Evo kolika će biti penzija Olgi Odanović, zaslužuje više?

Odakle ?
Od toga da 90 % građana bude prijavljeno umesto što radi za kešericu pa da se od svakog od tih građana odbija neki pored koji će ići državi koja će moći da poveća tu penziju tim istim građanima koji su 30,40 godina davali toj državi regularno porez od svake svoje plate.

Ја не знам ко данас ради а да није пријављен.

Нису пријављени занатлије који самостално раде а који намерно не желе да плаћају порезе и доприносе (керамичари, електричари, водоинсталатери...).
 
Ја не знам ко данас ради а да није пријављен.

Нису пријављени занатлије који самостално раде а који намерно не желе да плаћају порезе и доприносе (керамичари, електричари, водоинсталатери...).
ja sa druge strane retko koga znam ko jeste prijavljen (osim ovih koji rade u službi i za državne firme) jer znaš bolje mu je da uzme malo veću kintu pošto gazda neće da ga prijavi jer onda gazda mora da plaća državi .. bla bla
 
ja sa druge strane retko koga znam ko jeste prijavljen (osim ovih koji rade u službi i za državne firme) jer znaš bolje mu je da uzme malo veću kintu pošto gazda neće da ga prijavi jer onda gazda mora da plaća državi .. bla bla
To je било тако пре 20-30 година.

Од тада се много тога променило на тржишту рада.
 
Jedna od najdarovitijih srpskih dramskih umetnica Olga Odanović 2022. godine stekla je uslov za penziju, ali još nema nameru da napusti daske koje život znače.

Pogledajte prilog 1521406
Kako je jednom priliko rekla za Gloriju, odlazak u penziju u njenom slučaju neće značiti i kraj karijere duge skoro četiri decenije, već će nastaviti da igra u pozorištu i da snima filmove i serije za televiziju.

- Verovatno ću se penzionisati i osloboditi mesto nekom mlađem glumcu koji će biti ponosan što je u Narodnom pozorištu.

- To ne znači da ću se odreći glume jer je ona, pre svega, moja potreba i moja luka u kojoj se uvek usidrim.

- Nastaviću da igram predstave koje imam u Narodnom pozorištu i trudiću se da dajem maksimum u granicama mojih mogućnosti - ističe glumica, koja je prvakinja Drame nacionalnog teatra poslednjih 15 godina.

Za donošenje ovakve odluke dobila je punu podršku supruga, takođe glumca i profesora glume Dragana Petrovića Peleta, sa kojim je otvoreno razgovarala o tome.

136373_olga-odanovic-ata-images-2_iff.jpg

Milan Maričić/ATA Images


Kako su mediji ranije preneli, Olga Odanović u zasluženu penziju odlazi u avgustu ove godine.

Glumci, kao i ostali zaposleni u državnom sektoru, od Nove godine dobili su povišicu plate, tako da za prvake pozorišta iznose oko 100.000 dinara.

Penzije se, kako saznaje Kurir, za dramske umetnike kreću od 50.000 do 70.000 dinara. Na njihovu visinu utiče i to da li su bili u pozorištu ili su radili kao slobodni umetnici.

https://www.hellomagazin.rs/celebrity-news/vesti/242560/penzija-olge-odanovic-je-ovolika

----------------

Gre'ota i sramota ...

Зови твог Ђиласа па нек баби да више!
 
Odakle ?
Od toga da 90 % građana bude prijavljeno umesto što radi za kešericu pa da se od svakog od tih građana odbija neki pored koji će ići državi koja će moći da poveća tu penziju tim istim građanima koji su 30,40 godina davali toj državi regularno porez od svake svoje plate.
Tako je, otmi jos vise od radnika i poslodavaca, a daj penzionerima.

To je pametno.
 
Verujem da zasluzuje više ali i sa tom penzijom će biti medju onim retkim privilegovanom o čijoj penziji ogromna većina penzionera može samo da sanja + može i dalje da radi i bude aktivna u svom poslu (plus ima i muža koji ima verujem isto za naše uslove natprosečna primanja), mislim verovatno svi mi u ovom ili u onom smislu zaslužujemo više ali živimo tu gde živimo i tu smo gde smo i treba se po tome ravnati a ne sad kako žive holivudske zvezde ili kolike su penzije u Švajcarskoj ili Norveškoj, mislim onda možemo da gledamo i kako žive ljudi u Bangladešu recimo ili u nekoj zemlji gde na primer uopšte ne postoji penzioni fond i penzije, što neko reče ti ukoliko imaš samo krov nad glavom i frižider pun hrane i čistu vodu da piješ ti si već na startu bogatiji od 60-70% ljudi na planeti.

Tako da ono kada vidim kako neki ljudi žive, u kakvim uslovima, željni elementarnih potrepština ili kako kopaju po kontejnerima, pa i recimo kada vidim mog ćaleta koji fakultetski obrazovan ima penziju oko 180 evra (ali hvala Bogu ne živi od nje nit bi to bilo moguće) ono teško da mogu da žalim nekog ko ima penziju "samo" 80 ili 100 hiljada, ono ne kažem da je to nešto ali nažalost za naše uslove i prilike to se smatra vrlo pristojnim prihodom naročito za penzionere.
 
Ја не знам ко данас ради а да није пријављен.

Нису пријављени занатлије који самостално раде а који намерно не желе да плаћају порезе и доприносе (керамичари, електричари, водоинсталатери...).
Ретко ко.
У послу којим се бавим јако ретко наилазим на људе који нису пријављени јер инспекција када упадне и ухвати послодавца да има непријављеног радника тај је потпуно на.ебао.
 
Шта?

Тиме си демантовао мој пост?

Не разумем.

:dontunderstand:

Поставио сам пар теза, можеш ли да одговориш на њих?

Што се Чкаље тиче, у време кад је он радио (социјализам) није било заштите ауторских права за глумце. Сва права је имао РТБ.
Treba reći da je Čkalja imao lošu sreću , da mu kao i milionima ostalih penzića devedesetih Krkožabić,Sloba i Vučić opljačkaju PIO fond .
 

Back
Top