EVROVIZIJA 2005

Ivana***:
Evo i tekst pesme.
Peva o mornaru koji je krenuo na put, ostavio svoju devojku da ga čeka..., ali se nije vratio (verovatno je doživeo brodolom).
Ona razmišlja o smrti jer ne želi život bez njega... - parafraziram.

Žad i svila, ljubav mila
živa mi je rana.
Koncem bola po mom srcu
veze svakog dana.
Spavaš li, da li si tužan ko ja
dok more sad je tvoja obala.
Ko ja ...

Tražim te, budim te,
ruke ti hladne,
tu, sama živim- bez nade,
spavaš li, da li si tužan ko ja?
dok more sad je tvoja obala.

Refren :

Hej, suzice, brojanice
more ti je postelja
prošao si sve stanice,
samo meni više doći nećeš.
Ja još umirem, Bogu dušu ne žalim,
oduvek, volim te, zauvek.

Da ti bar jednom kažem šta mi je nedelja
kad me jutro bez tebe dočeka.

Refren :

Hej, suzice, brojanice
more ti je postelja,
prošao si sve stanice
samo ja ...
Bogu dušu ne žalim,
bole nedra ko jedra,
da život me napusti,
bole nedra ko jedra,
da život me napusti.


:wink:


Apsolutno fantasticno... :D :D :D
 
Ada eto i prosle god lane bilo "plagijat" citava pjesma, a NO NAME samo cetiri takta... pa su se i prosle godine mnogi srbi bunili i potpisivali sve i svasta... Pjesmi ne hvali nista,muzika je dobra,text takodje... A momcima posebno nista ne hvali... :!: :!:
 
Jelena je ubedljivo najbolja pevačica a Željko fenomenalan kompzitor i aranžer, od prošle godine i Laneta nisam čula bolju pesmu! Ono što se dogodilo na monteviziji je mala palanačka priredba sa tužnim krajem! Hoću referendum u Srbiji!
 
LJUDI...PESMA "ZAUVJEK MOJA" JE PLAGIJAT!!!

I TO NE SAMO (!!) CRNOGORSKE NARODNE PESME "ZOR DELIJA"... VEC PRVENSTVENO SPANSKE PESME "NO VOY A LLORAR" KOJU PEVA MONICA NARANJO !!!
NJIH TREBA TUZITI ZA PLAGIJAT!!!

Skinite ljudi "No voy a llorar" i sve ce vam biti jasno, refren je potpuno preuzet!

Sto se to pre sazna i dokaze, a dokaz definitivno postoji, No name otpadaju i ide Jelena !!!
 
Guliverr:
Guliverr:
E da kazem i ja koju rec! Spojicu doduse i pricu o MONTEVIZIJI i EVROPJESMI/PESMI sa BEOVIZIOM! Kao sto sam prosle godine konstatovao da je sve osim pesme LANE MOJE uzasno tako i ove godine konstatujem isto s ti sto se ne moze izdvojiti ni jedna pesma da valja na sva tri takmicenja!

Pa da krenemo redom 1.BEOVIZIJA: Za organizaciju cista desetka ,sto se voditelja tice pun pogodak,jedan fin i doziran humor ,

Mislim stvarno... Smarali su kao niko... gledali smo njihov glup scenario i katastrofalno dosadne razgovore po 5 minuta pre najave pesama. Udavise.



dve prelepe voditeljke,pogotovu MAJA,i legendarni BODA! Ali sto se muzike tice cista 0! Ipak od svih kompozicija izdvojio bih tri koje su na mene ostavile utisak!

1. Hajde CICO-OGI
2. Jutro-Jelena Tomasevic
3. Ona Dzejeva pesma

Ni jedna od ove tri pesme nije dobra i nije dostojna KIJEVA! Ni jedna ne moze ni da dozvoli sebi luksuz da se uporedi sa pesmom LANE MOJE! Ipak nejmanje lose pesme BEOVIZIJE bile su ove TRI!
Pobedila je pesma jutro uz klasicnu namestaljku,jednostavno pobedila je kao Zeljkova pesma(Joksimovic je radio aranzman)to je bio nacin da se donekle ziri oduzi Joksimovicu za proslogodisnji uspeh u TURSKOJ! Ocigledno da iako je i sama bila losa najbolja pesma BEOVIZIJE bila je HAJDE CICIO( odlican scenski nastup,kome je doprineo i fenomenalan imidz OGIJA RADIVOJEVICA,


Odlican scenski nastup? 5-6 "manekenki" koje mlate trubama i skakucu oko njega?

prosecna muzika,relativno los aranzman i ocajna interpretacija)! I pored ociglednih mana ipak bila je bolja od pesme jutro(ovde je interpretacija jedino valjala,ali scenski nastup nikakav,muzika i aranzman ocajni,razocaravajuce s obzirom na to da ih je radio Joksimovic,kog inace smatram odlicnim ARANZEROM)

Slazem se oko ocajne interpretacije i jos gore muzike Ognjana R. Ali moram da te pitam, jel si ti neki muzicar ili sta kad tako komentarises?

2.MONTEVIZIJA: Voditeljski trio ocajan! Posebno se u glupiranju isticao ANDRIJA MILOSEVIC(koji je zaboravio da se ne nalazi u seriji MjESOVITI BRAK,u ulozi BANJA).Organizacija je bila prosecna! Sto se tice kompozicija sledi sledece!
Ni jedna pesma nije valjala! 50% numera bilo je u fazonu pesme KAD TE VISE NEMA-Bojana Marovica(koja je pre neku godinu pobedila na skalama ili u Budvi ne mogu se tacno setiti) Dakle smaracki i srednje zalosno!
Pesma koju su otpevali momci iz NO NAME grupe moze poneti epitet pesme HAJDE CICO sa BEOVIZIJE!

Objasni recenicu, molim te.

bila je to najmanje losa pesma(relativno dobar uvod ali dalji deo kompozicije los,interpretacija prosecna,cini se vise losa nego dobra,scenski nastup jako podseca na grupu peti element i vrlo je los,tekst totalno bezveze)!

3.EVROPJESMA/EVROPESMA( ili namestaljka godine )
Valjda je svima jasno da ono sto se dogodilo u CRNOJ GORI je klasicna namestaljka! Ljudi ni jedan clan zirija a da je CRNOGORAC nije dao ni jedan jedini bod ni pesmi JUTRO ni pesmi HAJDE CICO! Nisu to ucinili jer su znali da je ove pesme jedina prava konkurencija pesmi grupe NO NAME! A sa druge strane ni SRPSKI clanovi zirija nisu se pretrgli davajuci bodeve grupi NO NAME a desetke i dvanaestice podelili su OGIJU i JELENI! Ipak oni su bar davali po 5,6,7 bodova grupi NO NAME i tako su ovi momci prakticno postali pobednici! Dakle svak je gurao svoga a CRNOGORSKI DEO ZIRIJA BIO JE MALO BEZOBRAZNIJI PA JE NJIHOV KANDIDAT POBEDIO!


Zakljucak.Politika je i u ovako jednu lepu manifestaciju umesala prste! Po meni najmanje losa pesma celokupno bila je HAJDE CICO ali generalno sve pesme bile su lose! Navijecu u KIJEVU za ove momke i nadati se da ce dobro proci ali mislim da s obzirom na vidjeno mozemo biti presrecni ako uzmu 10 mesto i tako nam obezbede direktno ucesce u finalu 2006! Inace moj favorit za KIJEV je GRCKA(imaju odlicnu pesmu!)


Ovo sam rekao pod TOPIKOM BEOVIZIJA ali smatram da se i ovde moze primeniti! Jos jednom ponavljam udjemo li u 10 treba da smo presrecni!
 
LJUDI OSTAVITE MI SAJT ZA SKIDANJE CELE SPANSKE PESME, DA BIH PROSLEDIO OSOBI KOJA CE JE POSLATI COVEKU IZ ESC-A!
IMA LI JOS KAKVIH NOVOSTI?
IDITE I POTPISUJTE PETICIJU, PROSLEDITE SAJT KOME GOD MOZETE!
POZDRAV!
UZ BOGA IDEMO DO KRAJA!
 
Slavik:
Nosite se. Đe je vama bio obraz prošle godine kad ste odrali Crnogorske pjevače. Uskoro nezavisnost, pa će svako svog predstavnika.
Eto kakav rečnik koriste naši mili sugrađani.
Ocepite se više, ali povedite i drugare sa sobom. Utrnuće im g**a u onim finim kožnim direktorskim stolicama i stanovima koje su dobili. Da se oslobode radna mesta a mi rešimo problem nezaposlenosti.
Da vam nije bilo Srbije da vas podigne iz ruševina još biste čistili kamen od posledica zemljotresa.
Ne trebate vi da raspišete referendum sa pitanjem - da li želite sampostalnost, već mi - da li hoćemo da vas idalje nosimo na grbači.
Da je prema proporcionalnosti država na 8 naših predstavnika dolazio bi 1 vaš, ali nismo ravnopravni ni u sferi obrazovanja, privrede, industrije, ... ni u jednoj sferi života pa nije čudo da nismo ni u muzici.
Niste bili u stanju ni scenografiju da obezbedite nego ste je dovukli iz Beograda.
Lično ne volim Željka Joksimovića, ali ova pesma mi se dopala. Ako se članovima žiria nije dopala pesma mogli su bar da nagrade interpretaciju bez premca...
Ne sećam se šta je bilo prošle godine, ali trebali ste tad da se bunite (ako je zaista bilo tako), a ne sad vraćate milo za drago - šta li.
Ni meni se nije svidelo što je prošle godine otišao Bambi, ali ko me pita??? :wink:
poz svima
 
HOT NEWS !!! HOT NEWS !!!

U sinocnjem Telefaktu na BK televiziji zvanichno je objavljeno da je EBU pokrenula istragu povodom sluchaja No name i njihove pesme >Zauvijek moja<. Ako se utvrdi da je pesma plagijat, dolazi do diskvalifikacije i na takmichenje se shalje druga pesma !!!
 
Serbia & Montenegro
EBU to investigate 'Zauvijek moja'
Fri 11 Mar 2005 01:34:24
Source: Republica, OGAE Serbia & Montenegro
Written by: Sietse Bakker

The European Broadcasting Union will investigate the accusations of plagiarism against the song Zauvijek moja, formally still the 2005 Eurovision Song Contest entry of Serbia & Montenegro. Meanwhile, fanclub OGAE Serbia & Montenegro formally replied to the 'crisis situation'.



What happened?
For those who need a quick update on what happened before, we advice you to read the article Zeljko Joksimovic: selection "deeply unfair"

Investigation by the EBU
It seems the EBU took the complaints about Zauvijek moja very serious. "We will investigate the song, performed by No Name, based on formal complaints we received", contest supervisor Svante Stockselius said to the Montengrin newspaper Republica. Apart from the accusations that Zauvijek moja contains elements of another song, entitledPoljem se vija Zordelija, the EBU also received a complaint about possible plagiarism. One listening to the song No voy a llorar, performed by Monica Narano, indeed has to conclude that the songs have similarities, but professional ears are needed to conclude if it's a case of plagiarism or not.

In case the EBU concludes that No Name's song is indeed plagiarism, the song will have to be disqualified according to the rules of the Eurovision Song Contest and RTS and RTCG have to send another song to Kiev. The procedure has to take place before 21st of March, the day the heads of the delegations officially submit their songs to the EBU.

Third complaint
If those two complaints weren't enough, the EBU also received a complaint about the voting procedure in the national selection. To Republica, Stockselius confirmed there were "several complaints", although their names have been kept silent to protect their privacy. In the past days, several media in Serbia and Montenegro paid attention to the situation. In a reaction to esctoday.com, earlier this week, Montenegrin broadcaster RTCG said it didn't influence the voting at the national final in any way. During the final, all of the Montenegrin jury members awarded 0 points to the Serbian favourite Jutro. Read the complete statement given by RTCG here.

OGAE Serbia & Montenegro
"It’s completely clear that the voting of the jury from Montenegro was under any professional level (...). Otherwise, how could one explain that the 13 songs (out 23) from the Serbian national selection received just above 9% of the total number of their votes", OGAE Serbia & Montenegro wrote in a statement. "The winning song got 32,607 votes and that is ten times more than the number of votes the same group recieved just two days ago during Montevizija 2005", they added.

Poll
In a poll among esctoday.com members, 62 percent of the voters (a total of 300) agreed that the final national selection in Serbia & Montenegro went unfair. Although the poll is in no way scientifically approved, it at least indicates how the international audience thinks about the situation.

At this moment, the verdict has to come from the Eurovision Song Contest Reference Group. The first meeting of the Reference Group is scheduled for 23rd of March, but this situation in combination with the 21st of March deadline almost forces the Reference Group to act immediately. Thus, most likely to be continued!
 
Odgovir za SCHATJE:


Nisam profesionalan muzicar ali se prilicno razumem u ovu oblast!

Za mene je OGIJEV imidz bio odlican,i to je stvar ukusa!Isto vazi i za voditelje BEOVIZIJE!

A trazeno mi je da objasnim recenicu u kojoj poredim pesmu HAJDE CICO sa pesmom grupe NO NAME! E evo ovako -HAJDE CICO je bila najmanje losa pesma BEOVIZIJE a pesma grupe NO NAME je bila najmanje losa pesma MONTEVIZIJE! Toliko!
 
Slavik:
Nosite se. Đe je vama bio obraz prošle godine kad ste odrali Crnogorske pjevače. Uskoro nezavisnost, pa će svako svog predstavnika.

E nije vazno ko je ci predstavnik nego cija pesma vredi a kada vec pominjes proslu godinu znaj da je LANE MOJE bolje od svih i vasih i nasih pesama stvorenih i prosle i ove godine!
 
newerna_beba:
Ada eto i prosle god lane bilo "plagijat" citava pjesma, a NO NAME samo cetiri takta... pa su se i prosle godine mnogi srbi bunili i potpisivali sve i svasta... Pjesmi ne hvali nista,muzika je dobra,text takodje... A momcima posebno nista ne hvali... :!: :!:

Alo bre pesma LANE MOJE sa ovom ne moze da se poredi! Lane je za KLASU bolje ma neuporedivo bolje! Ukapirajte to,ne vezano da li je ova pesma plagijat ili ne ova pesma je losa i to ce i pokazati EVROVIZIJSKI PLASMAN!
 
Tomic Toma:
Iz sve snage podrzavam Jelenu.Ona je za Srbiju pobednik, a crnu goru ko sisa. Nisu nam ni do kolena!
I nije me briga da li crna gora zeli da se odcepi,
odsad pa na ubuduce ne zelim da ih vidim u zajednici sa Srbijom!

Da tacno je da su NO NAME POBEDILI namestaljkom ali je i JELENA na isti nacin dobila na BEOVIZIJI,dobila je zato sto je pesma ZELJKOVA pa niko nije ni gledao da li valja ili ne!
 
Strela:
Jelena je ubedljivo najbolja pevačica a Željko fenomenalan kompzitor i aranžer, od prošle godine i Laneta nisam čula bolju pesmu! Ono što se dogodilo na monteviziji je mala palanačka priredba sa tužnim krajem! Hoću referendum u Srbiji!
PA LANE MOJE JE UKRAO NEKE TAKTOVE AZERBEJDZANSKE PESME, A NO NAME JE PLAGIJAT SRPSKE "ZOR DELIJE", "POLJEM SE VIJA" CG, SPANSKE "????"!
MOMCI SU BALAVI I SVE IM FALI!
JUTRO EJ ZAKON!
BRAVO ZA TXT! :D
 
Milan_MST:
Strela:
Jelena je ubedljivo najbolja pevačica a Željko fenomenalan kompzitor i aranžer, od prošle godine i Laneta nisam čula bolju pesmu! Ono što se dogodilo na monteviziji je mala palanačka priredba sa tužnim krajem! Hoću referendum u Srbiji!
PA LANE MOJE JE UKRAO NEKE TAKTOVE AZERBEJDZANSKE PESME, A NO NAME JE PLAGIJAT SRPSKE "ZOR DELIJE", "POLJEM SE VIJA" CG, SPANSKE "????"!
MOMCI SU BALAVI I SVE IM FALI!
JUTRO EJ ZAKON!
BRAVO ZA TXT! :D

Jesi li ti muzičar pa tako olako iskazuješ mišljenje o ukradenim taktovima pesme "Lane moje". Ako jesi, molim te kaži mi koji su to taktovi pošto imam obe pesme :evil:

Ako ne znaš koji su to taktovi onda nemoj da kritikuješ :evil: :evil: :evil:
 

Slične teme


Back
Top