Европска Унија нема алтернативу! Због увоза српски кромпир се баца у смеће!

Poenta priče je "Srbi neće da kupuju Srpski krompir"

Da je dobar i jeftin, kupovali bi.
Prvo, svi uvezeni krompiri imaju deklaraciju o poreklu - što je misaona iemnica za srpski krompir
Drugo, svi su kalibrisani, provereni i deklarisani kao I kl. Kod Srbalja - misaona imenica
Treće, prodaju se u velikom džaku tako da kupac može da pregleda skoro svaki krompir - Greh kod Srbalja, prodaju ti nabijeni koji ugnjili

Čekajte ljudi, pa što ne kupujete kao patriote taj srpski krompir od 45-60 Din kilogram?
Idite u market i kažite "Ja sam patriota, neću strani od 30 Dinara hoću naš od 45 Dinara!"

Neka proizvode i taj čips, i pire u prahu, i zamrznuti pomfrit. Jok.
Ko je od njih sejao sertifikovano seme? Ko je tretirao zemljište, ko je davao geografsko poreklo?

Što mih ja za moej para kupovao škart?

I na kraju - da li je iko od nas u Srbiji ikada video domaći krompir I klase? Nije.

Ne prdi naprdnjak.
Ne mislis da to neko treba da omoguci?da dozvoli!
Jok to samo uvatilo pa tandrlja, a ne misli odakle vetar duva.
 
Tesko da se ovde u Nemackoj krompir deli bash dzabe. 2kg. kostaju oko 99 centi, i to kod nekih diskontera, na pijaci su 1,5 evra kg.
Mlad krompir sada momentalno kosta 2 evra kilogram.
A ako je kod nas na pijaci 50 dinara zasto ovaj sto se zali ne izadje na pijacu pa ga rasporoda za 30 dinara za dva sata?


- - - - - - - - - -


Ma samo kad se setim malinara koji svake godine ucenjuju drzavu, to bre nigde ne postoji.
alo pa nije sada vreme mladom krompiru .. to stiže tek za dva meseca sada ako ga ima ima ga iz leja , inače 30 dinara kilogram krompira gde god da se okreneš u srbiji
 
Poenta priče je "Srbi neće da kupuju Srpski krompir"

Da je dobar i jeftin, kupovali bi.
Prvo, svi uvezeni krompiri imaju deklaraciju o poreklu - što je misaona iemnica za srpski krompir
Drugo, svi su kalibrisani, provereni i deklarisani kao I kl. Kod Srbalja - misaona imenica
Treće, prodaju se u velikom džaku tako da kupac može da pregleda skoro svaki krompir - Greh kod Srbalja, prodaju ti nabijeni koji ugnjili

Čekajte ljudi, pa što ne kupujete kao patriote taj srpski krompir od 45-60 Din kilogram?
Idite u market i kažite "Ja sam patriota, neću strani od 30 Dinara hoću naš od 45 Dinara!"

Neka proizvode i taj čips, i pire u prahu, i zamrznuti pomfrit. Jok.
Ko je od njih sejao sertifikovano seme? Ko je tretirao zemljište, ko je davao geografsko poreklo?

Što mih ja za moej para kupovao škart?

I na kraju - da li je iko od nas u Srbiji ikada video domaći krompir I klase? Nije.

"Deklaraciju" o poreklu imaju jabuke svinjetina,.. koja iz EU preko Srbije odlazi za Rusiju, kao namirnice proizvedene u Srbiji..
Sve ostalo napisano nije vredno komentara,toliko je mizerno da izaziva mucninu
 
8JJfoV6w.jpg


0FG0hTBo.jpg
 
Dok ne upropastimo svoju poljoiprivredu. Posle ćeš da vidiš pošto krompir.

После кад упропастимо своју пољопривреду, па нам фашистичка ЕУ удари цену кромпира на кило кропмир = кило злата, тад нећемо моћи да на земљи засадимо неко килце кромпира, па да га после почупамо за јефтине паре?
 
После кад упропастимо своју пољопривреду, па нам фашистичка ЕУ удари цену кромпира на кило кропмир = кило злата, тад нећемо моћи да на земљи засадимо неко килце кромпира, па да га после почупамо за јефтине паре?

Oćemo, al ako nam ostane zemljište
 
Ja bi da kupim najbolji moguci proizvod najjeftinije.

A ciji je, boli me racku.

Ти си доказ да људска глупоста заиста нема границе ----- па јбт.... ти ћеш плаћати ЈЕФТИНИЈИ УВОЗНИ КРОМПИР ОД ДОМАЋЕГ САМО ДОТЛЕ ДОК НЕ УНИШТЕ ДОМАЋЕ ПРОИЗВОЂАЧЕ - ТО СЕ ИНАЧЕ ЗОВЕ "ДАМПИНГ" - А ОНДА ЋЕШ ПЛАЋАТИ 10 ПУТА СКУПЉЕ КРОМПИР НЕГО ДОМАЋИ ------- ево овде на Булевару у Београду, фирма која држи маркет Делез већ сада покушава да ПРОДАЈЕ УВОЗНИ КРОМПИР ИЗ ХОЛАНДИЈЕ ЗА 169,99 ДИН. ЗА 1 КГ...... И ПОШТО ИМ ЗА САДА НИКО НЕ КУПУЈЕ СНИЗИЛИ СУ НА 129,99......али то ће бити тако само док не униште домаће произвођаче....... а онда ћеш кукати, али биће касно.......:dash:
 
Ти си доказ да људска глупоста заиста нема границе ----- па јбт.... ти ћеш плаћати ЈЕФТИНИЈИ УВОЗНИ КРОМПИР ОД ДОМАЋЕГ САМО ДОТЛЕ ДОК НЕ УНИШТЕ ДОМАЋЕ ПРОИЗВОЂАЧЕ - ТО СЕ ИНАЧЕ ЗОВЕ "ДАМПИНГ" - А ОНДА ЋЕШ ПЛАЋАТИ 10 ПУТА СКУПЉЕ КРОМПИР НЕГО ДОМАЋИ ------- ево овде на Булевару у Београду, фирма која држи маркет Делез већ сада покушава да ПРОДАЈЕ УВОЗНИ КРОМПИР ИЗ ХОЛАНДИЈЕ ЗА 169,99 ДИН. ЗА 1 КГ...... И ПОШТО ИМ ЗА САДА НИКО НЕ КУПУЈЕ СНИЗИЛИ СУ НА 129,99......али то ће бити тако само док не униште домаће произвођаче....... а онда ћеш кукати, али биће касно.......:dash:

Krompir je tu još najmanji problem jer se proizvodnja obnovi za čas ako imaš zemljište koje nije pod hipotekom.

Problem je stočarska proizvodnja za čiju obnovu treba više godina.
 
После кад упропастимо своју пољопривреду, па нам фашистичка ЕУ удари цену кромпира на кило кропмир = кило злата, тад нећемо моћи да на земљи засадимо неко килце кромпира, па да га после почупамо за јефтине паре?

Davace nam ga Rusi:D
 
Ти си доказ да људска глупоста заиста нема границе ----- па јбт.... ти ћеш плаћати ЈЕФТИНИЈИ УВОЗНИ КРОМПИР ОД ДОМАЋЕГ САМО ДОТЛЕ ДОК НЕ УНИШТЕ ДОМАЋЕ ПРОИЗВОЂАЧЕ - ТО СЕ ИНАЧЕ ЗОВЕ "ДАМПИНГ" - А ОНДА ЋЕШ ПЛАЋАТИ 10 ПУТА СКУПЉЕ КРОМПИР НЕГО ДОМАЋИ ------- ево овде на Булевару у Београду, фирма која држи маркет Делез већ сада покушава да ПРОДАЈЕ УВОЗНИ КРОМПИР ИЗ ХОЛАНДИЈЕ ЗА 169,99 ДИН. ЗА 1 КГ...... И ПОШТО ИМ ЗА САДА НИКО НЕ КУПУЈЕ СНИЗИЛИ СУ НА 129,99......али то ће бити тако само док не униште домаће произвођаче....... а онда ћеш кукати, али биће касно.......:dash:
To sve zahvali tvojima sto su ukinuli carine i smanjuju plate i penzije.
Stvaraju zacarani krug dok Srbija ne propadne sto ce cini se biti uskoro.....
 

Zasto bi naplacivali 500 miliona evra od carine, stitili domaceg proizvodjaca i od njega naplatili jos po koji porez?
Zar nije bolje rupu od 500 miliona popuniti zaduzivanjem od MMF i na to lepo platiti kamatu? A umesto zastite domaceg proizvodjaca, ocuvanja radnih mesta i naplate poreza od istih, sve to domace lepo razbucati i ostaviti ljude na birou?
 

kao skinuli carine a evropa propisala standarde koje je skoro nemoguce ispuniti.

pa kaze ocemo mi da uvozimo od vas ali eto jabuke su vam za 2 posto manje od standarda ili boja je 5 odsto tamnija.

a mi sve primamo svako smece nam je dobro.

znaci i mi trebamo propisati neke standarde a umesto carine uvedi veci porez na uvoz
 
kao skinuli carine a evropa propisala standarde koje je skoro nemoguce ispuniti.

pa kaze ocemo mi da uvozimo od vas ali eto jabuke su vam za 2 posto manje od standarda ili boja je 5 odsto tamnija.

a mi sve primamo svako smece nam je dobro.

znaci i mi trebamo propisati neke standarde a umesto carine uvedi veci porez na uvoz

Pitaj ti svetog petra šta su oni nama poturili. Ko zna kakve su to jabuke, krompiri, ****** ipak smo mi zemlja trećeg svijeta.
 

Back
Top