Evo kolika će biti penzija Olgi Odanović, zaslužuje više?

Smartanabil

Buduća legenda
Poruka
29.391
Jedna od najdarovitijih srpskih dramskih umetnica Olga Odanović 2022. godine stekla je uslov za penziju, ali još nema nameru da napusti daske koje život znače.

1711475236686.png

Kako je jednom priliko rekla za Gloriju, odlazak u penziju u njenom slučaju neće značiti i kraj karijere duge skoro četiri decenije, već će nastaviti da igra u pozorištu i da snima filmove i serije za televiziju.

- Verovatno ću se penzionisati i osloboditi mesto nekom mlađem glumcu koji će biti ponosan što je u Narodnom pozorištu.

- To ne znači da ću se odreći glume jer je ona, pre svega, moja potreba i moja luka u kojoj se uvek usidrim.

- Nastaviću da igram predstave koje imam u Narodnom pozorištu i trudiću se da dajem maksimum u granicama mojih mogućnosti - ističe glumica, koja je prvakinja Drame nacionalnog teatra poslednjih 15 godina.

Za donošenje ovakve odluke dobila je punu podršku supruga, takođe glumca i profesora glume Dragana Petrovića Peleta, sa kojim je otvoreno razgovarala o tome.

136373_olga-odanovic-ata-images-2_iff.jpg

Milan Maričić/ATA Images


Kako su mediji ranije preneli, Olga Odanović u zasluženu penziju odlazi u avgustu ove godine.

Glumci, kao i ostali zaposleni u državnom sektoru, od Nove godine dobili su povišicu plate, tako da za prvake pozorišta iznose oko 100.000 dinara.

Penzije se, kako saznaje Kurir, za dramske umetnike kreću od 50.000 do 70.000 dinara. Na njihovu visinu utiče i to da li su bili u pozorištu ili su radili kao slobodni umetnici.

https://www.hellomagazin.rs/celebrity-news/vesti/242560/penzija-olge-odanovic-je-ovolika

----------------

Gre'ota i sramota ...
 
A da li je sramota da mnogi imaju po 25.000 penziju ,. a nemaju mogucnost kao glumci da i dalje zaradjuju, ulogama u pozoristu, filmovima ili serijama
sramota je ceo penzioni sistem...daš povećanje 14% svima pa onaj ko je imao 200 000 penziju ima povećanje 28 000 a onaj ko je imao penziju 20 000 ima povećanje 2800....nepravedno je da se tako radi obračun povećanja penzija... nego treba da se utvrdi za svakog koliki je procenat od maksimalne penzije u Srbiji ostvario na osnovu staža i uplaćenih sredstava pa uvek ima isti procenat od maksimalne penzije...naprimer neko je tokom 20 godina uplaćivao 60% makismalnog iznosa a tokom drugih 20 godina 70% onda on uvek ima pravo na 65% maksimalne penzije i kad se penzije povećavaju samo se utvrdi nova maksimalna penzija i svako dobije svoj određeni procenat maksimalne penzije...to bi bilo pravedno...al ovo je zemlja debila koji upravljaju svim državnim institucijama
 
Gre'ota i sramota ...
Шта је греота и срамота?

Је л' глумци и глумице једу неки посебан хлеб и неко посебно млеко, па треба да имају веће пензије од осталих пензионера?

За разлику од свих осталих пензионера, глумци могу свој посао да раде и после пензионисања, чак и у дубокој старости, док остали своје послове не могу да раде после пензије. Плус, глумци често имају и приходе од ауторских права. Дакле, приходи од ауторских права су нешто што долази годинама после престанка рада, па и много после смрти наследницима. Нпр. сад је била актуелна прича о наследству Милана Гутовића, и негде је писало да је годишњи приход од ауторских права 25 000 евра.
 
Шта је греота и срамота?

Је л' глумци и глумице једу неки посебан хлеб и неко посебно млеко, па треба да имају веће пензије од осталих пензионера?

За разлику од свих осталих пензионера, глумци могу свој посао да раде и после пензионисања, чак и у дубокој старости, док остали своје послове не могу да раде после пензије. Плус, глумци често имају и приходе од ауторских права. Дакле, приходи од ауторских права су нешто што долази годинама после престанка рада, па и много после смрти наследницима. Нпр. сад је била актуелна прича о наследству Милана Гутовића, и негде је писало да је годишњи приход од ауторских права 25 000 евра.
Davno bio intervju gde je pok. Čkalja se "zahvaljivao" ljudima što se tiče te penzije
 
Jedna od najdarovitijih srpskih dramskih umetnica Olga Odanović 2022. godine stekla je uslov za penziju, ali još nema nameru da napusti daske koje život znače.

Pogledajte prilog 1521406
Kako je jednom priliko rekla za Gloriju, odlazak u penziju u njenom slučaju neće značiti i kraj karijere duge skoro četiri decenije, već će nastaviti da igra u pozorištu i da snima filmove i serije za televiziju.

- Verovatno ću se penzionisati i osloboditi mesto nekom mlađem glumcu koji će biti ponosan što je u Narodnom pozorištu.

- To ne znači da ću se odreći glume jer je ona, pre svega, moja potreba i moja luka u kojoj se uvek usidrim.

- Nastaviću da igram predstave koje imam u Narodnom pozorištu i trudiću se da dajem maksimum u granicama mojih mogućnosti - ističe glumica, koja je prvakinja Drame nacionalnog teatra poslednjih 15 godina.

Za donošenje ovakve odluke dobila je punu podršku supruga, takođe glumca i profesora glume Dragana Petrovića Peleta, sa kojim je otvoreno razgovarala o tome.

136373_olga-odanovic-ata-images-2_iff.jpg

Milan Maričić/ATA Images


Kako su mediji ranije preneli, Olga Odanović u zasluženu penziju odlazi u avgustu ove godine.

Glumci, kao i ostali zaposleni u državnom sektoru, od Nove godine dobili su povišicu plate, tako da za prvake pozorišta iznose oko 100.000 dinara.

Penzije se, kako saznaje Kurir, za dramske umetnike kreću od 50.000 do 70.000 dinara. Na njihovu visinu utiče i to da li su bili u pozorištu ili su radili kao slobodni umetnici.

https://www.hellomagazin.rs/celebrity-news/vesti/242560/penzija-olge-odanovic-je-ovolika

----------------

Gre'ota i sramota ...
dramski umetnici su generalno najlosije placeni i na zapadu............u nemacku imaju platu neki minimu od 1400 evra.
Al sami su krivi. Nece da rade.......oce se igraju ko deca kad su bilöi mali i jos oce pare za to.
 
Davno bio intervju gde je pok. Čkalja se "zahvaljivao" ljudima što se tiče te penzije

Шта?

Тиме си демантовао мој пост?

Не разумем.

:dontunderstand:

Поставио сам пар теза, можеш ли да одговориш на њих?

Што се Чкаље тиче, у време кад је он радио (социјализам) није било заштите ауторских права за глумце. Сва права је имао РТБ.

Није могла да се скупи екипа филмских радника и да направи филм или серију, и онда је понуди тржишту, а да они остану аутори дела. Са глумцима који данас иду у пензију није тако.

Затим, код глумаца постоји разлика по томе да ли су стално запослени у позоришту или више воле да буду "Слободни уметици". Они слободни уметици су желели слободу, али то је имало своју цену. Уместо да им позориште уплаћује доприносе, одлучивали су се за слободу, али да сами уплаћују.


И даље чекам да одговориш на тезе које сам поставио.
 
Шта?

Тиме си демантовао мој пост?

Не разумем.

:dontunderstand:

Поставио сам пар теза, можеш ли да одговориш на њих?

Што се Чкаље тиче, у време кад је он радио (социјализам) није било заштите ауторских права за глумце. Сва права је имао РТБ.

Није могла да се скупи екипа филмских радника и да направи филм или серију, и онда је понуди тржишту, а да они остану аутори дела. Са глумцима који данас иду у пензију није тако.

Затим, код глумаца постоји разлика по томе да ли су стално запослени у позоришту или више воле да буду "Слободни уметици". Они слободни уметици су желели слободу, али то је имало своју цену. Уместо да им позориште уплаћује доприносе, одлучивали су се за слободу, али да сами уплаћују.


И даље чекам да одговориш на тезе које сам поставио.
Greota je i sramota da ljudi prosto nemaju penzije ovde za sav radi koji su uložili jer su to ipak umetnici mada kad vidim kako se prosvetni radnici cene ... ništa mi više nije iznenađujuće ...

ja mislim da glumci itekako zaslužuju veći kriterijum u Srbiji nego što ga imaju
 
Greota je i sramota da ljudi prosto nemaju penzije ovde za sav radi koji su uložili jer su to ipak umetnici mada kad vidim kako se prosvetni radnici cene ... ništa mi više nije iznenađujuće ...

ja mislim da glumci itekako zaslužuju veći kriterijum u Srbiji nego što ga imaju

Мислиш да глумци треба да имају веће пензије од људи који имају остала занимања?

А зашто?

Зато што су познати или је неки други разлог?
 
Мислиш да глумци треба да имају веће пензије од људи који имају остала занимања?

А зашто?

Зато што су познати или је неки други разлог?
Mislim da glumci trebaju da imaju veće penzije nego što imaju. Ne upoređujem sa ostalim zanimanjima.
 
Ево, ја не мислим да глумци заслужују да имају веће пензије од људи осталих занимања

јер

они и након пензионисања могу много тога да раде у својој делатности, док многи не могу. Глумци могу до дубоко у старости да и даље раде свој посао док огромна већина пензионера након пензионисања не може да ради свој посао. Даље, глумци могу да имају приходе од ауторских права (навео сам приходе које је годишње имао Милан Гутовић, а цифра од 25 000 евра годишње се појавила у медијима баш ових дана), док огроман број осталих занимања нема ту врсту пасивних прихода после пензионисања.
 
Jedna od najdarovitijih srpskih dramskih umetnica Olga Odanović 2022. godine stekla je uslov za penziju, ali još nema nameru da napusti daske koje život znače.

Pogledajte prilog 1521406
Kako je jednom priliko rekla za Gloriju, odlazak u penziju u njenom slučaju neće značiti i kraj karijere duge skoro četiri decenije, već će nastaviti da igra u pozorištu i da snima filmove i serije za televiziju.

- Verovatno ću se penzionisati i osloboditi mesto nekom mlađem glumcu koji će biti ponosan što je u Narodnom pozorištu.

- To ne znači da ću se odreći glume jer je ona, pre svega, moja potreba i moja luka u kojoj se uvek usidrim.

- Nastaviću da igram predstave koje imam u Narodnom pozorištu i trudiću se da dajem maksimum u granicama mojih mogućnosti - ističe glumica, koja je prvakinja Drame nacionalnog teatra poslednjih 15 godina.

Za donošenje ovakve odluke dobila je punu podršku supruga, takođe glumca i profesora glume Dragana Petrovića Peleta, sa kojim je otvoreno razgovarala o tome.

136373_olga-odanovic-ata-images-2_iff.jpg

Milan Maričić/ATA Images


Kako su mediji ranije preneli, Olga Odanović u zasluženu penziju odlazi u avgustu ove godine.

Glumci, kao i ostali zaposleni u državnom sektoru, od Nove godine dobili su povišicu plate, tako da za prvake pozorišta iznose oko 100.000 dinara.

Penzije se, kako saznaje Kurir, za dramske umetnike kreću od 50.000 do 70.000 dinara. Na njihovu visinu utiče i to da li su bili u pozorištu ili su radili kao slobodni umetnici.

https://www.hellomagazin.rs/celebrity-news/vesti/242560/penzija-olge-odanovic-je-ovolika

----------------

Gre'ota i sramota ...
Koliko vidim, ona igra u nekoj tv seriji i to joj dobrano povećava budžet...
Glumci zarađuju u tv serijama i filmovima toliko da ti se zavrti u glavi...
Nikog od njih mi nije ni žao, to su dobre penzije za naše prilike...
 

Добро.

Сви треба да имају веће пензије?

Колико веће?

НПр. сви треба да имају 30 % веће пензије?

Чекај.

То је неки ћуп са новцем. И дубина тог ћупа је ограничена.

Дакле, ако у Србији има...не знам...рецимо 1 600 000 пензионера, и свима се пензије повећају за 30 %, поставимо питање ОДАКЛЕ?

Вероватно нема одакле, осим да се држава задужи да би сваког месеца исплаћивала 30 % више.

А то целу државу вуче на дно.

Дакле, сви морамо да делимо исту судбину и да свако добије по мало, а не да неко добије на рачун оног другог. Већ колики је ћуп толико и да захватимо.

А ако није довољно, глумци ће се снаћи кроз тезгарење. Жао ми је много више осталих људи, који након пензионисања не могу да раде свој посао (а таквих је 98 %).
 
Добро.

Сви треба да имају веће пензије?

Колико веће?

НПр. сви треба да имају 30 % веће пензије?

Чекај.

То је неки ћуп са новцем. И дубина тог ћупа је ограничена.

Дакле, ако у Србији има...не знам...рецимо 1 600 000 пензионера, и свима се пензије повећају за 30 %, поставимо питање ОДАКЛЕ?

Вероватно нема одакле, осим да се држава задужи да би сваког месеца исплаћивала 30 % више.

А то целу државу вуче на дно.

Дакле, сви морамо да делимо исту судбину и да свако добије по мало, а не да неко добије на рачун оног другог. Већ колики је ћуп толико и да захватимо.

А ако није довољно, глумци ће се снаћи кроз тезгарење. Жао ми је много више осталих људи, који након пензионисања не могу да раде свој посао (а таквих је 98 %).
Odakle ?
Od toga da 90 % građana bude prijavljeno umesto što radi za kešericu pa da se od svakog od tih građana odbija neki pored koji će ići državi koja će moći da poveća tu penziju tim istim građanima koji su 30,40 godina davali toj državi regularno porez od svake svoje plate.
 

Back
Top