Eragon

markoimarijana

Zainteresovan član
Poruka
496
Zdravos svima vama,ljubiteljima Sf i Ef.Procesljao sam sve teme na ovom forumu i ukapirao da se nigde ne pominje ovo prilicno zanimljivo delo. S`obzirom na godiste autora covek ce za 20 god. mozda dostici i Jordana ili Tolkina. Dobro...da ne preterujem...ipak su ova dvojica majstori svog zanata.Nek im je laka zemlja.
 
Ti stvarno smatraš da on može da dostigne Tolkina ili Jordana. Tebi treba podsećanje na njihova dela. Prvi deo knjige je obećavao, drugi je uništio sve iluzije, a najavljeni treći će sve da nas smori nekim nerešivim porodničnim vezama ili ljubavima.
 
Backi brate, vidis da pokusavam da oformim temu. Nikoga izgleda ne zanima Eragon. Steta. A nisam rekao da ce sad da dostigne Tolkina i Hordana,vec za 20 godina, a mozda ni tad.
 
Mislim na drugi deo filma naravno. Bas me zivo interesuje kako ce da popune rupe iz prvog dela. Jer...Balthy...ako je za tebe knjiga detinjasta...sta tek mozes da kazes za film. Napravili su sprdnju od celog konteksta i ideje price.
 
Mislim da je knjiga izuzetna mozda ne bas originalna ali ima dobru pricu zato je nebi svrstavao ni u kakva dela nizeg kvaliteta vec naprotiv...Sve u svemu interesuje me, pa ako je postavljac teme raspolozen za pricu tu sam.
 
Naravno da sam zainteresovan za pricu.Zanima me sve sto drugi misle o tom svetu Jahaca Zmajeva i sta misle o buducim delovima. Da li znate da ce biti i 4-og dela.Eragon vise nije trilogija.
Paolini je izjavio da ima previse dogadjaja i stvari da bi sve stavio u 3 dela.
 
To mi smrdi na nesto poznato mozda je samo video da zaradjuje dobre pare na do sadasnjim delovima pa sto ne bi dodao jos jedan kad mu se vec moze, a u ostalom tu su i filmovi sto vise delova to veca zarada mislim prosta matematika mada iskreno se nadam da nije to u pitanju.Sto se tice mog shvatanja tog njegovog sveta najvise mi se svidja prica o zmajevima kao svesnim i misticnim bicima.
 
Ja nisam gledao film, smatrajuci ga nekim surogatom Tolkinovih ekranizacija, tj jos jedno izrabljivanja fantasy zanra. Svi smo svedoci poplave fantasy filmova u zadnjem periodu od kojih su neki, ruku na srce, izuzetni....

Ipak, vidim da se postuje lepo o njemu, pa cu da ga vidnem...za svaki slucaj.
A knjiga...hmmmm, to ce da priceka.... :):):)
 
Ono sto je mene nateralo da odgledam Eragona je slucajnost koja se desila dok sam citao WoT.Dok sam citao,video sam trailer od Eragona i pomislio da pricaju o WoT. Mislio sam da su snimili film. Posle sam otkrio naravno da to nije tacno,ali paznja mi je vec bila privucena. Jer meni su zmajevi omiljena mitoloska bica. I kao sto Valheru kaze, zmajevi sa svescu i neverovatnom inteligencijom su prosto fantasticni. Pored zmajeva,obozavam i price u kojima se pominju i vukovi. Film sam mislio da je dobar...dok nisam procitao knjigu.
Onda sam se razocarao koliko su oni rupa napravili. I ne samo rupa,nego su sve izmenili.
Npr. cinjenica da zmajevi umiru ako im umru jahaci.Nije tacno. Ako jedno umre,umire i drugo,od tuge i patnje jer je izgubilo deo sebe.
 
Ono sto mi se ne svidja mnogo je to sto je od nekoga vec uzeo lik Rorana.
Ne mislim na ime Roran,vec na licnost. Odnekud mi je poznat. Verovatno od Perina iz WoT,jer on isto koristi cekic i preuzima autoritet u svom selu.
 
Ovo za Perina je moguce mada stvarno je tesko ne naci takve paralele u ovako brojnim EF i SF delima.Takodje bas sam radoznao kako misle da naprave drugi deo filma posle onolikog preoblikovanja prvog dela.
 
To samo oni znaju. Prvo: IZBACILI SU ANDJELU I MACKODLAKA. A SAMIM TIM I PROROCANSTVO MACKODLAKOVO.
Drugo: Od Arije su napravili neku laku ribu.
Trece: Uopste nisu ubacili deo kada Eragon blagosilja bebu koja ce kasnije postati Elva.
Cetvrto: Uopste nema nikakvog pominjanja Eragonove rane,niti pomena o Oromisu.
Peto: Patuljke nisam video nigde u filmu,niti sam video Orika ili bilo koju drugu povezanost sa patuljcima. A ni vilenjaci nece ispasti bolji sudeci po tome kako su napravili Ariju.

Hey,a ovo su samo nekoliko najvecih propusta.
Ne bi me cudilo kad bi totalno izbacili Oromisa i Rorana. Hahahaha,ma film je osudjen na propast.
 
Pasce jos mnogo toga vezanog za Eragona. I sad kad pogledas ovu sprdnju,dodjes do zakljucka da si u pravu i da je onom Paoliniju zinulo dupe na pare. Steta,a bilo je tako lepo dok je trajalo.Btw. Ima glasina da je poslednji zmaj zeleni i da ce da se izlegne za Ariju. Bas prokleto zgodno,zar ne?
 
Kul,tebra.Ja se sve kanim da kupim WoW al kad god krenem da kupim iskrsne nesto sto mi je prece pa sjebem lovu. ***. valjda cu kupiti skoro,pa mozemo i tamo da se zezamo. Rasa,klasa,lvl?
 

Back
Top