Evropsko prvenstvo u fudbalu 2024 (Nemačka)

Koja reprezentacija osvaja prvenstvo?


  • Ukupno glasova
    18
Engleska, Danska, Slovenija i Srbija, pogodih za Engleze. Prva Piksijeva reakcija.

18e70f56-d759-4fd4-b74b-58bfff9635f6.jpg
 
Bome teska grupa, sad da je moglo i gore verovatno je i moglo ali mislim da ne mozemo da konstatujemo da nas je "pomazio" zreb.

Mislim iz drugog sesira dobili smo Dansku, po meni najtezeg moguceg protivnika iz drugog sesira, iz prvog sesira Englezi, isto jedna od gorih opcija (po meni uz Francusku i Portugal najtezi protivnik iz prvog sesira), pogotovo ova sad Engleska pod Geretom Sautgejtom koja ne igra tipican ostrvski fudbal na duge lopte vec nasuprot, a prepuni su tih brzih i hitrih igraca koji zuje kao osice (pogotovo napadaca), a Slovenci takodje nisu naivan protivnik i daleko je to od unapred dobijenog, imaju sjajnog selektora Matjaza Keka, igrali su zaista odlicno ove kvalifikacije, vrlo su kompaktna ekipa i pritom odlicno nas poznaju.
Sve u svemu nimalo laka grupa.

Grupa gde su Hrvati bice tek ludilo.
 
Spanija je objektivno najaca reprezentacija u Evropi po meni,sto ne znaci da ce osvojiti Evropsko.Imaju igru najbolju,najbrzu i kada imaju dan niko ne moze da im parira.


Iako nisu osvajali titule u fudbalu duze vrijeme to je samo pitanje vremena kada ce opet poceti da osvajaju.


Spanija je Ep 2020 izgubila polufinale na penale od Azura a prosli Mundijal gube osminu finala od Maroka na penale pa onda osvajaju Ligu Nacija.Imaju perspektivu da dominiraju na duge staze evropskim fudbalom kao nijedna evropska selekcija ne pricam samo o ovom Evropskom,oni prave tim za naredne decenije,vec vracaju kontinuitet ne zaboravite da su osvojili Ligu Nacija.Imali su krizu od 2014 do 2020 zbog smjene generacija vec zadnjih godina vracaju kontinuitet i bice opet ona masina rezultatska kao prije


Zakljucak - Spanija od vec zadnje 4 godine na velikim takmicenjima ispada samo na penale,u regularnom toku niko ih nije dobio.To govori koliko su jaki.Penali su lutrija, samo je pitanje vremena kada ce opet poceti da osvajaju titule,jer ova generacija njihovih fudbalera ce tek da osvaja titule,sazrijevaju u ozbiljne fudbalske velicine
 
Spanija ce bez problema dominirati grupu protiv 2 reprezentacije koje su daleko od zeljene forme i koje imaju fudbalsku buducnost pod znakom pitanja kod Hrvatske mora doci do smjene generacija a previse vremena cekaju da daju sansu klincima klasicno balkanski strah od promjene i pravovremene reforme tima.Spanci ce jos dugo drzati kontinuitet jer imaju i jako dobre mlade reprezentacije, nije to pitanje ovog Evropskog prvenstva ja ih vec naprednih 10 godina vidim u minimum cetvrtffinalu svakog velikog takmicenja i logicno da ce tu biti i titula
 

Back
Top