Eskapizam, biježanje od sebe

Nemoj to-link.
Napravi temu, čoveče.
Ako nastupa era toga "klikni na link", mene uskoro ništa neće vezivati za Forum.
Napravi temu, prevedi uz Google Translate, ali ono "klikni na link"-baš je bezveze.
Aha, tvoj stav. Na volji ti je šta ćeš učiniti, ne zavisi to od mog prvog članka sa linkom.


Link je opcionalan, a tako i napisah. Mogla si odgovoriti i bez klikanja na isti

Moj stav je da nije tema o linku, već te pitam o tvom eskapizmu.
Ali sam link postavila zbog proširivanja svijesti zainteresovanih (ako ih ima) šta je to eskapizam.
 
Aha, tvoj stav. Na volji ti je šta ćeš učiniti, ne zavisi to od mog prvog članka sa linkom.


Link je opcionalan, a tako i napisah. Mogla si odgovoriti i bez klikanja na isti

Moj stav je da nije tema o linku, već te pitam o tvom eskapizmu.
Ali sam link postavila zbog proširivanja svijesti zainteresovanih (ako ih ima) šta je to eskapizam.
Ok, izvini, malo se bunim oko stvari koje mi se čine manje ličnim, a smatram da ljudi treba da budu ličniji, a ne da su sve dalji i dalji.
Ja ti bežim za šivaću mašinu, hvatam se olovke i pišem pisma sestričini za u daleku budućnost, uzmem ponekad boje pa slikam;
Gde bežim? Bežim u stvaranje ičega. Samo nek' je stvaranje. :)
Oprosti ako sam te povredila. Ličnije, ne dalje i dalje!
U daljini-svi smo tako sami!
 
Ok, izvini, malo se bunim oko stvari koje mi se čine manje ličnim, a smatram da ljudi treba da budu ličniji, a ne da su sve dalji i dalji.
Ja ti bežim za šivaću mašinu, hvatam se olovke i pišem pisma sestričini za u daleku budućnost, uzmem ponekad boje pa slikam;
Gde bežim? Bežim u stvaranje ičega. Samo nek' je stvaranje. :)
Oprosti ako sam te povredila. Ličnije, ne dalje i dalje!
U daljini-svi smo tako sami!
Ma nemaš se šta izvinjavati. Nesporazum, opušteno.

A to za daljinu između ljudi, posljedica je što smo sami od sebe udaljeni. Zato ovo pitanje ima dubinu, koje nismo svjesni.

Meni lično je poprilično izazovno da postanem baš stalno prisutna u sebi i svjesna sebe. A mislim da drugi isto, možda manje od mene, ali opet jesu
 
Prilično često. Čitanje pre svega.

Savršeno poznajem sebe. Iz tog razloga i čitam. "Prebacim" se privremeno na neko lepše i prijatnije mesto.
Gdje smještaš korištenje interneta, npr. boravak na forumu?
Radoznala sam, ali čini mi se da je i to takva aktivnost, nešto nam pruža, svakome drugačije nešto, ali svakako vid eskapizma, zar ne?
Meni služi tako.
 
Ma nemaš se šta izvinjavati. Nesporazum, opušteno.

A to za daljinu između ljudi, posljedica je što smo sami od sebe udaljeni. Zato ovo pitanje ima dubinu, koje nismo svjesni.

Meni lično je poprilično izazovno da postanem baš stalno prisutna u sebi i svjesna sebe. A mislim da drugi isto, možda manje od mene, ali opet jesu
Vernik-nevernik, proživeti sve, biti istrajan i zahvalan i na poteškoćama, i na ono gde se osećamo kao da nas je više biće odnekud pomazilo po glavi-ok. Sve je to ok.
Vernik sam i hvala Bogu da sam naišla na ljude kao ti.
Morala sam malo da se pomučim i sama za to, da platim taj internet, da ga ne koristim bezveze, ali se desilo.
Bekstvo od sebe-divna osoba koje više nema među nama mi je rekla: "Možeš da promeniš adresu, da odeš na drugi neki kontinent-ali od sebe nećeš pobeći."
Sa sobom se ipak treba sresti u nekom zrelom dobu, tako, u tridesetim, i prestati sa bežanjem. To si-što si.
Zagrli sebe, radi na sebi, to je dopušteno do kraja života;
I ništa, tako... Pozdrav!
 
Gdje smještaš korištenje interneta, npr. boravak na forumu?
Radoznala sam, ali čini mi se da je i to takva aktivnost, nešto nam pruža, svakome drugačije nešto, ali svakako vid eskapizma, zar ne?
Meni služi tako.
Forum mi je "prozor"..
Čitam mišljenja ljudi i obraćam pažnju kako ga iznose. Pomalo analiziram. Upoređujem sa svojim stavovima .
Ponekad me neko zadivi jednostavnošću svog pisanja, kod takvih se postova najviše zadržavam.
Negde se pronađem, negde ne. Nije ni bitno.
 
Sa sobom se ipak treba sresti u nekom zrelom dobu, tako, u tridesetim, i prestati sa bežanjem. To si-što si.
Zagrli sebe, radi na sebi, to je dopušteno do kraja života;
I ništa, tako... Pozdrav!
Uh, pa da. Upravu si. Nekada dođe na naplatu...meni tek stiže, ali tako sam odlučila.

Hvala na odgovoru i komplimentu. ❤️

Ljubim te puno, i želim ti da u ovoj godini nađeš ono za čime tragaš, želiš. Sve dođe na svoje
 
Koliko mislite da sebe poznajete?

A koliko često idete u aktivnosti da biste izbjegli svoje emocije, misli, razmišljanje l sebi?


Ovdje ima detaljnije o edkapizmu i dobro je napisano:
https://sr.wikipedia.org/sr-el/Ескапизам

Eskapizam uvijek ima vise oblika

Bjezanje od samoce,bjezane od besmisla


Kljuc za shvatanje eskapizma je besmisao,a sami uzrocnik eskapizma je drustvo sem kod samoce kada neko bjezi od nje,e sada treba razumjeti zaato covjek ide u eskapizam on kada osjeca besmisao ne bjezi od sebe ni od drugih nego tada upravo trazi sebe


Kada covjek bjezi od samoce tada bjezi od sebe,dok kada bjezi od besmisla trazi sebe


Po za potrosacko drustvo je mnogo bitnije da ima sto vise ljudi koji zive u besmislu jer tada im je blokiran kreativni potencijal,a samim tim vizije i vizionarska svijest ne mogu doci do izrazaja


Potrosacko drustvo zeli da blokira stvaralacki potencijal kod mnogih ljudi i da tako posegnu u eskapizam al trazeci sebe ne tako sto ce da krenu u stvaralastvo nego sto ce da krenu u eskapizam u vidu potrosacke logike tipa pocece da piju ili da cigare puse ili ce zapasti u hedonizam u ljencarenje pa onda idu razne fobije,nemiri koji se opet lijece potrosacki itd zacarani krug besmisla


A smisao je stvaralastvo i osloboditi ljude da budu stvaralacka bica,zato kada covjek krene da otkriva Mocarta u sebi npr to je trazenje sebe a eskapizam je ono sto zeli potrosacko drustvo da u sebi nadjes ne stvaraoca remek djela nego kralja hedonizma.

Potrosacko drustvo se ne plasi snagatora ili ne znam feministkinja ili maco tipova itd itd itd itd jer sve njih ima u potrosackoj logici zivota.Potrosacko drustvo najvise se plasi vizionara zato je kod njih eskapizam najveci
 
Poslednja izmena:
Koliko mislite da sebe poznajete?

A koliko često idete u aktivnosti da biste izbjegli svoje emocije, misli, razmišljanje l sebi?


Ovdje ima detaljnije o edkapizmu i dobro je napisano:
https://sr.wikipedia.org/sr-el/Ескапизам
Dobro. Nemam potrebu za tim,to sam što sam. Imam svoje hobije koji mi nisu bijeg već ispunjenje,ono što volim da radim i što mi boji život duginim bojama. :D
 
Многи покушавају да побегну од других људи, несвесни да заправо беже од својих траума.
Нема ту много философије...
Што те не убије, ојача те.
Једноставно је тако...
Лично, ја бирам увек разговор, макар и са потпуним странцем.
Друштво ми не одговара увек, али не кријем се ни од кога.
А од себе не могу да збришем...а и не покушавам...
Алтер его? Па на форуму многи фурају тај фазон.
Ја не. Што на уму, то на друму.
По било коју цену...такав сам какав сам, и једини сам свој пријатељ тренутно.
Мени довољно и толико.
 
Problem je sto mnogi toliko pricaju o demokratiji i slobodi misli da cim neko toliko prica o tome taj niti je slobodan niti je demokrata,danas ljudi vecinom masu zastavama demokratije radi licnog interesa a sustinski su potpuno druge osobe msm da bi takvim zastavama mahali I ljudi u srednjem vijeku samo interesa da su imali za tim kao danas sto imaju neki.Kad cujem balkanska drustva demokratska pa to je komedija,oni misle ako masu zastavama demokratije i svaki dan ako po milion puta kazu da su demokratske itd da to ima veze sa zivotom to sto rade smijesno.Ja sam primjer demokrate,a inace narod ne moze biti demokratski ako nema filozofsku tradiciju niti izraziti uticaj i razumjevanje anticke grcke a u modernom dobu francuske kulture sto balkanci nikada nisu Imali.Nikada nisu bili filozofska bica jer su ljudi uske svijesti koliko god nacitani bili a sa druge strane koliko cete balkanaca naci da kazu za sebe da su frankofili pa na prstima cete izbrojati taj broj ljudi


Ja sam istinski demokrata i uvijek slobodno iznosim svoje misljenje a niti sam ikada bio clan nijedne partije niti za ikoga glasao itd i briga me da li je drustvo demokratsko ili nije,a nasa drustva balkanska nikada nisu bila demokratska


Pa samo pogledajte u javnosti cim neko iznese slobodno svoje misljenje svi ti sto masu zastavama demokratije su zgrozeni ili nisu ocekivali a za mene je to normalna stvar i dobrodosla da uvijek neko iznese iskreno svoj stav pa makar bio i banovan na forumu itd.Ili komentarisem na raznim temama pa raznorazni neotesani balkanci mi komentarisu a zasto komentarises svaku temu,pa upadaju sa malogradjanskim primitivnim upadicama koje meni djeluju smijesno,a cilj je da vas neko ponizi pokaze da je pametniji a vi samo radio koji ne zaklaapa.A sami forum je jedno filozofsko mjesto po svojoj sustini pa i ako tema ili sekcija nije filozofska treba da imaju neku sirinu ljudi i dijapazon


Francuzi su uvijek imali najmanju podrsku na Balkanu a filozofija je za balkance uvijek bila spansko selo,a vrhunac shvatanja francuskog bica kod prosjecnih balkanaca da je to gej.Toliko o sirini i demokratskom potencijalu balkanskih naroda
 
Poslednja izmena:
Problem je sto mnogi toliko pricaju o demokratiji i slobodi misli da cim neko toliko prica o tome taj niti je slobodan niti je demokrata,danas ljudi vecinom masu zastavama demokratije radi licnog interesa a sustinski su potpuno druge osobe msm da bi takvim zastavama mahali I ljudi u srednjem vijeku samo interesa da su imali za tim kao danas sto imaju neki.Kad cujem balkanska drustva demokratska pa to je komedija,oni misle ako masu zastavama demokratije i svaki dan ako po milion puta kazu da su demokratske itd da to ima veze sa zivotom to sto rade smijesno.Ja sam primjer demokrate,a inace narod ne moze biti demokratski ako nema filozofsku tradiciju niti izraziti uticaj i razumjevanje anticke grcke a u modernom dobu francuske kulture sto balkanci nikada nisu Imali.Nikada nisu bili filozofska bica jer su ljudi uske svijesti koliko god nacitani bili a sa druge strane koliko cete balkanaca naci da kazu za sebe da su frankofili pa na prstima cete izbrojati taj broj ljudi


Ja sam istinski demokrata i uvijek slobodno iznosim svoje misljenje a niti sam ikada bio clan nijedne partije niti za ikoga glasao itd i briga me da li je drustvo demokratsko ili nije,a nasa drustva balkanska nikada nisu bila demokratska


Pa samo pogledajte u javnosti cim neko iznese slobodno svoje misljenje svi ti sto masu zastavama demokratije su zgrozeni ili nisu ocekivali a za mene je to normalna stvar i dobrodosla da uvijek neko iznese iskreno svoj stav pa makar bio i banovan na forumu itd.Ili komentarisem na raznim temama pa raznorazni neotesani balkanci mi komentarisu a zasto komentarises svaku temu,pa upadaju sa malogradjanskim primitivnim upadicama koje meni djeluju smijesno,a cilj je da vas neko ponizi pokaze da je pametniji a vi samo radio koji ne zaklaapa.A sami forum je jedno filozofsko mjesto po svojoj sustini pa i ako tema ili sekcija nije filozofska treba da imaju neku sirinu ljudi i dijapazon


Francuzi su uvijek imali najmanju podrsku na Balkanu a filozofija je za balkance uvijek bila spansko selo,a vrhunac shvatanja francuskog bica kod prosjecnih balkanaca da je to gej.Toliko o sirini i demokratskom potencijalu balkanskih naroda
Промашио си не гол, него цео фудбал...
 
Forum mi je "prozor"..
Čitam mišljenja ljudi i obraćam pažnju kako ga iznose. Pomalo analiziram. Upoređujem sa svojim stavovima .
Ponekad me neko zadivi jednostavnošću svog pisanja, kod takvih se postova najviše zadržavam.
Negde se pronađem, negde ne. Nije ni bitno.

Primjer kvalitietnih postova na ovom forumu su postovi forumasa pod imenom N3Wz ,jako duboki komentari i nimalo povrsni plus ima jaku i konzicnost iako pise duge postove sto je rijetko,najcesce komentarise astroloske teme

Atipicno za balkanske forumase elokventnost ,sirina plus nema probleme sa egom ako se neko ne slaze sa njim itd
 
Primjer kvalitietnih postova na ovom forumu su postovi forumasa pod imenom N3Wz ,jako duboki komentari i nimalo povrsni plus ima jaku i konzicnost iako pise duge postove sto je rijetko,najcesce komentarise astroloske teme

Atipicno za balkanske forumase elokventnost ,sirina plus nema probleme sa egom ako se neko ne slaze sa njim itd
Astrologija mi nije zanimljiva, svejedno ću pokušati da pronađem njegove postove. Nije mi poznat.
Znatiželjna sam.
 
Многи покушавају да побегну од других људи, несвесни да заправо беже од својих траума.
Нема ту много философије...
Што те не убије, ојача те.
Једноставно је тако...
Лично, ја бирам увек разговор, макар и са потпуним странцем.
Друштво ми не одговара увек, али не кријем се ни од кога.
А од себе не могу да збришем...а и не покушавам...
Алтер его? Па на форуму многи фурају тај фазон.
Ја не. Што на уму, то на друму.
По било коју цену...такав сам какав сам, и једини сам свој пријатељ тренутно.
Мени довољно и толико.

Промашио си не гол, него цео фудбал...
A ti i gol i fudbal, jer nije rec o beznju od ljudi, nego od sebe.

(Na stranu sto je tema takva da zapravo ispada da je sve nekakav "eskapizam", i zabava, i knjige i druzenje (ljubav) i ama bas sve). To se pre moze svesti pod egzistencijelizam, ako i tako.
 
Koliko mislite da sebe poznajete?
100%
A koliko često idete u aktivnosti da biste izbjegli svoje emocije, misli, razmišljanje l sebi?
Nikad. Potpuno sam sebe prihvatio sa svim manama, i obozavam se :D
Ovdje ima detaljnije o edkapizmu i dobro je napisano:
https://sr.wikipedia.org/sr-el/Ескапизам
Opet, jedina covekova duznost je da voli sebe. Sve ostalo moze al ne mora, ali sebe mora covek da voli. Inace, koji qratz zivi, moze odmah da zavrsi pricu.
Bez ljubavi prema sebi, nema:
- ljubavi prema drugima
- srece u zivotu

A koji je smisao zivota bez ljubavi i srece? U patnji?
Neka hvala....
 

Back
Top