Erdogan - "Turska je spremna za rat sa Izraelom"

Osvojice Izrael sabljama?:eek:

NE,ovim ce.

turkish_tanks_and_jets_with_caption_re_plot%281%29.jpg


610x.jpg
 
Ne bih se ni ja zaebavao sa Turcima, imaju preko 1 000 000 vojnika u miru, a 80 miliona stanovnika pa ti vidi isplati li se Jevrejima da ih provociraju.

Јаки су и једни и други, ваљало би да се прореде мало а успут да тестирају како раде играчке модерних војски.

Неби то дуго трајало, изрокали би се а онда би улетели амери за израел
 
Јаки су и једни и други, ваљало би да се прореде мало а успут да тестирају како раде играчке модерних војски.

Неби то дуго трајало, изрокали би се а онда би улетели амери за израел

Kako da ulete kad su saveznici sa Turcima a Izrael nije u NATO?


Uostalom nema od toga nista, zveckaju oruzjem, nece dati Obama da mu se pokolju saveznici kad su u potrebni.
 
Turci nisu Arapi.

Turci su VRLO OPASNI.

Ako izbije sukob izmedju Izraela i Turaka, Izrael ce biti primoran da upotrebi atomsko oruzje.

I pitenje je da li ce i to pomoci.

Ceo Bliski Istok, (a mozda i svet) ce goreti!

Nema bre od toga nista, USA je saveznik sa obe, zvanocno sa Turskom u NATO nezvanicno sa Izraelom, i nisu ludi da narusavaju balans snaga na Bliskom istoku, kad bi bilo ko od ove dve drzave izgubio u nekom hipotetickom ratu to bi ojacalo Arape i Persijance a to Ameri ne zele.
 
Potpisujem da će ova --- po SRBIJU POTPUNO NEPOTREBNA I NEVAŽNA TEMA DA IMA BAR 20 stranica .... ne znam kako al povezaćete vi sve to sa Srbijom i Bosnom , sa Amerikom ,,Rusijom , mržnom prema bogatim Jevrejima .... aonda će nam se priključiti naši dragi ..... komunisti koji će da nam objašnjavaju kako je sve to posledica trulog kapitalizma ..... ITD ITD ITD ..........


onda ću ja da se ispovraćam od muke al to je moj problem ................. :dash: :dash: :dash:
 
Turci nisu Arapi.

Turci su VRLO OPASNI.

Ako izbije sukob izmedju Izraela i Turaka, Izrael ce biti primoran da upotrebi atomsko oruzje.

I pitenje je da li ce i to pomoci.

Ceo Bliski Istok, (a mozda i svet) ce goreti!

tacno :ok:
Turska je po brojnosti vojske druga armija u NATO odmah iza Amerike.
tu je i velika vatrena moc i svi rodovi vojske : kopnena,vazdusna i mornarica.
Takodje NATO instruktori smatraju da Turska ima najbolju pesadiju na planeti.
 
Nema bre od toga nista, USA je saveznik sa obe, zvanocno sa Turskom u NATO nezvanicno sa Izraelom, i nisu ludi da narusavaju balans snaga na Bliskom istoku, kad bi bilo ko od ove dve drzave izgubio u nekom hipotetickom ratu to bi ojacalo Arape i Persijance a to Ameri ne zele.

Jacobe, ja se u to ne bih kladio.

Da sam komandant izraelskih snaga, naredio bi stanje maksimalnog opreza.

Trucima NIKO ne sme verovati.
 
Kako da ulete kad su saveznici sa Turcima a Izrael nije u NATO?


Uostalom nema od toga nista, zveckaju oruzjem, nece dati Obama da mu se pokolju saveznici kad su u potrebni.

И сада у свим овим дешавањима држе страну израелу, смирују ситуацију али наглашавају да је употреба силе била оправдана.

Ако би турци кренули први зна се на чију би страну стали амери.

И ја сам става да је то само звецкање а у циљу смиривања ситуације код турака после свих дешавања, мало ће да прете да покажу колико су јаки, и на томе ће све да се заврши.
 
И сада у свим овим дешавањима држе страну израелу, смирују ситуацију али наглашавају да је употреба силе била оправдана.

Ако би турци кренули први зна се на чију би страну стали амери.

И ја сам става да је то само звецкање а у циљу смиривања ситуације код турака после свих дешавања, мало ће да прете да покажу колико су јаки, и на томе ће све да се заврши.

Mogu da im drze stranu malo, ali zna se u kojoj drzavi imaju baze sa bombarderima koji nose nuklearno oruzje - Turskoj
 
Potpisujem da će ova --- po SRBIJU POTPUNO NEPOTREBNA I NEVAŽNA TEMA DA IMA BAR 20 stranica .... ne znam kako al povezaćete vi sve to sa Srbijom i Bosnom , sa Amerikom ,,Rusijom , mržnom prema bogatim Jevrejima .... aonda će nam se priključiti naši dragi ..... komunisti koji će da nam objašnjavaju kako je sve to posledica trulog kapitalizma ..... ITD ITD ITD ..........


onda ću ja da se ispovraćam od muke al to je moj problem ................. :dash: :dash: :dash:

Има везе са Србијом, такав рат би био тежак ударац за НАТО, НАТО би ту изгубио Турску, јер би подржао Израел 100%, без обзира на то што је Турска члан пакта, а Израел није. Јеврејски лоби је најјачи у САД и он истом управља, а Јевреј није исто што и Србин, па да забије нож у леђа другом Србину, они текако пазе једни на друге.

Губљењем Турске, НАТО би изгубио најјачу војну силу савеза(после САД) и важног партнера у том региону, јер Турска има изванредан гео-стратешки положај. Онда би ту ушла Русија, коју Турци и сада симпатишу, и ту би НАТО био на великом губитку, а губитак НАТО-а је добитак за све земље које исти не подржавају, значи и за Србију.

Међутим од тог рата нема ништа.
 
I ja mislim da od rata Turske i Izraela nema nista bar sada. sve ostalo su medijske spekulacije.
Cisto sumnjam da bi se turci upustili u rat sa jevrejima zbog ubistva 8 svojih sunarodnika.
ali jedno je sigurno: odnosi Turske i Izraela vise nece biti isti. Izraelci su izgubili poverenje velikog faktora na tom podrucju i sami sebi su skocili na stomak.
 

Back
Top