Европска Унија нема алтернативу! Због увоза српски кромпир се баца у смеће!

Ja iskljucivo kupujem SRPSKI krompir na pijaci. Po 40-60 din kilogram, kako kad.

Ovaj holandski zaobilazim u sirokom luku, i jedini mi je problem da li sam stvarno kupio srpski krompir ili i ovi na pijaci preprodaju strani.

A te deklaracije stranih proizvodjaca mozete - pa, znate vec gde. Sta tamo nema nafiksano, pod uslovom da nije GMO, necu ni da mislim.

Bio je onaj skandal sa konjskim mesom u EU, mislim bas u Nemackoj, pa neki Nemac (slusao na radiju) izjavio kako je super sto su konji iz Rumunije, jer tamo ih ne fiksaju, kaze da su nasi (nemacki) konji u pitanju digao bih opstu paniku.

Toliko o tome.
 
Ja iskljucivo kupujem SRPSKI krompir na pijaci. Po 40-60 din kilogram, kako kad.

Ovaj holandski zaobilazim u sirokom luku, i jedini mi je problem da li sam stvarno kupio srpski krompir ili i ovi na pijaci preprodaju strani.

A te deklaracije stranih proizvodjaca mozete - pa, znate vec gde. Sta tamo nema nafiksano, pod uslovom da nije GMO, necu ni da mislim.

Bio je onaj skandal sa konjskim mesom u EU, mislim bas u Nemackoj, pa neki Nemac (slusao na radiju) izjavio kako je super sto su konji iz Rumunije, jer tamo ih ne fiksaju, kaze da su nasi (nemacki) konji u pitanju digao bih opstu paniku.

Toliko o tome.

Prestao sam da proizvodim krompir sem par kućica da imam mladog kad krene.
Kupujem ga od rođaka koji se bave uzgojem naveliko iz sopstvenog semena .

Kupio sam jesenas 300 kila za 4500 dinara i bilo ga je kolko oćeš za te pare.


Ne znam da li sam na ovoj temi ili na nakeo drugoj rekao , al ponoviću. Srpski seljaci treba da prestanu da proizvode hranu i okrenu se proizvodnji energije. Biodizel, bioetanol i briket pelet.
Oprema nije skupa a i isplati se veoma brzo.
Hranu koji proizvedu kao organic treba da prodaju po adekvatnim cenama.
 

Back
Top