Eufor ponovo u Bosni

Додик: Надлијетање италијанских војних авиона грубо кршење граница БиХ​

На ову скупоћу, све ће то крезавци да плате.
👀 x2
https://t.me/boris_rozhin/29947

Треба Баја да се надовеже на тај спот, д'објасни једачима жаба гдје иду њихови новци. :vudu:
 

Додик: Надлијетање италијанских војних авиона грубо кршење граница БиХ​

Српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик оцијенио је да су данас грубо прекршене границе БиХ прелетима италијанског војног авиона изнад Бањалуке и цијеле Крајине, као и да је то још један доказ да је БиХ међународни протекторат.

Милорад Додик (фото: Sputnik / Лола Ђорђевић) -

Милорад Додик (фото: Sputnik / Лола Ђорђевић)
Додик је напоменуо да је команда ЕУФОР-а у БиХ најавила да би ових дана требало да дође до прелета француских војних авиона типа "рафале" над територијом БиХ, али да није било никаквих најава за налете других војних авиона.
Он је напоменуо да су грађани Бањалуке, а и цијеле Крајине, данас могли да чују и прочитају вијест на разним порталима да небом изнад њих кружи италијански војни авион у непознатој мисији и са непознатом намјером, те сматра да се с правом забринуто питају о чему се ради.
Наиме, како су објавили портали, на интеренет страници Флајрадар 24 се види да је ријеч о авиону под ознаком иам41188 италијанских ваздухопловних снага.
Додик је за Срну истакао да се поставља оправдано питање шта тај авион ради изнад Крајине и за кога и у које сврхе прикупља податке?
Он је упитао да ли је само Крајина интересантно подручје за извиђање или је циљ сасвим друкчији?
- Жели ли се овим послати нека порука народу Крајине у вријеме ратних дешавања над Украјином и вишемјесечним политичким тензијама у БиХ - пита Додик.
Ако овако могу да над територијом БиХ надлијећу разне стране летјелице, Додик каже да је онда оправдано питање опстанка суверенитета БиХ и да то представља још једну потврду о држави под протекторатом међународне заједнице или неких организација које наступају са позиције силе.
- Ми не можемо да на ово утичемо, али изражавамо дубоки протест због оваквог грубог кршења граница БиХ. Није оправдање ни то да се ово сврстава у редовне активности Еуфора нити да се оправдава неким члановима Дејтонског мировног споразума - истакао је Додик.
Предсједништво БиХ, како је истакао, о овоме није обавјештено, а није му ни познато да ли је неко у БиХ упознат са тим.
- Крајње је вријеме да се престане овако понашати или да се укине оваква БиХ - закључио је Додик.



Ti si musliman?

Gradjanin nase zajednicke domovine...
 
Возила и припадници ЕУФОР-а испред РТРС (ФОТО/ВИДЕО)

Више од десет возила и неколико припадника ЕУФОР-а прошло је данас улицама Бањалуке. Кратко су се задржали на паркингу испред зграде Радио-телевизије Републике Српске, на Тргу Републике Српске. Неколико припадника ЕУФОР-а патролирало је на улици испред зграде.

Припадници ЕУФОР-а у Бањалуци - Фото: РТРС

Припадници ЕУФОР-а у БањалуциФото: РТРС
Подсјећамо, у БиХ је распоређено додатних 500 војника ЕУФОР-а из Аустрије, Бугарске, Румуније и Словачке.

Доласком нових трупа, снаге ЕУФОР-а имају 1.100 војника, а максималан број у оквиру мисије Алтеа их је 3.500.




Возила и припадници ЕУФОР-а испред РТРС

Возила и припадници ЕУФОР-а испред РТРС




Возила и припадници ЕУФОР-а испред РТРС

Возила и припадници ЕУФОР-а испред РТРС














NATO provocira
 
Возила и припадници ЕУФОР-а испред РТРС (ФОТО/ВИДЕО)

Више од десет возила и неколико припадника ЕУФОР-а прошло је данас улицама Бањалуке. Кратко су се задржали на паркингу испред зграде Радио-телевизије Републике Српске, на Тргу Републике Српске. Неколико припадника ЕУФОР-а патролирало је на улици испред зграде.

Припадници ЕУФОР-а у Бањалуци - Фото: РТРС

Припадници ЕУФОР-а у БањалуциФото: РТРС
Подсјећамо, у БиХ је распоређено додатних 500 војника ЕУФОР-а из Аустрије, Бугарске, Румуније и Словачке.

Доласком нових трупа, снаге ЕУФОР-а имају 1.100 војника, а максималан број у оквиру мисије Алтеа их је 3.500.




Возила и припадници ЕУФОР-а испред РТРС

Возила и припадници ЕУФОР-а испред РТРС




Возила и припадници ЕУФОР-а испред РТРС

Возила и припадници ЕУФОР-а испред РТРС














NATO provocira

Ovakvo vozilo je imao moj pradeda.
 
Gde se tačno raspoređuju i koliko ih ima?
Da ne idem sad na HB-f

ЕУФОР поново на бањалучким улицама (ФОТО)​

Снаге ЕУФОР-а поново патролирају улицама у Републици Српској. Њихова возила прошла су бањалучким насељем Туњице.

ЕУФОР - Фото: РТРС

ЕУФОРФото: РТРС
Подсјећамо, ЕУФОР је у оквиру својих надлежности већ појачао контингент у БиХ са додатних 500 војника, тако да их је сада укупно 1.100.

Фото: РТРС

Фото: РТРС


Фото: РТРС

Фото: РТРС

Посљедња појачања су из Словачке, Румуније, Аустрије и Бугарске.

Фото: РТРС

Медији посљедњих дана пишу и да би војни контингент њемачких војника требало да стигне уочи избора 2. октобра.
Амбасада Њемачке у БиХ за сада није упозната са конкретним плановима размјештања војника из те земље у састав ЕУФОР-а у БиХ, речено је из ове амбасаде за РТРС.
 
Gde smo stali @Trust no one ?
Zašto je problem da napišeš za koga si glasao da pogledamo stavove te političke opcije?

Jeli to neka državotvorna opcija?
Ako jeste i ja bih rado glasao za nju.
Ako nije onda ti ja očigledno smetam.
E sad pitanje je u čemu ti smetam.
Smetam ti da dođeš na vlast,ne bukvalno ti, i da nastaviš sa izdajom prvo mene i Republike Srpske jer sam kažeš da sam Bosanac i inostranstvo i pečatiraš zvanično da je KiM tuđa zemlja a ne srpska.
Zato ti smetam ja i moj glas.
Sram te bilo.
I tebe.I tu bagru za koju glasaš.
 

Додик: ЕУФОР-ово "парадирање" улицама неприхватљиво; Нећу гласати за продужење мандата (ВИДЕО)​

Српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик рекао је да више неће гласати за продужење мандата ЕУФОР-а.

Милорад Додик - Фото: РТРС

Милорад ДодикФото: РТРС
Истакао је додатне снаге не могу доћи без заједничке одлуке Предсједништва.
- Мо смо видјели јуче у њемачком Бундестагу острашћеност. Од исте оне Њемачке која нам је послала нацисте са усташама у Другом свјетском рату. Сада хоће да пошаљу додатне снаге ЕУФОР-а. Они овдје не могу доћи без одлуке Предсједништва. Погријешио сам што сам прошле године дао сагласност за продужење њиховог мандата - навео је Додик.
Истакао је да је њихово парадирање улицама, поред дјечијих игралишта, телевизије, неприхватљиво.

- Њихов командант предвиђа да овдје нема угрожавања безбједности. Не могу другачије да то тумачим, већ да раде заједно са муслиманима. Они покушавају да демонстрирају моћ и снагу и желе да нам пошаљу поруку о политичким процесима - навео је Додик на конференцији за новинаре у Бањалуци.
Цијелу конференцију за новинаре погледајте овдје:

https://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=469416
 
1662042831105.png






EMMANUEL MACRON POLAKO MIJENJA MIŠLJENJE: "Spreman sam da razmotrim evropsku perspektivu BiH"


“Stabilnost zapadnog Balkana je apsolutno ključna i jasno je da smo tokom jednog od naših posljednjih sastanaka Evropskog savjeta savršeno uočili frustraciju i ogorčenost koja raste u regionu", rekao je, između ostalog, Macron.

1662042857366.png


Prije 1h

Francuski predsjednik Emmanuel Macron sastao se sa slovenačkim premijerom Robert Golobom. Macron je govoreći o stanju na Zapadnom Balkanu dotakao se i Bosne i Hercegovine.

Macron je naveo sljedeće

“Stabilnost zapadnog Balkana je apsolutno ključna i jasno je da smo tokom jednog od naših posljednjih sastanaka Evropskog savjeta savršeno uočili frustraciju i ogorčenost koja raste u regionu. Mislim da je ono što smo uspjeli popraviti između Bugarske i Sjeverne Makedonije na kraju francuskog predsjedavanja (EU) bilo ključno za otključavanje situacije za Albaniju i Sjevernu Makedoniju. Ali u isto vrijeme, jasno je da se Bosna i Hercegovina sada nalazi u situaciji sasvim jedinstvenoj na Zapadnom Balkanu.

Dakle, potpuno sam na raspolaganju za potpunu diskusiju da razmotrimo prijedlog gospodina premijera (Goloba) i koji su ga iznijele neke kolege sa jednom perspektivom i jednim ciljem na mojoj strani – moramo pružiti maksimalnu šansu da stvoriti mir i stabilnost u regionu. I jasno je, ako slušamo, da imamo sve veće vanjske snage koje koriste ovu situaciju, tenzije među zajednicama da destabilizuju ne samo Bosnu i Hercegovinu već i najbliže susjede i cijeli region. Mislim da to ne možemo prihvatiti. Dakle, ako je evropska perspektiva dio paketa sa uslovima da se to popravi, potpuno sam spreman da to razmotrim”, rekao je Macron.
 
Возила и припадници ЕУФОР-а испред РТРС (ФОТО/ВИДЕО)

Више од десет возила и неколико припадника ЕУФОР-а прошло је данас улицама Бањалуке. Кратко су се задржали на паркингу испред зграде Радио-телевизије Републике Српске, на Тргу Републике Српске. Неколико припадника ЕУФОР-а патролирало је на улици испред зграде.

Припадници ЕУФОР-а у Бањалуци - Фото: РТРС

Припадници ЕУФОР-а у БањалуциФото: РТРС
Подсјећамо, у БиХ је распоређено додатних 500 војника ЕУФОР-а из Аустрије, Бугарске, Румуније и Словачке.

Доласком нових трупа, снаге ЕУФОР-а имају 1.100 војника, а максималан број у оквиру мисије Алтеа их је 3.500.




Возила и припадници ЕУФОР-а испред РТРС

Возила и припадници ЕУФОР-а испред РТРС




Возила и припадници ЕУФОР-а испред РТРС

Возила и припадници ЕУФОР-а испред РТРС














NATO provocira
Na šta liče bože gospode, ovo armija?
 
1662252523987.png





PREDSJEDNIK SLOVENIJE BORUT PAHOR DONOSI DOBRE VIJESTI: "Bosna i Hercegovina bi do kraja iduće sedmice mogla dobiti kandidatski status u EU"


Pahor se u Beogradu sastao sa Vučićem, prije sastanka Brdo-Brijuni.

1662252559866.png


Prije 5h

Predsjednik Slovenije Borut Pahor je izjavio danas da je došao u posjetu Beogradu prije sastanka Brdo-Brijuni, kako bi se posavjetovao sa srbijanskim predsjednikom Aleksandrom Vučićem o tome da u regionu ima dovoljno političke volje da se sačuva evropska perspektiva Zapadnog Balkana i stabilnost.
Vučić je izjavio da je "pitanje svih pitanja" veza između teške energetske situacije, predstojeće zime i svih dodatnih političkih pitanja koja bi mogla nastupiti u regiji i da zemlje regije pokušavaju izbjeći tu vrstu "savršene oluje" koja bi svima mogla napraviti probleme.

Novac za struju Vučić je na konferenciji za novinare nakon sastanka Pahorom rekao da je zamolio slovenačkog predsjednika da, ako to bude na dnevnom redu Evropskog vijeća ili nekog drugog tijela EU-a, traži da Zapadni Balkan bude dio podrške u novcu za uvezenu struju.


Pahor je rekao da je došao u Beograd u predvečerje sastanka Brdo-Brijuni koji će biti održan 12. septembra da bi se savjetovao s Vučićem.

"Mislim da postoji mogućnost da se na kraju sve vođe slože da se Srbiji otvore vrata da završi brže pristupne pregovore i da postane članica EU-a, da do kraja sedmice Bosna i Hercegovina dobije status kandidata i da EU konačno ispuni svoju obavezu o viznoj liberalizaciji", rekao je Pahor.

Naglasio je kako je Otvoreni Balkan jedna od rijetkih konstruktivnih inicijativa koja radi na povezivanju u regiji, naglasivši da je podržava, jer zna da će do kraja godine biti ponovo pokrenut Berlinski proces koji ima mnogo zajedničkog s Otvorenim Balkanom.

Dodao je kako Otvoreni Balkan nije zamjena za evropske integracije, već da je veliki prijatelj širenja EU-a sa kojom korenspondira.
 

Back
Top