Europsko prvenstvo u rukometu 2010 - Austrija

Istina, ocekivao sam mnogo vise od Srbije. Prilicno sam deprimiran. Da li je ovo stvarno stanje srpskog rukometa? Jesu Danci jaki, jes` im islo sve od ruke ali ipak ...........!!
Ne znam, nijesam pametan! Izvuci pouke, nema druge i pobijediti Austiju mada su domacini. Publika, sudije, trenurno stanje srpskih igraca..... itd itd. Neko ce mozda i reci da ne zasluzuju Srbi dalji plasman ako ne pobijede Austriju...?! Polako, ima vremena?!
Cestitke Hrvatima ali su se namucili.

Pravo da ti kazem i ne zasluzuju. I sta cemo napraviti ako prenesemo 1 bod u sledecu fazu? Ispascemo kao stetni i plus cemo se obrukati jer ce nas razvaliti tamo. Pa oni se zale na umor posle prve utakmice a sta ce biti posle 3, pa vozilo hitne pomoci ce trebati da ih ceka ispred hale sa infuzijama da ih vraca u zivot. Da napomenem ponovo uzasnu atmosferu u hali od strane nasih navijaca (svaka cast onima koji su bili tamo iako ih je premalo).

Ne razumem ekipu u kojoj krila ne igraju ni odbranu ni napad. Kojic je covek kojem bi platio koliko god trazi samo da ne igra za reprezentaciju, kako to da ublazim on je RETARD!!! Opet igramo rukomet u kome se sve svodi na suteve sa 9 metara a to je rukomet od pre 15 godina. Skandinavci igraju najruzniji rukomet ali zato trce do besvesti i mogu da trce 2 utakmice i da sutra ponovo isto toliko trce, a i brate kod njih igraju svi igraci (stvarno igraju) i napad im je raznovrstan. Ruzan rukomet ali oni razvaljuju sve redom. Prvi potez koji bi ja pocinio je naravno Kojic OUT i ubacio bi pa bilo koga samo ne njega, jednostavno ja mislim da ne postoji covek koji bi gore odigrao od njega eto ja bih bolje odigrao mogu da se kladim. Danas i pivoti nisu bili nesto posebno i tu mora da se resi ulaskom Stojkovica jer Vilovski je uzasno spor a i Toskic nije mnogo bolji a i non stop ga iskljucuju bas iz nemoci da se odbrani protiv brzih pivotmena. Da tu je i stari dobri problem sa iskljucenjima, kod nas se ne prolazi a da pola utakmice ne igramo sa igracem manje, tu je selektor kriv jer im nije objasnio da imamo taj problemcic nekih cirka 10-tak godina unazad. Protiv Austrije koja je najslabiji tim na sampionatu ne ocekujem da briljiramo ali ocekujem neku tesnu pobedu uz infarkt zavrsnicu kakvu samo mi znamo da napravimo. Postoji jos jedan ishod a to je pobeda Austrije uz preokret zahvaljujuci svojim navijacima jer nasi su poznati kada igraju u gostima da znaju da pokleknu pod pritiskom navijaca. Za pohvalu je sto znaju da se uzdignu kada imaju podrsku nasih navijaca sto ovde ocigledno nece biti slucaj. Ako nekim cudom odemo u sledeci krug i promenimo mesto odigravanja nadam se da ce se nasi ljudi u Austriji opametiti i napokon doci u velikom broju na tribine jer su nasi igraci navikli na veliku podrsku, valjda ih je Niski Cair razmazio.
 
kakva antipropaganda rukometa, ovo je strasno
nasi su fizicki jos nespremniji nego kad ih je vodio Cvetkovic, u napadu se indijanisemo, odbrana spora, dezorijentisana, licimo na Mokine moskitose, samo sto je ovo rukomet
kako je pocelo dobro smo prosli i u ovoj utakmici, izgubiti od Danaca 5 razlike nije strasno, nasi momci imaju individualni kvalitet, barem neki od njih, zato je razlika mala u odnosu na pruzenu igru, ali kao celina smo razbijena banda
tesko je reci ko je losije odigrao, podbacili smo kao ekipa

samo jos nesto, neki ovde rekose da ne vole skandinavski (valjda Svedska, Danska i Island) rukomet, danas su Danci odigrali jako lepo i atraktivno, cisto sam pozeleo da nasi igraju tako (kiseli osmeh), da otvaraju kontre, da igraju sa 6 igraca u napadu, da krila daju po 5 golova...

Meni se licno ne svidja njihov rukomet jer nema atraktivnih golova. Retko kad se odlucuju na suteve iz daljine a to je ono sto publika voli. Oni se uvek uvlace na crtu i skacu na nekih 3 metara od gola gde je lako pogoditi i to je bzvz. Mi igramo rukomet... pardon igrali smo rukomet koji je i dobar i atraktivan i sto je najvaznije raznovrstan. Mi nismo samo imali bekove sutere vec i sjajna krila koja su se ubacivala u napad i davala golove, pa onda pivotmene recimo Dragana Skrbica (prvi mi je pao na pamet). I kad ne ide igra sevne gol sa 10 metara i odmah se podigne cela ekipa i svi zaigraju bolje... a sada... svodi se sve na neke frljotine pa ako prodje prodje a krila kao da su na placenom odsustvu.
 
Meni se licno ne svidja njihov rukomet jer nema atraktivnih golova. Retko kad se odlucuju na suteve iz daljine a to je ono sto publika voli. Oni se uvek uvlace na crtu i skacu na nekih 3 metara od gola gde je lako pogoditi i to je bzvz. Mi igramo rukomet... pardon igrali smo rukomet koji je i dobar i atraktivan i sto je najvaznije raznovrstan. Mi nismo samo imali bekove sutere vec i sjajna krila koja su se ubacivala u napad i davala golove, pa onda pivotmene recimo Dragana Skrbica (prvi mi je pao na pamet). I kad ne ide igra sevne gol sa 10 metara i odmah se podigne cela ekipa i svi zaigraju bolje... a sada... svodi se sve na neke frljotine pa ako prodje prodje a krila kao da su na placenom odsustvu.

Bogami je @crni lepotan u pravu! Ni ja nijesam ljubitelj igre Islanda, Danske ili Norveske ali bi mi bilo drago da su igraci Srbije sinoc nosili bijele dresove!! Ipak mislim da su danci igrali onoliko dobro koliko su im igraci srpske selekcije dozvolili, ako dozvolite, igraci "nase" selekcije.
@Decky. Trebali bi proci u drugu rundu, naravno ako su u stanju da pobijede Austriju. Neznam dali bi ih razbijali svi, neznam dali bi se brukali ali neka igraju pa dokle stignu, mada mislim da ce poboljsati igru, da ce ta igra biti mnogo mnogo raznovrsnija, ubojitija, opasnija!! Zao mi je da ne bude Srbije u drugom krugu makar zbog onih nekoliko mladih igraca. Hehehhehhee, dobro ti je ovo u vezi infuzije i kolá hitne pomoci :snesko5:
Jeste, i ja se pitam, sto je sa navijacima?
 
Poslednja izmena:
Šta očekivati od prvenstva Evrope kada se sudije svaki put kada dosude prekršaj dancima, njima i izvinjavaju...

Nismo igrali dobro ruku na srce, ali i da smo igrali ne bi napravili ništa. Svaki put kada bi došli do -3 razlike dosuđen bi nam bio faul u napadu. Imali smo 5-6 faulova u napadu. A njima ne znam da li je suđen ijedan.
 
Bili smo veoma motivisani za utakmicu protiv Danske i imali smo veliku želju da pobedimo. Dobro smo počeli utakmicu, za razliku od duela sa Islandom, kada je protivnik odmah napravio veliku razliku. Međutim, sada se to desilo nešto kasnije. Napad ponovo nije dobro funkcionisao, odakle su oni stvarali šanse iz polu-kontri i kontri", istakao je Vilovski.

http://www.b92.net/sport/komentari.php?nav_id=405788

Vilovski, jesmo li mi pratili istu utakmicu juce?

nisu nas sudije nesto posebno pokrale, nalo jesu vukli na njihovu vodenicu kako se to inace radi boljim ekipama, ali daleko od toga da su sudije odlucile susret
 
Francuska - Shpanija 24:24. Poceli su shpanci fantasticno. Onda su francuzi imali izvanrednu igru do zadnjih 5 minuta utakmice kad su shpanci preokrenuli rezultat. Dobra utakmica. Francuzi i dalje nemaju onu njihovu prepoznatljivu igru. Shpanci odose sa 4 boda u II grupu

Idu s 3 boda kao i Francuzi i Poljaci, Janezi nose 2 (us.rali su motku, trebali su nositi 4). Izvukoše se Francuzi, na kraju im kiks sa Mađarima neće štetiti jer je ove Jicha zatrpao:zimag:
Šteta nadao sam se da će ih netko izbaciti prije polufinala, ali mislim da nije baš realno...
 
Idu s 3 boda kao i Francuzi i Poljaci, Janezi nose 2 (us.rali su motku, trebali su nositi 4). Izvukoše se Francuzi, na kraju im kiks sa Mađarima neće štetiti jer je ove Jicha zatrpao:zimag:
Šteta nadao sam se da će ih netko izbaciti prije polufinala, ali mislim da nije baš realno...

Steta za Slovence zasluzili su da prenesu 4 boda jer su igrali sve tri utakmice bez ikakvog respekta prema rivalima, a ovako su dva puta prosipali dobijeno. Mada im zelim da odu sto dalje. Sto se tice Francuza kako sam im zeleo da izgube od Spanaca a oni se nekako izvadise iz utakmice i idu cak sa 3 boda dalje iako nisu zasluzili nijedan.
Sto se tice nas sutra je dan D i ako pobedimo Austriju idemo dalje sa 1 bodom. E sada sta mozemo uciniti sa tim jednim bodom u nastavku... nisam neki optimista posle slabih igara... sve mi se cini da cemo biti topovsko meso brzim i fizicki jacim reprezentacijama. Skandinavci nam ne odgovaraju ali me zivo zanima sta ce biti ako se sastanemo sa Hrvatskom. Oni su godinama u vrhu a nasi pokusavaju da se vrate tamo. Ipak to je vise od utakmice i odlucivace pre svega borbenost a mislim da ce biti motivacije na pretek i za jedne i za druge. Ne daj boze da ta utakmica (ako do nje dodje) odlucuje o necemu, to ce biti strasno. Ukoliko nasi izgube nadu za prolaz do tada strah me da im ne padne moral i u toj utakmici izgube sa vecom razlikom ali otom potom. Prvo da mi dobijemo domacine i jos kad bi se neko od nasih setio da ode da navija na tribini jer ce domacini imati veliku podrsku publike a to nama nikako ne odgovara.
 
Sead Hasanefendić pred meč odluke: "Pobedićemo Austriju!"



Posle dva odigrana kola na EURO 2010, stvar je jasna. Reprezentacija Srbija mora da pobedi domaćina, Austriju i tako sebi obezbedi plasman u drugu fazu takmičenja u Beču. Postoji i varijanta, da se odigra na veliki broj golova (preko 37:37), pa da tako Islanđani ostanu ispod crte, ali o njoj niko u taboru "Orlova" ne razmišlja. Dve loše partije, mnogo grešaka i nelogičnosti, pokušao je da u razgovoru sa novinarima obrazloži selektor, Sead Hasanefendić:

Kakav je bio početni koncept nastupa Srbije na ovom Evropskom prvenstvu?

- Mi smo akcenat stavili na odbrani. Imali smo dve varijante 5-1 odbrane, jednu sa Nenadićem kao prednjim, a drugu sa levim krilima. To je sve bilo provereno i pokazala se bolja ova varijanta sa Nenadićem, pa smo je uveli kao startnu. Iz te odbrane trebali bi da dobijemo loptu, da dobijemo agresivnost. Iz te odbrane, trebali bi lako da pređemo u 6-0 odbranu i to smo činili. Odbrana 5-1 se pokazala u Mađarskoj u oktobru, pa u Francuskoj. Ona je bila odraz našeg mentaliteta i preko nje su kvaliteti igrača dolazili do izražaja. E, sad u drugom poluvremenu obe utakmice na EP se pokazalo da je 6:0 bila bolji deo igre i da je donela rezultate. Probali smo i 4:2 odbranu, koja je postavka iznenađenja, za jurenje rezultata.

Da li ćete i dalje nastaviti da insistirate na odbrani 5:1, posle toga što nije funkcionisala na početku obe utakmice?

- Slažem se da nije donela rezultata, a da je procena bila da je to naše najjače oružje. Međutim, obe utakmice smo kretali sa lošim napadima, bili su traljavi pa smo primali i iz kontre golove. Onda se koncepcija menja. Ima više faktora koji utiču na sve. Ovde ni jedna varijanta nije dala rezultata. Preuzimam svu odgovornost na sebe i nemam problema sa tim.

Da li je sporom napadu na početku obe utakmice, razlog to što smo igrali bez levog krila, netipično, sa Toskićem na toj poziciji?

- Igra sa dva pivotmena, sa ratobornim igračima koji igraju dobro odbranu, nije baš išla. Ipak, to je taktički napad, dva na dva. Vilovski da igra sa Ilićem protiv bilo kojeg desnog krila i desnog broja dva u odbrani bilo koje reprezentacije, oni su jači i fizički, i tehničko-taktički. Ipak, nisu realizovali. To nije slabo rešenje, to može da prođe svuda, to se igra svuda u svetu, ali se trenutno nije pokazalo. Pokazalo se da srednji bek ne razigrava kako treba, da Kojić u prvom meču ne realizuje šuteve sa desnog krila, da smo spori i na levom beku. Ni pivotmeni nisu kao Knudsen, da mogu da prime loptu i razgrnu, naprave sedmerac.

Mnoge čudi odluka da Rastko Stojković ostane van 16 prijavljenih igrača za prvi krug, posle klupskih igara, kao i situacije na pripremama?

- To sam uradio zbog odbrane. Možda će u bližoj ili daljoj budućnosti to biti drugačije. Sa ovim konceptom, koji guramo, morali smo i to da otrpimo. On se nije pokazao kao dobar za sada, ali Bože moj, verujem da će to da bude. U svakom slučaju, Stojković je izvanredan igrač i kada se pogledaju dve utakmice iza nas, sigurno je da fali. Ipak, Toskić i Vilovski su takođe dobri igrači.

Da li ste razmišljali da prijavite 15 igrača, pa da dodajete u međuvremenu, od utakmice do utakmice?

- Moram da priznam da nismo. Sada smo videli ove druge reprezentacije, da to rade. Imali smo preokupaciju sa tri golmana i povredom Perića. Pravo da vam kažem, ja sam sa Tunisom imao prijavljivanje 15 igrača, i onda celo prvenstvo igrao sa 15. Dobro, ovo je sada EHF, ali eto, niko nije postavio takvo pitanje ranije.

Kakav meč očekujete sa Austrijom. Rekli ste sinoć da sigurno pobeđujemo i idemo u drugi krug?

- Verujem. Nisam pretpotentan i ne mislim da je Austrija slaba. Ja ih neverovatno cenim. U ove dve utakmice, bilo je 15 lopti protiv nas, a možda, jedna ili dva u našu korist od strane sudija u problematičnim situacijama. Petnaest lopti, a mi smo u minusu pet lopti. Biće jako teško. Da dobiju po tri lopte po poluvremenu, biće im velika pomoć. Pokušaćemo da pojednostavimo igru, da je bolje rasporedimo i dobijemo utakmicu. Nemam čarobni štapić, ne potcenjujem protivnika. Vrlo ih studiozno i realistično posmatram. Nisu bolji od nas. U toj utakmici se mora dati sve od sebe. Nema više nikakvih izgovora. Pobeda nas vodi u drugi krug i to sa jednim bodom, što je solidan kapital.

Koliko igra Austrije u napadu zavisi od srednjeg beka iz vašeg Gumersbaha, Lasla Silađija?

- Mnogo zavisi. Oni imaju raznovrstan napad i sa njim jako dobro organizovan. Igraju dosta stvari, sa dešnjacima, što je on preneo dosta i iz kluba. Imaju i Ziuru, Šlingera, Mejera, levaka. Mogu da menjaju igru u napadu i sa levorukim desnim bekom. Međutim, ključni čovek za igru sa pivotom je Silađi, koji proigrava sa obe ruke. Moramo da mu pravovremeno izlazimo u duele, ne dozvolimo šuteve, i onemogućimo saradnju sa pivotmenom.
Osim ovih njegovih komentara o meču sa Austrijom ja bih na ono gore "izvaljeno" od strane Seada samo stavio...
Takvog nestručnog trenera još nisam video.
 
A evo i izjave iz današnje štampe velikog borca na terenu (ne i za Seada) Ratka Nikolića:

Nemoćni smo!

Odmah posle meča sa Danskom (23:28) i igre koja boli više od samog poraza u 2. kolu Evropskog prvenstva u Austriji, među ljubiteljima rukometa provlače se komentari - „Eh, da nam je sad Ratko Nikolić na poziciji pivota, sve bi bilo drugačije“...

A Ratko, preko noći precrtani kapiten od strane selektora Seada Hasanefendića, kao na iglama sedi u fotelji i gleda dojučerašnje saigrače kojima je u subotu neophodan trijumf nad domaćinom za prolaz u drugi krug takmičenja.
- Iskreno, ne znam šta se to dešava sa momcima. Očigledno je da nešto debelo ne štima u reprezentaciji! Imamo odlične igrače koji su morali da eksplodiraju na ovom Evropskom prvenstvu, a ispalo je obrnuto.
Objašnjenje?

- Nekako smo izgubili borbenost, želju za pobedom. Naša reprezentacija deluje nemoćno! Žao mi je igrača, ali se nadam da će se trgnuti i zaigrati kako znaju i umeju. Važim za večitog optimistu, verujem u ove momke. Trebalo bi i dalje da se svi nadamo medalji, dok god imamo i teoretske šanse za tako nešto.
A ako nas zadesi debakl?
- Iskreno se nadam da toga neće doći. To bi bilo pogubno za srpski rukomet. A ako se, ne daj bože, i desi nešto tako, zna se ko bi trebalo da snosi odgovornost, da odgovara za neuspeh.
Ko to?
- Ljudi koji su oterali našeg prethodnog selektora - Jovicu Cvetkovića!
Još vam je u svežem sećanju način na koji se Hasanefendić odrekao vaših usluga?
- Boli me, još me boli ta činjenica. Najviše me pogađa način na koji mi je to saopšteno. Ružne su bile selektorove izjave o mojoj formi i sličnim stvarima. I dalje smatram da smo Dugi Bojinović i ja mogli još dosta da pomognemo ovoj reprezentaciji. Šta da se radi, selektorova je poslednja, ali ja i dalje navijam za moju Srbiju - zaključuje Ratko Nikolić, doskorašnji pivot „orlova“.
 
Ne volim da komentarisem sudjenje jer na ovom prvenstvu toliko slabo igramo da nam sudije nisu krive nizasta. Ali ovo veceras? Ja u zivotu nisam video sramotnije sudjenje od vecerasnjeg. Svaki moguci kontakt sa nase strane su sudili kao faul a za svaki faul koji je bio za 2 minuta Austrijancima su davali zuti karton a nase su izbacivali kao nista. Pored Markovica Webber prolazi kao pored turskog groblja a on kobajagi brz neki igrac, da ne komentarisem sto je vratio loptu sa njihovog sesterca na nas sesterac protivnickom igracu. Nikcevic 0/2 i on kao neko brzo krilo. Sad mi je vec malo jasnije zasto nasi ne idu sa krila u napad. Kojic... zar je potreban komentar o doticnom? Dodje mi da kupim kartu za Austriju da odem i da mu nalupam samare i da ga sutnem u dupe jer je najveci kreten. Da se Sesum nije raspucao Austrijanci bi nas odvalili u prvom poluvremenu.
O sudijama manji komentarcici. Toskic se oslobadja cuvara okrece se pod faulom daje najcistiji gol na svetu ali je ponisten zbog sedmerca koji ne realizujemo... Stojanovic fauliran karate potezom, pada na pod i previja se i biva iskljucen zbog simuliranja a onaj sto ga je patosirao ostaje u igri? I jos par stotina slicnih gluposti sa njihove strane, ocigledno da sudije zele da naprave i ovu utakmicu neizvesnom zbog domacina koji je slabiji.
 
Moracu da se demantujem u predhodnom postu. Nikakve sudije nikakva nadprirodna sila pa ni zemljotres da udari nas ne bi spasio od nas samih. Sami smo krivi sto igramo slab rukomet, jednostavno mi ne znamo da ga igramo i tacka. Ej pa mi smo upravo izgubili od najslabije reprezentacije na prvenstvu sa 6 razlike! Sto sam procitao negde: ostavite se vi Srbi rukometa nego se okrenite tenisu i odbojci tamo mozete nesto da napravite. Slazem se!!! Pre prvenstva sam mislio da je Sead prava stvar jer je trener u jednom Nemackom klubu, verovatno su tako mislili i lopovi iz saveza ali sam se prevario. Seade Hasanefendicu odlazi i ne vracaj se nikada vise, deleko ti lepa kuca! Mozda je i bolje ovako nego da se brukamo u drugom krugu, sada ce se valjda lopovi iz saveza opametiti i pozvati prave ljude da vode pre svega RSS i reprezentaciju, a i gledacemo kvalitetniji rukomet bez nas na prvenstvu.

A da ne kazete da nisam u pravu evo dela mog posta od juce ili prekjuce:

"Postoji jos jedan ishod a to je pobeda Austrije uz preokret zahvaljujuci svojim navijacima jer nasi su poznati kada igraju u gostima da znaju da pokleknu pod pritiskom navijaca."
 
Poslednja izmena:
Ovo je katastrofa,nemam reci...Nikcevic je ako se ne varam imao 5 suteva a dao je 0 strasno...Selektor je trebao po meni da trazi time out na pocetku drugog poluvremena kada su prvi put poveli a ne da ceka da bude tri razlike pa da se probudi:dontunderstand:
Jedini koji su nesto kao i igrali su Sesun i Vukcevic ostali su razocarali:dash:
Na sudije nemam komentar,kako ih samo nije sramota:(
 
Yebote trebalo bi pobrisati moj naslovni post:eek: Moji "crni konji" za polufinale Švedska i Srbija idu kući po.srani...:eek:...
Island ubio Dansku...čak se i ne čudim Danci su eksplodirali na jednom natjecanju i to je bilo to...Draže bi mi bilo da su uzeli Danci onda bi oboje sa prvom pobjedom u drugom krugu osigurali polufinale...ovako se u borbu uvalio Island:mrgreen: Al nema veze, njih uvijek maznemo, izgube se oni kad ih stisnemo u obrani...:rtfm:

Danas strašna tekma s Rusima, Rusi su igrali valjda najbolje u zadnjih 5 godina. Ali mi nikad, ali nikad u zadnjih 7 godina nismo izgubili utakmicu koja sa neriješenim ili 1 razlike ulazi u zadnje 2,3 minute!:worth: Svi su toga svjesni i u.*****ju se ko Rusi danas...:mrgreen: (a vodili su +3 10 min prije kraja)....

Isprike Baliću što sam sumnjao u njega, čovjek igra apsolutno fenomenalno, kao nekad, danas cepelin, pa pirueta u skoku, solo prodor čudesno:worth:...klinjo (Štrlek) od 20 godina strpa 7/7 ....još samo Duvnjaka čekam (naš najjači igrač sa olimpijade i svjetskog) jer je za k... i to je to...:cmok2:

I najjači stih himne: Mi smo u ovom najbolji od onda kada je Jović zabijao sa poda :super: (ko zna sjetit će se)
 
Poslednja izmena:
Ovo je stvarno KATASTROFA! A tako je sve lijepo islo i prvom poluvremenu, rezultatski naravno. Srbija po igri stvarno ne zasluzuje odlazak u II krug. Surova istina! Ocekivao sam pobjedu nad Austrijom, ne bas lagano ali ono sinoc.......!! Ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da se vracaju kuci!! Zar od Austrije koja je na EP samo zato sto je domacin!!
Bio sam ubijedjen da ce od sinoc krenuti uzlaznom putanjom ali sam se prevariooooo!!
Sudije! Da je bilo potrebno jos bi ona dva majmuna svirali u korist Austrije. Nije lako kad te skrate za nekoliko lopti u odlucujucim momentima ali zar protiv Austrije da se dodje u situaciju da ti sudija kroji kapu?! Zao mi je i igraca i Hasaefendica ali su sami krivci. Eto, mislio sam, proci ce u II krug, onda odmoriti, trenirati, poboljsati igru ali........!! Licno bih ovaj debakl podijelio na "ravne casti". I sto sad?
Slovence nijesam gledao ali im cestitam na sve ukupnom plasmanu i igri do sada.
Hrvtate sam gledao i sinoc. Jako teska utakmica ali su isplivali svojim znanjem i umijecem zato, cestitke i njima.
Velika, ogromna razlika u igri poredjujuci igru Hrvatske i Slovenije sa igrom srpske selekcije. Pa majku mu, ista je skola!
Zivot tece dalje. Ostaju nam ove dvije selekcije i ako Bog da igrace u finalu ukoliko se ne sretnu ranije. Koliko sam deprimiran jos i neznam parove sledece utakmice, no vidjecu ih danas! Naprijed Hrvatska i Slovenija.
 
Ajde,rekoh,da sačekam jutro jer onako "vrele glave" sinoć ko zna šta bi sve odvalio,ali...ni jutro posle,ista priča,iste misli od sinoć :evil:
Mislim da je dosta rečeno o igri i ponašanju naše reprezentacije tokom ovih dana i juče smo samo dobili finalni proizvod iz sirovina koje smo sami stvarali.
Možda je Sead i dobar trener,cenjen i poštovan u Evropi ali ovo što je nama servirao je,ne za svaku osudu nego "najbolja preporuka" za dalji njegov trenerski rad :thumbdown::thumbdown::thumbdown:
Austrija je samo iskoristila sve svoje privilegije kao domaćin kojoj se možda nenadano ukazala prilika da iskoristi jedinstvenu priliku i pored već onako totalno raštimovane Srbije ode u drugi krug.
Suđenje:Šta smo očekivali,da će suditi na ravne časti :eek: .Naši na tako nešto od strane selektora nisu upozoreni jer još kada se saznalo s kim smo u grupi na ovaj detalj je moralo da se posebno ukaže.Dobili smo na terenu razbijenu vojsku koju je totalno dotukla jedna amaterska reprezentacija koja bi u svakom drugom slučaju sa našima,recimo u Nišu prošla sa minimum 20 razlike...i to neka igraju i 5 uzastopnih utakmica uvek bi tako prolazili.Zato i kažem da je isključivo najveći krivac "VELIKI SEAD".Kada je Austrija osetila i videla da ima domaćinsko suđenje tada je njihov trener uradio ono što je ustvari trebao VELIKI SEAD...umesto da on vrši pritisak na sudije,zapisnički sto,to je uradio austrijski selektor i tada je utakmica počela da se lomi i veći deo kolača je otišao na njihovu stranu...a naš VELIKI SEAD je sačuvao njegove kukove i ostavio njihovog trenera da zajedno sa celom klupom vrši pritisak na sve i svašta samo da bi se kod sudija osigurali.
Tužno i jadno...iz godine u godinu nam se dešavaju ovakva sr.nja u rukometu...jedini koji je u lice svima rekao sve šta ne valja je bio Cvetković ali je on istog momenta bio liferovan (oteran).
A ti Ratko Nikoliću pošto nisi bio za "ovakvu" reprezentaciju,počni da prodaješ zeleniš na pijaci.
 
http://www.euro2010.at/en/extras/tournament/browser/

Dakle za 10-ak dana počinje prvenstvo. Iz prvog dijela ždrijeba za polufinale kokuriraju Hrvati, Danci i Srbi (mada ne znam ko vam igra ko fali), a iz drugog (težeg) dijela ždrijeba mislim da Francuzi i Šveđani imaju nešto veće izglede od Španjolaca i Nijemaca. Favoriti za zlato Francuzi naravno.

Mi dolazimo sa podmlađenom ekipom, čak 4 debitanta i bez 10-ak ranije standardnih igrača (među kojima je i kapetan Metličić). Glavna mana Hrvatske je obrana, a prednost u odnosu na zadnja prvenstva par krila Čupić - Štrlek, kakve nismo imali od Smajlagića i Ćavara.

:lol:
 
sve se pokazalo .. ne znaju nista drugo ... koliko su zbog svog zbira golova upropastili lopti.. kolika im je realizaciji ..i ne samo to ne znaju da kombiniju i da proigravaju.. znaci ostali u timi djaba trce... rukomet se igra sa svim igracima u timu i u odbrani i u napadu .. TO NIJE FUDBAL...igrati bez krila i bez kontre i polukontre ... pa to je suludo.. gledajte malo Dance, Islandjane , pa sada ispade i Austrijance.. krilne pozicije su najlakse za probijanje, ali to za nase umetnike nije efektno.. i onda tehnicke greske nastupaju , probijane, fauli u napadu , koraci , zamor sa sutevima i , normalno o ruke protivnika... i onda cuvajte ilice, stojanovice.. pustite vi pripremne utakmic,e, to je vec ociglrdno..
 
ni cvetkovic nije nista mnogo bolji .. pobede koje je imao ipak su na slicni nacin postignute, tj igrom koja je u stvari slicna u konceptu novog trenera.. znaci nesto drugo, da mi imamo slabu selekciju igraca, ili imamo igrace sa greskom.. znaci neko igra u kilu i tamo mora da igra tako da dobijaju, a reprezentaciji je to vec nekako drugacije..pri tome u kilu ima oko sebe mnogo rabotnika i ratnika, te se to njegovo i ne vidi sem golova ...ali ti ratnici nisu u nasoj reprezentaciji , vec toga ima u kilu .. i nije takav nacin igre... i a on u reprezentaciji ne igra dogovorene i uigrane kombinacije primerene ovoj reprezentaciji, ako ih imaju u nasoj reprezentacij uopste .. i onda dodje do izduvavvanja i svaka treca da pogodi, i to je lep broj njegovih golova ali tako ne igra ekipa koja hoce medalju..ocigledno...to je igrabez krilnih akcija.. suludo .. odmaramo protivnicku odbranu ako ne igramo na svom prostoru, te se onda desavaju koraci , probijanje, greske u dodavanju kroz skupljenu odbranu protivnika , isteklo vreme napada, jer ne znaju nasi da probiju takvu odbranu..
 
Krila ni u prici, na trcanje u kontru mozemo da zaboravimo. Toga je bilo i kod Cveleta,ALI! Pod njegovim vodjstvom mi se cini da su se igraci ipak trudili, trcali... Igra kod Seada se svodila na trckaranje po terenu. Mislim da su igraci ipak imali vise volje kada je selektor bio Cvetkovic. Mislim da je to glavni problem-koren svih ostalih problema. Kada to resimo, tek tada cemo moci da radimo na krilima, kontrama i td.
 

Back
Top