating complaints about the recent Eurovision national final held in Serbia and Montenegro.

After the contest last weekend, there were complaints that the jury members involved showed bias against some of the songs. The jury from Montenegro gave few points to songs from the Serbia Beovizija contest, leading to pre-contest favourite Jelena Tomasevic (pictured) ending in second place. She received no points at all from the Montenegrin judges, but high or maximum points from the other judges and televoters.

Although the EBU generally chooses not to interfere in the way a song is chosen, they have been asked to look at this matter. Svante Stockselius of the EBU explained, “We have received several complaints about the song and the way it was chosen. The rules of the Eurovision Song Contest 2005 give the national broadcasters a possibility to chose their song "as it deems fit". However, the same rule also says that "all due transparency must be ensured". We have asked the delegation from Serbia and Montenegro to inform us about the procedure of the national final.”

At the same time, there have been suggestions that the song, ‘Zauvijek Moja’, may in fact be a copy of an earlier song. It is said to contain parts of a traditional Montenegrin song, used as a hymn by the Liberal Party, entitled ‘Poljem se vija Zordelija’. It is also being compared with a Spanish song, ‘No voy a llorar’, a hit in 2002 for Monica Naranjo. Stockselius commented, “We have experts looking into the accusations of plagiarism, a final decision will be made by the EBU Reference Group before March 21.”
oladi malo :wink: i prestani da ,,vices"
 
NAJPRE IZVINI STO KASANIM Aqurius, HVALA NA MAILU, VEC JE NEKO POSTAVIO SAJT, NE MORAS DA SE MUCIS DA MI SALJES, SKINUCU JE!
VIDIM DA SE DOSTA INTERESUJES ZA EVROVIZIJU I DA DOSTA TOGA ZNAS, NE BI BILO LOSE DA DODJES NA WWW.RTS.COM FORUM! IAM DOSTA CG KOJI NAS NERVIRAJU, TREBA NAM PODRSKA!
JOS JEDNOM HVALA NA MAILU!

SHONE 83, NISAM MUZICAR NA ZALOST, KAZEM ZA "LANE MOJE" JER SAM TAKO CUO, MISLIM CUO SAM I TU AZERBEDZANSKU VERZIJU, IAM SLICNOSTI MORAS DA PRIZNAS, MAKAR MALO!
A ZA TAKTOVE IZIVINI, ZNAM DA SI MUZICAR!

IVANA*** PUNO HVALA NA SAJTU! POZDRAV TEBI!

DAMBLDORE, DA SE RAZUMEMO, NE SMETAJU MI PAMETNI CG, NIJE MI VAZNO KOJA CE PESMA ICI SAMO DA JE OK, A U OVOM SLUCAJU TO EN MOGU RECI ZA NO NAME, A NAROCITO IH NECU U KIJEV JER JE VAS ZIRI DAO 4X0 OGIUJU I JECI!
SLALI STE BEESPLATNO SMS, A NASI SMS GLASOVI NISU NI RACUNATI!
PA LOGICNO EJ DA JECA DOBIJE VISE, SAMO ZI BGD-A NAJMANJE JE 100.000 GLASOVA POSLATO!
A EKSTRA STO SU CLANOVI NO NAMEA BALAVI!
POZZ!

TOODLES U PRAVU SI!
MISLIM DA BI OGY FENOMENALNO PROSO I DOBIO GLASOVE NE SAMO ANSE DIJASPORE VEC I STRANACA!
ON JE UZ BREGOVICA O0BISAO CELU EVROPU I STRANCI LUDE ZA NJIM I TU MUZIKU!
MALO TXT NIJE NA SVOM MESTU, ALI STRANCI CE BAS DA RAZUMU AKO PEVA NA SRPSKOM!
MA DOBAR JE OGY ZA KIJEV, ALI I JECA!
SAMO NE OVI BEZIMENI!

N_TONX, SLAZEM SE SA TOBOM ZA VODITELJE IZ CG, ONA ZANBA SE BUNILA NA SVAKOJ RECENICI, A ONA UKOCENA DRUGA KOJA NE TREPCE, POMISLEH DA JE MRTVA, A ONAJ ANDRIJA TEK SA ONIM "COOL" FORAMA! FUJ!

PA TAKO DRAGI MOJI FORUMASI UZ BOGA, JECA U KIJEV!
JEDVA CEKAM TAJ 21.MNART! POZZ MIALN MST!
 
Pa kao sto covek rece, najverovatnije ce se sve saznati za nekoliko dana. Sto se reci - od ponedeljka, jer cisto sumnjam da ce oni to da analiziraju preko vikenda. Mada, ko zna? Evrovizija je za malo vise od 2 meseca, rok za prijavu pesama je za 9 dana, tako da ce mozda i da rade subotom i nedeljom.
 
mili,kad vec hocesh da budesh "pametnica" treba da znash da je: "zor delija" i "poljem se vije" ista pjesma.
obrazlozhenja radi,evo par stihova iz gore navedene pjesme "zor delija":
"poljem se vija,oj zor delija.
po polju ravnu,na konju vranu..."
nadam se da cesh,a i ostali tebi slichni "kritichari"
sledeci put prije nego neshto napishesh,biti bolje obavijehten.
:wink:[/quote]
 
PA LANE MOJE JE UKRAO NEKE TAKTOVE AZERBEJDZANSKE PESME, A NO NAME JE PLAGIJAT SRPSKE "ZOR DELIJE", "POLJEM SE VIJA" CG, SPANSKE "????"!
MOMCI SU BALAVI I SVE IM FALI!
JUTRO EJ ZAKON!
BRAVO ZA TXT! :D[/quote]
josh jednom,"zor delija" i "poljem se vija" su jedna ista pjesma,koja nije nikako srpska,vec crnogorska narodna pjesma.da pojasnim stihovima:
"poljem se vija,oj,zor delija!
po polju ravnu,na konju vranu..."
i josh jedna informacija,stevan mokranjac je kao shto(valjda)znate iz svake bivshe republike,bivshe nam sfrj,uzimao neke narodne pjesme za svoje rukoveti.
gore pomenuta pjesma se nalazi u nekoj od rukoveti sa josh nekoliko pjesama iz crne gore.da bi gospodin
"kritichar" josh bolje razumio,stevan mokranjac je ovu pjesmu promijenio na sljedeci nachin:melodija je ostala ista,a glas(hor)povishen za oktavu.:)))
njega ne zovu plagijatorom zbog toga zar ne,iako je to kao i mnoge druge kompozicije,na taj nachin postalo njegovo djelo.
bash bih voljela da chujem tu shpansku pjesmu,pa cu ti onda reci,da li su i,kao upotrijebljeni taktovi iz te pjesme,s obzirom na to da imam malo vishe "muzichkog" obrazovanja,nego vecina vas ovdje,izgleda.:)))
predlazhem da malo bolje udjete u istoriju nasheg uchestvovanja na evroviziji,i shvaticete neke stvari...recimo,danijel popovic je pobijedio kad je izbor bio u cg,riva kad je izbor bio u hrt,bebi dol kad je izbor bio u srb.,i sl.
shto je i logichno,zar ne?:)))
samo cu reci da je cg zhiri imao favorita,da je to uspio izgura svoje,mada mi je zhao shto nisu bili malo manje ochigledni:))
chisto sumnjam da ce i vasha peticija,a i to razmatrnje uroditi plodom:))
ali,neka vam je sa srecom,kakav god ishod da bude.
meni se svidjaju obje pjesme,vasha ima bolji text,a nasha sve ostalo,i muziku i aranzhman:)))
 
luv_is_a_verb:
PA LANE MOJE JE UKRAO NEKE TAKTOVE AZERBEJDZANSKE PESME, A NO NAME JE PLAGIJAT SRPSKE "ZOR DELIJE", "POLJEM SE VIJA" CG, SPANSKE "????"!
MOMCI SU BALAVI I SVE IM FALI!
JUTRO EJ ZAKON!
BRAVO ZA TXT! :D
josh jednom,"zor delija" i "poljem se vija" su jedna ista pjesma,koja nije nikako srpska,vec crnogorska narodna pjesma.da pojasnim stihovima:
"poljem se vija,oj,zor delija!
po polju ravnu,na konju vranu..."
i josh jedna informacija,stevan mokranjac je kao shto(valjda)znate iz svake bivshe republike,bivshe nam sfrj,uzimao neke narodne pjesme za svoje rukoveti.
gore pomenuta pjesma se nalazi u nekoj od rukoveti sa josh nekoliko pjesama iz crne gore.da bi gospodin
"kritichar" josh bolje razumio,stevan mokranjac je ovu pjesmu promijenio na sljedeci nachin:melodija je ostala ista,a glas(hor)povishen za oktavu.:)))
njega ne zovu plagijatorom zbog toga zar ne,iako je to kao i mnoge druge kompozicije,na taj nachin postalo njegovo djelo.
bash bih voljela da chujem tu shpansku pjesmu,pa cu ti onda reci,da li su i,kao upotrijebljeni taktovi iz te pjesme,s obzirom na to da imam malo vishe "muzichkog" obrazovanja,nego vecina vas ovdje,izgleda.:)))
predlazhem da malo bolje udjete u istoriju nasheg uchestvovanja na evroviziji,i shvaticete neke stvari...recimo,danijel popovic je pobijedio kad je izbor bio u cg,riva kad je izbor bio u hrt,bebi dol kad je izbor bio u srb.,i sl.
shto je i logichno,zar ne?:)))
samo cu reci da je cg zhiri imao favorita,da je to uspio izgura svoje,mada mi je zhao shto nisu bili malo manje ochigledni:))
chisto sumnjam da ce i vasha peticija,a i to razmatrnje uroditi plodom:))
ali,neka vam je sa srecom,kakav god ishod da bude.
meni se svidjaju obje pjesme,vasha ima bolji text,a nasha sve ostalo,i muziku i aranzhman:)))[/quote]
aplauz :wink:
 
Vaša ima bolji aranžman :shock:

Prvo, rekao si da ima bolju muziku i aranžman. Ajde kad si toliko lak na muzičkim izrazima objasni šta ti je aranžman, ako nije sastavni deo stvaralaštva koji se naziva MUZIKA :evil: :evil: :evil:

Drugo... MA NEĆU VIŠE NI DA KOMENTARIŠEM, SAMO SE NERVIRAM :x
 
luv_is_a_verb:
i josh jedna informacija,stevan mokranjac je kao shto(valjda)znate iz svake bivshe republike,bivshe nam sfrj,uzimao neke narodne pjesme za svoje rukoveti.
gore pomenuta pjesma se nalazi u nekoj od rukoveti sa josh nekoliko pjesama iz crne gore.da bi gospodin
"kritichar" josh bolje razumio,stevan mokranjac je ovu pjesmu promijenio na sljedeci nachin:melodija je ostala ista,a glas(hor)povishen za oktavu.:)))
njega ne zovu plagijatorom zbog toga zar ne,iako je to kao i mnoge druge kompozicije,na taj nachin postalo njegovo djelo.
samo cu reci da je cg zhiri imao favorita,da je to uspio izgura svoje,mada mi je zhao shto nisu bili malo manje ochigledni:))
chisto sumnjam da ce i vasha peticija,a i to razmatrnje uroditi plodom:))

pa mozda je on i uzimao (muzicko mi nije jaca strana nikad bilo... a i nikad nece). i sad postoje razne prerade (ne govorim samo za mokranjca, vec i za ljude koji se bave drugim vrstama muzike), ali pravila evrovizije nalazu da pesma ne sme da ima 4 takta neke pesme koja vec postoji! ne razumem se ja u to, ali su skolovani muzicari (ne kao sto su oni iz crnogorskog zirija... za njih ne moze da se kaze da su skolovani) to potvrdili!!
i vredi imati nadu da ce pravda pobediti..... 8)
 
luv_is_a_verb:
shone,nemoj ti mene propitivati:)))stari,vidjela sam vec koliko svi znate o svemu tome,i vashe znanje je smijeshno :lol:
nemoj da se nervirash,jer ce ti zhivci josh trebati...
znam koliko ste ponosni na zheljka joksimovica...pa sad ne date da vam niko takne njegov "cijenjeni" aranzhman :lol:

poz za mog zemljaka:))

E, ako si videla koliko ja znam, i još nazvala to smešnim, onda, svaka tebi čast, ti si carica. Izvini za propitivanje, ne znam kako sam to učinio ali verovatno jesam čim ti to kažeš.

E sad :wink: pošto si videla koliko mi znamo o svemu tome, kaži ti nama istinu o tim ukradenim taktovima.

Međutim, ako ne možeš dokazati da nisu, ja ću rado dokazati da JESU i uživati u tome :evil:
 

Slične teme


Back
Top