- Poruka
- 52.485
Savez koji organizuje takmičenje. U ovom slučaju UEFA.A ko kontrolise sudije u war sobi?
Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
Savez koji organizuje takmičenje. U ovom slučaju UEFA.A ko kontrolise sudije u war sobi?
Sta mislis? Pa naravno da fifa ima svoje kontrolore sudjenja i kontrolore rada u var sobi....Naravno zna se ko u toku utakmice donosi odluke na terenu i ko odlucuje u var sobi imenom i prezimenom za svaku utakmicu, ali postoji i kontrola koja ce prilikom gresaka sankcionisati sudije, oduzeti im bodove ili ih poslati kuci, ili kazniti na neki drugi dozvoljen nacin da vise ne sude.... U svakom slucaju sudjenje je kvalitetnije i pravednije od sudjenja u drzavnom prvenstvu bilo koje evropske zemlje pojedinacno... Mozda je samo kod nas pravednije sudjenje, ali mi smo daleko iznad po postenju i ljudskosti...A ko kontrolise sudije u war sobi?
Savez koji organizuje takmičenje. U ovom slučaju UEFA.
Tada I nije bilo vara. Ali nebitno. Veliki i bogati se uvijek guraju. Bilo i biće. Nikada jedan prosječan Hrvat, Srbin, Rumun, Gruzijac... neće moći da potroši para kao prosječan Švabo, Francuz, Britanac. Da se ne lažemo i Fifu i Uefu jedino interesuju pare.A kada nisu svirali penal na Mitrovicem koje je tada kontrolisao sudije u war sobi a jasno ga u gol sansi igrac vuce za dres.Ne samo sto sudija nije svirao penal nije cak bi izvrsena provjera u war sobi,ajde sada zamisli da je igrala neka velika reprezentacija ne kazem da bi i njima sudija odmah svirao penal al bi provjereno to bilo u war sobi Penalty Check a Srbija nije dobila ni Penalty Check pa neka posle procjene u war sobi jel bio penal ili nije a kada nekoga na koga ide lopta vuces za dres to se u najmanju ruku provjerava
Sudija zna ako osteti malu reprezentaciju to ga nece kostati posla,al ako ostetis velikana pa taj velikan ima svoje sponzore koji i sponozorisu velika takmicenja pa ima svoje ljude u u odborima Uefe ili Fife pa taj sudija moze biti kaznjen a mozda i posao izgubi ili bude vracen u nizi rang da sudi
Ne treba zaboraviti slucaj sudije Larionde sa Mundijala 2010 kada Srbiji nije dao penal gdje je cijeli svijet vidio da je igrac Aus u sesnaesteracru igrao rukom,tek kada je isti taj sudija ostetio Englesku u mecu protiv Njemacke tek tada je reagovala postena Fifa i kaznila sudiju Lariondu,ne zato sto je sudio lose vec zato sto je ostetio Englesku
Tada I nije bilo vara. Ali nebitno. Veliki i bogati se uvijek guraju. Bilo i biće. Nikada jedan prosječan Hrvat, Srbin, Rumun, Gruzijac... neće moći da potroši para kao prosječan Švabo, Francuz, Britanac. Da se ne lažemo i Fifu i Uefu jedino interesuju pare.
Prije par godina su oštetili Irsku. Pa i BiH. Kao što rekoh guraju velike.Srbiji je 3 puta sudija sramno oduzeo osminu finala 2010 ruka Kejhila ,2018 rvacki zahvat Dzake i Lihstasjnera nad Mitrovicem u sesnaestercu i sada vuku Mitrovica za dres u gol sansi.